Úvodní stránka arrow Ze zahraničí arrow Izrael zabíjí libanonské děti Saturday, July 04 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Izrael zabíjí libanonské děti Tisk E-mail
Středa, 19 červenec 2006

Během minulých šesti dnů vedla izraelská armáda všeobecnou agresi proti libanonskému lidu, dokonce i proti nejmladším dětem. Naše země šest dní neví, zda arabské vlády a vlády mezinárodního společenství přinutí Izrael, aby nařídil zastavit palbu. Včera zahynuly během šedesáti náletů po celém Libanonu v sutinách a na silnicích celé rodiny: bylo napočítáno čtyřicet mrtvých a přes dvě stovky zraněných.

Už nejsou silnice ani mosty; továrny produkující potraviny, dokonce i ty, které produkují dětské mléko, a benzinové stanice jsou systematicky ničeny.

My jsme poslaly, stejně jako další ženské organizace v naší zemi, naši první výzvu, otevřený dopis panu Kofi Annanovi, generálnímu tajemníkovi OSN, s požadavkem, aby pomohl zastavit masakr, ale nevíme, zda něco udělal. Ani nevíme, zda izraelská vláda opět nezůstane hluchá vůči křiku mezinárodního veřejného mínění a dozná podporu Bushovy administrativy.

Proto my, Ženy této planety, vás žádáme, abyste byli aktivnější v podpoře našeho boje o přežití. Žádáme vás o pomoc libanonským dětem jakýmkoli možným způsobem: demonstracemi, protestními akcemi před velvyslanectvími Izraele a USA, zasláním léků, finanční podporou atd.

Žádáme vás o tlak na vaše vlády, aby nutily Izrael zastavit zabíjení…

Doufáme ve vaši neodkladnou solidaritu.

Liga za práva libanonských žen

Bejrút, 18. července 2006


Bejrút, Wata Moussaitbeh, imm. Zouhairi, Lebanon

Tel. 00961 1 81 78 20; 00 961 339 86 32

 


K výzvě o pomoci libanonským dětem (zraněným, zmrzačeným, vyhnaným) vám Liga za práva libanonských žen posílá číslo účtu. Můžete pomoci tím, že těmto dětem předáte jídlo a léky, především si myslíme, že izraelská agrese nebude krátkodobá; naopak, Izrael mluví o zničení Hizballahu; to znamená zničení Libanonu a jakékoli možnosti odmítnout projekt „Velkého Středního východu“ nebo přítomnosti imperialistů v naší oblasti. Musíme říci, že právě teď je 30 000 rodin ve školách a dalších centrech.

Číslo účtu je :
BLOM BANK (Bank of Liban and Outre-Mer), Bejrút
Mar Elias agency
Číslo: 3000 31911312

Děkujeme za solidaritu s našim lidem i s našimi dětmi.
Marie

{moscomment}

 

 


 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.