Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, July 16 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O nových formách práce KPRF v boji za moc pracujících v Rusku Tisk E-mail
Neděle, 14 červenec 2019

Zpráva předsedy Komunistické strany Ruské Federace (KPRF) Gennadije Zjuganova na VIII. plenárním zasedání ÚV KS 22. 6. 2019


Vážení soudruzi!

Jak naši přívrženci, tak i naši nepřátelé uznávají, že se KPRF udržela jako vedoucí opoziční síla ve státě, jako tvůrčí strana lidu. Překonali jsme kruté zkoušky, udrželi si autoritu a zvýšili svůj vliv. Společnosti jsme předložili ověřený program vyvedení země z krize, program socialistické obrody Ruska. Naše přístupy získaly podporu expertů z vědeckých i podnikatelských kruhů i milionů našich občanů.

Nastupuje období průzkumu, jak naše úsilí dovoluje prosazovat ideje strany v lidových masách, jak upevňuje postavení vlasteneckých sil a otevírá nové obzory boje o politickou moc pracujících.

Celý článek...
 
Stinná stránka voleb Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2019

Následující pohled na slabý zisk levice ve volbách je z Irské republiky. Ale když zaměníte irská jména a názvy za české, bude vůbec něco jinak? (Pozn. překl.)

S probíhajícími místními volbami se nabízí otázka: Proč většina lidí vidí levici jako okrajový a přehlížený hlas?

Zdá se, že politika v Irsku je založena na osobnostech, a to vedlo k situaci, kde podpora takových politiků, jako je Paul Murphy, Richard Boyd Barrett, Luke Ming Flanagan a Clare Daly - bez ohledu na zásluhy jednotlivců, stran a typu politiky, k němuž se hlásí bude založena na síle jedinců a jejich osobnosti víc než na politice, jakou obhajují.

Celý článek...
 
Propusťte Assange! Tisk E-mail
Pondělí, 24 červen 2019

Americká říše konečně po několikaletém honu ulovila svou škodnou. Julian Assange už není mužem jako dřív. Z hrdého počítačového hackera a neohroženého investigativního novináře je starý a zlomený muž. No, strávit několik let v nedobrovolném exilu zatřepe s každým. Assange potom, co byl vydán do rukou (ne)spravedlnosti, skončil v nemocnici. Upadající moloch se bude chtít mstít i na tomto zničeném muži. Není možné prozrazovat a upozorňovat na zločiny imperialistů bez odezvy.

Celý článek...
 
Náměstí Tchien-an-men: Všechno bylo jinak Tisk E-mail
Pondělí, 17 červen 2019

V souvislosti s nedávným výročím 30 let od událostí na náměstí Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) nám oficiální média opět předestřela obraz mírumilovného studentského protestu za svobodu brutálně a krvavě potlačeného čínskou armádou. Nic nevadí, že již od roku 2011 jsou díky Wikileaks známé depeše amerických diplomatů, které ukazují jiný obraz - pokusu o vyprovokování rané barevné revoluce v Čínské lidové republice všemi dostupnými prostředky.

Portál Nové slovo tyto informace shrnuje zde: https://www.noveslovo.sk/c/Namestie_Tchien_an_men_Vsetko_bolo_inak

Agresivitu protestujících dokládají i hrůzné fotografie z roku 1989 brutálně zavražděných příslušníků Čínských bezpečnostních složek "mírumilovnými demonstranty" i jejich zbraní: https://twitter.com/Obscureobjet/status/1135970437886881792

 
Výzva k mobilizaci proti kriminalizaci komunismu v Polsku! Tisk E-mail
Pátek, 07 červen 2019

KSM uvádí překlad výzvy Komunistické strany Polska, volající po solidaritě všech komunistických sil proti stupňující se antikomunistické kampani. KSM tuto výzvu samozřejmě nebude ignorovat a můžete nás podpořit také podepsáním petice před polským velvyslanectvím (Valdštejnská 8, Praha) ve středu dne 12.6. od 17:00!

Protikomunistické pronásledování v Polsku se stupňuje snahou státních orgánů změnami trestního zákoníku kriminalizovat komunistickou činnost. Jedná se o součást dlouhodobé antikomunistické kampaně usilující o zákaz Komunistické strany Polska. Součástí pronásledování jsou i právní postihy, jako jsou soudní procesy s členy KPP (Komunistické strany Polska) a redakční radou časopisu "Brzask". Tento proces se táhne již asi 3,5 roku, byť je soud v lednu prohlásil za nevinné. Polské úřady zároveň vytváří další překážky bránící komunistické činnosti, falšují historii a ničí všechno, co souvisí s komunismem a obdobím Polské lidové republiky.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 1494
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.