Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, September 05 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
KKE: Tváří v tvář předčasným volbám Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015

Vláda SYRIZA-ANEL odstoupila, což vyústilo v předčasné parlamentní volby (s největší pravděpodobností 20. září).

Jak známo, SYRIZA vyhrála volby v lednu 2015 a oklamala pracující, slibujíc zrušení protilidových zákonů, které byly předtím přijaty vládami PASOK (řecká sociální demokracie) a Nové demokracie (pravicová strana), po dohodách (tzv. memorandech) s imperialistickými organizacemi (EU, IMF, ECB).

KKE včas varovala, že SYRIZA, "levicová" oportunistická strana, jež se změnila v sociálně-demokratickou, byla vybrána buržoazií ke zvládnutí krize a nemohla zavést politickou linii ve prospěch lidí.

Celý článek...
 
Turecké úřady hrozí těm, kdo budou šířit fotografii zhanobení Ekin Vanové Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2015

Gubernátor provincie Muş znepokojený šířením fotografie dokumentující zavraždění a zhanobení mrtvoly kurdské partyzánky Ekin Vanové ve světě vyhlásil:

"Naší pozornosti se dostaly některé obrázky ženské členky teroristické organizace PKK, která byla zabita při střetu s bezpečnostními silami v zemědělské zóně naší provincie 10. srpna 2015. Obrázky jsou šířeny po sociálních sítích. Bylo zahájeno administrativní a trestní stíhání vůči těm co tyto obrázky sdílejí."

 

Celý článek...
 
Příručka vydaná Pentagonem ospravedlňuje válečné zločiny a cenzuru tisku Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 srpen 2015

Pondělní (10. 8.) úvodník listu New York Times upozornil americkou veřejnost na příručku vydanou Pentagonem - nový rozsáhlý dokument, definující pravidla vedení vojenských operací na válčišti, která by měli dodržovat američtí vojáci a jejich velitele.

Dokument nazvaný "Příručka Zákon války" má 1165 stránek a byl publikován již v červnu 2015. Zpočátku byl však dosud projednáván pouze v okruhu funkcionářů zabývajících se vojenským právem a bezpečnostní politikou.

Celý článek...
 
Politické prohlášení Komunistické strany Irska Tisk E-mail
Středa, 05 srpen 2015

31. července 2015

Národní výkonný výbor Komunistické strany Irska (CPI) na červencové schůzi prodiskutoval politickou a ekonomickou situaci v kontextu vývoje událostí v Evropské unii, vycházející z uvalení nového memoranda na řeckou dělnickou třídu. Schůze také zdůraznila význam budování odporu dělnické třídy v Irsku a v EU.

Celý článek...
 
Mírumilovná politika Komunistické strany Číny Tisk E-mail
Neděle, 02 srpen 2015

Nedávno vláda ČLR vydala "Bílou knihu" své vojenské politiky nazvanou: "Vojenská strategie Číny" (VSČ).

Jde již o devátý dokument tohoto druhu, ve kterém jsou podrobně vysvětleny strategické názory vedoucích představitelů ČLR na základní otázky zajišťování bezpečnosti a na výstavbu ozbrojených sil.

První "Bílá kniha" byla vydána v roce 1998 a nyní je pravidelně vydávána každé dva roky.

ČLR vydává "Bílou knihu" proto, aby umožnila představitelům a vládám všech zemí světa, získat zcela jasnou představu o vojenských strategických koncepcích ČLR, rozptýlit jejich strach z vojenského ohrožování, které má vycházet z ČLR a upevnit vzájemnou důvěru těchto vlád s ČLR.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 1232
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.