Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Rozpady a úniky Tisk E-mail
Neděle, 02 srpen 2020

Někteří lidé, navzdory pokračujícímu nebezpečí koronaviru a navzdory hněvu, averzi či strachu vůči "onomu muži", možná aspoň jedním okem či uchem sledují mezinárodní vztahy. Pokud ano, a usilovně, možná se jim líbí, když slyší nezvyklý zvuk trhání. Mohl by pocházet z posledního vývoje, nikoli nezvratného či dokončeného, a přesto nepopiratelného, z bolestného zpřetrhání onoho věčného bratrství mezi Německou spolkovou republikou a jejím velkým mecenášem, chlebodárcem a ochráncem, USA, zdánlivě nezničitelného spojenectví, upevněného po II. světové válce?

Celý článek...
 
Rozhovor s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie Tisk E-mail
Úterý, 28 červenec 2020

Rozhovor s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie Aleksandarem Banjanačem, Bělehrad, Srbská republika

Bělehrad, 24. 7. 2020 Zástupce organizace Alba Granada North Africa Coordination se setkal v Bělehradě s generálním tajemníkem Nové komunistické strany Jugoslávie k rozhovoru o srbské společnosti a úloze dělnické třídy v době hluboké kapitalistické krize.

Pro připomenutí: Volební komise prohlásila kandidátskou listinu Nové komunistické strany Jugoslávie (Nova Komunistička Partija Jugoslavije) a Svazu komunistické mládeže Jugoslávie (Savez Komunističke Omladine Jugoslavije - SKOJ) pro volby do zákonodárného sboru Srbska 21. června (2020) za neplatnou. Prezident Aleksandar Vučič řekl, že jeho strana - středopravicová SNS - vyhrála volby v tomto kontextu demokratického umlčení. Komunistický svaz mládeže se přihlásil ke společnému prohlášení organizací odsuzující tento antikomunistický krok.

Celý článek...
 
Přemalování Solženicyna v ruském Tveru Tisk E-mail
Sobota, 18 červenec 2020

 

Aktivisté Rot-front přemalovali portrét Solženicyna, který před dvěma lety ilegálně namalovali antikomunističtí aktivisté. Portrét vyvolával stížnosti místních. Nyní komunisté vrátili budovu do původní podoby.

Komentář tajemníka ROT Front (Ruské sjednocené fronty práce, v rámci které působí RKRP-KSSS) Alexandra Batova k zamalování portrétu Solženicyna na bytovém domě ve městě Tver. Komentář byl zveřejněn 6. července 2020 na webu colonelcassad:

"Byli jsme to my, kdo portrét zamaloval. Portrét Solženicyna byl namalován potají. Bez ohledu na mnoholeté vymývání mozků, miliony občanů Ruské federace oprávněně považují tohoto člověka za ničemu a zrádce. Státní propaganda musí doslova vnucovat lidem obraz "velikého spisovatele", cpát ho do školních učebnic, stavět mu památníky, rozvěšovat plakáty, otevírat muzea. A přesto každým dnem přibývá našich spoluobčanů, kteří si uvědomují, že život a dílo Solženicyna je hluboce cizí a nepřátelské naší zemi."

Portrét Solženicyna byl nelegálně vyobrazen street art umělcem Viktorem Lebeděvem v roce 2018, kdy uplynulo 100 let od narození tohoto spisovatele, jehož v Rusku nazývají "literárním Vlasovcem".


Překlad KSM

 
Nová politická skutečnost a úkoly Komunistické strany Ruské federace v boji za zájmy pracujících Tisk E-mail
Pondělí, 06 červenec 2020

Zpráva předsedy ÚV KPRF Gennadije Zjuganova na X. plenárním zasedání ÚV

Svět zažívá velmi těžké období. Před třiceti léty naši nejbohatší zemi, velmoc odhodili na smetiště dějin. Násilím z ní vytvořili surovinový přívěsek globálního kapitalismu, který je v současnosti zachvácen požárem krize. Systém se nesetkává pouze s problémy, ve skutečnosti se blíží ke kolapsu. Dokonce i pouhé přežití Ruska v těchto podmínkách se jeví nemožným. Pokud se nevzdáme směru, který Rusku diktuje oligarchie, zařadíme se do skupiny států, pro které se systémová krize stane nejvíce destruktivní.

Celý článek...
 
Dopis kubánského prezidenta generálnímu tajemníkovi OSN Tisk E-mail
Sobota, 04 červenec 2020

Autor: Prezident Kubánské republiky Miguel Díaz-Canel Bermúdez  

Havana, 26. června 2020
Rok 62 od Revoluce

Jeho Excelence p. Antonio Gutérres
Generální tajemník Organizace spojených národů, New York

Vaše Excelence,

sedmdesát pět let poté, co členské státy této organizace podepsaly Chartu OSN, přísné dodržování jejího účelu a zásad, mezinárodního práva a zachování mnohostrannosti jsou důležitější, než kdykoli předtím.

Následkem pandemie COVID-19 čelíme mnohonásobné krizi s ničivými účinky, viditelné ve všech společenských složkách, s očekáváním, že bude trvat dlouho a zhorší nevyřešené globální problémy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 1572
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.