Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, April 18 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kubánský duben je opět vítězstvím Tisk E-mail
Sobota, 17 duben 2021

V dubnu 1961, před 60 lety, americké impérium zorganizovalo invazi na Playa Girón (Zátoka sviní), proti revoluční Kubě, ostrovu, který neučinil nic horšího, než že si chtěl rozhodovat svou budoucnost sám, bez poručenství USA. V těchto dnech, v rámci konsolidace obrany, revoluční velitel Fidel Castro vyhlásil socialistický charakter revoluce. Během několika dnů byla invaze poražena. V těchto dnech se koná sjezd KS Kuby potvrzující socialistickou budoucnost Kubánců. Kuba vstupuje do nového období globální epidemie. Země s 11 miliony obyvatel, solidárně vysílající své lékaře, má vývoj a produkci vlastních očkovacích látek a léků proti Covid-19. (pozn. redakce ksm.cz)


Ve dnech, kdy nelze zapomenout na události na Playa Girón a kdy je tomu 60 let, co Fidel vyhlásil socialistický charakter Kubánské revoluce, duben opět přináší vítězství. (Granma)

Celý článek...
 
Pohled z irského venkova Tisk E-mail
Sobota, 10 duben 2021

Rozhovory o CAP (Common Agriculture Policy; Společná zemědělská politika Evropské unie; pozn. překl.) se zastavily. To znamená žádné nové ekologické plány, dokud mocnosti, které jsou stranami jednání, nebudou jedna ruka s kapitalismem velkých peněz. Výsledek samozřejmě prospěje velkým společnostem a továrnám, nikoli malým či středním zemědělcům, pracovníkům jatek nebo venkovským námezdním silám.

Teď, když rozhovory začínají, potřebujeme, aby v Evropské unii byly slyšet všechny hlasy poslanců EP, kteří chápou problémy pracujících. Potřebujeme víc poslanců jako Clare Dalyová a Mick Wallace.

Celý článek...
 
Dopis maminky zabitého Vladika Tisk E-mail
Středa, 07 duben 2021

Maminka pětiletého Vladika, zabitého ukrajinským dronem, napsala dopis a chtěla by, aby si jej přečetlo co nejvíce lidí.

"Napsat dopis. Takové dopisy jsem nepsala, nevím, jaká vybrat slova. Zabili mého syna, vzali mi smysl života. Ale oni nechápou tu bolest, protože jejich děti jsou doma a šťastné. A já žiji jen s vírou v to, že pachatelé budou potrestáni. A když se na chvilku zamyslím, že může všechno zůstat tak, jak je, že děti budou i nadále umírat, kypí ve mně krev. Naše děti nezačaly válku. Nejsou vinny. Naše děti chtějí žít. A jestli se po smrti mého syna nic nezmění, pravděpodobně budou umírat i další děti. Ať zvednou své zadky, ať se začnou hýbat, začnou chránit naše děti. Omlouvám se, cítím se velmi špatně, téměř nevidím písmena. A vybrat správná je o to těžší."

 

Svodky od Opolčenija Novorossii, 7. 4. 2021

Viz dřívější zpráva Ukrajinští fašisté zabili pětiletého chlapce při útoku dronu v Doněcké LR!

 
Ukrajinští fašisté zabili pětiletého chlapce při útoku dronu v Doněcké LR! Tisk E-mail
Neděle, 04 duben 2021

Zveřejňujeme zprávu o dalším zločinu banderovské vlády v Kyjevě, tentokrát bombardování civilních oblastí ve vesnici Alexandrovskoje dronem, při čemž byl zavražděn pětiletý chlapec a starší obyvatelka vážně zraněna. V poslední době dochází k vyostřování situace, ostřelování Doněcké a Luganské lidové republiky, oblastí, v kterých se obyvatelstvo vzepřelo banderovskému převratu v Kyjevě z roku 2014. Po převratu podpořeném vládami EU a USA došlo ke vzestupu fašistických a neonacistických skupin, jejich ozbrojování a nasazování právě při útocích na DLR a LLR. Nyní armáda kyjevské vlády stále častěji narušovuje příměří za podpory NATO a USA. Roste hrozba nasazení těžkých zbraní a velkého konfliktu. (poznámka KSM)

03.04.2021 Nouzová zpráva od LM DNR

"Ukrajinští hrdlořezi právě (3.4.2021) zabili pětileté dítě ve vesnici Alexandrovskoje! V důsledku bombardování z ukrajinského dronu zahynulo dítě nar. 2016 a byla raněna žena nar. 1954. Vojáci 59. brigády ukrajinské armády použili dron, vybavený výbušným zařízením. Cílem pro uskutečnění teroristického činu ukrajinských vojáků byla vybrána obytná oblast vesnice Alexandrovskoje, kam i shodili výbušné zařízení blízko domu v ulici Dorožnaja č.36. V tu chvíli se na dvoře nacházeli dva civilisté. V důsledku zahynulo dítě nar. 2016 a zranění různé závažnosti bylo u místní obyvatelky nar. 1954, která byla převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta veškerá nutná lékařská pomoc."

Je nutné rozšiřovat a publikovat informaci o ostudnému aktu ukrajinského teroru!

Zpráva převzata z webu donbas.cz

Aktualizace: doplněna fotka zavražděného malého Vladika. Záznam z pohřbu - https://vk.com/video-70204174_456271445

 
Komunistická strana transformovala Čínu Tisk E-mail
Pondělí, 29 březen 2021

Letos si připomínáme 100. výročí založení Čínské komunistické strany (ČKS). Pod vedením Čínské KS se země stala globální supervelmocí. V moderních podmínkách má posílení vztahů mezi ČLR a Ruskem, mezi Čínskou KS a Komunistickou stranou Ruské federace (KPRF nesmírný význam. Místopředseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace, první místopředseda Výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti D.G. Novikov odpověděl na otázky  "Zpravodajské agentury Xinhua". Rozhovor s mluvčím Čínské KS byl zveřejněn v deníku Tsankao Xiaoxi. Noviny byly založeny 7. listopadu 1931 a později se staly oficiálním orgánem čínské vlády. V roce 1993 náklad přesáhl 3 miliony výtisků. Kromě čínštiny jsou články publikovány v ujgurských, kazašských, korejských, mongolských a dalších jazycích národnostních menšin v ČLR.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 1606
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.