Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Evropský parlament udělil Sacharovovu cenu venezuelské reakční opozici Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Evropský parlament udělil Sacharovovu cenu venezuelské reakční opozici Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 prosinec 2017

Sacharovova cena za rok 2017 byla udělena reakční pravicové venezuelské opozici. K tomuto ostudnému a odpornému činu vydala Komunistická strana Řecka následující prohlášení:

Skupina poslanců Evropského parlamentu za KKE odsuzuje provokativní akt Evropského parlamentu, kterým bylo udělení Sacharovovy ceny reakční opozici Venezuely za protivládní protesty, které měly pomoci realizovat imperialistické plány v zemi a v regionu. Tento akt vyjadřuje silné vztahy kapitálu s USA a EU.

Tato "cena", která je uznávána celým buržoazním spektrem - Evropskou lidovou stranou, Sociálními demokraty, liberály, Zelenými a GUE-NGL, řeckými stranami SYRIZA, PASOK - byla prokázána jako věčný nástroj otevřeného imperialistického vměšování EU. Mezi těmi, kteří byli ?poctěni? touto cenou patří prominentní antikomunisté a osoby, které vedou protilidové akce, osoby, které jsou propojeny s obchodními skupinami, imperialistickými centry a jejich bezpečnostními centry, zvláště USA, EU a buržoazních vlád členských států.

Letošní "ocenění" vyjadřuje snahu EU posílit postavení monopolů v širším regionu střední a jižní Ameriky. Evropský parlament, stejně jako v případě akcí v Libyi, na Ukrajině, v Sýrii atd, systematicky připravuje půdu pro imperialistickou vojenskou intervenci EU, spolu s jejími spojenci, USA a NATO.

KKE neuznává a ani nelegitimizuje snahu těchto imperialistických svazů a jejich orgánů prohlašovat se za údajné strážce lidských práv a "demokratických hodnot". Naše strana má zdokumentovány informace o vývoji ve Venezuele a problémech vytvářených kapitálem bojujícím proti dělnické třídě a lidovým vrstvám.

KKE neustále odsuzuje jakékoliv imperialistické intervence. Stojí na pozicích solidarity s lidem Venezuely a podporuje jejich nezadatelné právo vybrat si vlastní cestu vývoje. Stavíme se proti každému druhu protilidové politiky. Podporujeme organizovaný lidový boj osvobozující pracující od jha kapitalistického vykořisťování, aby sami lidé mohli využívat výsledky své vlastní práce.

 

Zdroj: https://communismgr.blogspot.cz/2017/12/eu-parliament-awards-sakharov-prize-to.html

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.