Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Donbas: oběť velitele Mamieva, hrdiny boje proti ukrajinsko-nacistické agresi Wednesday, April 08 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Donbas: oběť velitele Mamieva, hrdiny boje proti ukrajinsko-nacistické agresi Tisk E-mail
Pátek, 25 květen 2018

Večer 17. května v blízkosti Doněcka nalezl svou smrt Oleg Mamiev (bojové jméno Mamay) velitel praporu Pjatnaška ministerstva obrany Doněcké lidové republiky.

Mamiev přijel na Donbas z Osetie chvíli po státním převratu v Kyjevě v roce 2014. Zpočátku bojoval v divizi "Vostok", když se podílel na jejich vojenských operacích. Následně přešel do brigády "Pjatnaška", kde se stal brzo jejím velitelem.

Bojovníci brigády "Pjatnaška" bránili jednu z horkých oblastí fronty Doněcké lidové republiky - mezi Jasynuvata a Avdějevka. Tato oblast je trvale vystavena bombardování ze strany ukrajinské armády, ale obránci republiky jsou vždy připraveni odrazit každý útok.

Rozloučení s velitelem praporu proběhne v sále Divadla opery a baletu Doněcka. Tělo Olega Mamieva bude převezeno do jeho vlasti, Severní Osetie, kde bude pohřben se všemi poctami.

Tajemník ÚV Komunistické strany ruské federace, první místopředseda Svazu komunistických stran - KSSS Kazbek T. Tasajev vydal následující prohlášení:

"V duši cítím cosi, co nelze popsat. Jak je těžké ztratit přátele. Před pár dny jsme šťastni spolu slavili Den vítezství, Den nezávislosti Doněcké lidové republiky, a dnes Oleg už není mezi námi.

Oleg Mamiev byl můj blízký přítel. Poznal jsem ho v roce 2008, když se zúčastnil vojenských operací odehrávajících se v Jižní Osetii, kde se choval jako hrdina.

Byl uznávaným velitelem, na něhož byli všichni hrdí. Vždy byl připraven pomáhat přátelům a soudruhům, vždy připraven obětovat svůj život. Oleg se etabloval jako odvážný soudruh a altruista, kompetentní a odpovědný velitel, který vedl boj proti nespravedlnosti a špatnosti.

Olegu Mamievovi byly uděleny nejvyšší vyznamenání Doněcké lidové republiky a patřil mezi nejvíce vážené Osetince na Donbasu. Vyjadřují nejhlubší soustrast rodině, blízkým a přátelům padlého hrdiny, celé Doněcké lidové republice a také Jihoosetinské republice. Jsem přesvědčen, že ideály, za které bojoval a položil život, budou i nadále bráněny jeho soudruhy a přáteli."

Překlad KSM

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.