Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow "Do války si jděte vy": Sabotáže a útoky hackerů proti Turecku Friday, December 09 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
"Do války si jděte vy": Sabotáže a útoky hackerů proti Turecku Tisk E-mail
Středa, 04 červenec 2012

RedHack zaútočili na stránky ministerstva zahrničí v Ankaře, PKK unesla představitele vládní strany. Iránští Kurdové provedli sabotáž na plynovodu. Turecká armáda odpověděla bombardováním severního Iráku.

Nepříjemné překvapení zažil turecký režim Recepa Tayyipa Erdogana dnes ráno. Skupina levicových hackerů, která se podepisuje RedHack, což je turecký ekvivalent Anonymouse, napadla web ministerstva zahraničí v Ankaře, když tam vložila dvě fotografie pořízené v minulosti, kdy islamistický a nacionalistický premiér objímal syrského prezidenta Bashara al Assada a bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddafího. Obrázky doprovázel nápis "včera bratři, dnes nepřátelé". A dále: "Pokud si chcete hrát na válku, obujte si boty a jděte. My za vás nechceme umírat". Podpis: "socialističtí piráti".

Hackeři ze skupiny RedHack věnovali útok na web ministerstva zahraničí v Ankaře obětem Sivaského masakru. V tomto městě v Anatolii zahynulo 2. července 1993 upálením za živa 36 osob, většinou intelektuálů a umělců z alawitské menšiny. Rozlícený dav sunitských náboženských fanatiků zaútočil a pak zapálil hotel, ve kterém se konal festival poesie a literatury alawistké menšiny. Ti, kdo byli odpovědní za masakr, nebyli nikdy potrestáni, jelikož byl proces před dvěma lety zastaven z důvodu promlčení trestného činu. Skupina hackerů prohlásila, že získala řadu tajných dokumentů z ministerstva zahraničních věcí, které v krátké době zveřejní.

Ale nepříjemnosti pro nacionalistickou a islamistickou stranu AKP, která vládne v Turecku, nekončí zde. Místní představitel AKP byl unesen dnes ráno bojovníky PKK (Strana kurdských pracujících). Automobil, ve kterém jel Hayrulah Tanis, provinční předseda strany ve Vanu (kurdská zóna) byl zastaven třemi ozbrojenci, kteří pak místního politika odvlekli. Bezpečnostní síly rozvinuly široce založenou operaci, aby ho nalezly, zatímco v horách hraničících s Irákem pokračují boje mezi tureckou armádou a brigádami PKK. Mluvčí tureckého ministerstva vnitra dnes potvrdil, že bylo zabito 25 příslušníku gerily a stejný počet jich byl zraněn v průběhu několika útoků provedených na základny hnutí v horách severního Iráku. Bombardování se soustředilo především na pohoří Kandil, které je považováno za pevnost PKK v severním Iráku.

A zatímco syrští Kurdové se organizují, aby se připravili na případnou vojenskou invazi armády z Ankary, íránští Kurdové přešli do akce a poškodili výbuchem plynovod, který přivádí íránský plyn do Turecka.

Překlad: Komunistický svaz mládeže
 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.