Úvodní stránka Sunday, October 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Deset věcí, které je potřeba vědět o teroristickém útoku ve Venezuele Tisk E-mail
Pondělí, 07 srpen 2017

Vyšetřovací tým Mision Verdad zveřejnil stručnou analýzu teroristického útoku proti Bolivarské národní gardě ve Venezuele, po němž sedm útočníků bylo zatčeno, jeden zraněn a další dva byli zabiti.

Mision Verdad sestavil 10 klíčových bodů o incidentu.

1. Útoky proti vojenským zařízením jsou obvyklou strategií, kterou venezuelská opozice používá k vytvoření strachu. V minulosti došlo k podobným útokům na leteckou základnu Francisco de Miranda a vojenská kasárna v Fuerte Tiuna v Caracasu.

2. Operace se uskutečnila právě ve chvíli, kdy opozice ztratila politickou schopnost a moc mobilizovat poté, co Ústavní shromáždění přijalo svá první rozhodnutí.

3. Útok nebyl pokusem o převrat nebo vojenské povstání. Většinou se jedná o žoldnéře, kteří se oblékli do vojenských oblečení a pravděpodobně jim velel bývalý kapitán GNG Juan Carlos Caguaripano, který dezertoval v roce 2014 poté, co byl zapojen do neúspěšného povstání.

4. Útok se snažil vytvořit obraz bezpráví a zlomit armádu. Média, jako španělská CNN využila tuto ozbrojenou operaci k projekci nové vlny násilí ve Venezuele.

5. Po ozbrojeném útoku Oscara Pereze proti Nejvyššímu soudu a ministerstvu vnitra a po násilnostem, ke kterým došlo 30. července během voleb do Národního ústavního shromáždění, je novou strategií opozice vytvořit, trénovat a financovat žoldnéřské skupiny, které jsou stále profesionálnější a schopné aplikovat taktiky sabotáže a špinavé války vůči této zemi. Je to stejný plán, který byl použit a v současné době se užívá v Sýrii a v Libyi k podpoře vojenského zásahu USA.

6. Senátor USA Marco Rubio oslavil útok. Ten také představuje nejradikálnějšího nepřítele Venezuely v USA.

7. Útok byl odražen Bolivarskou armádou a klid byl obnoven. Úřady však uvedly, že byly ukradeny zbraně 41. brigády.

8. Různí mezinárodní analytici a nevládní organizace, spojené s USA a EU, včetně Mezinárodní krizové skupiny a přispěvatele do New York Times Davida Smilda, ospravedlňovali možný ozbrojený konflikt vyvolaný místními a vnějšími činiteli.

9. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson řekl 3. srpna, že Spojené státy by chtěly "vytvořit změnu podmínek, kdy buď Maduro rozhodne, že nemá budoucnost a z vlastního rozhodnutí odstoupí, nebo můžeme vrátit vládní procesy zpět ke své ústavě," prohlášení, které nevylučuje použití síly (včetně špinavé války organizované soukromou nadnárodní armádou), aby prezidenta Madura zbavil moci.

10. Kolumbijská vláda Juana Manuela Santose musí uznat, že Kolumbie je obrovský trh se zbraněmi a žoldáky, který by mohl posílit podobné operace.

 

Zdroj: http://www.telesurtv.net/english/analysis/10-Things-You-Need-to-Know-About-the-Terrorist-Attack-in-Venezuela-20170806-0028.html

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.