Úvodní stránka Tuesday, December 01 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Alexej Mozgovoj Tisk E-mail
Úterý, 26 květen 2015

Legendární velitel antifašistických bojovníků Donbasu A. Mozgovoj byl zbaběle zavražděn.

Pro připomenutí postavy Mozgovoje umístil web Komunistické strany Ruské federace článek, ve kterém jsou popsány důvody jeho odvážné angažovanosti.

"Zatímco se se zbraní v ruce stavíme proti genocidě ruského lidu na území bývalé Ukrajiny jako nikdo jiný, upozorňujeme na neexistenci právních norem týkajících se největšího rozděleného národa na světě." - čteme v dokumentu podepsaném lidovými veliteli. "A nehledě na rozdíl v pojmech 'proklatý moska' a 'rusky mluvící obyvatelstvo', uplatňuje se jedna tendence - odosobnění a dezintegrace  ruského lidu...  Čas ukázal, že pouze v přítomnosti národního projektu a konsolidace ruského lidu je možné odpovědět na hrozby, kterým musíme dnes čelit."

Nepřítel zavraždil jednoho z nejpopulárnějších obránců ideje ruské civilizace. Ale Mozgovoj nebránil jen ruskou ideu, ale také v jistém smyslu i sovětskou ideu! Byl jedním z mála, co se s rozhodností a otevřeně postavil moci oligarchů a vyjádřil se ve prospěch třídního boje. Takto během jedné telekonference organizované v Kyjevě jasně prohlásil : "My bojujeme..., ale ne proti ukrajinskému lidu. My bojujeme především za spravedlnost a důstojnost, aby oligarchie v naší společnosti neexistovala, aby neměla moc, protože moc a podnikání je nebezpečná směs."

Když to říkal (a to mnohokrát), stal se  osobním nepřítelem upírů všeho druhu, nacházejících se na obou stranách ruské hranice. Uváděl opravdu do praxe jeden z bodů programu Komunistické strany Ruské federace a lidových a vlasteneckých sil Ruska, spojovat boj za národní osvobození s hnutím za sociální a třídní boj. Jsem přesvědčen, že byl zavražděn právě z tohoto důvodu. Nyní je svatou povinností každého z nás pozvednout prapor velitele brigády Mozgovoje a bojovat za věc, pro kterou na její oltář položil svůj život.

Když na něj vzpomínáme, je dvojnásobnou hanbou bát se a ustupovat, dávat vlast kosmopolitům a obchodníkům všeho druhu. Couvnout nelze, jinak nás proklejí naši dědové a pradědové z "Nesmrtelného pluku". Vzpomínáme na tebe, veliteli Mozgovoji!

Alexej Bogacov

Překlad Komunistický svaz mládeže

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.