Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 22 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích VIII. Tisk E-mail
Sobota, 13 březen 2010

Přinášíme osmou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Posíláme lékaře, ne vojáky Tisk E-mail
Pátek, 12 březen 2010

Ve svém zamyšlení ze 14. ledna, dva dny po haitské katastrofě, která tuto bratrskou sousední zemi devastovala, jsem napsal: "Bez ohledu na to že je chudou a blokovanou zemí, spolupracuje Kuba s haitským lidem již léta. Na 400 lékařů a zdravotníků-specialistů bezplatně spolupracuje s haitským lidem. Ve 127 ze 137 komunit v zemi pracují denně naši lékaři. Na druhé straně vystudovalo v naší vlasti medicínu nejméně 400 mladých Haiťanů. Teď pracují s našimi lékařskými posilami, které včera odcestovaly zachraňovat v této kritické situaci životy. Bez nějakého mimořádného úsilí je tedy možné zmobilizovaat až tisíckovku lékařů a zdravotníků-specilistů, kteří jsou vesměs na místě a připraveni spolupracovat s jakýmkoli jiným státem, který si bude přát zachraňovat haitské životy a rehabilitovat zraněné."

Celý článek...
 
Část střední třídy v USA natrvalo zchudla Tisk E-mail
Úterý, 09 březen 2010

dluh.jpgMilionům amerických nezaměstnaných hrozí, že budou bez práce dlouhé roky. Uvedl to deník The New York Times (NYT) s odkazem na ekonomy, podle kterých oživení ekonomiky Spojených států zřejmě nevytvoří dostatek pracovních příležitostí pro to, aby vstřebaly rekordně vysoké počty dlouhodobě nezaměstnaných. Recese, z níž se americká ekonomika zotavuje jen pomalu, tak pravděpodobně bude mít víc obětí než předchozí hospodářské poklesy.

Celý článek...
 
Pravda o kubánském "politickém vězni" Tisk E-mail
Sobota, 06 březen 2010
Na Kubě zemřel vězeň, který byl oslavován buržoazními médii jako politický vězeň a jeho smrt tedy jako zločin "kubánské diktatury". Ale jaká je pravda?  Orlando Zapata Tamayo, věk 42 let, nepatřil k žoldákům odsouzeným v březnu 2003 (není tedy jedním z oněch 75).  Odpykával si souhrnný trest odnětí svobody na 25 let poté, co byl v roce 2004 odsouzen ke třem rokům za rušení veřejného pořádku, urážku a kladení odporu. Jeho trestní rejstřík je rejstříkem běžného zločince.
Celý článek...
 
Jak na energokrizi ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 05 březen 2010

Venezuelská vláda zavedla nouzový plán šetření elektrickou energií, který zahrnuje kromě sankcí také pobídkové sazby pro domácnosti, obchodní a průmyslové spotřebitele. Prezident Hugo Rafael Chávez Frías oznámil, že se zavádějí až 50% slevy ve fakturaci zákazníkům v domácnostech, kteří sníží odběr o 20 %, a přirážky až 200 % těm, kteří zvýší odběr od 20 %. V obchodním a průmyslovém sektoru se má snížit odběr o 20 %, což bude provedeno dvěma cestami.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1303
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.