Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, September 03 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Od Stalingradu k Osetii Tisk E-mail
Sobota, 30 srpen 2008

Zdálo se že sud porážky nemá dno, ale v Osetii se stalo to, co jen málokdo očekával. Gruzínský stroj namazaný Izraelci a Severoameričany na likvidaci lidu Jižní Osetie a k nástupu na Kavkaze nalezl svůj krizový bod a svou porážku. Putinovi Rusové se opřeli nohama a gruzínská armáda se rozložila. Jistěže neexistuje úměra mezi tím, co se stalo u Stalingradu a vojenskou konfrontací v Gruzii. V prvém případě se porážka týkala mohutných vojenských sil nacistů, v případě Gruzie nebylo možné srovnávat ruskou armádu s gruzínskou. A přece ruská odpověď na gruzínskou provokaci dostává strategickou hodnotu, která bude mít dopady na mezinárodní poměr sil, stejně jako tomu bylo po německé porážce u Stalingradu.

Celý článek...
 
Problémy venezuelské cesty k socialismu Tisk E-mail
Úterý, 26 srpen 2008

V naší zemi se otázka socialismu týká celého komplexu otázek, uvádí současný místopředseda Jednotné socialistické strany Venezuely (PSUV), ministr energetiky a generální ředitel státní ropné akciové společnosti (PDVSA) Rafael Ramírez Carreňo. Diskuse o jejich řešení probíhá dlouhodobě. Carreňo říká: Byli jsme si vždy vědomi, že neexistuje žádný manuál, podle kterého by bylo možné přistoupit k řešení teoretických i praktických problémů našeho socialistického projektu. Revoluce se navzájem liší, každá z nich představuje originální proces závislý na sociálně ekonomické situaci národa, který se rozhodne přistoupit k budování socialistické společnosti.

Celý článek...
 
KS Ruské federace k situaci v Jižní Osetii Tisk E-mail
Pondělí, 25 srpen 2008

Vycházeje z praxe konstruktivní a vzájemně prospěšné výměny názorů na různé komplexní problémy současné situace ve světě, jež už v našich vztazích existuje, rádi bychom podali informace z první ruky o vývoji ozbrojeného konfliktu v Jižní Osetii. Považujeme to za věc nejvyšší priority s názorem, že přední americká a mnohé evropské televizní společnosti informují extrémně jednostranně - pokud nechceme říci, že zaujatě - o výše uvedeném problému v několika posledních dnech.

Celý článek...
 
Prohlášení Gruzínského mírového výboru k válce na Kavkaze Tisk E-mail
Pátek, 22 srpen 2008

V Gruzii nastal opět krvavý chaos. Mezi bratrskými národy se znovu rozhořela válka. Všechna varování Gruzínského mírového výboru a pokrokových hnutí v Gruzii před stále narůstající militarizací země a nebezpečím nacionalistické a fašizující politiky byla bohužel marná. Vládnoucí síly Gruzie připravily a zahájily krvavou válku, za plné podpory západních zemí, stejně jako některých mezinárodních a regionálních organizací. Bude trvat velmi dlouho, než se podaří odstranit škody, které na svém národě spáchali jeho současní vládci. Gruzínská armáda, která byla vyzbrojena a vycvičena USA, odsoudila město Cchinvali k barbarské destrukci. Při bombardování byli zabiti civilisté, naši bratři a sestry, děti, ženy a starší lidé. Zemřelo více jak 2000 obyvatel Cchinvali a jeho okolí. Oběťmi se staly stovky Gruzínců, a to jak ve válečné zóně, tak i hlouběji ve vnitrozemí.

Celý článek...
 
Každé páté dítě v Česku je ohroženo chudobou Tisk E-mail
Sobota, 16 srpen 2008

Chudobou je v Česku ohroženo osmnáct procent všech dětí. Přitom v rodinách nezaměstnaných a neúplných domácností, kde chybí otec či matka, se podíl takto ohrožených dětí pohybuje mezi 43 až 50 procenty. Vyplývá to ze studie Příjmová chudoba a materiální deprivace dětí v České republice, kterou vypracoval Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. „Chudoba v českých podmínkách neznamená hlad, nebo že by se děti v otrhaných šatech třásly chladem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1146
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.