Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, October 14 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Strategické záměry Komunistické strany Ruské federace Tisk E-mail
Pátek, 09 říjen 2009

Své strategické záměry má strana v úmyslu plnit ve třech historických etapách: l. Nastolení demokratické vlády pracujících, národních a patriotických sil, vedených KS RF. K tomu komunisté organizují lidové masy  k boji za jejich sociálně ekonomické a politické zájmy, staví se do čela hnutí pracujících, veteránů práce a války a mládeže. Strana usiluje o čestné volby do všech zákonodárných a samosprávných orgánů. Vítězství ve volbách umožní vytvoření vlády národního souhlasu. Nová vláda bude moci odstranit katastrofální následky buržoazních reforem, obnovit základní politická a sociálně ekonomická práva občanů , vrátit do lidového vlastnictví protiprávně zprivatizované výrobní prostředky. Znárodnění vytvoří pevnou ekonomickou základnu pro další opatření.  Zastaví okrádání občanů, drobných a středních podnikatelů velkým kapitálem, byrokracií, a mafiozními strukturami.

Celý článek...
 
Rozbor nebezpečné propagandy kolem irského referenda Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 říjen 2009

V sobotu 5. září večer jsem se procházel po odletové hale na letišti Shannon Airport a připadal jsem si jako v Bagdádu. Celý prostor se nadouval americkými vojáky unavenými bojem, kteří tu odpočívali mezi lety, jak byli přesouváni z USA do Iráku a Afghánistánu. Irsko bylo vždy hrdé na svoji neutralitu a na to, že není členem NATO, a jako takové se těší ve světě jedinečně silné morální pozici coby nejméně militaristické ze všech evropských zemí. Shannon to ale narušuje. Nejenže jednotky USA letiště v hojném počtu využívají, ale tajuplné neoznačené, ovšem zjevně americké letouny dosedají na odlehlé runwaye a celý prostor je obklopen neobyčejně vysokou mírou zabezpečení.

Celý článek...
 
Lidové hnutí k plebiscitu Tisk E-mail
Středa, 07 říjen 2009

Jak hodnotí irské Lidové hnutí páteční opakované referendum Irů k Lisabonu? Přinášíme jeho rozbor, podle kterého lidé hlasovali pro ozdravení ekonomiky a znovuzískání pracovních míst, ne pro Lisabonskou smlouvu. Dnešní výsledek byl nevyhnutelný - lidé nehlasovali pro Lisabonskou smlouvu, ale pro ozdravení ekonomiky, zachování pracovních míst a členství v EU. Plakáty a billboardy strany ANO Zkáza nebo obnova čistě jitřily obavy voličů, ale bohužel jediné, co slib strany ANO může uchovat - členství v EU - nebylo nikdy prvotním problémem. Ti, kdo jsou na straně ANO, jsou teď zodpovědní za zachování pracovních míst a ozdravení ekonomiky. Nemohou činit sliby a pak, jakmile hlasování skončí, se obrátit k voličům zády.

Celý článek...
 
Radikální levice v Evropě tento víkend posílila Tisk E-mail
Sobota, 03 říjen 2009

Volbám v sousedním Německu se věnuje celá řada komentářů, také my jsme jim již věnovali pozornost. Nebyly to ale jediné volby v posledním víkendu letošního září. Velmi zajímavě dopadly také parlamentní volby v Portugalsku. Také zde došlo k značnému posílení radikální levice. Tu v zemi reprezentují dvě strany: Levý blok (BE), který je členskou stranou Strany evropské levice (EL), a Portugalská komunistická strana (PCP), která (vedle řeckých komunistů) naopak patří k nejvýraznějším kritkikům EL a odpůrcům tohoto způsobu integrace levice v rámci EU.

Celý článek...
 
Oživení ekonomiky v Evropě - rétorika a skutečnost Tisk E-mail
Sobota, 19 září 2009

dluh.jpgPolitici a média v Paříži i Berlíně euforicky ohlašují konec recese a start obratu v ekonomice. Torsten Riecke v Handelsblattu deklaruje: Nejhorší spád od II.světové války je pryč. Noční můra skončila. Německá ekonomika se vzpamatovala z utrpěného šoku mnohem dříve, než to kdokoliv očekával a ve druhém čtvrtletí dosáhla růstu 0,3 %. Frankfurter Algemeine Zeitung uvádí: Recese se v šestnácti zemích eurozóny blíží ke svému konci zejména díky váze ekonomik Francie a Německa. Ve 2. čtvrtletí došlo pouze k nepatrnému poklesu o 0,1 %. V prvním čtvrtletí to bylo o 2,5 %. Financial Times Deutschland hlásí: Krize je za námi. Od roku 2006 burzovní experti nikdy nehodnotili tak optimisticky perspektivy německé ekonomiky.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1240
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.