Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, April 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Proč je důležitý vzestup řeckých komunistů i pro nás? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

Protože je tak popřena teze, že - v evropském kontextu - komunistická a revoluční síla, která odmítne sociálnědemokratické a adaptační ponoukání, jakož i nevyhnutelnost podílet se na každé vládě, pokud to jen trochu volební výsledky dovolují, je nevyhnutelně předurčena k úpadku a odsunutí na okraj dění. Pojďme k výsledkům. Pravicová Nová demokracie (dosavadní vláda) ztratila hlasy i křesla, ale zachovala si absolutní většinu (152 míst ze 300) a bude pokračovat jako vládnoucí strana.

Celý článek...
 
W a APEC Tisk E-mail
Neděle, 30 září 2007

Jednání následují jedno za druhým v takovém tempu a Bush létá a mluví tak rychle, že je téměř nemožné ho sledovat. Cestou do Sydney se na několik hodin zastavil, kde byste řekli, v Iráku. Nemohu s jistotou říci, zda k tomu došlo přede dvěma nebo třemi dny, protože když je v Sydney čtvrtek a sluneční paprsky dopadají na zemi téměř kolmo, v Havaně je teprve svěží středeční noc. Globalizovaná planeta Země mění a transformuje pojmy. Neměnná zůstává jen jedna skutečnost - síť vojenských, leteckých, pozemních a kosmických základen stále mocnějšího a současně slabšího impéria.

Celý článek...
 
Francie: Oklešťování zaměstnaneckých práv Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 září 2007

Pravicová vláda Nicolase Sarkozyho zahájila tažení za oklešťování práv pracujících. Jelikož si je dobře vědoma toho, že její chystané drastické kroky budou vyvolávat bouře nevole a protestů, přistoupila k omezování práva na stávku - zejména v resortech dopravy. V minulých týdnech francouzské národní shromáždění odhlasovalo zákon, který má ztížit, ne-li znemožnit, odborům organizovat stávkové hnutí.

Celý článek...
 
KS Řecka ve volbách posílila Tisk E-mail
Středa, 19 září 2007

V Řecku se konaly tento víkend parlamentní volby. V nich rapidně posílila Komunistická strana Řecka (KKE), která získala 22 křesel  místo dosavadních 12. Absolutně získala 583,654 hlasů proti 436,711 v roce 2004 (8,15  místo 5,89%). Gratulujeme! Přestože volby znamenaly pokles hlasů pravicové vládnoucí konzervativní strany Nová demokracie (ND) (získala 41,84 místo 45,36%) i pokles hlasů socálnědemokratického PASOKu (38,10 místo 40,55%), bude v Řecku ustavena pravděpodobně opět pravicová vláda.

Celý článek...
 
Otroctví dnes? Ano, jistě! Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 září 2007

V současnosti žije ve světě podle odhadů asi 200 milionů osob v podmínkách blízkých otroctví. U klasické formy otroctví (typickým příkladem z historie bylo vlastnictví afrických otroků v USA) majitel otroka doslova vlastnil – mohl s ní zacházet, jak chtěl, jako s věcí. Dnešní formy otroctví jsou mnohem složitější, zahrnují v sobě metody jako vlastnění nebo kontrolu, kterou vykonává "zaměstnavatel" nad jinou osobou, zacházení s osobou jako s komoditou (prodej, koupě); fyzické zábrany pohybu nebo omezování svobody pohybu, nucená práce, vše v podmínkách psychického nebo fyzického násilí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1065
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.