Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 16 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Otroctví dnes? Ano, jistě! Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 září 2007

V současnosti žije ve světě podle odhadů asi 200 milionů osob v podmínkách blízkých otroctví. U klasické formy otroctví (typickým příkladem z historie bylo vlastnictví afrických otroků v USA) majitel otroka doslova vlastnil – mohl s ní zacházet, jak chtěl, jako s věcí. Dnešní formy otroctví jsou mnohem složitější, zahrnují v sobě metody jako vlastnění nebo kontrolu, kterou vykonává "zaměstnavatel" nad jinou osobou, zacházení s osobou jako s komoditou (prodej, koupě); fyzické zábrany pohybu nebo omezování svobody pohybu, nucená práce, vše v podmínkách psychického nebo fyzického násilí.

Celý článek...
 
Hlad, bída, podvýživa Tisk E-mail
Neděle, 09 září 2007

Symbolicky už v roce 2000 vydala Organizace pro výživu a zemědělství OSN (FAO) publikaci, v níž údaje vztahující se k letům 1996-1998 by nikoho, komu jde skutečně o lidská práva, neměly nechat na pokoji. V této publikaci se FAO zaměřuje na stav podvýživy, jak se projevuje zejména v rozvojových zemích - což jsou státy, které v minulosti prošly desítkami či stovkami let koloniální či polokoloniální nadvlády.

Celý článek...
 
Chávez posiluje vliv v Latinské Americe Tisk E-mail
Pondělí, 03 září 2007

Prezident Hugo Chávez zahájil intenzivní cestu po Jižní Americe, aby podpořil vliv Venezuely v oblasti a dostal se ze sevření západních věřitelů. Socialistický předák slíbil, že vykoupí argentinské dluhopisy do výše 1 mld. USD a pomůže částkou 400 mil. USD pro plynárenský podnik, čímž podpoří svoji reputaci jakožto mecenáš ekonomické obnovy Buenos Aires. Očekávalo se, že Chávez vyhlásí během návštěvy Uruguaye, Ekvádoru a Bolívie další ekonomické a energetické dohody, které zdůrazní jeho ambice vytvořit jednotnou latinskoamerickou frontu pod jeho vedením.

Celý článek...
 
Morální bezprecedentní porážka Impéria Tisk E-mail
Sobota, 01 září 2007

Na úvod tématu je třeba nejprve vzpomenout slova Roberta Gonzáleze, advokáta, syna z kubánské rodiny, která se uchýlila do Spojených států během diktatury a jenž se vrátil po vítězství revoluce. Také on, jako René, se narodil v oné zemi, v době kdy tam sídlila jeho rodina. Celý čas bojoval za svobodu svého brata Reného, který trpí v krutém a nespravedlivém vězení společně s ostatními čtyřmi hrdiny, obránci svého lidu v boji proti terorizmu.

Celý článek...
 
Solidaritu maďarským komunistům! Tisk E-mail
Pondělí, 27 srpen 2007

Celému předsednictvu Maďarské komunistické dělnické strany (MKDS) hrozí dvouleté vězení. V pátek 21. září 2007 proběhne na Městském soudu v Szekesfehervaru v Maďarsku v úřadu soudu prvního stupně slyšení v případu proti celému předsednictvu Maďarské komunistické dělnické strany. Předseda Gyula Thürmer a 6 dalších členů předsednictva MKDS jsou obviněni „z urážky na cti na veřejnosti“. Podle maďarského trestního zákoníku mohou být odsouzeni až na dva roky vězení.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1061
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.