Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, September 28 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Pravda o kubánském "politickém vězni" Tisk E-mail
Sobota, 06 březen 2010
Na Kubě zemřel vězeň, který byl oslavován buržoazními médii jako politický vězeň a jeho smrt tedy jako zločin "kubánské diktatury". Ale jaká je pravda?  Orlando Zapata Tamayo, věk 42 let, nepatřil k žoldákům odsouzeným v březnu 2003 (není tedy jedním z oněch 75).  Odpykával si souhrnný trest odnětí svobody na 25 let poté, co byl v roce 2004 odsouzen ke třem rokům za rušení veřejného pořádku, urážku a kladení odporu. Jeho trestní rejstřík je rejstříkem běžného zločince.
Celý článek...
 
Jak na energokrizi ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 05 březen 2010

Venezuelská vláda zavedla nouzový plán šetření elektrickou energií, který zahrnuje kromě sankcí také pobídkové sazby pro domácnosti, obchodní a průmyslové spotřebitele. Prezident Hugo Rafael Chávez Frías oznámil, že se zavádějí až 50% slevy ve fakturaci zákazníkům v domácnostech, kteří sníží odběr o 20 %, a přirážky až 200 % těm, kteří zvýší odběr od 20 %. V obchodním a průmyslovém sektoru se má snížit odběr o 20 %, což bude provedeno dvěma cestami.

Celý článek...
 
20 let maďarského kapitalismu Tisk E-mail
Sobota, 27 únor 2010
Síly kapitalismu jak v Evropě, tak i v Maďarsku vyvíjejí obrovské úsilí k utajení faktu, že současný kapitalismus je v hluboké krizi. Nemohou popřít existenci závažných problémů kapitalismu, ale snaží se ukázat, že všechny problémy mohou být vyřešeny v rámci kapitalismu kapitalistickými reformami. Pravda je však taková, že závažná vnitřní krize kapitalismu nemůže být vyřešena tradičními kapitalistickými reformami. Revoluční perspektiva řešení problémů kapitalismu se stává stále reálnější.
Celý článek...
 
USA obklíčily Venezuelu a chystají úder Tisk E-mail
Pátek, 26 únor 2010

Nástup Huga Cháveze k moci ve Venezuele 2. 2. 1999 se časově kryl s velmi nepříjemnou událostí pro USA, kterou bylo uzavření jejich hlavního vojenského zařízení v oblasti, základny Howard v Panamě podle dohod mezi Torrijem (prezident Panamy) a Carterem (prezident USA). Náhradou za tuto ztrátu si Pentagon vybral čtyři jiné možnosti ke kontrole oblasti Latinské Ameriky: Manta v Ekvádoru, Comalapa v Salvadoru a ostrovy Aruba a Curacao v Nizozemských Antilách. Svým tradičním špionážním místům přidal oficiálně další úkoly, kontrolu obchodu s drogami, boj proti tajné imigraci do USA a další skryté úkoly, např. boj proti kolumbijským povstalcům, kontrolu prodejů ropy a různých minerálů, zdroje sladké vody a rozvoj biodiverzity.

Celý článek...
 
Jaká je Haiti? Tisk E-mail
Středa, 24 únor 2010

Po zemětřesení, které poničilo Haiti, přišel list The New York Times i důležité agentury se stejným vysvětlením katastrofální destrukce: zemětřesení 7. stupně bylo proto tak zničující, že postihlo silně obydlenou a chudou městskou zónu. Domy, nastavěné jeden na druhý a vybudované samotným chudým lidem, udělaly z města křehké místo.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1300
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.