Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, May 28 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Obama: Ano, svrhli jsme tehdy demokratickou iránskou vládu Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 červen 2009

Americký prezident Barack Obama udělal významné gesto k usmíření s Iránem, když ve čtvrtek přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu v roce 1953, který svrhl vládu ministerského předsedy Mohammada Mossadegha. "Uprostřed studené války Spojené státy hrály roli při svržení demokraticky zvolené íránské vlády, " řekl Obama v programovém prohlášení k muslimskému světu v Káhiře. To bylo poprvé, co americký prezident přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu. CIA spolu s britskou tajnou službou připravila převrat poté, co Mossadegh znárodnil ropný průmysl, patřící do té doby Brity vlastněné Britsko-Iránské ropné společnosti.

Celý článek...
 
Kubu v OSN chválili Tisk E-mail
Pondělí, 22 červen 2009

Rada pro lidská práva při OSN schválila desátého června Zprávu o Kubě, vytvořenou pracovní skupinou pro Kubu 5.- 9. února v rámci programu Pravidelného univerzálního šetření jednotlivých členských zemí OSN. Kubánskou delegaci tehdy vedla ministryně spravedlnosti María Esther Reus a dnešní ministr zahraničí Bruno Rodríguez. V diskusi Rady vyslovila většina jejích členů a nevládních organizací uznání Kubě ohledně významných dosažených výsledků na úseku podpory a ochrany všech lidských práv pro všechny obyvatele Kuby. Většina poděkovala za spolupráci Kubánců a podpořila spravedlivý požadavek zrušení ekonomické, obchodní a finanční blokády, uvalené na Kubu Washingtonem.

Celý článek...
 
Němečtí studenti za kvalitní vzdělání Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červen 2009

Protesty až 200 tisíc německých studentů vysokých i středních škol proti stále se zhoršujícímu systému školství, které brání kvalitnímu vzdělávání se, včera vyvrcholily demonstracemi ve zhruba 80 městech Německa. Cílem akčního týdne je upozornit především na celkové podfinancování německého školství a také na neopodstatněné přetěžování studentů vysokých škol a univerzit. Celoněmeckou stávku podporují odborový svaz pracovníků služeb ver.di, učitelské odbory (GEW) i protiglobalizační síť Attac. Lepší financování celého školství je společným jmenovatelem požadavků protestujících z vysokých i středních škol. Zvýšení prostředků určených pro školství je ústředním požadavkem protestujících. Např. 18 miliard eur (téměř 483 miliard Kč), jimiž chce spolková vláda s jednotlivými spolkovými zeměmi do roku 2019 podpořit vysoké školství a výzkum, podle stávkového výboru nestačí.

Celý článek...
 
Němečtí studenti proti školnému Tisk E-mail
Středa, 17 červen 2009
Také v Německu, nejen v České republice, probíhá boj studentů proti Boloňské deklaraci a školnému. Přinášíme Vám překlad výzvy studentů k celotýdennímu protestu.
Celý článek...
 
Energický nástup Mauricia Funese Tisk E-mail
Úterý, 16 červen 2009

Lid Salvadoru požadoval změnu a ta teď začíná, řekl nový prezident této středoamerické země po své slavnostní inauguraci. Obhajujíc výstavbu nového národa bez nenávisti a zášti Mauricio Funes oznámil okamžité obnovení diplomatických styků s Kubou, přerušené v roce 1959 po vítězství revoluce vedené kubánským exprezidentem Fidelem Castrem. Nastoupení do funkce prezidenta Salvadoru, jehož význam byl podpořen přítomností nejvyšších politických představitelů téměř dvaceti zemí, ukončilo 20letou hegemonii pravice v Salvadoru a Mauricio Funes z Fronty Farabunda Martího za Národní osvobození (FMLN) se tak stal prvním levicovým nejvyšším představitelem v historii své země. Vláda, v jejímž čele stojím, znormalizuje diplomatické, obchodní a kulturní styky se všemi zeměmi Latinské Ameriky, řekl v inauguračním projevu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1213
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.