Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, September 17 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kuba lidským rozvojem vysoko převyšuje sousední země Tisk E-mail
Středa, 01 říjen 2008

Přinášíme příspěvek přednesený na letošním Vratimovském semináři, a to  projev chargé d'affaires Kubánské republiky v ČR Bárbary Montalvo. Drazí soudruzi, pozvání k vystoupení na tomto setkání, o jehož tradici a významu mám ty nejlepší reference, má pro mne zvláštní význam. Fakt, že jeho organizátoři považují účast kubánského zástupce za přínosnou, odráží význam, který přikládá KSČM kubánské revoluci, a také solidaritu, jíž se nám od vás po všechny tyto roky dostává. Za to vše vám chci poděkovat jménem všeho, co zde zastupuji - své vlasti, revoluce, v níž věřím, strany, která nás vede vpřed, a skvělého národa, jehož součástí mám tu čest být...

Celý článek...
 
Co se o Kubě neřeklo Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 září 2008

Pozorně jsem sledoval mediální reakci západu na své nedělní zamyšlení o Olympijských hrách v Číně. Podstatné otázky z něj byly zcela ignorovány, jiné byly obhájci vykořisťování a rabování světa podle libosti zdůrazněny.  „Fidel Castro dnes obvinill soudce a mafii, že jsou zodpovědni za ubohé vystoupení kubánské delegace na Olympijských hrách. Ospravedlňuje také kubánského taekwondistu Angela Valodiu Matose, který byl doživotně diskvalifikován za kopnutí soudce do hlavy, a vyjádřil mu svou plnou solidaritu.“

Celý článek...
 
Od volební urny ke blogosféře Tisk E-mail
Pondělí, 15 září 2008

Prostor pro ženu: jsme jím povinovány vůči těm, které bojovaly za volební právo žen, abychom jej vytvořily co nejvíc na internetu - největším veřejném prostoru, jaký jsme kdy měly. V roce 1928 bylo ženám (ve Velké Británii, pozn.překl.) zaručeno stejné volební právo jako mužům: plných deset let od uvedení Lidového zákona ( The People Act ), který jim poprvé umožnil přijít k volebním urnám, ale během těchto deseti let, zatímco muži mohli volit jakmile překročili 21 let věku, musely ženy čekat, až dovrší třicítku, neboť v nižším věku jim nemohlo být svěřeno něco tak vzácného. 2. července 1928 se vše změnilo, když byl dán královský souhlas pro Zákon o udělení rovnoprávného volebního práva ( Equal Franchise Act ) a došlo konečně k uskutečnění snu sufražetek. K připomenutí tohoto významného výročí, a k oslavě 80 let všeobecného hnutí sufražetek, přinesla rubrika (deníku the Guardian, pozn.překl.)

Celý článek...
 
Svobodu pro pět Kubánců vězněných ve Spojených státech Tisk E-mail
Středa, 10 září 2008

Těsně před zahájením III. Světových dnů solidarity s Pěti, vyvolala po celém světě vlnu rozhořčení zpráva o rozhodnutí Atlantského odvolacího soudu, jímž byly zamítnuty obě žádosti předložené Paulem McKennou, advokátem Gerarda Hernándeze, a tak potvrzen jednomu z Pětice Kubánců nespravedlivě vězněných ve Spojených státech dvojnásobný doživotní trest plus 17 let. Jen krátce předtím vydal Kubánský institut přátelství mezi národy (ICAP) výzvu k obraně Pěti, jejíž úplný text zní:

Celý článek...
 
Skutečný význam války v Jižní Osetii Tisk E-mail
Neděle, 07 září 2008

Zdá se, že pro většinu západních znalců jsou udivující a tragické události v Jižní Osetii záhadou. Zatímco většina z nich se stahuje do „bezpečného“ postoje svalování celé viny na Rusko, někteří, obzvláště z levého křídla, vypadají, že nevědí, co si o tom všem myslet a mnoho z nich celou záležitost jednoduše ignoruje. Korporátní média, na rozdíl od levicových blogů či nezávislého, svobodného tisku, se ihned chopila dokonalé šance opět dokázat svým politickým a firemním vládcům, jak věrnými nástroji propagandy jsou. Zatímco politika CNN byla v podstatě nepřetržitě namířena proti Saakašvilimu, zbytek amerických a evropských médií ve svých pohledech na příčiny a důsledky zmíněného konfliktu jednotně přebral názory americké propagandy. Tento výhradně ideologický přístup nakonec zapříčinil téměř u všech lidí neschopnost vidět skutečnou podstatu této rozvíjející se krize.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1152
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.