Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, July 02 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kuba pomáhá Haiti Tisk E-mail
Pondělí, 25 leden 2010

Kubánská solidární pomoc nedorazila na Haiti až s nedávným ničivým zemětřesením. Trvá již dvě desítky let.    V době prvních otřesů poskytovalo bezplatně své služby na Haiti na 400 kubánských lékařů a zdravotníků.   Kubánští lékaři se zapojili do pomoci okamžitě po zemětřesení. Byla to nejvýznamnější lékařská pomoc, jíž se haitskému obyvatelstvu dostalo v prvních 72 hodinách,  a v té době také téměř jediná.

Celý článek...
 
Americký komunista o současných Spojených státech Tisk E-mail
Pátek, 22 leden 2010

Přinášíme velmi zajímavý překlad vystoupení představitele KS USA Scotta Marshalla na XI. mezinárodním setkání komunistických a dělnických stran 20.-22. listopadu 2009 v indickém Dillí, na kterém nechyběl ani europoslanec GUE/NGL za KSČM Jaromír Kohlíček (rozhovor s ním z Dillí Haló noviny zveřejnily).

Celý článek...
 
Bílá kniha o Bundeswehru Tisk E-mail
Úterý, 19 leden 2010

Poslední vývoj mezinárodních vztahů napovídá, že tři hlavní mocnosti USA, EU a Japonsko nejsou schopny, bez dalšího upevnění svých vojenských aliancí, řešit vojenskou cestou hlavní krizové problémy současné epochy. To potvrzují následující fakta: - selhání pokusů okupovat Irák, vynutit si poslušnost Íránu, Běloruska a KLDR; - neschopnost zabránit vzniku nových regionálních mocností, jakými jsou ČLR, Ruská federace a latinskoamerický mocenský blok; - neutralizovat základní rozpory kapitalismu: oslabovat masová hnutí, zastavit války o zdroje surovin.

Celý článek...
 
USA a masmédia kryjí teror honduraských pučistů Tisk E-mail
Pondělí, 18 leden 2010

StopPaceMotion.gifHromady mrtvých aktivistů v Hondurasu. Sdělovací prostředky mlčí, v Hondurasu i jinde po celém světě, zatímco rostou skupiny příbuzných a známých, kteří se ústním podáním informují o mrtvých soudruzích a soudružkách. Svět byl zavalen zprávami hlavních sdělovacích prostředků velkých komerčních řetězců jako např. The New York Times, že volby 29. listopadu byly čisté a spravedlivé (na základě informací řízených pučistickou juntou, která je v současné době u moci, a je podporovaná Spojenými státy), ale násilí narůstalo rychleji, než jsme se obávali.

Celý článek...
 
Chávezova historická výzva Tisk E-mail
Středa, 13 leden 2010

Ve svém úvodním projevu na mezinárodní konferenci v Caracasu, které se od 19. listopadu 2009 zúčastnilo přes 50 delegací levicových politických stran a hnutí z 39 zemí, vyzval prezident Chávez k ustavení V. socialistické internacionály, posilující jednotu levicových revolučních stran, ochotných bojovat za socialismus a čelit globální kapitalistické krizi, jejímž sociálním produktem jsou masová nezaměstnanost, válečné intervence a hrozby budoucnosti lidstva.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1289
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.