Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, December 22 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Německý balíček proti krizi pro bohaté Tisk E-mail
Neděle, 18 leden 2009

EUNa základních bodech mohutného balíčku opatření na povzbuzení skomírající ekonomiky se 12. ledna shodly špičky stran německé vládní koalice. Opatření, která zahrnují také částečné daňové odlehčení občanům a firmám, mají v příštích dvou letech německé veřejné rozpočty zatížit zhruba padesáti miliardami eur (více než 1,3 bilionu Kč).

Celý článek...
 
Válka a zemní plyn Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 leden 2009

Přinášíme zajímavý text od Michela Chossudovského: Vojenská invaze do pásma Gaza má všechny známky ovládnutí a převzetí strategických zásob plynu v pobřežních vodách Gazy. Tahle válka je o zabrání nerostného bohatství. Ve vodách patřících Gaze byla v roce 2000 objevena velká ložiska zemního plynu.V listopadu 1999 byla podepsána dohoda mezi palestinskou samosprávou a British Gas Group (dále jen BG) a jeho partnerem, athénskou firmou Consolidated Contractors International Company (CCC). CCC je vlastněna libanonskými rodinami Sabbagh a Koury. Podle dohody pronajala palestinská samospráva tato naleziště oběma firmám na 25 let.

Celý článek...
 
Používá Izrael v Gaze experimentální zbraně? Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2009

Obavy, že Izrael v pásmu Gazy používá nekonveční nebo experimentální zbraně, neustále narůstají zároveň s tím, jak vyhýbavé jsou odpovědi armádních mluvčích, nebo s pokračující neochotou pustit do Gazy nezávislé novináře. Největší kontraverze se nyní točí kolem nábojů obsahujících bílý fosfor, který při styku s pokožkou způsobuje hrůzostrašné spáleniny. Podle mezinárodního práva je bílý fosfor povolen jako kouřová clona na ochranu vojáků, ale při nasazení proti civilistům je považován za chemickou zbraň. Izraelská armáda trvá na tom, že používá jen mezinárodně schválené zbraně, byť organizace obhájců lidských práv ji ostře kritizují za to, že bílý fosfor nasazuje i v hustě zalidněných civilních oblastech.

Celý článek...
 
Prohlášení Světové federace demokratické mládeže k útoku na území Gazy Tisk E-mail
Neděle, 11 leden 2009

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) odsuzuje a jednoznačně odmítá brutální, protizákonný a zločinný útok izraelské armády na palestinské území Gazy Současně je přesvědčena, že fakt, že izraelská vláda se přikročila k válce, je vyjádřením politického selhání v Gaze a v celé oblasti. V posledních dnech izraelská armáda svými bombami a zbraněmi zničila tisíce domů, zabila stovky Palestinců (jen první den bylo zmasakrováno 120 palestinských policistů) zranila další tisíce, jejichž jediným zločinem byl boj za svou zemi. Útok Izraele není založen na obranných důvodech, především proto, že masové vraždění a ničení nejsou nikdy cestou míru nebo řešením konfliktu. Navíc, je důležité připomínat, že Izrael (s aktivní spoluúčastí Egypta) je přesně tou samou zemí, která obléhala Gazu po mnoho měsíců, nedovolujíc místním obyvatelům komunikaci s vnějším světem a způsobujíc tak skutečnou humanitární katastrofu.

Celý článek...
 
Ne izraelské invazi do pásma Gaza - Zastavte masakr palestinského lidu! Tisk E-mail
Pátek, 09 leden 2009

Světová rada míru jednoznačně odmítá izraelskou invazi do palestinského pásma Gaza. Krutost Izraele nemá konce. Po týdnu trvajícím bombardování nevinných dětí, žen a civilního obyvatelstva, těžce ozbrojená izraelská válečná mašinérie vystupňovala svoji agresi pozemní invazí. Stovky mrtvých Palestinců, tisíce zraněných izraelskými bombami, to jsou činy proti lidskosti a stejně tak by měly být souzeny. Izraelský režim by nebyl schopen spáchat tyto brutální činy bez plné podpory americké administrativy (odstupující i nastávající). Pozice vyjádřená českým prezidentstvím Evropské unie (o "obranném charakteru invaze") ukazuje spoluúčast Evropské unie na těchto zločinech, což je velmi vzdálené falešné představě humánnosti EU či EU coby protipólu USA.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1173
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.