Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, July 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Ke krachu kolaborující levice v Itálii Tisk E-mail
Pondělí, 28 duben 2008

Konec parlamentní levice v Itálii je natolik závažnou skutečností evropské politiky, že analýza si vyžádá ještě mnoho času a energie. Aktuálnost italského poučení i pro českou levici vzhledem k přímým i nepřímým vazbám (KSČM pozorovatel a SDS plný člen Strany evropské levice, která je projektem zkrachovavší italské Rifondazione Comunista) je natolik závažná, že nelze otálet. Nabízím čtenářům autentické hodnocení italské soudružky zveřejněné na webu Megachip.

Celý článek...
 
Jídlo nebo pohodlí? Tisk E-mail
Neděle, 27 duben 2008

Pod hrozbou ropné krize a nebezpečí globálního oteplování, se vlády vyspělých zemích uchýlily k nešťastnému kroku, používání biopaliv jako energetickou náhradu za pohonné hmoty. Co vlastně znamená pojem biopalivo? Jde o bioethanol vyráběný z rostlin, nejčastěji z kukuřice, obilí, brambor, cukrové řepy a cukrové třtiny, jde tedy o plodiny, které člověk nejčastěji konzumuje. V době kdy po celém světě trpí hladem podle odhadů až 900 milionů lidí a podle zprávy OSN by mělo kvůli přímým důsledkům zdražení hlavně rýže a obilovin (zdražování potravin je i jeden z důsledků poptávky po energetických plodinách) hladovět dalších 100 miliónů lidí, je tento přístup velmi zarážející.

Celý článek...
 
8. sjezdu KSM z Brazílie Tisk E-mail
Neděle, 20 duben 2008

Svaz komunistické mládeže Brazílie (UJC) posílá pozdravy všem revolučním účastníkům 8. sjezdu KSM. Věříme, že úroveň diskuzí bude ta nejvyšší možná a že rozhodnutí a rezoluce, přijaté v jeho průběhu organizaci posílí a ještě více spojí KSM s českou mládeží. S velkým zájmem jsme sledovali nejnovější vývoj v situaci KSM v České republice. V Brazílii organizujeme mnoho solidárních aktivit s vámi, soudruzi, např. s ostatními členskými organizacemi WFDY protesty před českou ambasádou a také materiály, které brazilské mládeži objasňují antikomunistickou kampaň a postup imperialismu, ke kterému ve východní Evropě, zvláště pak v České republice, dochází.

Celý článek...
 
Maďaři na podporu KSM Tisk E-mail
Sobota, 19 duben 2008

Drazí soudruzi, Levicová fronta – Komunistická aliance mládeže rozhodně odsuzuje represe, vedené státní mocí proti Komunistickému svazu mládeže. Tento hon na čarodějnice v České republice jasně ukazuje antikomunistické tendence v Evropské unii a také v celé Evropě. Podporujeme váš boj proti ilegalizaci a uděláme proti tomu vše, co bude možné. Váš boj je důležitý nejen ve vaší zemi, ale i na mezinárodní úrovni. Boj proti vojenské základně USA, antikomunismu, vykořisťování atd. je velmi důležitý pro českou mládež a hnutí pracujících. Stojíme jednoznačně na straně KSM a nedovolíme imperialismu uspět v procesu vašeho zrušení.

Celý článek...
 
Deklarace solidarity s mírovým a antiimperialistickým hnutím v České republice Tisk E-mail
Pátek, 18 duben 2008

Shromáždění Světové rady míru jednoznačně odsuzuje útoky státní moci České republiky proti mírovému, protiválečnému a antiimperialistickému hnutí. V České republice je na vzestupu ohromné lidové hnutí proti možnému umístění vojenské základny USA v této středoevropské zemi. Česká proimperialistická vláda, čelící této lidové mobilizaci proti vojenské základně USA, učinila řadu otevřeně protidemokratických kroků. Jasným protidemokratickým útokem dneška je zákaz Komunistického svazu mládeže (KSM), jedné z nejdůležitějších částí protizákladnového hnutí, českým Ministerstvem vnitra. KSM byl prvním iniciátorem velké kampaně proti vybudování vojenské základny USA v České republice, organizoval stovky protestních protizákladnových demonstrací, mítinků a debat a také petici,kterou již podepsalo více než 150000 občanů státu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1113
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.