Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, January 25 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Výsledky izraelských voleb Tisk E-mail
Středa, 18 březen 2009

Letošní izraelské volby předcházela volební kampaň, která podle některých analytiků stála více jak 1300 lidských životů, převážně dětí.  Soudí se, že prosincové a lednové útoky na pásmo Gazy, kdy i podle AI se Izrael dopustil válečných zločinů minimálně použitím zakázaných zbraní (munice na bázi bílého fosforu), měly sloužit k získání voličů pro některou z kandidujících stran. V Haló novinách, dík Václavu Jumrovi si bylo možné přečíst hodnocení těchto voleb z pera Uriho Anveriho, židovského občana státu Izrael.  My Vám přinášíme  hodnocení palestinského analytika, kterým je známý bojovník proti izraelské okupaci Omar  Bargouti.  Na rozdíl od Anveriho Bargouti nezastává názor, že řešením problému jsou dva státy, ale jeden skutečně demokratický stát. Podobný názor zastávali i představitelé antiimperialistických organizací na loni konané konferenci v Bejrutu o jejímž průběhu a výsledcích Vás budeme v příštích číslech informovat.

Celý článek...
 
O zločinech Izraele v Gaze Tisk E-mail
Úterý, 17 březen 2009

Amesty International přináší důkazy o válečných zločinech, kterých se dopustil Izrael na Palestincích při bombardování Gazy bílým fosforem made in USA. Amesty International (AI) včera zveřejnila informaci o lednové izraelské ofenzívě proti Gaze, ve které naléhá na OSN, aby uvalilo embargo na dodávky zbraní Izraeli a hamásu, protože obě strany používaly běhěm 22 dní útoků své arzenály proti civilnímu obyvatelstvu. Informace přináší důkazy o tom, že Izrael používal bomby na bázi bílého fosforu made in USA v hustě obydlených oblastech Gazy, což  je zbraň podle mezinárodního práva zakázaná, stejně jako jiné zbraně pocházející z USA, které způsobily smrt stovkám civilistů a zničily značný počet obytných budov.

Celý článek...
 
Kontraglobalizace potápí EU Tisk E-mail
Sobota, 14 březen 2009

Nevíme, zda Evropa "Lisabonské smlouvy" skončila v těchto dnes spolu s mimořádným summitem v Bruselu, nebo zda  už skončila předtím, nebo zda musíme stanovit další datum v blízké budoucnosti. To není důležité, jsou to konvence, které se mísí s nepředvídatelností evropských právních konstrukcí a především s nepředvídatelností jejich možné dekonstrukce. Víme ale, že celý podnik, na kterém bylo založeno evropské  rozšiřování, se propadá děsivou rychlostí ve víru dosud největší ekonomické deprese v dějinách.

Celý článek...
 
O venezuelském referendu Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 březen 2009

Nedávno proběhla tiskem zpráva, že Chavez bude prezidentem doživotně, prý si tak zvolil... Ve skutečnosti však bylo vyhlášeno referendum ne o Chavezovi, ale o tom, zda mohou na kandidaturu kandidovat stejní kandidáti opakovaně. Přestože skutečný důvod referenda o ústavní změně umožňující venezuelským politikům vykonávat funkci prezidenta po neomezený počet volebních období se nezdá být natolik výjimečný, je potřeba v případě prezidenta Cháveze zdůraznit přesto ale opak. Pokud  Hugo Chávez bude v roce 2012 znovu zvolen prezidentem, prodlouží se nejen Chávezovi, ale především Jednotné socialistické straně Venezuely a lidu doba pro pokračování v sociálně ekonomických změnách, nezbytných pro výstavbu základů socialismu 21. století.

Celý článek...
 
Rahm Emanuel Tisk E-mail
Středa, 04 březen 2009

To je ale zvláštní příjmení. Snadno se vyslovuje, vypadá španělské, ale není. Jméno, jako má tento muž, jsem nikdy v životě mezi desítkami tisíc žáků či spoluobčanů nepoznal ani nečetl. Odkud pochází, uvažoval jsem? Zas a znova mi přicházel na mysl brilantní německý myslitel Imanuel Kant, jenž patřil spolu s Aristotelem a Platonem k trojici filosofů, kteří nejvíce ovlivnili myšlení člověka. Jak jsem se později dozvěděl, nebyl jsem příliš daleko od filosofie nejbližšího muže současného prezidenta Spojených států Baracka Obamy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1187
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.