Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, November 24 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Za svobodu Pěti, proti mlčení médií Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 říjen 2009

Od 12. září 1998 je vězněno ve Spojených státech pět Kubánců, tři odsouzeni na 15 let a dva na doživotí, protože ve prospěch ochrany svého lidu sledovali aktivity polovojenských antikubánských skupin, které z území USA plánovaly teroristické atentáty proti Kubě. Dokonce i představitelé amerických ozbrojených sil svědčící na procesu potvrdili, že se Kubánci nikdy nedopustili násilných činů a nikdy nevlastnili žádné tajné materiály, které by ohrožovaly bezpečnost Spojených států a ani se o to nepokusili.

Celý článek...
 
Spojené státy jdou cestou Sovětského svazu Tisk E-mail
Středa, 21 říjen 2009
clock.jpgMichail Orlov, narozený v Leningradě, emigroval v 70. letech do Spojených států. Je mj. autorem knihy Reinventing Collapse - the Soviet Example and American Prospects (Kolaps retrospektivně - sovětský příklad a americké vyhlídky). Přiložený originál kombinuje živé interview s textovým výkladem. Orlov nachází v situaci a politice dřívějšího SSSR a dnešních Spojených států ještě podstatně víc podobností, než jiné zdroje pohrávající si s touto lechtivou paralelou.
Celý článek...
 
Protiúdery propagandistické studené válce Izraele Tisk E-mail
Úterý, 20 říjen 2009

Propagandistická studená válka, kterou vede Izrael téměř od svého vzniku v roce 1947, obdržela v poslední době dva podstatné protiúdery. Zvláštní Komise Rady pro lidská práva označila činnost izraelské armády v sektoru Gazy počátkem letošního roku nejen za válečný zločin, ale i za zločin proti lidskosti a na 53. generální konferenci MAAE byl navíc přijat návrh na prohlášení oblasti Blízkého východu za bezjadernou zónu.

Celý článek...
 
Postoj levice k Lisabonské smlouvě Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 říjen 2009

Nejdříve Smlouva o Ústavě pro Evropu a po jejím odmítnutí referendy ve Francii a Nizozemsku následovala formální úprava a přeměna názvu na Lisabonskou smlouvu (LS), při zachování její podstaty. Program evropské buržoazie, jak na mnoho desetiletí zakonzervovat sociálně ekonomickou situaci v Evropě vzniklou po rozbití Sovětského svazu a světové socialistické soustavy.

Celý článek...
 
Obhajoba míru prostřednictvím pokračování v agresích Tisk E-mail
Úterý, 13 říjen 2009

Po osmi měsících ve funkci prezidenta Obama znovu přesvědčil pokrokovou, neřku-li levicovou světovou veřejnost, že není tím, kdo by mohl pootočit kormidlem politiky supervelmoci od války k míru a již vůbec ne novým Johnem Kennedym anebo dokonce Martinem Lutherem Kingem. Podstata jeho projevu spočívala v obraně významu válek v Afghánistánu a Iráku a amerického práva prosazovat své záměry vojenskými intervencemi, jednu z nichž, za podpory Izraele, Velké Británie, Francie a Německa připravuje proti Íránu. Obama nepřímo vyzval celosvětový kapitál, aby se podřídil americkým geostrategickým zájmům, hrozil Íránu a deklaroval Izrael židovským státem . Sama řeč, stejně jako Obamovo prezidentství měla, dle mínění Washingtonu, zdůraznit jiný pohled na vývoj amerických vztahů s ostatním světem. Pokud však hlavy států očekávaly zásadní odmítnutí politiky jeho předchůdců, musely být rychle zklamány.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1247
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.