Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 25 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Prohlášení Světové federace demokratické mládeže k agresi v Libyi Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

WFDYSvětová federace demokratické mládeže odsuzuje bombardování Libye silami NATO a jeho členských států pod záminkou ochrany "lidských práv" protestujících, kteří chtěli svrhnout Kaddáfího vládu.

Ve skutečnosti již samotný pouhý akt uznání rebelů jako partnerů pro dialog Evropskou unií a dalšími strukturami představuje provokaci vůči svrchovanosti Libye a nepřijatelný zásah do libyjských záležitostí.

Celý článek...
 
Ne spoluúčasti na vojenském útoku proti Libyi Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

Nyní je jasné, že skutečným cílem Francie, USA a dalších evropských zemí jsou zdroje ropy a plynu spíše než práva libyjského lidu. Jedná se o strategický cíl jak čelit současné mezinárodní ekonomické krizi a nastupujícímu nevyhnutelnému vystupňování nákladů na energii.

  Vojenská intervence NATO v Libyi je také varováním a hrozbou lidovým hnutím v Tunisku, Egyptě, Alžírsku, která zahájila významnou změnu strategie, jejíž závěr je pro americké a evropské nadnárodní korporace a geopolitické zájmy útočících mocností stále neznámý.  

Celý článek...
 
Pláč vražděných žen a dětí - čtvrté dějství hry o ovládnutí surovin a obchodu s drogami Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

Poslední vývoj situace kolem Libye znovu potvrdil, že OSN se stala nástrojem prosazování zájmů globálních mocností  - USA a jejich spojenců. Stálí členové OSN Rusko a ČLR se nepostavili proti monstróznímu mezinárodnímu zločinu a nevyužili v RB OSN práva veta.

Celý článek...
 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran proti imperialistické agresi v Libyi Tisk E-mail
Pondělí, 21 březen 2011

Deklarace komunistických a dělnických stranImperialističtí vrazi v čele s USA, Francií, Británií a NATO jako celkem a se souhlasem OSN začali novou imperialistickou válku. Tentokrát v Libyi.

Jejich údajné humanitární záminky jsou zcela klamné! Házejí prach do očí národů! Jejich skutečné cíle jsou fosilní paliva v Libyi.

My, komunistické a dělnické strany odsuzujeme vojenskou imperialistickou intervenci. Lid Libye musí určit svou budoucnost sám, bez zahraniční imperialistické intervence.

Vyzýváme národy, aby reagovaly a požadovaly okamžité zastavení bombardování a imperialistické intervence!

Celý článek...
 
Komunistická strana Řecka proti návrhu Evropského parlamentu Tisk E-mail
Pondělí, 21 březen 2011

KKEpředzvěst imperialistické intervence v Libyi

Ve čtvrtek 10. března byl v Evropském parlamentu ratifikován nepřijatelný návrh, který provokativním způsobem legitimizuje výmluvy a podněcuje imperialistickou intervenci v Libyi. Je to návrh, který využívá jako záminku "demokratizaci" a vyzývá k poskytování humanitární pomoci a který navrhuje jako řešení vojenskou intervenci v Libyi. Podporuje také zavedení bezletové zóny a naléhá na EU, aby zasáhla všemi dostupnými prostředky a mimo jiné uznala a podporovala takzvanou "Prozatímní radu Libye". Chce pokračovat v podpoře imperialistických plánů s cílem rozdělit si kořist, jak to imperialisté dělali s Kaddáfího vládou až do současnosti. Tato pozice slouží imperialistickým zájmům v regionu, které jsou nebezpečné pro lid, a mají za cíl zajistit kapitalistickou ziskovost monopolních skupin. KKE hlasovala proti návrhu a zároveň odsoudila jej i záminky, které jsou uplatňovány.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1415
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.