Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, August 20 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Římský mír Tisk E-mail
Pátek, 18 červenec 2008

Údaje, které zde používám, byly převzaty především z vystoupení velvyslance Spojených států v Kolumbii Williama Brownfielda, z tisku a televize zmíněné země, z mezinárodního tisku a dalších zdrojů. Je šokující, jaké ekonomické prostředky a technologie se rozhazují.  Zatímco kolumbijští vysocí vojenští velitelé pečlivě zdůrazňují, že operace k záchraně Ingrid Betancourtové byla čistě kolumbijskou záležitostí, úřady Spojených států prohlašují, že „byla výsledkem dlouhých let intenzívní vojenské spolupráce mezi armádami Kolumbie a Spojených států.“

Celý článek...
 
Evropský soud: Ano rudé hvězdě Tisk E-mail
Středa, 16 červenec 2008

V Maďarsku fašizoidní antikomunisté prosadili před lety zákaz používat rudou hvězdu. A to až tak absurdně daleko, že problémy s tímto zákonem měl i Heineken, pivovar, který má rudou hvězdu ve svém znaku... Řada lidí byla tak kvůli svému přesvědčení a veřejné prezentaci persekuována, zejména komunisté. V roce 2003 na to doplatil tehdejší místopředseda Strany pracujících Attila Vajnai během ohlášené demonstrace v Budapešti, měl připevněnou rudou hvězdu na klopě. Případ se dostal až k Evropskému soudu a ten rozhodl jednoznačně: ANO rudé hvězdě.

Celý článek...
 
Mravenec a slon Tisk E-mail
Pondělí, 07 červenec 2008

...Od prvních let kubánské revoluce se rozvíjelo silné internacionální cítění, jehož kořeny tkvěly v početném kontingentu Kubánců - účastníků protifašistického boje španělského lidu - a jež převzalo nejlepší tradice světového dělnického hnutí. O své spolupráci s jinými národy se zpravidla příliš nešíříme, i když na druhou stranu nelze zabránit, aby o ní tisk občas psal. Vychází s hlubokých citů, které nikterak nesouvisí s publicitou. Někdo se zeptá, jak je možné, že malá země s malými zdroji dokáže realizovat tak rozsáhlé úkoly na tak zásadních polích, jako je vzdělání a zdravotnictví, bez nichž si současnou společnost nelze představit.

Celý článek...
 
Řeklo Polsko NE základně? Tisk E-mail
Neděle, 06 červenec 2008

Zatímco vláda České republiky ignoruje názor naprosté většiny občanů odmítající americký radar v Brdech, ignoruje již 180.000 podpisů pod peticí KSM proti cizí vojenské základně na našem území a 100.000 podpisů pod peticí za referendum, v Polsku se lámou ledy. Polsko totiž oznámilo, že zatím nepřijímá aktuální nabídku Spojených států na pomoc s modernizací polské armády, která je podmínkou pro souhlas Varšavy se stavbou amerického protiraketového systému. Novinářům to v pátek řekl polský premiér Donald Tusk. Polsko je podle něj ale připraveno dál jednat s USA o umístění základny na polském území.

Celý článek...
 
Válka za tři biliony dolarů Tisk E-mail
Středa, 02 červenec 2008

Pod názvem Válka za tři biliony dolarů vydal knihu nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stieglitz, což je podle něj cena války v Iráku. Jiní autoři uvádějí až pět bilionů, tedy víc, než kolik stála první světová válka a rovno výdajům za II. světovou válku. Je pochopitelné, že ekonomiky zemí zlaté miliardy, z nichž mnohé podporují iráckou intervenci, nemohou takové výdaje ve zdraví přežít. Krize již začala, ale američtí politologové došli k závěru, že v době vlády současného prezidenta k žádným změnám nedojde. Po jeho odchodu by mohla být vyhlášena nutnost trvalé přítomnosti okupačních vojsk. Jakákoli loutková irácká vláda štědře na okupaci, ze svých zisků za ropu, přispěje. Zcela jiným problémem je Afghánistán.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1133
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.