Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, July 02 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Genocida v Hondurasu Tisk E-mail
Sobota, 01 srpen 2009

key.jpgHonduraské ozbrojené síly a policie praktikují genocidu kolektivního charakteru, prohlásil obránce lidských práv této země měsíc po vojenském puči. Předseda Výboru pro lidská práva v Hondurasu Andrés Pavón podle listu Granma Internacional informoval tisk, že vzhledem k této skutečnosti předložil právní stížnost Nejvyššímu soudnímu dvoru formou ochrany před zákazem vycházení.

Celý článek...
 
Alternativní cesty k odstraňování nepohodlných režimů Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 červenec 2009

I po návštěvě ČR a Turecka se 7. dubna se Obama zastavil v Bagdádu na jednání s prezidentem Talabáním a premiérem Málikím. Přes sliby svých generálů se ale do sídla vlády nedostal. Schůzka se musela uskutečnit v (uloupeném) paláci prezidenta Saddáma Husajna, nyní přejmenovaném na Camp Victory, situovaném asi čtyři kilometry od letiště, kam se dostal pod ochranou vojenského doprovodu, který ho chránil před palbou iráckých odbojových sil. Ani šest let vyvražďování iráckého lidu a přeměna kvetoucí země v hromady trosek, zamořených na tisíciletí radioaktivním zářením ze 3000 tun ochuzeného uranu, používaného ke zvýšení průraznosti amerických pum, raket a střel, nedonutily Iráčany se vzdát a podřídit se okupantům. Část okupačních vojsk má do konce roku 2011 postupně odcházet. Zbytek má zůstat na základnách a podporovat kolaborantskou vládu. Pochybnosti o splnění záměru, navrženého bývalým prezidentem Bushem, vedou současnou administrativu k hledání jiné cesty prosazování izraelských a amerických zájmů v Perském zálivu.

Celý článek...
 
V Itálii proti nové základně USA Tisk E-mail
Pátek, 10 červenec 2009

V sobotu 4. července se několik tisíc Italů sešlo ve Vicenze na demonstraci proti plánované stavbě nové obří americké vojenské základny na okraji města. Nová základna má být jednou z největších amerických základen v Evropě ? má mít rozlohu 6 000 metrů čtverečních a má stát 500 milionů dolarů. Vicenza je přitom už teď sídlem americké letecké základny, na níž je umístěno 3 000 vojáků 173. letecké brigády. Italská vláda už výstavbu nové základny schválila. Nijak jí přitom nevadilo, že 95 % obyvatel Vicenzy se v místním referendu vyslovilo proti. Vůdce odporu proti základně byl zvolen za člena místní správy. Místní aktivisté a členové parlamentu navštívili 23. dubna 2009 Washington, aby proti základně protestovali a vystoupili před sněmovním podvýborem pro záležitosti vojenských staveb a veteránů. Evropská média toto téma ignorovala.

Celý článek...
 
Demografie Ostrova svobody Tisk E-mail
Středa, 08 červenec 2009

Počet kubánského obyvatelstva prochází ve svém vývoji obdobím stability a směřuje do postupného procesu poklesu, způsobovaného zejména stárnutím obyvatelstva a snížením porodnosti. Tímto způsobem klesne podle listu Granma Internacional počet obyvatel mezi roky 2008-25 o něco více než 100 000 obyvatel, zatímco odhady pro následný rok 2032 udávají celkový počet obyvatel pod 11 milionů. Tato čísla jsou výsledkem posledních šetření zpracovaných Ústředím pro studium obyvatelstva a jeho vývoje při Národním statistickém úřadě (ONE) koncem roku 2008 ve spolupráci s Latinskoamerickým a karibským demografickým centrem, oddělením pro obyvatelstvo Ekonomické komise pro Latinskou Ameriku a Karibskou oblast (CEPAL). Výsledky studia potvrzují, že změny demografické dynamiky se projevují nejen v počtu obyvatelstva, ale také v jeho skladbě (rozdělení podle pohlaví a stáří), což významně ovlivňuje struktury služeb, národního hospodářství, funkčnost a skladbu rodiny a všeobecně celou společnost.

Celý článek...
 
Podstata otázky o denuklearizaci Korejského poloostrova Tisk E-mail
Úterý, 07 červenec 2009

V současné době probíhá proces denuklearizace Korejského poloostrova (KP) za účasti mezinárodního společenství. Proto se může zdát, že je zbytečné tuto otázku posuzovat. Fakta však ukazují, že nikoli. Existují lidé, kteří podstatu otázky o denuklearizaci KP nechápou - myslí si totiž, že KLDR převážně od svého jaderného programu odmítá ustoupit.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1222
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.