Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, October 22 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Komunisté znají řešení světové krize Tisk E-mail
Sobota, 25 říjen 2008

Jak jsme slíbili, přinášíme návrhy KS Řecka a Portugalské KS k řešení hospodářské krize kapitalistického systému. Jerónimo de Sousa, generální tajemník Portugalské komunistické strany (PCP) ve svém prohlášení ke krizi kapitalismu uvádí, že vzhledem k vážné hospodářské krizi kapitalistického systému a jejímu dopadu na národní hospodářství a život portugalského lidu musí vláda čelit této situaci, převzít zodpovědnost a zastavit mystifikaci o této situaci. Jde o mystifikaci v tvrzení, že krize je výsledkem chamtivosti několika jedinců, jako by to byl výsledek porušení nějakých etických norem, jako by hledání maximálního zisku nebylo vlastní kapitalistickému systému. Jde o mystifikaci, když se krize vysvětluje jenom jako výsledek prasknutí nevýrazné bubliny.

Celý článek...
 
Komunisté ke světové krizi Tisk E-mail
Pátek, 24 říjen 2008

Přinášíme 2 dokumenty komunistů ke světové krizi. Politické byro Ústředního výboru Komunistické strany Řecka (KKE) přijalo usnesení ke krizi v mezinárodní ekonomice. Uvádí se v něm: Krizové jevy v ekonomice USA a členských států EU, které se provalily ve formě tendencí ke krachu ve finančním sektoru, jsou projevem anarchistického kapitalistického vývoje. Úpadek a parazitismus současného hospodářství jsou způsobeny soukromým a akciovým charakterem vlastnictví zejména soustředěných výrobních prostředků, které jsou předmětem nákupu a prodeje akcií (spekulativních cenných papírů slibujících budoucí zisky) prováděných prostřednictvím bank, pojišťoven, burz apod.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže k výsledkům referenda v Ekvádoru Tisk E-mail
Pondělí, 20 říjen 2008

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) obdržela s velkým potěšením zprávy o historickém vítězství „Ano“ nové Ústavě republiky Ekvádor, která získala 70% podporu. Dle slov prezidenta Ekvádoru Correi bylo tak vyjádřeno jednoznačné přání obyvatelů Ekvádoru stát se novým národem: suverénním, rovnoprávným, produktivním, bez bídy, diskriminace, nezaměstnanosti.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže ke světové finanční krizi Tisk E-mail
Úterý, 14 říjen 2008

V posledních týdnech nabývají na intenzitě veřejné diskuze o tzv. ekonomické krizi, která má svůj počátek v USA a má samozřejmě výrazné dopady i na Evropu, znamená ohrožení pro celosvětovou ekonomiku. Tato krize, kterou ekonomové, odchovaní imperialismem nejsou s to vysvětlit, vznikla dlouholetou kumulací finančních spekulací, které nikdy nevytvořily žádný konkrétní výrobek, byly pouze zdrojem stále rostoucích astronomických zisků několika málo vlastníků nadnárodních korporací.

Celý článek...
 
Nezapomeňte na agresi NATO proti Jugoslávii! Tisk E-mail
Úterý, 07 říjen 2008

Bělehradské fórum za svět rovných vydalo k 10. výročí agrese NATO proti Srbsku (tehdejší FRJ) následující výzvu, která by se měla setkat s vaším pochopením a podporou při jejím prosazování. V tomto stadiu bychom byli především vděčni za jakoukoli pomoc při co nejširší cirkulaci výzvy. Přijměte prosím naše upřímné poděkování a přání všeho nejlepšího... S tímto přípisem se obrátil na náš list Zivadin Jovanovič, prezident Bělehradského fóra. My samozřejmě výzvu zveřejňujeme:

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1158
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.