Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, September 25 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Jasmínová revoluce v Tunisku Tisk E-mail
Pondělí, 17 leden 2011

Tempo vývoje událostí v Tunisku od 17. prosince 2010 překvapilo všechny pozorovatele i samotného presidenta Zéna El-Abidína Bin Ali. Tehdy nezaměstnanému vysokoškolákovi Buazizovi policajtka sebrala jediný prostředek k obživě jeho rodiny, kterým je vozík na prodej zeleniny. V důsledku zoufalství, do kterého jej tato situace dostala, sáhl k nejkrajnější formě protestu, k sebeupálení. Tento protest představoval jiskru, která zapálila velký společenský požár v celém Tunisku, kde buržoazie, členové rodiny Bin Aliho a cizí kapitál, měli ráj na zemi a drtivá většina občanů trpěla nezaměstnaností, emigrací, bídou, diktaturou a persekucí.

Celý článek...
 
Lekce internacionalismu z JAR Tisk E-mail
Pondělí, 17 leden 2011

Od 13. do 21. prosince se v Pretorii (JAR) uskutečnil Světový festival mládeže a studentstva. Bylo to v historii již sedmnácté setkání, které představuje jednu z nejdůležitějších celosvětových akcí mládežnických organizací ze všech zemí světa, které bojují proti imperialismu, za sebeurčení národů a národní suverenitu. Země, která v loňském roce hostila festival - JAR, má velký symbolický význam: představuje národy a lid, který bojoval a osvobodil se od režimu apartheidu, od režimu segregace, který, jak to zdůrazňuje zavěřené prohlášení festivalu "byl nastolen imperialistickými mocnostmi, aby se zvětšila nadvláda nad lidem Jižní Afriky". Hodnota JAR nespočívá jen v emancipačním charakteru boje jeho lidu proti segregaci, ale spočívá v její roli nezávislého státu, v rostoucí ekonomice odpoutané od amerického imperialismu a NATO: země, která kráčí k vítězství nad sociální nerovností a za světový pořádek, který odmítá všechny formy konfliktu mezi národy.

Celý článek...
 
Skončete s potlačováním lidových protestů v Tunisu Tisk E-mail
Sobota, 15 leden 2011

srp-kladivoItálie musí přestat hrát úlohu komplice režimu Ben Aliho

Svobodu soudruhovi Hammanimu a všem tuniským politickým vězňům

Celý článek...
 
WikiLeaks potvrdil záměry USA s Chávezem Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 leden 2011

Dokumenty amerického ministerstva zahraničí, zveřejněné na WikiLeaks, potvrzují plány Bílého domu omezit vliv Venezuely v regionu a vyvolat pád prezidenta Hugo Cháveze. Záměry Washingtonu izolovat a svrhnout Cháveze započaly ihned po jeho zvolení v roce 1998.

Celý článek...
 
Recept proti krizi znal Kirchner Tisk E-mail
Úterý, 11 leden 2011

dluh.jpgDevět roků po nejtěžší krizi v historii Argentiny si její obyvatelé neradi připomínají markantní momenty oného konce roku 2001: střety mezi policií a protestujícími davy, vysoká nezaměstnanost, prázdné regály v supermarketech atd.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1382
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.