Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, July 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Rozhovor s Peterom Švecom,mladým funkcionářem KSS Tisk E-mail
Středa, 28 květen 2008

Můžeš nám říct jak si dostal k levici a ke členství ve straně? Pred rokom 1989 som bol členom Socialistického zväzu mládeže. Bol som jeho radovým členom a nezdalo sa že by to mohlo byť inak. Po kontrarevolúcii v roku 1989 sa naša školská organizácia rozpadla a vytvoril sa zväz mladých. Združoval zostávajúcich mladých, ktorý však neboli už komunisti a ani s vtedy ešte existujúcou KSS, nemali nič spoločné. Zväz bol apolitickým združením mladých ľudí. Môj dedko bol člen KSČ a tak nieto divu, že som sa čoskoro začal zaujímať o dianie na politickej scéne.

Celý článek...
 
K udržitelnému rozvoji Tisk E-mail
Neděle, 25 květen 2008

Excelence, na Konferenci Spojených národů o životním prostředí a rozvoji, která se konala v Rio de Janeiru před 16 lety, varoval s. Fidel Castro prorocky, že „rizikem zániku v důsledku rychlé a progresivní likvidace jeho přirozených životních podmínek je ohrožen významný biologický druh – člověk“. Čas mu dal zapravdu. Řekněme to jasně: udržitelného rozvoje nebude možno dosáhnout, negativní důsledky klimatických změn nebudou zastaveny ani zvráceny, ochrana životního prostředí pro budoucí generace nebude zajištěna, pokud budou převládat iracionální modely výroby, rozdělování a spotřeby uplatňované kapitalismem. Globalizace neoliberalismu krizi dramaticky zostřila.

Celý článek...
 
Těsné spojení mezi teroristy, placenými přisluhovači a úřady USA Tisk E-mail
Pátek, 23 květen 2008

O těsných vazbách mezi teroristickými strukturami v Miami, námezdními přisluhovači Spojených států podporujícími myšlenky anexe Kuby a žijícími na ostrově a úřady a vládou USA, svědčí vztahy mezi nadací Právní záchrana (Rescate Jurídico) zapsanou v Rejstříku korporací státu Florida, známou kontrarevoluční aktivistkou a vedoucím a dalšími funkcionáři Zájmové kanceláře Spojených států v Havaně (SINA). V pondělním rozhlasovém a televizním pořadu Kulatý stůl moderovaném novinářem Randy Alonsem Falcónem, poskytli účastníci veřejnosti přesvědčivé důkazy o hlubokých vazbách, jejichž cílem je dosáhnout naplnění úporně prosazovaného cíle amerického impéria, zničit kubánský národ.

Celý článek...
 
Jak se žije v komunistické Moldávii Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 květen 2008

Přinášíme rozhovor se s. Pavlem Grigorčukem: Řekněte nám prosím, jaké nyní řešíte problémy v rámci komunistického hnutí v Moldávii? Krize světového komunistického hnutí na konci 80. a začátkem 90. let dopadla i na moldavskou levici. Komunistická strana Moldávie KPM byla zakázána a včerejší vedoucí funkcionáři této strany se v době perestrojky-přestavby ( snahy vybudovat model „demokratického komunismu“) změnili z třídy sovětské nomenklatury v opravdovou vedoucí třídu, v jejíž rukou byla vláda, byznys i prostředky masové komunikace - média.

Celý článek...
 
Solidaritu s mládeží a lidem Zimbabwe! Tisk E-mail
Pondělí, 05 květen 2008

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) tímto vyjadřuje svoji plnou solidaritu a podporu mládeži a lidu Zimbabwe po volbách dne 29.března 2008.  WFDY gratuluje ZANU PF za demokratický, mírový, svobodný a spravedlivý průběh, ve kterém volby proběhly, podtrhujíc fakt, že takovýto druh voleb proběhl v Africe vůbec poprvé. WFDY věří, že výsledky voleb nejsou a nebudou jen milníkem pro pokrokovou revoluci strany, ale také posílí významným způsobem naši organizaci, naše aktivity a díky tomu samozřejmě náš boj proti imperialistickým útokům, za trvalý mír, demokracii, sociální pokrok, mezinárodní solidaritu, spolupráci a přátelství mezi lidmi, za přeměnu společnosti na spravedlivou a bohatstvím oplývající společnost, za lepší svět, kde by se lidstvo mohlo plně osvobodit.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1120
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.