Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Cíl, na nějž nelze rezignovat Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 říjen 2008

Kolem 35 tisíc kubánských specialistů z oblasti zdravotnictví poskytuje ať bezplatnou či placenou formou své služby ve světě. Další mladí lékaři ze zemí, jako je Haiti, z nejchudších zemí třetího světa pracují ve své vlasti na účet Kuby. Operativními zákroky především v latinskoamerickém regionu se podílíme na záchraně zraku milionů lidí. Zároveň připravujeme na Kubě i mimo ni desetitisíce zahraničních studentů medicíny. Není to však nic, co by zruinovalo náš lid, jenž dokázal přežít díky internacionalismu, který u nás uplatňoval Sovětský svaz a který nám teď pomáhá splácet náš vlastní dluh vůči lidstvu. Pečlivé zamyšlení a podrobná analýza historie posledních desetiletí mne bez jakéhokoli šovinismu vedou k závěru, že Kuba má nejlepší lékařskou službu na světě. Je důležité, abychom si to uvědomili, neboť z toho vycházím při formulování své myšlenky.

Celý článek...
 
Komunisté znají řešení světové krize Tisk E-mail
Sobota, 25 říjen 2008

Jak jsme slíbili, přinášíme návrhy KS Řecka a Portugalské KS k řešení hospodářské krize kapitalistického systému. Jerónimo de Sousa, generální tajemník Portugalské komunistické strany (PCP) ve svém prohlášení ke krizi kapitalismu uvádí, že vzhledem k vážné hospodářské krizi kapitalistického systému a jejímu dopadu na národní hospodářství a život portugalského lidu musí vláda čelit této situaci, převzít zodpovědnost a zastavit mystifikaci o této situaci. Jde o mystifikaci v tvrzení, že krize je výsledkem chamtivosti několika jedinců, jako by to byl výsledek porušení nějakých etických norem, jako by hledání maximálního zisku nebylo vlastní kapitalistickému systému. Jde o mystifikaci, když se krize vysvětluje jenom jako výsledek prasknutí nevýrazné bubliny.

Celý článek...
 
Komunisté ke světové krizi Tisk E-mail
Pátek, 24 říjen 2008

Přinášíme 2 dokumenty komunistů ke světové krizi. Politické byro Ústředního výboru Komunistické strany Řecka (KKE) přijalo usnesení ke krizi v mezinárodní ekonomice. Uvádí se v něm: Krizové jevy v ekonomice USA a členských států EU, které se provalily ve formě tendencí ke krachu ve finančním sektoru, jsou projevem anarchistického kapitalistického vývoje. Úpadek a parazitismus současného hospodářství jsou způsobeny soukromým a akciovým charakterem vlastnictví zejména soustředěných výrobních prostředků, které jsou předmětem nákupu a prodeje akcií (spekulativních cenných papírů slibujících budoucí zisky) prováděných prostřednictvím bank, pojišťoven, burz apod.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže k výsledkům referenda v Ekvádoru Tisk E-mail
Pondělí, 20 říjen 2008

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) obdržela s velkým potěšením zprávy o historickém vítězství „Ano“ nové Ústavě republiky Ekvádor, která získala 70% podporu. Dle slov prezidenta Ekvádoru Correi bylo tak vyjádřeno jednoznačné přání obyvatelů Ekvádoru stát se novým národem: suverénním, rovnoprávným, produktivním, bez bídy, diskriminace, nezaměstnanosti.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže ke světové finanční krizi Tisk E-mail
Úterý, 14 říjen 2008

V posledních týdnech nabývají na intenzitě veřejné diskuze o tzv. ekonomické krizi, která má svůj počátek v USA a má samozřejmě výrazné dopady i na Evropu, znamená ohrožení pro celosvětovou ekonomiku. Tato krize, kterou ekonomové, odchovaní imperialismem nejsou s to vysvětlit, vznikla dlouholetou kumulací finančních spekulací, které nikdy nevytvořily žádný konkrétní výrobek, byly pouze zdrojem stále rostoucích astronomických zisků několika málo vlastníků nadnárodních korporací.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1159
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.