Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, February 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kořeny arabské revolty a předčasné oslavy Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 březen 2011

petrasVětšina zpráv o arabských revoltách z Egypta, Tuniska, Libye, Maroka, Jemenu, Jordánska, Bahrajnu, Iráku i odjinud se zaměřila na nejbezprostřednější příčiny: politické diktatury, nezaměstnanost, útlak a zraňování a zabíjení protestujících. Nejvíce se věnovaly "střední třídě", mladým vzdělaným aktivistům, jejich komunikaci přes internet, a, v případě Izraele a jeho sionistických spikleneckých teoretiků, "skryté ruce" islámských extrémistů.

Celý článek...
 
Prohlášení Komunistické dělnické strany Maďarska k pomlouvačné kampani proti Bélovi Biszku Tisk E-mail
Středa, 16 březen 2011

BizskuKomunistická dělnická strana Maďarska vyjadřuje své rozhořčení a obavy nad soudním procesem s Bélou Biszku [v letech 1957 - 1961 ministr vnitra, 1961 - 1962 místopředseda vlády, v roce 2011 obviněn z tzv. popírání zločinů komunismu za to, že dne 4. 8. 2010 v rozhovoru pro státní TV Duna označil maďarskou kontrarevoluci z roku 1956 za kontrarevoluci, za což mu hrozí až 3 roky vězení]. Tento případ v mnoha ohledech ohrožuje demokratické principy a základní lidská práva. Současná vládnoucí moc chce ovládat nejen každodenní život, ale i myšlení lidí, a snaží se je nejen umlčet, ale i soudně trestat názory, které pravice nemá ráda. Tato snaha vede k vážnému omezování demokracie a ořezávání lidských práv. To vše je součástí narůstající antikomunistické hysterie a právního pogromu proti komunistům. V Maďarsku pozorujeme tyto tendence také. Dvěma příklady jsou změna trestního zákona z loňského května a situace kolem osoby Bély Biszku.

Celý článek...
 
Výročí mise Robinson Tisk E-mail
Pondělí, 14 březen 2011

fidel_chavez.jpgNárody Kuby a Bolívarské Republiky Venezuela pokračují v dosahování nových a významných úspěchů v oblasti školství. Je to výsledek desetileté aplikace Integrální smlouvy o bilaterální spolupráci. Bylo to období vynikající společné práce na rozvoji činnosti v rámci mise Robinson, zdůraznil náměstek ministra pro vzdělávací procesy na XII. kongresu Pedagogiky 2011.

Celý článek...
 
Poslední argument "gentlemana" Tisk E-mail
Sobota, 12 březen 2011
9. března zazněl první úder zvonu: "NATO nezahájí speciální operaci proti Libyi bez rezoluce RB OSN" uvedl jeho generální tajemník Rasmussen v interview na britském kanálu "Sky News". Podle jeho slov je NATO pohoršeno událostmi v Libyi, poněvadž činnost Kaddáfího režimu se přibližuje stavu, který je možné označit za zločin proti lidskosti. Aliance dosud "údajně" nemá operační plán pro zásah v Libyi. Ten by měl být projednán na zasedání aliančních ministrů války 10.8.2011.
Celý článek...
 
Ne imperialistické agresi proti Libyi Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 březen 2011

Komuniké Portugalské komunistické strany

Vyjadřujíce hluboké znepokojení nad nedávnými událostmi v Libyi, Portugalská komunistická požaduje mírové a politické řešení konfliktu bez zahraničního vměšování.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1408
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.