Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, March 02 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Společné prohlášení KS o Palestině a její věci Tisk E-mail
Pondělí, 27 duben 2009

Evropsko-středozemské setkání levicových stran a osvobozeneckých organizací, uvedených níže, které se sešly v Nikósii na pozvání strany AKEL, vyjadřuje svou hlubokou solidaritu s palestinským lidem a s jeho rozhodným odsouzením izraelské agrese proti Gaze, která začala koncem prosince 2008. Tento brutální útok na Gazu trval 22 dní a vedl k usmrcení více než 1350 občanů, zranění tisíců nevinných civilistů, včetně žen, dětí a starých osob, a zanechal za sebou masivní stopu v podobě zničených domů, majetku a infrastruktury a připravil obyvatele Gazy o nejzákladnější služby.

Celý článek...
 
K summitu G20 Tisk E-mail
Neděle, 26 duben 2009

Dnes začal Summit G-20. Experti na ekonomické otázky pracovali s nesmírným nasazením. Jedni vybavení zkušenostmi z významných mezinárodních funkcí, druzí jako vědci-badatelé. Téma je složité, řeč nová, vyžaduje znalost situace, ekonomických údajů, mezinárodních organizací a mezinárodně nejváženějších politických představitelů. Odtud naše snaha zjednodušit a co nejsrozumitelněji vysvětlit, co se v Londýně odehrává, tak jak to vidím já.

Celý článek...
 
O blokádě ani slovo Tisk E-mail
Pátek, 24 duben 2009

Vláda Spojených států oznámila prostřednictvím CNN, že na úvod své cesty do Puerto Espaňa, Trinidadu a Tobaga, kde se bude za čtyři dny účastnit Amerického summitu, navštíví Obama tento týden Mexiko. Ohlásil uvolnění některých nenáviděných restrikcí zavedených Bushem  pro Kubánce žijící ve Spojených státech, při návštěvách jejich příbuzných na Kubě. Na dotaz, zda budou tyto výsady přiznány i jiným americkým občanům, zněla odpověď, že těm to není povoleno.

Celý článek...
 
Společné prohlášení KS ke světové ekonomické krizi Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2009

Svět čelí těžké ekonomické a finanční krizi širokých rozměrů. Kapitalistické krizi, kterou nelze oddělit od vlastní povahy kapitalismu a od jeho neřešitelných protikladů a která je pravděpodobně nejzávažnější krizí od Velké deprese odstartované krachem v r. 1929. Její obětí jsou jako vždy pracující a lid. Současná krize je výrazem hlubší krize vlastní samotnému kapitalistickému systému, který tak prokazuje svoje historické limity a rovněž potřebu, aby lidstvo postoupilo k nové, kvalitativně vyšší společnosti - k socialismu. Současná krize vytváří rovněž obrovskou hrozbu sociálního a demokratického úpadku a vytváří, jak to již ukázala historie, základ pro autoritářská a militaristická hnutí, což si od levicových stran a všech demokratických a protiimperialistických sil vyžaduje více bdělosti a pozornosti.

Celý článek...
 
Výročí porážky pravicového puče ve Venezuele Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 duben 2009

Dne 13. dubna 2002 získala revoluce, která už byla ve Venezuele v chodu, pečeť revoluce socialistické a protiimperialistické a její smysl a směr začaly být jasnější, řekl prezident Hugo Rafael Chávez Frías během aktu u příležitosti VII. výročí Dne záchrany a národní důstojnosti. 13. dubna se musí přestřihnout mnoho inauguračních pásek a mnoho věcí se musí uvést na své svaté místo, protože v tento den skutečně začala ve Venezuele protiimperialistická a socialistická revoluce, uvedl Chávez v projevu v kasárnách Cipriano de Castro na caracaském sídlišti 23. ledna . Zdůraznil historický význam oněch dnů, protože jsem zde, sedm let ode dne, kdy se severoamerické impérium, jeho spojenci ve světě a lokajové venezuelské buržoazie, vykřikujíce do čtyř světových stran nenávist, pokusili zastavit revoluční sílu, jež už byla cítit, která začala otřásat celou Latinskou Amerikou. Ale ztroskotali a dnes je na celém tomto kontinentě v chodu skutečná sociální, politická a ekonomická revoluce, zahájená v bolívarské Venezuele.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1196
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.