Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, September 02 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Výzva ke zrušení embarga Tisk E-mail
Středa, 09 září 2009

Organizace Amnesty International (AI) vyzvala severoamerického prezidenta Baracka Obamu, aby definitivně zrušil obchodní embargo, které Spojené státy od roku 1962 uplatňují vůči Kubě, protože tato politika ohrožuje zdraví milionů lidí, tím, že jim ztěžuje přístup k zdravotnímu materiálu, uvedl list Granma Internacional.

Celý článek...
 
Neposlušný zadní dvoreček Tisk E-mail
Pondělí, 31 srpen 2009

fidel_chavez.jpgLatinská Amerika, zadní dvoreček Washingtonu, už není tak poslušná, jako byla a impériu se nezamlouvají poslední změny ve vzájemných vztazích. Spojené státy se teď podle portugalského levicového listu Avante snaží uvést věci do pořádku. Honduras byl první obětí, ale skutečným kamenem v botě je Hugo Chávez a bolívarská revoluce, snad nejhorší příklad vlády v Latinské Americe po Kubě. Washington s Georgem Bushem ml. a s Barackem Obamou - rozdíly jsou pouze ve stylu, protože imperialistické cíle jsou ty samé - už vyzkoušel různá ospravedlňování případné intervence, která by skoncovala s vládou v Caracasu.

Celý článek...
 
Kriminalizace chudoby očima New York Times Tisk E-mail
Neděle, 23 srpen 2009

dluh.jpgTo, že se tak moc lidí propadá do chudoby v době, kdy být chudý je téměř ilegální, je až příliš špatné , zahajuje své zamyšlení v prestižním americkém deníku Barbara Ehrenreich. Nedávno se uvedla i knihou Tato země je jejich zemí: reportáže z rozpolceného národa . V citovaném zamyšlení píše: Nebudete sice zatčeni za nákup v obchodě ZA DOLAR, jste-li však opravdu chudí jako kostelní myš a odkázáni na život na ulici, nedoporučuje se dopřávat si ani žádnou z biologických základních potřeb - jako sedět, spát, lenošit či prostě jen lelkovat z dlouhé chvíle. 'Pokud ležíte na chodníku, lhostejno, zda jako bezdomovec nebo milionář, narušujete pořádek,' prohlásil v červnu státní návladní města St. Petersburg ve stopách nesmrtelného postřehu Anatola France, že 'zákon, ve své majestátní rovnosti, zakazuje spát pod mostem bohatým úplně stejně jako chudým'.

Celý článek...
 
Moldávie na rozcestí Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2009

V souladu s článkem 63 Ústavy Moldavské republiky a článkem 1 Zvláštního předpisu parlamentu svolal prezident Vladimír Voronin na pátek 28. srpna první zasedání zákonodárného sboru, zvoleného v mimořádných volbách 29. července 2009. Ty se uskutečnily poté, co parlament zvolený v dubnových volbách nebyl schopen zvolit novou hlavu státu. Komunistům ke zvolení prezidenta tehdy scházel jeden jediný hlas. Na základě výsledku opakovaných voleb do nového parlamentu vstoupilo pět politických stran - Komunistická strana republiky Moldávie (PKRM), Liberálně-demokratická strana Moldávie (LDPM), Liberální strana (LP), Demokratická strana Moldávie (DPM) a Aliance Naše Moldávie (ANM). Komunisté (V. Voronin) získali 44,7 % - 706 732 hlasů - 48 mandátů, Liberální demokraté (Vlad Filat) 16,5 % - 262 028 - 18, Liberálové (Mihai Gimpu) 14,7 % - 232 108 - 15, Demokraté (Marian Lupu) 12,5 % - 198 278 - 13 a Aliance (Serafim Urekjan) 7,35 % - 116 194 a sedm mandátů.

Celý článek...
 
Sociální nerovnost sužuje miliony lidí především v Africe Tisk E-mail
Pondělí, 17 srpen 2009

Do Afriky byla za uplynulá desetiletí údajně namířena humanitární pomoc v hodnotě desítek miliard dolarů a přesto je tento kontinent stále nejchudším, lidé zde umírají hlady, zdravotní péče mizerná nebo žádná a vzdělání minimální. Je až s podivem, jak nejen publicisté, ale i vědci, a dokonce i někteří politici vyspělých kapitalistických zemí, dokáží vyjádřit úžas nad tímto stavem s tím, že je třeba něco podniknout. Ale to je asi tak vše. Po příčinách nepátrají. Někteří sice pátrají a dostávají se přitom až ke zvrhlým teoriím Thomase Malthuse. Tento britský ekonom a obhájce bídy a nezaměstnanosti působením domněle absolutního populačního zákona, napsal ve svém spise z roku 1798, že hlad je způsoben tím, že je prostě hodně lidí a málo potravin. Něco podobného tvrdí i dnešní rasisté, včetně těch skrytých, kterých je nemálo mezi globalisty , když tvrdí, že příčinou hladu v rozvojových zemích je nedostatek potravin.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1232
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.