Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, May 04 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Stanovisko KS Balkánu proti antikomunismu Tisk E-mail
Sobota, 26 prosinec 2009

Komunistické strany, které se zúčastnily setkání komunistických stran Balkánu ve dnech 19.-20. prosince v Soluni, odsuzují nové antikomunistické útoky zahájené v několika zemích EU, zejména: V ČR, útoky usilující o pozastavení činnosti KSČM. Vedoucí role v tomto útoku hraje několik senátorů, kteří se v minulosti podíleli na zákazu KSM v ČR. V Polsku, vyústěné kromě jiného v nedávném zákazu používání komunistických symbolů.

Celý článek...
 
Návštěva Obamy v Číně Tisk E-mail
Pátek, 25 prosinec 2009

Prezident Obama předpokládal, že jeho návštěva v Čínské lidové republice (ČLR) bude mít globální význam. Svou cestu začal neobvykle. V Šanghaji se setkal s představiteli čínské mládeže s tím, že uspořádá v přímém přenosu celonárodních čínských televizních kanálů masovou show. Vedení ČLR však rozhodlo jinak. Vystoupení Obamy přenášel pouze regionální kanál a internet.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích V. Tisk E-mail
Středa, 23 prosinec 2009
logoosn.jpgPřinášíme pátou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.
Celý článek...
 
Obavy německých elit z další fáze krize Tisk E-mail
Pondělí, 21 prosinec 2009

Ekonomická a finanční krize není zdaleka minulostí, varovali předminulý víkend kancléřka Merkelová i ministr financí Wolfgang Schäuble (oba CDU). Apelovali na bankéře, aby to nepřeháněli se svými finančními bonusy. Podle prezidenta Evropské centrální banky Tricheta by druhá vlna bankrotů finančních institucí vedla k sociálnímu kolapsu EU. Na Evropském kongresu bankéřů ve Frankfurtu Trichet uvedl: Naše demokracie nebudou dvakrát za sebou akceptovat tak rozsáhlou sanaci finančního sektoru penězi daňových poplatníků. Za největší zdroj nebezpečí dalšího krachu je považována rozsáhlá bublina, která vznikla za posledních osm měsíců na akciových trzích.

Celý článek...
 
Samotná krize obrat ve vědomí lidí nevyvolá Tisk E-mail
Pátek, 18 prosinec 2009

Předseda Komunistické strany Ruské federace (KPRF) Gennadij Zjuganov analyzoval na čtvrtém plenárním zasedání ústředního výboru strany situaci ve společnosti a zdůraznil úkoly strany k upevnění jejího vlivu. Uvedl: Především je nutné střízlivě hodnotit stav společenského mínění a nepodléhat iluzím, že samotná krize a snížení životní úrovně vyvolají obrat k podpoře národních a patriotických sil. Většina občanů zaujímá vyčkávací pozici, doufá ve změnu situace, obnovu ekonomického růstu a návrat ke stejné životní úrovni, jakou měla před krizí. Nízké třídní vědomí pracujících i tvrdošíjné odmítání pohledu na skutečnou situaci Ruska a reálné zájmy jednotlivých politických sil, negativně ovlivňují vliv působení komunistů. K ovládnutí veřejného mínění a získání podpory ve volbách nestačí vytyčit vznešená hesla a čekat, že se ke komunistům pohrnou davy lidí. Za stranou půjde jen uvědomělá, ale malá část společnosti, prodchnutá idejemi spravedlnosti a lidovlády. Většina společnosti očekává osobní materiální prospěch.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1277
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.