Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, August 04 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Sociální nerovnost sužuje miliony lidí především v Africe Tisk E-mail
Pondělí, 17 srpen 2009

Do Afriky byla za uplynulá desetiletí údajně namířena humanitární pomoc v hodnotě desítek miliard dolarů a přesto je tento kontinent stále nejchudším, lidé zde umírají hlady, zdravotní péče mizerná nebo žádná a vzdělání minimální. Je až s podivem, jak nejen publicisté, ale i vědci, a dokonce i někteří politici vyspělých kapitalistických zemí, dokáží vyjádřit úžas nad tímto stavem s tím, že je třeba něco podniknout. Ale to je asi tak vše. Po příčinách nepátrají. Někteří sice pátrají a dostávají se přitom až ke zvrhlým teoriím Thomase Malthuse. Tento britský ekonom a obhájce bídy a nezaměstnanosti působením domněle absolutního populačního zákona, napsal ve svém spise z roku 1798, že hlad je způsoben tím, že je prostě hodně lidí a málo potravin. Něco podobného tvrdí i dnešní rasisté, včetně těch skrytých, kterých je nemálo mezi globalisty , když tvrdí, že příčinou hladu v rozvojových zemích je nedostatek potravin.

Celý článek...
 
Úkoly venezuelské revoluce Tisk E-mail
Pátek, 14 srpen 2009

fidel_chavez.jpgPřevrat v Hondurasu byl zaměřen proti celému procesu progresivního rozvoje v zemích Latinské Ameriky sdružených v Bolívarské alternativě pro Latinskou Ameriku a karibskou oblast (ALBA), vedené venezuelským prezidentem Hugem Chávezem, což potvrdil na tiskové konferenci ve Washingtonu náměstek ministryně zahraničí USA Philip Crowley. Podle něj není venezuelský model vzorem pro vlády v regionu. Vojenský převrat v Hondurasu označil za dobrou lekci Venezuele, napsal venezuelský list Marea socialista.

Celý článek...
 
5 belgických herců podpořilo 5 kubánských hrdinů Tisk E-mail
Středa, 12 srpen 2009

Minulý rok se pětice známých vlámských herců ve spolupráci s Belgickým výborem pro osvobození Pětice rozhodla bojovat za osvobození Kubánské pětice. Chtějí využít své proslulosti v Belgii k přesvědčení veřejného mínění, aby zareagovalo proti tomu nespravedlivému případu. 11. září, v předvečer 11. výročí uvěznění Gerarda, Hernanda, Ramóna, Reného a Fernanda se budou snažit upoutat pozornost veřejnosti tím, že se nechají uvěznit ve vězení, jež si sami připraví, se sloganem ?Přidej se ke Kubánské pětici?. Budou se tvrdě snažit přesvědčit mnoho dalších Belgičanů, aby se k nim připojili a nechali se s nimi na nějakou dobu symbolicky zavřít do cely. Aktéři budou živě napojeni na webové stránky. Bylo by krásné a působivé, kdyby v jiných částech světa proběhly podobné akce. Budeme vás na našem webu o těchto akcích informovat. 

Celý článek...
 
Lidstvo v 21. století Tisk E-mail
Pondělí, 10 srpen 2009

prebytek.jpgVinou globalistického pojetí vysávání přírodních zdrojů a bezohledného ždímání levné pracovní síly v rozvojových zemích je relativní míra chudoby stále vyšší a vyšší. Seznamte se se situací milionů lidí v 21. století! 

Celý článek...
 
Rozmach kubánského lékařského programu Tisk E-mail
Úterý, 04 srpen 2009

Promocí 4700 lékařů v tomto školním roce, což je nejvyšší roční počet ukončených studií v novodobé historii Kuby od roku 1961, bylo dosaženo celkového počtu 100 000 vysokoškolských odborníků v lékařském oboru, kteří vyšli z kubánských vysokých škol, vyznačujících se vysokou vědeckou úrovní a zvýrazněným sociálním posláním ve prospěch nejchudších lidových vrstev na světě.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1228
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.