Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, October 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
OSN: světová ekonomika zažije největší pokles od Velké deprese Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2008

Světová ekonomika čelí nejhoršímu poklesu od dob Velké deprese. Uvedla to Organizace spojených národů s tím, že očekává, že se příští rok globální ekonomika zmenší o 0, 4 procenta. Důvodem budou obtíže rozvinutých zemí, především Spojených států a Evropy.  Jednalo by se o první kontrakci světové ekonomiky od třicátých let.

Celý článek...
 
Afghánistán: Nejen modlitby, ale i jednání Tisk E-mail
Pondělí, 03 listopad 2008

S trvale se zvyšujícím odporem afghánských sil odporu, rostoucími ztrátami okupačních vojsk (letos padlo 100 Američanů a 236 jejich spojenců, 1000 bylo zraněno) klesá optimismus přeměny Afghánistánu v bezpečnou a poddajnou kolonii. Zásadní pochybnosti o úspěchu vojenského řešení vyjádřil britský ambasador v Kábulu, sir Sherard Cowper-Colles v rozhovoru s francouzským zástupcem velvyslance Francoisem Fitouem, jehož celý záznam z jednání pronikl na veřejnost a byl opublikován ve francouzském listu Le Canard enchainé .

Celý článek...
 
Cíl, na nějž nelze rezignovat Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 říjen 2008

Kolem 35 tisíc kubánských specialistů z oblasti zdravotnictví poskytuje ať bezplatnou či placenou formou své služby ve světě. Další mladí lékaři ze zemí, jako je Haiti, z nejchudších zemí třetího světa pracují ve své vlasti na účet Kuby. Operativními zákroky především v latinskoamerickém regionu se podílíme na záchraně zraku milionů lidí. Zároveň připravujeme na Kubě i mimo ni desetitisíce zahraničních studentů medicíny. Není to však nic, co by zruinovalo náš lid, jenž dokázal přežít díky internacionalismu, který u nás uplatňoval Sovětský svaz a který nám teď pomáhá splácet náš vlastní dluh vůči lidstvu. Pečlivé zamyšlení a podrobná analýza historie posledních desetiletí mne bez jakéhokoli šovinismu vedou k závěru, že Kuba má nejlepší lékařskou službu na světě. Je důležité, abychom si to uvědomili, neboť z toho vycházím při formulování své myšlenky.

Celý článek...
 
Komunisté znají řešení světové krize Tisk E-mail
Sobota, 25 říjen 2008

Jak jsme slíbili, přinášíme návrhy KS Řecka a Portugalské KS k řešení hospodářské krize kapitalistického systému. Jerónimo de Sousa, generální tajemník Portugalské komunistické strany (PCP) ve svém prohlášení ke krizi kapitalismu uvádí, že vzhledem k vážné hospodářské krizi kapitalistického systému a jejímu dopadu na národní hospodářství a život portugalského lidu musí vláda čelit této situaci, převzít zodpovědnost a zastavit mystifikaci o této situaci. Jde o mystifikaci v tvrzení, že krize je výsledkem chamtivosti několika jedinců, jako by to byl výsledek porušení nějakých etických norem, jako by hledání maximálního zisku nebylo vlastní kapitalistickému systému. Jde o mystifikaci, když se krize vysvětluje jenom jako výsledek prasknutí nevýrazné bubliny.

Celý článek...
 
Komunisté ke světové krizi Tisk E-mail
Pátek, 24 říjen 2008

Přinášíme 2 dokumenty komunistů ke světové krizi. Politické byro Ústředního výboru Komunistické strany Řecka (KKE) přijalo usnesení ke krizi v mezinárodní ekonomice. Uvádí se v něm: Krizové jevy v ekonomice USA a členských států EU, které se provalily ve formě tendencí ke krachu ve finančním sektoru, jsou projevem anarchistického kapitalistického vývoje. Úpadek a parazitismus současného hospodářství jsou způsobeny soukromým a akciovým charakterem vlastnictví zejména soustředěných výrobních prostředků, které jsou předmětem nákupu a prodeje akcií (spekulativních cenných papírů slibujících budoucí zisky) prováděných prostřednictvím bank, pojišťoven, burz apod.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 821 - 825 z 1161
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.