Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, May 24 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kuba nepodporuje terorismus! Tisk E-mail
Úterý, 12 leden 2010
V pondělí 4. ledna informovaly tiskové zprávy, že od toho dne zavedla Správa USA pro bezpečnost dopravy nová, dodatečná opatření ke kontrole bezpečnosti na všech letištích světa, u kteréhokoli cestujícího s pasem ze zemí označovaných Státním departmentem ta ?podporující mezinárodní terorismus?, mezi něž svévolně a nespravedlivě zařazuje vedle Iránu, Sýrie a Súdánu Kubu, a z dalších zemí, ?jež jsou předmětem zájmu?, tj.: Afganistánu, Alžírska, Iráku, Libanonu, Libye, Nigérie, Pakistánu, Saudské Arábie, Somálska a Jemenu. Tato opatření budou rovněž uplatňována vůči jakékoli osobě, která v těchto 14 zemích absolvovala mezipřistání.
Celý článek...
 
Pohled na Tibet a úlohu dalajlamy je falešný Tisk E-mail
Pondělí, 04 leden 2010

articles.jpgČeské veřejné mínění se pod tlakem státem financovaných nevládních organizací a buržoazních médií přiklání k vnucovanému názoru, že jedinou silou, která by mohla spasit obyvatele Tibetu od čínské tyranie , je reinstalace dalajlamy a obnova světské moci buddhismu. Kým však je a oč usiluje tato výstřední osobnost, která dává před pobytem v chudých buddhistických chrámech přednost pětihvězdičkovým světovým hotelům?

Celý článek...
 
Četli jsme: Société Générale varuje klienty před "globálním kolapsem" Tisk E-mail
Pátek, 01 leden 2010

dluh.jpgBěhem následujících dvou let buďte připraveni na možný ?globální ekonomický kolaps?, vzkázala banka Société Générale svým klientům. A poradila, jakou obrannou investiční strategii nastolit, aby se vyhnuli zkáze. Podle zprávy nazvané ?Dluhový scénář pro nejhorší případ? bankovní tým tvrdí, že státní záchranné balíčky jen přesunuly soukromé závazky na státní ramena, čímž vytvořily celou řadu nových problémů. Celkový dluh je podle v téměř všech bohatých ekonomikách příliš vysoký.

Celý článek...
 
Nezaměstnanost v EU Tisk E-mail
Středa, 30 prosinec 2009

articles.jpgEurostat jako každý rok uvedl statistiku nezaměstnanosti v zemích EU. Jejich zářijovou hodnotu (není-li uvedeno jinak) z něho převzal i např. ekonomický magazín Forbes. Nejhorší situace je v Litvě, Španělsku a Lotyšsku, nejnižší nezaměstnanost je v Norsku, Švýcarsku a Holandsku. Skutečná nezaměstnanost je ale mnohem vyšší, než vykazuje tato statistika, ta totiž je založená na metodách, které např. neregistrují nezaměstnané nenahlášené na úřadech práce nebo dlouhodobě nezaměstnané, kteří o podporu přišli. Statistika taktéž neuvádí zaměstnané na dobu určitou či polozaměstnané a další údaje.

Celý článek...
 
Přelomový sjezd PCdoB Tisk E-mail
Úterý, 29 prosinec 2009

Ve dnech 5.-9. listopadu 2009 se v Sao Paulu konal XII. sjezd Komunistické strany Brazílie (PCdoB), která od svého založení 25. 3. 1922 prošla obdobími tvrdé represe, včetně přechodu do ilegality, ale také roky vítězného růstu např. v třicátých letech minulého století, a zejména v současné době. Dnes je vedoucí silou Levicového bloku, který spolu se Stranou dělníků a Stranou brazilského demokratického hnutí tvoří vládnoucí koalici, vedenou charismatickým prezidentem, členem Strany dělníků, Luizem Ináciem Lulou da Silvou. PCdoB je zastoupena ve federální vládě i ve vládách jednotlivých 26 států, její člen je předsedou Poslanecké sněmovny, který zastupuje prezidenta v jeho nepřítomnosti v zemi. Sjezdu se zúčastnilo 1078 řádně zvolených delegátů a přítomno bylo 49 delegací zahraničních komunistických, dělnických a pokrokových stran.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1279
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.