Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, January 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Nenáviděná tyranie vládnoucí ve světě Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 květen 2010

Pro naši dobu je typický bezprecedentní fenomén: ohrožení existence lidského druhu, do něhož imperialismus přivedl svět.  Tato bolestná realita by neměla být pro nikoho překvapením. V posledních desetiletích bylo vidět, jak se téměř nepředstativelným tempem rychle přibližuje.

Celý článek...
 
Do Athén na Akropol? Ne, na demonstraci. Tisk E-mail
Neděle, 23 květen 2010

KS Řecka zorganizovala v sobotu 15. května demonstraci proti vládním protilidovým opatřením, která se na nás nelítostně valí, proti vládní politice, proti politice EU, Mezinárodnímu měnovému fondu, proti kapitalismu. Demonstrace překonala očekávání samotných organizátorů. Centrum Athén zavalilo na 300.000 demonstrantů nejenom z hlavního města a okolí, ale z celé země. Kam oko dohlédlo, bylo rudo. Přiznávám, že jsem se nezúčastnila z důvodů pracovního vytížení. Rozhodla jsem se vzít to z pozitivní stránky. Alespoň jednou uvidím demonstrace zvenku, budu moci posoudit, jak působí na někoho, kdo je mimo centrum dění, uslyším, jak o nás budou mluvit sdělovací prostředky. V hlavních sobotních zprávách dostal celých 45 minut turecký premiér  Erdogan, který navštívil minulý týden Řecko. Dozvěděla jsem se, že mu Papandreou tyká, co jim předložili vládní kuchaři, kolik novinářů poletovalo kolem a pečlivě si zapisovalo všechny ty lži a jiné důležitosti.

Celý článek...
 
Nová politika prezidenta Obamy Tisk E-mail
Pátek, 21 květen 2010

Ve Washingtonu byla 6. dubna prezentována nová jaderná doktrína (Nuclear Posture Review 2010). Dne 8 dubna byla v Praze podepsána americkou stranou iniciovaná rusko-americká smlouva o snížení počtu útočných jaderných zbraní. A 12.-13. dubna se ve Washingtonu uskutečnil mezinárodní summit o jaderné bezpečnosti. S nadsázkou se dá říci, že se jedná o komplexní protijaderný útok USA. Pokud ale pečlivě analyzujeme politiku USA za poledních 100 let, nikde nenajdeme ani náznak snahy amerických elit podpořit zájmy progresivního rozvoje lidstva nebo národů jiných zemí.

Celý článek...
 
Současné Řecko a jak se o něm nepíše v turistických průvodcích Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 květen 2010

dluh.jpgJeště nedávno jsem slýchala, jak se mám, že žiju v Řecku, a k tomu na Krétě. Ještě nedávno, když se řeklo Řecko, každý si představil prosluněné pláže, památky, výborné víno, krásnou hudbu a vůbec život v pohodě. Dnes se všichni ptají, jestli je to v Řecku opravdu tak hrozné, jak se píše. Moje odpověď zní obvykle ne i ano, podle toho, z které strany se to vezme.

Celý článek...
 
Výzvy "Socialismu 21. století" ve Venezuele Tisk E-mail
Středa, 19 květen 2010

fidel_chavez.jpgLevicová světová veřejnost napjatě sleduje progresivní změny ve Venezuele paralelně s hrozbami americké administrativy, zvláště po upevnění jejího vojenského spojenectví s reakční Kolumbií, kde si pronajala sedm vojenských základen. Venezuelská vláda musí počítat s možností americké invaze.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1319
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.