Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, November 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Valné shromáždění OSN odsuzuje ekonomické embargo vůči Kubě Tisk E-mail
Pondělí, 02 listopad 2009

Valné shromáždění OSN odsoudilo ekonomickou blokádu uvalenou Spojenými státy na Kubu, a to již osmnáctý rok za sebou, letos v poměru 187:3. Spojené státy a Izrael hlasovaly tradičně proti návrhu valného shromáždění společně s malým ostrovem v Pacifiku Palau. Ačkoliv prezident Obama krátce po nástupu do funkce zmírnil některé restrikce proti Kubě týkající se telekomunikačních služeb, pohybu osob a peněz zasílaných na ostrov americkými Kubánci, již během své předvolební kampaně tvrdil, že embargo nezruší. Americký prezident také nedávno podepsal prodloužení platnosti zákona, který na Kubu blokádu uvaluje. "Kuba je ochotna spolupracovat s americkou vládou na jakékoliv úrovni," sdělil agentuře AP kubánský ministr zahraničí Bruno Rodrigez Parilla a dodal, že dialog musí být veden v duchu vzájemného respektu a suverenity.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích I. Tisk E-mail
Sobota, 31 říjen 2009

Přinášíme Goldstonovu zprávu "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Demokratizace OSN a Kuba Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 říjen 2009

Pane předsedo, chci Vám blahopřát k Vašemu zvolení a ujistit Vás o naší důvěře ve Vaši schopnost náležitě řídit naši práci a jednání. Chci také ocenit skvělou činnost otce Miguela D´Escoto, který předsedal  právě skončenému zasedání. Etický rozměr a politický dopad jeho předsednictví nám umožnily pokročit v úsilí o navrácení všech pravomocí tomuto shromáždění. I v budoucnu bude možné se na toto období odvolávat. Bylo příkladem, že usilovat o reformu OSN znamená demokratizovat ho a přiblížit ho k národům.

Celý článek...
 
"Holandský" kámen z Měsíce Tisk E-mail
Úterý, 27 říjen 2009

dluh.jpgToto byl jeden z nejcennějších exemplářů holandského říšského muzea. Že měsíční kámen z muzea je ve skutečnosti zkamenělé dřevo, se můžeme dovědět na www.novinky.cz/koktejl/177594. Nikdo v muzeu si nedovedl představit, že by kámen, který měli doručit na Zemi američtí astronauti z Apolla 11, jeden z nejcennějších exponátů, mohl být ve skutečnosti "obyčejným" kusem zkamenělého dřeva. Měsíční  kámen  má pocházet  z pozůstalosti holandského premiéra Willema Dreesmana, který ho získal od amerického velvyslance J. Williama Middendorfa, který doprovázel astronauty z Apolla 11 při návštěvě v Nizozemí. Je to nepopsatelný a téměř bezcenný kámen," tvrdí geolog Frank Beunk z amsterdamské Vrije Universiteit.

Celý článek...
 
Guardian o mytologii "dynamické Ameriky? Tisk E-mail
Sobota, 24 říjen 2009

articles.jpgVelká recese, píše v britském deníku Mark Weisbrot, umožňuje verifikovat některé z široce rozšířených představ o ekonomice Spojených států, které byly zdrojem evangelia posledních desetiletí. Jedna z nich hlásá, že USA jsou národem malých podnikatelů. I z tohoto hlediska přitom, dokládá autor, patří USA až kamsi na konec v pořadí vysokopříjmových zemí. Riziko vlastního podnikání je totiž, na rozdíl od západní Evropy, v USA znásobeno i absencí systému všeobecného zdravotního pojištění. I celá řada jiných předností americké ekonomiky je jen mýtem, pokračuje autor. Platí to jak o mobilitě pracovní síly, tak konkurenceschopnosti vůči okolnímu světu - americký deficit obchodní bilance činil 6 procent už v roce 2006, tedy ještě před propuknutím nynější krize.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1247
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.