Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, July 30 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
20 let maďarského kapitalismu Tisk E-mail
Sobota, 27 únor 2010
Síly kapitalismu jak v Evropě, tak i v Maďarsku vyvíjejí obrovské úsilí k utajení faktu, že současný kapitalismus je v hluboké krizi. Nemohou popřít existenci závažných problémů kapitalismu, ale snaží se ukázat, že všechny problémy mohou být vyřešeny v rámci kapitalismu kapitalistickými reformami. Pravda je však taková, že závažná vnitřní krize kapitalismu nemůže být vyřešena tradičními kapitalistickými reformami. Revoluční perspektiva řešení problémů kapitalismu se stává stále reálnější.
Celý článek...
 
USA obklíčily Venezuelu a chystají úder Tisk E-mail
Pátek, 26 únor 2010

Nástup Huga Cháveze k moci ve Venezuele 2. 2. 1999 se časově kryl s velmi nepříjemnou událostí pro USA, kterou bylo uzavření jejich hlavního vojenského zařízení v oblasti, základny Howard v Panamě podle dohod mezi Torrijem (prezident Panamy) a Carterem (prezident USA). Náhradou za tuto ztrátu si Pentagon vybral čtyři jiné možnosti ke kontrole oblasti Latinské Ameriky: Manta v Ekvádoru, Comalapa v Salvadoru a ostrovy Aruba a Curacao v Nizozemských Antilách. Svým tradičním špionážním místům přidal oficiálně další úkoly, kontrolu obchodu s drogami, boj proti tajné imigraci do USA a další skryté úkoly, např. boj proti kolumbijským povstalcům, kontrolu prodejů ropy a různých minerálů, zdroje sladké vody a rozvoj biodiverzity.

Celý článek...
 
Jaká je Haiti? Tisk E-mail
Středa, 24 únor 2010

Po zemětřesení, které poničilo Haiti, přišel list The New York Times i důležité agentury se stejným vysvětlením katastrofální destrukce: zemětřesení 7. stupně bylo proto tak zničující, že postihlo silně obydlenou a chudou městskou zónu. Domy, nastavěné jeden na druhý a vybudované samotným chudým lidem, udělaly z města křehké místo.

Celý článek...
 
Americké hrozby progresivnímu vývoji ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 19 únor 2010

Před americkou senátní komisí pro zpravodajskou činnost přednesl 2. února 2010 admirál Dennis Blair, ředitel tzv. Národního zpravodajství koordinujícího činnost všech zpravodajských a bezpečnostních agentur Spojených států, každoroční zprávu Roční hodnocení hrozeb Spojeným státům. Kromě obecného hodnocení zahrnujícího celou škálu problematických hrozeb od lidských práv přes terorismus, obchod s lidmi a narkotiky zřetelně indikuje, kdo bude letos na mušce americké agrese. Kromě tradičních nepřátel jako Írán, KLDR, afghánský Tálibán, irácké síly odporu a al-Kajdá se do zaměřovače dostala Venezuela a prezident Chávez.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích VII. Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 únor 2010
Přinášíme sedmou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1293
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.