Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, September 25 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Renesance OSN se nekoná, vliv velmocí roste Tisk E-mail
Pátek, 04 únor 2011

Na 65. zasedání Valného shromáždění OSN, které začalo loni v září, byla projednána celá řada významných problémů. VS přijalo rezoluce k problémům zdraví světové populace a zahraniční politice; k úkolům, které by měla OSN sehrát v řízení globalizovaného světa; ke znemožnění úsilí teroristů získat jaderné a radioaktivní zbraně a mnoho dalších.

Celý článek...
 
Tunisko: Za pokračování revoluce k dosažení jejích cílů Tisk E-mail
Středa, 02 únor 2011

NE pokračování tyranie, NE zahraničním intervencím

Zatímco vládní náměstí Qasbah je stále obsazeno masami tuniského lidu a desítky tisíc Tunisanů demonstrují ve Sfaxu, Tunisu, Sidi Bouzidu, Jendoubě, Nabeulu a v jiných částech země za svržení "vlády národní jednoty", nám byla vnucena upravená vláda vedená Muhammadem Ghannúším. Toto vnucení nese znaky zásahu náměstka amerického ministra zahraničí Feltmana. Tato vláda je pokračováním diktatury a tyranie, odmítá slyšet hlas lidu a řídí se diktátem imperialistických sil Ameriky a Evropy, které vystavily naši zemi nezaměstnanosti, chudobě, a marginalizaci.

Celý článek...
 
Egypt na velké křižovatce Tisk E-mail
Úterý, 01 únor 2011

clock.jpgProamerický policejný režim v Egyptě, pod vedením 82letého presidenta Husního Mubaraka, který nepřetržitě vládne od roku 1981, byl vážně otřesen povstáním milionů mladých lidí, kteří žádají svobodu a jeho odstoupení. Široko daleko nejsilnější a nejpočetnější bezpečnostní složky, dobře vycvičené v USA, o které se tento režim opíral, se zhroutily a zmizely před odvahou a odhodláním milionů všeho postrádajících lidí.

Celý článek...
 
Slabý pán, mrtví vazalové Tisk E-mail
Neděle, 30 leden 2011

taking_notes.jpgEgypt je v plamenech a Mubarakův režim drží na vlásku. Je to v posledních týdnech třetí lidové povstání, které hýbe břehy Středomoří. Tunis, Albánie a Egypt. A ještě je tu Alžírsko. Na první pohled Berisha, Ben Alí a Mubarak jsou tři problémy mezi sebou nijak nesouvisící. Ale určité "série" jsou jen stěží náhodné. Je tu dojem, že stejná vlna -  znepokojení a naděje současně - letí nad celou oblastí.

Celý článek...
 
Prohlášení Komunistické strany pracujících v Tunisku Tisk E-mail
Sobota, 29 leden 2011

Tunisko ožívá ode dne 17.prosince 2010, kdy začala současná masová vzpoura proti nezaměstnanosti, diskriminaci, chudobě, životním nákladům, nestydatému vykořisťování, korupci, bezpráví a tyranii. Tyto široké protesty začaly ve městě Sidi Bouzid a od té doby se rozšířily do všech částí země. Chudoba a tyranie trvale přítomné ve městech, jsou obecný jev, který ovlivňuje veškerý tuniský lid. Vztek a rozhořčení je stejné v celé zemi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1382
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.