Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, November 23 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Svět se mění a my máme důležitou úlohu - Michel Collon Tisk E-mail
Úterý, 01 březen 2011

Michel CollonNejdříve Latinos, pak Arabové. A zítra Afričané?

Proč  Washington a Paříž musely v Tunisku a Egyptě couvnout. Jak se snaží zachránit zachranitelné z koloniálního systému. A jaká je naše úloha v tom všem, aby se svět skutečně změnil.

Dlouhou dobu se zdálo být impérium neporazitelné. Spojené státy podle libosti a za nejabsurdnějších záminek mohly porušovat Chartu OSN, aplikovat krutá embarga, bombardovat a okupovat státy, vraždit hlavy států, provokovat občanské války, financovat teroristy, organizovat státní převraty, vyzbrojovat Izrael pro jeho agrese. Zdálo se, že si mohou dovolit vše a pesimismus převládal. Kolikrát jsme slyšeli: "Oni jsou příliš silní, jak můžeme my učinit konec těmto arabským zkorumpovaným režimům a komplicům Izraele?"

Celý článek...
 
Libye - model Ceausescu Tisk E-mail
Pondělí, 28 únor 2011

Nesmíme se nechat ošálit vlajkami italské Strany komunistické obrody, které vlají před libyjskou ambasádou v Římě, ani antiberlusconiovským využitím libyjských události naší imperialistickou levicí. Je třeba vyslovit se k těmto událostem jasným způsobem, bez dvojakosti, s komunistickým stanoviskem, které kontrastuje a to velmi s "osvobozeneckou" vulgátou, které jsme svědky.

Celý článek...
 
Svoboda může být pouze tam, kam vstoupíme my Tisk E-mail
Pondělí, 28 únor 2011
Mohutný, dobře financovaný aparát amerického MZV je permanentně v provozu a nezastavuje se ani na sekundu jak v přátelských tak i nepřátelských státech. Jejich heslo: "Kam vstoupila noha amerického diplomata, všude se rozvíjí demokracie ? bez USA demokracie neexistuje. "
Celý článek...
 
Pohled přes zaměřovač pušky Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 únor 2011
key.jpgOd masakru v arizonském Tucsonu jsem si přečetl několik set webových stránek, hledaje alespoň částečně soucitné a nepokrytecké posouzení masové vraždy. Nakonec jsem jedno našel, napsal ho Američan John Deer SJ, jesuitský duchovní, mírový aktivista, v létech 2002 ? 2004 kněz ve čtyřech farnostech v Novém Mexiku. Prošel mnoha válečnými zónami, byl za své nesčetné mírové aktivity 75x zatčen. Nyní byl navržen arcibiskupem Desmondem Tutu na Nobelovu cenu míru. Stať byla publikována v "National Catholic Reporteur" (http: ncronline.org).
Celý článek...
 
WFDY: Solidarita s povstáním bahrajnského lidu Tisk E-mail
Pátek, 18 únor 2011

V posledních dnech jsme svědky širokého hnutí protestů a demonstrací v Bahrajnu, které požaduje demokratickou politickou reformu směrem k ústavnímu demokratickému státu. Toto je historickým požadavkem pokrokových sil Bahrajnu a nyní se mnoho lidí kolem něj soustřeďuje. Desítky tisíc lidí požadující svá nezcizitelná politická práva vyšly do ulic, což je velice významné v zemi s půl miliónem obyvatel. Hnutí se zdá být jednotným a silným, což dává naději na možný úspěch pro lid.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1391
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.