Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, January 30 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O blokádě ani slovo Tisk E-mail
Pátek, 24 duben 2009

Vláda Spojených států oznámila prostřednictvím CNN, že na úvod své cesty do Puerto Espaňa, Trinidadu a Tobaga, kde se bude za čtyři dny účastnit Amerického summitu, navštíví Obama tento týden Mexiko. Ohlásil uvolnění některých nenáviděných restrikcí zavedených Bushem  pro Kubánce žijící ve Spojených státech, při návštěvách jejich příbuzných na Kubě. Na dotaz, zda budou tyto výsady přiznány i jiným americkým občanům, zněla odpověď, že těm to není povoleno.

Celý článek...
 
Společné prohlášení KS ke světové ekonomické krizi Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2009

Svět čelí těžké ekonomické a finanční krizi širokých rozměrů. Kapitalistické krizi, kterou nelze oddělit od vlastní povahy kapitalismu a od jeho neřešitelných protikladů a která je pravděpodobně nejzávažnější krizí od Velké deprese odstartované krachem v r. 1929. Její obětí jsou jako vždy pracující a lid. Současná krize je výrazem hlubší krize vlastní samotnému kapitalistickému systému, který tak prokazuje svoje historické limity a rovněž potřebu, aby lidstvo postoupilo k nové, kvalitativně vyšší společnosti - k socialismu. Současná krize vytváří rovněž obrovskou hrozbu sociálního a demokratického úpadku a vytváří, jak to již ukázala historie, základ pro autoritářská a militaristická hnutí, což si od levicových stran a všech demokratických a protiimperialistických sil vyžaduje více bdělosti a pozornosti.

Celý článek...
 
Výročí porážky pravicového puče ve Venezuele Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 duben 2009

Dne 13. dubna 2002 získala revoluce, která už byla ve Venezuele v chodu, pečeť revoluce socialistické a protiimperialistické a její smysl a směr začaly být jasnější, řekl prezident Hugo Rafael Chávez Frías během aktu u příležitosti VII. výročí Dne záchrany a národní důstojnosti. 13. dubna se musí přestřihnout mnoho inauguračních pásek a mnoho věcí se musí uvést na své svaté místo, protože v tento den skutečně začala ve Venezuele protiimperialistická a socialistická revoluce, uvedl Chávez v projevu v kasárnách Cipriano de Castro na caracaském sídlišti 23. ledna . Zdůraznil historický význam oněch dnů, protože jsem zde, sedm let ode dne, kdy se severoamerické impérium, jeho spojenci ve světě a lokajové venezuelské buržoazie, vykřikujíce do čtyř světových stran nenávist, pokusili zastavit revoluční sílu, jež už byla cítit, která začala otřásat celou Latinskou Amerikou. Ale ztroskotali a dnes je na celém tomto kontinentě v chodu skutečná sociální, politická a ekonomická revoluce, zahájená v bolívarské Venezuele.

Celý článek...
 
Salvador se zbavuje následků zločinů Ronalda Reagana Tisk E-mail
Úterý, 14 duben 2009

Vítězství novináře Maurícia Funese, kandidáta bývalých partyzánů z Fronty Farabunda Martího za Národní osvobození, v prezidentských volbách v Salvadoru, může symbolicky představovat dlouho očekávaný konec zlého snu. Tragédie této země a celé Střední Ameriky se prohloubila v letech 1981-89 v důsledku podpory krvavých diktatur tehdejším prezidentem USA Ronaldem Reaganem, napsal Argemiro Ferreira v brazilském listu Vermelho. Bývalý veselý herec, který se dostal do Bílého domu díky krizi zajatců v Iránu, je dnes Republikánskou stranou v USA oslavován jako hrdina a svatý pastor. Ale eskalace jeho vměšování do salvadorské občanské války, včetně finanční injekce miliard dolarů formou vojenské pomoci, zvýšila počet mrtvých na 80 000 za 12 let občanské války - z 95 % to byly podle odhadů OSN oběti vlastní vlády.

Celý článek...
 
Komunistické a dělnické strany k výročí NATO Tisk E-mail
Pátek, 10 duben 2009

Komunistické a dělnické strany vydaly k 60. výročí založení paktu NATO následující společné prohlášení: Čtvrtý duben 2009 je 60. výročím založení NATO pod vedením USA. Bylo vytvořeno údajně proto, aby čelilo SSSR, prvnímu dělnickému státu na světě, který se úspěšně postavil a odolal útoku nacistického moru a dal nový impuls boji za národní a sociální osvobození v celém světě. Ve stejnou dobu potřebovaly kapitalistické vlády USA, Kanady a západní Evropy vojensko-politický mechanismus k utiskování a terorizování národů. Tato potřeba byla naplněna založením NATO.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1189
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.