Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, July 26 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Tshwaneská deklarace Tisk E-mail
Sobota, 11 prosinec 2010

Ve dnech 3.-5. prosince 2010 proběhlo v Tshwane v Jižní Africe 12. mezinárodní setkání komunistických a dělnických stran na téma "Prohlubování systémové krize kapitalizmu. Úkoly komunistů při hájení suverenity, prohlubování sociálních aliancí, posilování antiimperialistické fronty v boji za mír, pokrok a socializmus".  

Celý článek...
 
Britští studenti proti školnému Tisk E-mail
Pátek, 10 prosinec 2010

Britská Dolní sněmovna včera schválila skoro trojnásobné zvýšení školného na anglických univerzitách. Protilidové opatření vláda prosadila většinou pouhých 21 hlasů. Hlasování rozdělilo koaliční liberální demokraty, kteří před volbami slibovali zrušení školného. Pro vyšší školné hlasovalo 323 poslanců, proti 302. Vládní koalice konzervativců a liberálních demokratů má přitom za normálních okolností většinu více než 84 poslanců.  Desetitisíce studentů protestovalo před budovou parlamentu a na dalších místech země. Dlouhodobé protesty proti školnému také gradovaly v konflikty s policií, která studenty rozháněla i na koních.

Celý článek...
 
Dopis KS Řecka komunistickým a dělnickým stranám Evropy ke sjezdu tzv. Strany evropské levice Tisk E-mail
Středa, 08 prosinec 2010

Vážení soudruzi, za několik dní se v Paříži koná 3. sjezd tak zvané Strany evropské levice. Proběhne ve stejném termínu (3. - 5. prosince) jako Mezinárodní setkání komunistických a dělnických stran pořádané tento rok v Jižní Africe. Tímto provokativním a symbolickým způsobem se jasně ukazuje rozdělující a podrývající úloha, kterou SEL vůči mezinárodnímu komunistickému hnutí sehrává.

Celý článek...
 
Podnikatelé na Kubě Tisk E-mail
Pátek, 03 prosinec 2010

Podle údajů, které zveřejnila Granma Internacional, bylo k 19. listopadu, tj. za méně než měsíc po vyhlášení zákonných norem pro rozšíření a uvolnění pracovní činnosti na vlastní účet, předloženo na Ostrově svobody 81 498 žádostí o licenci k činnosti na vlastní účet. Z tohoto počtu bylo asi 43 % důchodců.

Celý článek...
 
Stát založený na teroru Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 prosinec 2010

Rozumět státnímu terorismu v Kolumbii vyžaduje seznámit se s kolumbijskou realitou silně zfalšovanou sdělovacími prostředky. Je třeba pochopit dvě základní premisy: Na jedné straně skutečnost hluboké sociální nerovnosti a vedle ní formu, jakou stát odpovídá na lidové požadavky, a tou je teror, napsala Azalea Rublesová z brazilské agentury Vermelho.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1368
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.