Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, August 30 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Radikální levice v Evropě tento víkend posílila Tisk E-mail
Sobota, 03 říjen 2009

Volbám v sousedním Německu se věnuje celá řada komentářů, také my jsme jim již věnovali pozornost. Nebyly to ale jediné volby v posledním víkendu letošního září. Velmi zajímavě dopadly také parlamentní volby v Portugalsku. Také zde došlo k značnému posílení radikální levice. Tu v zemi reprezentují dvě strany: Levý blok (BE), který je členskou stranou Strany evropské levice (EL), a Portugalská komunistická strana (PCP), která (vedle řeckých komunistů) naopak patří k nejvýraznějším kritkikům EL a odpůrcům tohoto způsobu integrace levice v rámci EU.

Celý článek...
 
Oživení ekonomiky v Evropě - rétorika a skutečnost Tisk E-mail
Sobota, 19 září 2009

dluh.jpgPolitici a média v Paříži i Berlíně euforicky ohlašují konec recese a start obratu v ekonomice. Torsten Riecke v Handelsblattu deklaruje: Nejhorší spád od II.světové války je pryč. Noční můra skončila. Německá ekonomika se vzpamatovala z utrpěného šoku mnohem dříve, než to kdokoliv očekával a ve druhém čtvrtletí dosáhla růstu 0,3 %. Frankfurter Algemeine Zeitung uvádí: Recese se v šestnácti zemích eurozóny blíží ke svému konci zejména díky váze ekonomik Francie a Německa. Ve 2. čtvrtletí došlo pouze k nepatrnému poklesu o 0,1 %. V prvním čtvrtletí to bylo o 2,5 %. Financial Times Deutschland hlásí: Krize je za námi. Od roku 2006 burzovní experti nikdy nehodnotili tak optimisticky perspektivy německé ekonomiky.

Celý článek...
 
400 milionů dolarů od CIA pro "íránskou revoluci" Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 září 2009

Mirza Aslan Being, pákistánský armádní generál ve výslužbě, v rozhovoru pro Rádio Pasto: "Dokumenty potvrzují, že CIA vynaložila 400 milionů USD na podporu barevné revoluce po volbách." Bývalý šéf spojeného štábu pákistánských ozbrojených sil dále uvedl, že cílem CIA bylo destabilizovat situaci v Íránu a dosadit proamerickou vládu. Generál blahopřál íránskému prezidentu Ahmadínežádovi ke znovuzvolení a zdůraznil, že představuje "rozhodující moment politiky v regionu a pokud se Pákistán a Afghánistán spojí s Íránem, budou Spojené státy nuceny tuto oblast vyklidit, a to zejména okupovaný Afghánistán".

Celý článek...
 
Mezinárodní pirátství pod heslem humanitární intervence Tisk E-mail
Středa, 16 září 2009

Koncem letošního července se západní centra moci vedena Spojenými státy poprvé pokusila oficiálně uzákonit tzv. humanitární intervence, synonymum pro lstivou formulaci vojenských intervencí do vnitřních záležitostí nezávislých států pod záminkou zabránění hromadnému narušování lidských práv a válečným zločinům. Humanitární intervence byla vyzkoušena v roce 1999 proti SFRJ. Po 78 dní bombardovalo letectvo USA a evropských členů NATO suverénní stát a zavraždilo při tom tisíce nevinných občanů. Intervence byla vedena ve prospěch albánských ozbrojených organizací, aby jim ulehčila realizaci vybíjení Srbů v Kosovu.

Celý článek...
 
O Pentagonu a ropě z jiného úhlu Tisk E-mail
Úterý, 15 září 2009

articles.jpgŽe je Pentagon ozbrojenou pěstí největších loupežníků ropy pod sluncem, je notoricky známo už desítky let. Světové žebříčky však, jak se ukazuje, vede i jako její konzument. Sohbet Karbuz se otázce věnuje systematicky už deset let. Svou zatím nejpropracovanější studii zveřejnil už v květnu 2007 v Energy Bulletin. Nazval ji Spotřeba anemie armádou Spojených států ? fakta a cifry (US Military Energy Consumption ? Facts and Figures). Mj. tu uvádí:

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1232
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.