Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, December 11 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
9. Sjezd Svazu mladých komunistů Kuby Tisk E-mail
Sobota, 08 květen 2010

Dostalo se mi výsady, že jsem mohl sledovat v přímém přenosu zvuk, obrazy, myšlenky, argumenty, tváře, reakce a potlesk delegátů závěrečného zasedání 9. sjezdu Svazu mladých komunistů Kuby, které se konalo v Kongresovém paláci v neděli 4. dubna. Televizní kamery zabírají detaily z mnohem lepší vzdálenosti a úhlu, než oči lidí přítomných na jakékoli takové akci. Nepřeháním, řeknu-li, že to byl jeden z nejemotivnějších okamžiků mého dlouhého a strastiplného života. Nemohl jsem tam být, ale prožil jsem to v duchu jako člověk procházející se světem idejí, za které bojoval tři čtvrtiny svého života. Pro revolucionáře by však ideje  a hodnoty byly k ničemu, kdyby každou minutu svého života neusiloval o překonání nevědomosti, s níž všichni přicházíme na svět.

Celý článek...
 
Lidská práva nejsou v USA respektována Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 květen 2010

Čína oznámila zveřejnění čtvrté části vlastní zprávy o porušování lidských práv ve Spojených státech. Tomu předcházela publikace obdobné zprávy Spojených států o situaci lidských práv v roce 2009, přičemž se právě tento stát staví do role jediného soudce na světě.

Celý článek...
 
Bratrství mezi Bolívarovskou republikou a Kubou Tisk E-mail
Středa, 05 květen 2010

Minulý čtvrtek, patnáctého, se mi dostalo výsady hovořit s prezidentem Bolívarovské republiky Venezuely Hugo Chávezem, který byl tak laskav a opětovně, tentokrát cestou z Nikaragui, navštívil naši zemi. Málokdy v životě, a možná nikdy, jsem nepoznal člověka, schopného vést skutečnou, hlubokou revoluci bez jediného dne odpočinku déle než 10 let, na území téměř milionu čtverečních kilometrů, v regionu, jenž byl kolonizován Iberským poloostrovem, který 300 let vládl území s obrovským bohatstvím 20krát většímu než bylo jeho vlastní, jemuž vnutil svou víru, svůj jazyk a svou kulturu. Dnes by nebylo možné psát historii našeho živočišného druhu na planetě a nepřihlédnout přitom ke všemu, co se odehrálo na této polokouli.

Celý článek...
 
Budeme hájit pravdu svou morálkou a svými zásadami Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 duben 2010
Impérium a jeho spojenci vytáhli na novou křížovou výpravu, která má Kubu démonizovat. Jejich mocná politická a mediální mašinerie spustila kolosální klamavou operaci s cílem diskreditovat revoluční proces, destabilizovat zemi a vyvolat podmínky pro likvidaci našeho společenského zřízení.
Celý článek...
 
Vyvrátí soud se Šejkem Chalidem Mohamedem všechny pochybnosti o atentátu 11.9.2001? Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 duben 2010

Ani v imperialistických demokraciích nemohou být agresivní války rozpoutány pouze na základě nařízení výkonné moci. Jejich zahájení vyžaduje souhlas vysoce motivované veřejnosti, ochotné se obětovat. Vlády musí vnutit převážnému počtu svých občanů pocit křivdy a  touhy po odplatě. Stejně jako před II.světovou válkou Německu, ani Spojeným státům a jejich spojencům nehrozilo od jejího ukončení žádné vnější nebezpečí. Nezbylo nic jiného, než si záminky pro vojenské intervence vytvořit. Poměrně jednoduché bylo pro administrativu připravit útok na budovy "Světového obchodního centra" (WTC) a Pentagon, než nyní vyvracet podezření domácí i světové veřejnosti o její spoluúčasti a krytí skutečných viníků.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1312
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.