Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Demokracie a indiánské hnutí v Americe Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 prosinec 2008

Bolívie utvrzuje potřebu diskuse o demokracii a indiánských národech v Latinské Americe. Mocné hnutí, které uvedlo k moci Evo Moralese, je dokladem toho, jak indiánské národy používají demokracii k získání výkonné moci. Prostřednictvím odborářských, dělnických a vesnických bází, ale ve svém důsledku cestou indiánských požadavků. Demokracie zatím nedospěla k žaludkům přes větší podíl v politice. Nicméně indiánské hnutí v příštích 15 letech bude sílit v celé oblasti, tvrdí guatemalský antropolog Álvaro Pop. Spolu s tímto naléhavým jevem je třeba brát v úvahu i zprávu o demokracii v Latinské Americe, zpracovanou exministrem zahraničí Guatemaly Danem Caputem. Ta dokazuje, že obyvatelstvo v denním životě nevidí konkrétní výsledky, které by byly ovocem dosažené úrovně demokracie. V každých volbách se zvyšuje účast vesničanů.

Celý článek...
 
Válka proti teroru je pouze trik vlády USA Tisk E-mail
Úterý, 09 prosinec 2008

Významný spekulant na finančních trzích a dravý investor George Soros, který nikterak neskrývá svou velkou zášť vůči prezidentu USA Georgi Bushovi mladšímu, poskytl maďarskému deníku Metro exkluzivní rozhovor. Uveřejňujeme jej ve zkráceném znění. Jak vidíte současnou situaci v USA? Zmenšil se vliv Spojených států ve světě po 11. září? Vliv USA se dramaticky zmenšuje. Pokud chtějí obnovit ztracené pozice, budou muset na tom opravdu tvrdě pracovat. Doufám, že nový prezident spoustu věcí změní a nasměruje tuto zem jinam. Jedině tehdy mohou být USA opět silné.

Celý článek...
 
Washingtonská schůzka Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2008

Fidel CastroNěkteré z vlád, které nás, soudě podle nedávných vyjádření, podporují, neopomenou podotknout, že tak činí, aby usnadnili přechod na Kubě. Přechod k čemu? Ke kapitalismu, jedinému systému, v nějž nábožně věří. Ani jediné slovo uznání pro lid, který téměř půl století, za krutých ekonomických sankcí a útoků hájí revoluční dílo, jež mu ve spojení s jeho morální silou a vlastenectvím dalo sílu vytrvat. Stejně tak opomíjejí, že poté, co se za obranu svrchovanosti a spravedlnosti položilo tolik životů a stála  takové oběti, není možné Kubě na protějším břehu nabízet kapitalismus.

Celý článek...
 
OSN: světová ekonomika zažije největší pokles od Velké deprese Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2008

Světová ekonomika čelí nejhoršímu poklesu od dob Velké deprese. Uvedla to Organizace spojených národů s tím, že očekává, že se příští rok globální ekonomika zmenší o 0, 4 procenta. Důvodem budou obtíže rozvinutých zemí, především Spojených států a Evropy.  Jednalo by se o první kontrakci světové ekonomiky od třicátých let.

Celý článek...
 
Afghánistán: Nejen modlitby, ale i jednání Tisk E-mail
Pondělí, 03 listopad 2008

S trvale se zvyšujícím odporem afghánských sil odporu, rostoucími ztrátami okupačních vojsk (letos padlo 100 Američanů a 236 jejich spojenců, 1000 bylo zraněno) klesá optimismus přeměny Afghánistánu v bezpečnou a poddajnou kolonii. Zásadní pochybnosti o úspěchu vojenského řešení vyjádřil britský ambasador v Kábulu, sir Sherard Cowper-Colles v rozhovoru s francouzským zástupcem velvyslance Francoisem Fitouem, jehož celý záznam z jednání pronikl na veřejnost a byl opublikován ve francouzském listu Le Canard enchainé .

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1159
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.