Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, April 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Libye jmenuje nikaragujského kněze Miguela D´Escota svým představitelem v OSN Tisk E-mail
Středa, 30 březen 2011

Miguel D'EscotaLibyjská vláda jmenovala pátera Miguela D´Escota, kněze a jednoho z vůdčích představitelů Sandinistické revoluce a bývalého předsedu Valného shromáždění OSN, jako svého představitele v OSN.

"Všeobecný lidový výbor mezinárodních vztahů a mezinárodní spolupráce sděluje Vaší excelenci, že Džamáhíríje se rozhodla jmenovat pana Miguela D´Escota Brookmana, bývalého ministra zahraničních věcí Nikaragui, jako svého představitele v OSN v New Yorku".

Celý článek...
 
Vpád začne za týden Tisk E-mail
Středa, 30 březen 2011

G. ChiezaPodle mínění exposlance evropského parlamentu Giulietta Chiesy připravuje koalice, která bojuje s Muammarem Kaddáfím, pozemní operaci.

"Jestliže se USA nepodaří fyzicky zlikvidovat Muammara Kaddáfího, budou nuceny vtrhnout do Libye," řekl v interview novinám VZGLJAD ("Názor", "Pohled" - pozn. překladatele) bývalý poslanec Europarlamentu za Itálii politolog Giulietto Chiesa. Je přesvědčen, že do pozemní operace do této země zbývá několik dní.

NATO nakonec souhlasilo s velením vojenské operace proti režimu Muammara Kaddáfího v Libyi. Rozhodnutí bylo oznámeno na základě výsledků konzultací, které proběhly ve čtvrtek. 

Celý článek...
 
Libye - K Rezoluci RB OSN číslo 1973 Tisk E-mail
Úterý, 29 březen 2011
My komunisté jsme měli za to, že Rezoluce RB OSN čís. 1973 je protiprávní, vzhledem k tomu, že podle článku 27 Charty OSN pro ní nehlasovali její dva stálí členové, Ruská federace a ČLR. Nyní se dovídáme, že v RB OSN je zvykem, že se abstence nepovažuje za odmítnutí ani za veto.  Členské státy NATO, podporované některými členskými státy Arabské ligy ji tedy mohou využívat  pro krytí barbarských, vražedných útoků proti Libyi, s cílem zmocnit se jejího přírodního bohatství, uloupit přes 300 miliard USD libyjských finančních rezerv v zahraničních bankách a nastolit kolaborantskou vládu, která bude platit za ochranu před libyjským lidem, mnohem levnější ropou a zemním plynem, podobně jako  vláda  v Iráku.
Celý článek...
 
Protiprávní agrese Tisk E-mail
Pátek, 25 březen 2011

Václav JumrO barbarském napadení Libye se hovoří a píše jako o akci OSN. Na špatně, podle mého názoru záměrně vykládanou rezoluci Rady bezpečnosti o zavedení bezletové zóny se odvolávají mezinárodní aktéři agrese a v České republice ti, kdo "pravdivě a s láskou" podporují vojenské akce proti "diktátorovi". Já však pravím: neznalost mezinárodního práva neomlouvá, podpora válečného masakrování a ničení hodnot je podporou zločinu. Halasně se připomíná, že většina Rady bezpečnosti byla pro příslušnou rezoluci RB; hlasování se zdržela (ale proti rezoluci nehlasovala) Ruská federace a Čínská lidová republika, dva stálí členové Rady bezpečnosti OSN, a s nimi tři nestálí členové: Brazílie, Indie a Spolková republika Německo.

Celý článek...
 
NE válce! Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 březen 2011

Falešné záminky + NATO = bombardování Jugoslávie

Před 11 lety, dne 24. března 1999, se s bombami NATO vybuchujícími v jugoslávském Bělehradě do Evropy vrátila válka. V té době byla roztáčena intenzivní mediální kampaň, která měla legitimovat tento akt a snažila se vnést zmatek do myšlení národů a mládeže celého světa.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1415
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.