Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, October 21 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Válka proti teroru je pouze trik vlády USA Tisk E-mail
Úterý, 09 prosinec 2008

Významný spekulant na finančních trzích a dravý investor George Soros, který nikterak neskrývá svou velkou zášť vůči prezidentu USA Georgi Bushovi mladšímu, poskytl maďarskému deníku Metro exkluzivní rozhovor. Uveřejňujeme jej ve zkráceném znění. Jak vidíte současnou situaci v USA? Zmenšil se vliv Spojených států ve světě po 11. září? Vliv USA se dramaticky zmenšuje. Pokud chtějí obnovit ztracené pozice, budou muset na tom opravdu tvrdě pracovat. Doufám, že nový prezident spoustu věcí změní a nasměruje tuto zem jinam. Jedině tehdy mohou být USA opět silné.

Celý článek...
 
Washingtonská schůzka Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2008

Fidel CastroNěkteré z vlád, které nás, soudě podle nedávných vyjádření, podporují, neopomenou podotknout, že tak činí, aby usnadnili přechod na Kubě. Přechod k čemu? Ke kapitalismu, jedinému systému, v nějž nábožně věří. Ani jediné slovo uznání pro lid, který téměř půl století, za krutých ekonomických sankcí a útoků hájí revoluční dílo, jež mu ve spojení s jeho morální silou a vlastenectvím dalo sílu vytrvat. Stejně tak opomíjejí, že poté, co se za obranu svrchovanosti a spravedlnosti položilo tolik životů a stála  takové oběti, není možné Kubě na protějším břehu nabízet kapitalismus.

Celý článek...
 
OSN: světová ekonomika zažije největší pokles od Velké deprese Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2008

Světová ekonomika čelí nejhoršímu poklesu od dob Velké deprese. Uvedla to Organizace spojených národů s tím, že očekává, že se příští rok globální ekonomika zmenší o 0, 4 procenta. Důvodem budou obtíže rozvinutých zemí, především Spojených států a Evropy.  Jednalo by se o první kontrakci světové ekonomiky od třicátých let.

Celý článek...
 
Afghánistán: Nejen modlitby, ale i jednání Tisk E-mail
Pondělí, 03 listopad 2008

S trvale se zvyšujícím odporem afghánských sil odporu, rostoucími ztrátami okupačních vojsk (letos padlo 100 Američanů a 236 jejich spojenců, 1000 bylo zraněno) klesá optimismus přeměny Afghánistánu v bezpečnou a poddajnou kolonii. Zásadní pochybnosti o úspěchu vojenského řešení vyjádřil britský ambasador v Kábulu, sir Sherard Cowper-Colles v rozhovoru s francouzským zástupcem velvyslance Francoisem Fitouem, jehož celý záznam z jednání pronikl na veřejnost a byl opublikován ve francouzském listu Le Canard enchainé .

Celý článek...
 
Cíl, na nějž nelze rezignovat Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 říjen 2008

Kolem 35 tisíc kubánských specialistů z oblasti zdravotnictví poskytuje ať bezplatnou či placenou formou své služby ve světě. Další mladí lékaři ze zemí, jako je Haiti, z nejchudších zemí třetího světa pracují ve své vlasti na účet Kuby. Operativními zákroky především v latinskoamerickém regionu se podílíme na záchraně zraku milionů lidí. Zároveň připravujeme na Kubě i mimo ni desetitisíce zahraničních studentů medicíny. Není to však nic, co by zruinovalo náš lid, jenž dokázal přežít díky internacionalismu, který u nás uplatňoval Sovětský svaz a který nám teď pomáhá splácet náš vlastní dluh vůči lidstvu. Pečlivé zamyšlení a podrobná analýza historie posledních desetiletí mne bez jakéhokoli šovinismu vedou k závěru, že Kuba má nejlepší lékařskou službu na světě. Je důležité, abychom si to uvědomili, neboť z toho vycházím při formulování své myšlenky.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1158
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.