Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, February 13 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Limity kapitalismu (koncentrace bohatství a chudnutí většiny) Tisk E-mail
Úterý, 08 prosinec 2009

prebytek.jpgZákladním limitem kapitalismu zůstává neochota a neschopnost šetřit veškerou lidskou práci. Tento systém nejenže neposkytuje všem možnost reálně rozvíjet a uplatňovat své schopnosti, ale bezohledně z jejich činností kořistí. Jeho apologeti ujišťují, že růst produkce, který kapitalistovi přináší maximální zisk, lze srovnat s "přílivem, který zvedá všechny loďky v přístavu". Ve skutečnosti pouze z části své kořisti kapitál korumpuje ty, kteří jsou mu bezprostředně užiteční, aniž jim zaručuje jistoty. K osudům jiných zůstává lhostejný. Důsledkem je růst, který způsobuje krajní nerovnoměrnost jak v existenčním zajištění tak v možnostech, kterých se lidem dostává.

Celý článek...
 
Berlínské zdi ne a ne zmizet Tisk E-mail
Pondělí, 07 prosinec 2009

kolecka.jpgGalapředstavení u příležitosti výročí likvidace Berlínské zdi zanechalo dojem, že tato stěna instalovaná zlými komunisty byla jediná (snad kromě legendární čínské) na světě a jejím zbouráním bylo odstraněno toto zlo z povrchu zemského. Realita je ale podstatně jiná, leč nehodila se do slavnostní rétoriky a obvyklé mediální chudokrevnosti.

Celý článek...
 
Naši noví přátelé - doprovodný jev "těžce" nabyté "svobody" Tisk E-mail
Pátek, 04 prosinec 2009

8.září, jen několik dnů po masakru v afghánském  Kunduzu, potvrdil německý prezident Köhler, na shromáždění u příležitosti odhalení památníku vojákům Bundeswehru v Berlíně,  skutečné záměry světovým imperialismem vedených koloniálních válek a německé zahraniční politiky. Letecký útok Američanů, vyžádaný německým velitelem Provinčního rekonstrukčního týmu plukovníkem Georgem Kleinem, při kterém bylo upáleno 125 civilních osob, patří k nejhorším v osmiletém řádění amerických a evropských okupantů. Německé veřejné mínění bylo šokováno zprávou, že  německá armáda pod rouškou humanitární mise ISAF "čistí", podobně jako hitlerovská "Sonderkomanda" na území SSSR za II.světové války, afghánskou zemi od přebytečného obyvatelstva, odmítajícího reakční režim, který jim vnucují armády USA a NATO. Při tom je jejich hlavním cílem trvale okupovat strategické teritorium, ze kterého je snadné ovládnout surovinové zdroje na Středním východě a ve Střední Asii.

Celý článek...
 
Edward Kennedy o všeobecném zdravotním pojištění Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 prosinec 2009

articles.jpgProjev, který nabízíme v originále, přednesl senátor Edward Kennedy zhruba rok před svým nedávným úmrtím. Je jedním z jeho nejkratších, hlavně však nejpůsobivějších. Požadavek zavést konečně všeobecné zdravotní pojištění i ve Spojených státech staví jako morální imperativ a absolutní prioritu. Vyznává se i z ryze osobním motivů, jež ho k tomu vedou. Sourozence i potomky kennedyovské dynastie postihla celá řada vážných onemocnění často už v dětství, rakovinu nevyjímaje. Stalo se to i jednomu ze synů Edwarda Kennedyho. Když mu na bostonské klinice museli amputovat nohu, zachránilo mu život jen velice nákladná následná terapie, hrazená v jeho případě z veřejných fondů. Rodiče jeho vrstevníků, přibližuje svému publiku senátor, však museli platit na tři tisíce dolarů za každou terapii, jejíž účinek trval jen kolem tří týdnů. Prodávali co se dalo a nakonec většinu i střechu nad hlavou. Dokázat zaplatit za léčení po dobu, kdy mělo skutečnou šanci na úspěch, však mnozí nakonec přesto nedokázali.

Celý článek...
 
Příprava socialistů na parlamentní volby ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 27 listopad 2009

Přestože se parlamentní volby budou konat až příští podzim, bude II. sjezd Sjednocené socialistické strany Venezuely (PSUV; ode dneška) věnovat již nyní pozornost předvolební strategii. Záměrem strany je získat ve volbách dvě třetiny poslaneckých mandátů v Národním shromáždění, aby mohla pokračovat v realizaci cílů Bolívarské revoluce. V roce 2005 se opozice odmítla zúčastnit voleb. A 167 mandátů tak získaly strany, které tehdy podporovaly prezidenta Cháveze. Vedení strany předpokládá, že opozice, podporovaná Spojenými státy, se ve svých útocích zaměří zejména na kritiku chyb, kterých se vláda od posledních voleb dopustila. K tomu plně využije převahy buržoazních masmédií. Kromě lží se bude pravice pokoušet o vydírání a uplacení voličů a volebních lídrů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1262
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.