Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, September 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Komunisté ke světové krizi Tisk E-mail
Pátek, 24 říjen 2008

Přinášíme 2 dokumenty komunistů ke světové krizi. Politické byro Ústředního výboru Komunistické strany Řecka (KKE) přijalo usnesení ke krizi v mezinárodní ekonomice. Uvádí se v něm: Krizové jevy v ekonomice USA a členských států EU, které se provalily ve formě tendencí ke krachu ve finančním sektoru, jsou projevem anarchistického kapitalistického vývoje. Úpadek a parazitismus současného hospodářství jsou způsobeny soukromým a akciovým charakterem vlastnictví zejména soustředěných výrobních prostředků, které jsou předmětem nákupu a prodeje akcií (spekulativních cenných papírů slibujících budoucí zisky) prováděných prostřednictvím bank, pojišťoven, burz apod.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže k výsledkům referenda v Ekvádoru Tisk E-mail
Pondělí, 20 říjen 2008

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) obdržela s velkým potěšením zprávy o historickém vítězství „Ano“ nové Ústavě republiky Ekvádor, která získala 70% podporu. Dle slov prezidenta Ekvádoru Correi bylo tak vyjádřeno jednoznačné přání obyvatelů Ekvádoru stát se novým národem: suverénním, rovnoprávným, produktivním, bez bídy, diskriminace, nezaměstnanosti.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové federace demokratické mládeže ke světové finanční krizi Tisk E-mail
Úterý, 14 říjen 2008

V posledních týdnech nabývají na intenzitě veřejné diskuze o tzv. ekonomické krizi, která má svůj počátek v USA a má samozřejmě výrazné dopady i na Evropu, znamená ohrožení pro celosvětovou ekonomiku. Tato krize, kterou ekonomové, odchovaní imperialismem nejsou s to vysvětlit, vznikla dlouholetou kumulací finančních spekulací, které nikdy nevytvořily žádný konkrétní výrobek, byly pouze zdrojem stále rostoucích astronomických zisků několika málo vlastníků nadnárodních korporací.

Celý článek...
 
Nezapomeňte na agresi NATO proti Jugoslávii! Tisk E-mail
Úterý, 07 říjen 2008

Bělehradské fórum za svět rovných vydalo k 10. výročí agrese NATO proti Srbsku (tehdejší FRJ) následující výzvu, která by se měla setkat s vaším pochopením a podporou při jejím prosazování. V tomto stadiu bychom byli především vděčni za jakoukoli pomoc při co nejširší cirkulaci výzvy. Přijměte prosím naše upřímné poděkování a přání všeho nejlepšího... S tímto přípisem se obrátil na náš list Zivadin Jovanovič, prezident Bělehradského fóra. My samozřejmě výzvu zveřejňujeme:

Celý článek...
 
Adekvátní odpověď nové generace politiků Latinské Ameriky Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 říjen 2008

V pondělí 15. září se v Santiagu de Chile sešli na mimořádném summitu nově vzniklé Unie Jihoamerických států (UNASUR) prezidenti devíti členských států. Za předsednictví chilské prezidentky Bacheletové jednali o krizové situaci v Bolívii. Motivem pro svolání summitu je hrozba destabilizace politické situace ve všech státech Jižní Ameriky, která by mohla následovat, pokud by se pravicové opozici v Bolívii podařilo svrhnout prezidenta Evo Moralese a rozpoutat občanskou válku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1152
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.