Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Italové demonstrovali za jistotu práce Tisk E-mail
Pondělí, 22 říjen 2007

Statisíce stoupenců italské levice v sobotu pochodovaly pod rudými prapory a portréty Che Guevary centrem Říma, aby protestovaly proti pracovním smlouvám nezaručujícím stálou práci. Na 200 000 demonstrantů současně požadovalo od vlády Romana Prodiho, aby otočila svou hospodářskou a sociální politiku více doleva, aby nebyla tak vykořisťovatelská a protilidová. Manifestaci svolalo levé křídlo Prodiho vládní koalice, Strana za komunistickou přeměnu (PRC) a Strana italských komunistů (PDCI), jakož i levicové odbory. Cílem bylo přimět vládu, aby zasáhla proti pracovním smlouvám nezajišťujícím stálé zaměstnání a proti práci načerno a zároveň aby zvýšila sociální minimum a důchody.

Celý článek...
 
Chávez vyhlásil ropnou revoluci Tisk E-mail
Pátek, 19 říjen 2007

Venezuelský prezident Hugo Chávez vyhlásil nedávno podle agentury Prensa Latina ve státě Zulia ropnou revoluci, která má zvýšit úroveň využití národních energetických zdrojů. V televizním programu Zdravíčko, prezidente připomněl, že dřívější vlády dokázaly rozvíjet nanejvýš tak zpracování ropy a plynu. My zahajujeme rekonstrukci stávajících zařízení a přistupujeme k budování nového průmyslu... Tento krok je součástí socialistické ekonomické revoluce, v jejímž rámci jsme již spustili programy v oblasti zemědělství, hornictví a zemního plynu, dodal.

Celý článek...
 
Jde o přežití lidstva Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2007

Pane předsedo, dosud nikdy nebylo tak zjevné reálné nebezpečí ohrožující lidský druh. Dosud nikdy nebylo tak zjevné porušování mezinárodního práva, které rostoucí měrou ohrožuje mír a mezinárodní bezpečnost. Dosud nikdy nebyla tak zjevná nerovnost a vyloučení postihující více než dvě třetiny populace naší planety.

Celý článek...
 
Ne tzv. Straně evropské levice Tisk E-mail
Pátek, 12 říjen 2007

Téměř každý den nám vysvětlují buržoazní strany, instituce a média, že bychom měli vnímat věci v "evropských dimenzích", nikoliv v národních. My bychom se tímto pokynem chtěli řídit. Několik politických stran, tvořících tzv. Stranu Evropské levice, vyhlásilo slogan: "Ano, my chceme změnit Evropu!". My z rakouské Komunistické iniciativy jsme schopní něco takového ocenit a můžeme takovýto slogan a takový cíl vědomě podpořit. Nicméně na základě tohoto sloganu vyvstávají přinejmenším dvě nanejvýš důležité otázky, které se této "změny" týkají, pokaždé, když připustíme, že má jít o změnu radikální. Tyto dvě otázky zní: „Jak o změnu usilovat?“ a „Čeho má být přesně dosaženo?“.

Celý článek...
 
Proč je důležitý vzestup řeckých komunistů i pro nás? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

Protože je tak popřena teze, že - v evropském kontextu - komunistická a revoluční síla, která odmítne sociálnědemokratické a adaptační ponoukání, jakož i nevyhnutelnost podílet se na každé vládě, pokud to jen trochu volební výsledky dovolují, je nevyhnutelně předurčena k úpadku a odsunutí na okraj dění. Pojďme k výsledkům. Pravicová Nová demokracie (dosavadní vláda) ztratila hlasy i křesla, ale zachovala si absolutní většinu (152 míst ze 300) a bude pokračovat jako vládnoucí strana.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1064
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.