Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, December 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Jedenáctý prezident Spojených států Tisk E-mail
Neděle, 01 únor 2009

V úterý 20. ledna 2009  převzal Barack Obama jako jedenáctý prezident Spojených států od vítězství kubánské revoluce v lednu 1959 vedení impéria. Nikdo by nemohl pochybovat o upřímnosti jeho slov o tom, že promění svou zemi ve vzor svobody, respektování lidských práv ve světě a nezávislosti jiných národů, což samozřejmě neurazí téměř nikoho, vyjma misantropů z kteréhokoli kouta planety. Příhodně již prohlásil, že bude neprodleně učiněn konec  mučení a věznici na protiprávní základně v Guantanamu, což začíná zasévat pochybnosti v myslích těch, kdo uctívají teror jako nezpochybnitelný nástroj zahraniční politiky své země.

Celý článek...
 
Bolívie řekla Ano ústavě Moralese Tisk E-mail
Sobota, 31 leden 2009

Prezident Evo Morales potvrdil v pondělí z balkonu paláce Quemado, že proces obnovy Bolívie je v chodu - to když mluvil o triumfu, dosaženém v urnách referenda o nové ústavě před shromážděním lidu. Většina Bolivijců, kteří se dostavili k volbám, řekla ANO! Podle agentur to bylo 62 % obyvatel země. Jak uvedla agentura Prensa Latina, prezident Evo Morales zdůraznil na náměstí Murillo, že schválení nového základního zákona, který nahrazuje předchozí znění z roku 1967, je vyjádřením vysokého uvědomění lidu. V tomto smyslu blahopřál všem k podpoře procesu změn, který byl zahájen v lednu 2006. Prohlásil: Děkuji těm, kteří svým hlasem umožnili znovuzrození nové Bolívie, zaručující rovnost pro všechny! Prezident ocenil význam přispění k tomuto vítězství ze strany sociálních hnutí, zejména zemědělců a indiánů, sektorů historicky vylučovaných a vykořisťovaných.

Celý článek...
 
Setkání s Kristýnou Tisk E-mail
Pátek, 30 leden 2009

Rozhovor trval 40 minut, výměna myšlenek byla intenzívní a zajímavá, jak jsem čekal. Ona je člověk s hlubokým přesvědčením. Nevznikla žádná debata. Při svém vystoupení v Aule Magně Havanské univerzity odpovídala na otázky studentů rychle a prokázala talent a pohotovou v reakci. Setkání v Latinskoamerické lékařské škole (ELAM) bylo emotivní; písně studentů pocházejících z guaraníských  rolnických rodin, s typickou hudbou a nástroji tohoto etnika, dodaly aktu zvláštní tón. Darovali jí lékařský plášť a ona si ho oblékla přes oranžový kalhotový kostýmek.

Celý článek...
 
Západu se stále méně daří vojensky ovládat svět Tisk E-mail
Neděle, 25 leden 2009

Současná všeobecná krize kapitalismu nese krycí název globální finančně-ekonomická krize. Do popředí však vystupuje velmi důležitý a tiskem obcházený princip lability kapitalismu: USA a jejich spojenci jsou trvale méně schopni vnucovat svou vůli zbytku světa vojenskou silou. Ještě nedávno se zdálo, že vojenská moc USA a NATO je nepřekonatelná. Rozbití Jugoslávie, svržení vlády v Afghánistánu, invaze do Iráku, hrozba intervence do Sýrie a později do Íránu dávaly tušit, že zastavit obrněnou, leteckou a kosmickou pěst bude zhola nemožné. Po krátké době si začínáme uvědomovat, že mýtus neporazitelnosti armád USA a jejich spojenců se začal vytrácet. Mohutný levicový trend států Latinské Ameriky, který v minulosti vždy řešily americké dělové čluny, nabral takovou moc, že americká armáda již není schopna zasáhnout bez toho, aby riskovala podobný osud jako v Iráku nebo Afghánistánu.

Celý článek...
 
Projev Raúla Castra k 50. výročí vítězství kubánské revoluce Tisk E-mail
Sobota, 24 leden 2009

Občanky a občané Santiaga a východních provincií, Bojovníci povstalecké armády, odboje a každé bitvy svedené na obranu revoluce v těchto 50 letech, Spoluobčané, v den, jako je dnešní, patří první myšlenka padlým  tohoto dlouhého boje. Oni jsou vzorem a symbolem úsilí a obětavosti milionů Kubánců. Semknuti v jednotě, pevně třímajíce mocné zbraně, jimiž bylo Fidelovo vedení,  poučení a příklad, jsme se přímo v boji učili přetvářet sny ve skutečnost, neztrácet klid a důvěru tváří v tvář nebezpečím a hrozbám, pozvednout ducha po velkých protivenstvích, proměnit každou výzvu ve vítězství a překonat překážky bez ohledu na to, jak nepřekonatelné se mohly zdát.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1173
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.