Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, November 20 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Používá Izrael v Gaze experimentální zbraně? Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2009

Obavy, že Izrael v pásmu Gazy používá nekonveční nebo experimentální zbraně, neustále narůstají zároveň s tím, jak vyhýbavé jsou odpovědi armádních mluvčích, nebo s pokračující neochotou pustit do Gazy nezávislé novináře. Největší kontraverze se nyní točí kolem nábojů obsahujících bílý fosfor, který při styku s pokožkou způsobuje hrůzostrašné spáleniny. Podle mezinárodního práva je bílý fosfor povolen jako kouřová clona na ochranu vojáků, ale při nasazení proti civilistům je považován za chemickou zbraň. Izraelská armáda trvá na tom, že používá jen mezinárodně schválené zbraně, byť organizace obhájců lidských práv ji ostře kritizují za to, že bílý fosfor nasazuje i v hustě zalidněných civilních oblastech.

Celý článek...
 
Prohlášení Světové federace demokratické mládeže k útoku na území Gazy Tisk E-mail
Neděle, 11 leden 2009

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) odsuzuje a jednoznačně odmítá brutální, protizákonný a zločinný útok izraelské armády na palestinské území Gazy Současně je přesvědčena, že fakt, že izraelská vláda se přikročila k válce, je vyjádřením politického selhání v Gaze a v celé oblasti. V posledních dnech izraelská armáda svými bombami a zbraněmi zničila tisíce domů, zabila stovky Palestinců (jen první den bylo zmasakrováno 120 palestinských policistů) zranila další tisíce, jejichž jediným zločinem byl boj za svou zemi. Útok Izraele není založen na obranných důvodech, především proto, že masové vraždění a ničení nejsou nikdy cestou míru nebo řešením konfliktu. Navíc, je důležité připomínat, že Izrael (s aktivní spoluúčastí Egypta) je přesně tou samou zemí, která obléhala Gazu po mnoho měsíců, nedovolujíc místním obyvatelům komunikaci s vnějším světem a způsobujíc tak skutečnou humanitární katastrofu.

Celý článek...
 
Ne izraelské invazi do pásma Gaza - Zastavte masakr palestinského lidu! Tisk E-mail
Pátek, 09 leden 2009

Světová rada míru jednoznačně odmítá izraelskou invazi do palestinského pásma Gaza. Krutost Izraele nemá konce. Po týdnu trvajícím bombardování nevinných dětí, žen a civilního obyvatelstva, těžce ozbrojená izraelská válečná mašinérie vystupňovala svoji agresi pozemní invazí. Stovky mrtvých Palestinců, tisíce zraněných izraelskými bombami, to jsou činy proti lidskosti a stejně tak by měly být souzeny. Izraelský režim by nebyl schopen spáchat tyto brutální činy bez plné podpory americké administrativy (odstupující i nastávající). Pozice vyjádřená českým prezidentstvím Evropské unie (o "obranném charakteru invaze") ukazuje spoluúčast Evropské unie na těchto zločinech, což je velmi vzdálené falešné představě humánnosti EU či EU coby protipólu USA.

Celý článek...
 
K solidaritě s palestinským lidem Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 leden 2009

My, komunistické a dělnické strany ze všech částí světa, ostře odsuzujeme opakované vražedné nálety izraelských leteckých sil na pásmo Gazy, jež vyústilo v zabití více než 340 Palestinců. Těmito brutálními útoky a dalšími zločiny ozbrojených sil se izraelská vláda snaží dosáhnout toho, co se nepodařilo postavením zdi a uvalením obléhání a blokády: zlomit odpor palestinského lidu. Politika genocidy a státního terorismu izraelské vlády, podporovaná a schvalovaná mocnými imperialistickými silami v USA a v EU a přijatá některými arabskými reakčními vládami, je novou provokací proti národům a světovému hnutí solidarity. Vyzýváme pracující, ženy, mládež a další skupiny, veškeré antiimperialistické a mírumilovné síly, aby mobilizovali proti zločinným útokům a politice izraelské vlády a požadovali okamžité zastavení agrese a uvalení sankcí proti Izraeli. Zároveň vyzýváme k okamžitému rozvinutí akcí solidarity a humanitární pomoci palestinskému lidu.

Celý článek...
 
Za potravinovou krizí není nedostatek potravin Tisk E-mail
Úterý, 23 prosinec 2008

Přinášíme další část mozaiky do celosvětového problému s potravinami.... Za globální potravinovou krizí stojí chamtivost a spekulace, ne skutečný nedostatek potravin. "Růst cen potravin není následkem nedostatku potravin, je následkem lidské chamtivosti, která riskuje životy milionů mužů, žen a dětí," uvedl před půlrokem na bruselské konferenci o podvýživě agentuře Reuters šéf Jihoafrické rozvojové banky Jay Naidoo. "Existují firmy, které z této otázky vydobývají zisky," dodal. Z rostoucích cen jídla obvinil spekulace na trzích a rostoucí ceny ropy a vyzval k tomu, aby se vlády a mezinárodní orgány chopily kontroly nad cenami potravin.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1166
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.