Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 22 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Rozličnost lidových hnutí nebrání jejich posilování Tisk E-mail
Středa, 24 březen 2010

fidel_chavez.jpgV posledních letech lidová hnutí v Latinské Americe sílí a upevňují svou pozici. Zároveň však musí čelit silné kriminalizaci. Tu organizují ti, kteří považují své zájmy za ohrožené. Platí to z mezinárodního hlediska zejména o USA a ve vnitropolitických otázkách o pravicových stranách, hájících zájmy silného kapitálu a latifundistů, napsal brazilský server Vermelho.

Celý článek...
 
Komunistické hnutí se rozvíjí a roste v bojích Tisk E-mail
Úterý, 23 březen 2010

20. století s sebou přineslo - počínajíc Říjnovou revolucí v roce 1917 -vlnu sociálního a národního osvobození, čehož nejjasnějším důkazem je desítky let trvající existence socialistického svazku států. Zatímco kapi­talismus ve 20. století přinesl fašismus s miliony mrtvých, válkou, kon­centračními tábory a genocidu, byl to Sovětský svaz, jehož hrdinný ná-rod, stejně jako Rudá armáda a komunistická strana, kteří měli podíl na ukončení druhé světové války a zničení fašismu. Také v jiných zemích, v neposlední řadě také v Rakousku, dosáhli komunisté významný a na mnoha místech rozhodující podíl na bojích proti fašismu a národněosvo-bozeneckých bojích.

Celý článek...
 
Obama vzdálil USA od Latinské Ameriky Tisk E-mail
Pondělí, 22 březen 2010

Americký prezident Barack Obama vzdálil USA od téměř celé Latinské Ameriky a Evropy souhlasem s vojenským pučem, který vedl loni v červnu ke zhroucení honduraské demokracie. Obama otevřel trhlinu podporou vojenského režimu, když zopakoval dobře známou praxi Washingtonu.

Celý článek...
 
Zdraví "Do sídlišť" Tisk E-mail
Pátek, 19 březen 2010

Už brzy se naplní sedm let kvalitní lékařské péče zdarma, poskytované v rámci mise Do sídlišť. Ta je dnes zárukou zdraví pro většinu Venezuelců, kterým tak bylo poskytnuto téměř 400 000 vyšetření. Program, podporovaný od dubna 2003 prezidentem Hugem Chávezem, má podle agentury Prensa Latina k dispozici národní síť zařízení složených z 6711 lidových konzultorií a 501 integrálních diagnostických středisek vybavených moderní technologií. Více než polovina obyvatelstva (28 milionů lidí) využila přímo tuto iniciativu, která počítá se solidární pomocí Kuby a venezuelských lékařů tam vystudovaných.

Celý článek...
 
Prohlášení Národního shromáždění lidové moci Kubánské republiky Tisk E-mail
Neděle, 14 březen 2010

Po kampani pořádané mocnými mediálními společnostmi, zejména evropskými, které Kubu ostře napadají, schválil Evropský parlament po špinavé debatě před krátkou chvílí proti naší zemi odsuzující rezoluci, jež manipuluje s city, překrucuje fakta, ohání se lžemi a zakrývá skutečnost.Jako záminky bylo využito smrti vězně, který byl  nejprve trestán za obecný trestný čin a posléze manipulován v zájmu USA a vnitřní kontrarevoluce a který ze své vlastní vůle odmítl přijímat potravu navzdory varováním a zásahu kubánských lékařů - specialistů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1303
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.