Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, May 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
ALBA je silnější a konsolidovaná Tisk E-mail
Pátek, 03 červenec 2009

Venezuelský prezident Hugo Rafael Chávez Frías oznámil minulý týden závěry z jednání vrcholných představitelů členských zemí ALBA, které se uskutečnilo ve venezuelském městě Maracay. Vedle přijetí nových členů - Ekvádoru, Antiguy a Barbudy, resp. Svatého Vincence a Grenadin - byl vzat na vědomí zájem Paraguaye o vstup. Mění se plný název ALBA na Bolívarská Aliance (místo alternativa) pro národy naší Ameriky. Změna názvu odráží vývoj skupiny, která se z ideového seskupení stává regionálním. Mění se také vnitřní struktura ALBA. Závěrečná rezoluce potvrzuje konsolidaci skupiny jako politické, teritoriální, geopolitické a mocenské platformy, jejímž cílem je obrana politické, sociální a ekonomické nezávislosti, svrchovanosti, sebeurčení, identity a zájmů národů členských zemí proti pokusům o nadvládu.

Celý článek...
 
Zamyšlení Fidela Castra: Sebevražedná chyba Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červenec 2009

V zamyšlení z 25. června, před třemi dny, jsem napsal: Nevíme, co se stane v Hondurasu dnes večer nebo zítra, avšak Zelayova statečnost vejde do dějin. A o dva odstavce výše: ...Ať se tam stane cokoli, bude to prubířským kamenem pro OAS a pro současnou administrativu Spojených států. Ona prehistorická meziamerická instituce se sešla další den ve Washingtonu a nesmělou, vlažnou rezolucí přislíbila učinit neprodleně příslušné kroky k nalezení shody mezi znesvářenými stranami. To znamená jednání mezi pučisty a ústavním prezidentem Hondurasu.

Celý článek...
 
Švédský pohled na svět: NATO krize řešit neumí Tisk E-mail
Středa, 01 červenec 2009

NATO je přežitek minulosti, říká Jan Oberg v rozhovoru pro bělehradský týdeník NIN. Jde o světového odborníka na mezinárodní vývoj, který je ředitelem švédského Transnacionálního ústavu pro výzkum míru a budoucnosti lidstva. V 80. letech minulého století ústav zpracovával analýzy pro švédské ministerstvo zahraničních věcí, pro politické strany v Dánsku, na požádání předkládal řešení různých situací, jeho pracovníci se účastnili na seminářích zaměřených na zvýšení intelektuální úrovně v politice vůbec.

Celý článek...
 
Boj proti blokádě Kuby sílí Tisk E-mail
Úterý, 30 červen 2009

Zesílit boj proti blokádě Washingtonu vůči Kubě a zvýšit úsilí o osvobození kubánských antiteroristů, vězněných v USA, bylo dohodnuto v brazilském Riu de Janeiru. Mezinárodní seminář a čtvrtý státní seminář solidarity státu Rio de Janeiro, organizované brazilskou Asociací José Martího a představiteli společenských institucí, skončily 9. června vzdáním úcty kubánské revoluci u příležitosti jejího 50. výročí vítězství.

Celý článek...
 
Obama: Ano, svrhli jsme tehdy demokratickou iránskou vládu Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 červen 2009

Americký prezident Barack Obama udělal významné gesto k usmíření s Iránem, když ve čtvrtek přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu v roce 1953, který svrhl vládu ministerského předsedy Mohammada Mossadegha. "Uprostřed studené války Spojené státy hrály roli při svržení demokraticky zvolené íránské vlády, " řekl Obama v programovém prohlášení k muslimskému světu v Káhiře. To bylo poprvé, co americký prezident přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu. CIA spolu s britskou tajnou službou připravila převrat poté, co Mossadegh znárodnil ropný průmysl, patřící do té doby Brity vlastněné Britsko-Iránské ropné společnosti.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1212
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.