Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, April 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Němečtí studenti proti školnému Tisk E-mail
Středa, 17 červen 2009
Také v Německu, nejen v České republice, probíhá boj studentů proti Boloňské deklaraci a školnému. Přinášíme Vám překlad výzvy studentů k celotýdennímu protestu.
Celý článek...
 
Energický nástup Mauricia Funese Tisk E-mail
Úterý, 16 červen 2009

Lid Salvadoru požadoval změnu a ta teď začíná, řekl nový prezident této středoamerické země po své slavnostní inauguraci. Obhajujíc výstavbu nového národa bez nenávisti a zášti Mauricio Funes oznámil okamžité obnovení diplomatických styků s Kubou, přerušené v roce 1959 po vítězství revoluce vedené kubánským exprezidentem Fidelem Castrem. Nastoupení do funkce prezidenta Salvadoru, jehož význam byl podpořen přítomností nejvyšších politických představitelů téměř dvaceti zemí, ukončilo 20letou hegemonii pravice v Salvadoru a Mauricio Funes z Fronty Farabunda Martího za Národní osvobození (FMLN) se tak stal prvním levicovým nejvyšším představitelem v historii své země. Vláda, v jejímž čele stojím, znormalizuje diplomatické, obchodní a kulturní styky se všemi zeměmi Latinské Ameriky, řekl v inauguračním projevu.

Celý článek...
 
Lid proti pravicovému prezidentovi Kolumbie Tisk E-mail
Neděle, 14 červen 2009

Odpor kolumbijského lidu proti pravicové politice vlády prezidenta Álvaro Uribeho roste. Vedle pracujících a odborových organizací se také mobilizují opoziční politické strany. Tisíce protestujících se shromáždily nedávno v Bogotě a dalších důležitých městech a požadovaly demokratizaci veřejného života, respektování pracovněprávních zásad, zlepšení životních podmínek a zvýšení spravedlivých mezd, ukončení oficiálních útoků na dělnické a vesnické představitele a konkrétní opatření k udržení a ochraně pracovních míst. Podle oficiálních údajů překročil ke konci dubna počet nezaměstnaných 2,4 milionu, uvádí list Avante, tiskový orgán KS Portugalska.

Celý článek...
 
Podpořte Miami5 Tisk E-mail
Sobota, 13 červen 2009

Kubánská mládež vyzvala všechny lidi dobré vůle, aby pokračovali v úsilí o spravedlnost, která je zarputile odmítána pěti kubánským vlastencům, vězněným od roku 1998 v USA za boj proti terorismu. V lese vlajek na antiimperialistické tribuně José Martího před havanským Malecónem proběhlo shromáždění na podporu osvobození pětice v rámci koncertu, jenž ve prospěch umlčované pravdy a žalářované neviny přivedlo stovky mladých k tomuto monumentu obětí půlstoletí terorismu proti Kubě.

Celý článek...
 
Spojené státy evropské Tisk E-mail
Pátek, 05 červen 2009

?Evropský parlament není ničím víc než pseudodemokratickým fíkovým listem k zakrytí antidemokratické struktury." Sotva někoho překvapí, že se masová (britská) média tolik soustředila na reportáže o skandálu se zneužíváním výdajů poslanců Westminsterského parlamentu. Voliči mají právo vědět, kolik bylo zaplaceno za tichý souhlas jejich parlamentních zástupců s politikou vedení války, om.ezování našich občanských svobod, obnovu britských zbraní hromadného ničení, privatizace našich veřejných služeb, pomoci City of London (bankovní čtvrti) a podmazávání westminsterského loutkového divadla.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1205
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.