Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, October 06 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Postoj levice k Lisabonské smlouvě Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 říjen 2009

Nejdříve Smlouva o Ústavě pro Evropu a po jejím odmítnutí referendy ve Francii a Nizozemsku následovala formální úprava a přeměna názvu na Lisabonskou smlouvu (LS), při zachování její podstaty. Program evropské buržoazie, jak na mnoho desetiletí zakonzervovat sociálně ekonomickou situaci v Evropě vzniklou po rozbití Sovětského svazu a světové socialistické soustavy.

Celý článek...
 
Obhajoba míru prostřednictvím pokračování v agresích Tisk E-mail
Úterý, 13 říjen 2009

Po osmi měsících ve funkci prezidenta Obama znovu přesvědčil pokrokovou, neřku-li levicovou světovou veřejnost, že není tím, kdo by mohl pootočit kormidlem politiky supervelmoci od války k míru a již vůbec ne novým Johnem Kennedym anebo dokonce Martinem Lutherem Kingem. Podstata jeho projevu spočívala v obraně významu válek v Afghánistánu a Iráku a amerického práva prosazovat své záměry vojenskými intervencemi, jednu z nichž, za podpory Izraele, Velké Británie, Francie a Německa připravuje proti Íránu. Obama nepřímo vyzval celosvětový kapitál, aby se podřídil americkým geostrategickým zájmům, hrozil Íránu a deklaroval Izrael židovským státem . Sama řeč, stejně jako Obamovo prezidentství měla, dle mínění Washingtonu, zdůraznit jiný pohled na vývoj amerických vztahů s ostatním světem. Pokud však hlavy států očekávaly zásadní odmítnutí politiky jeho předchůdců, musely být rychle zklamány.

Celý článek...
 
Banánová demokracie aneb Dojmy z Irska Tisk E-mail
Neděle, 11 říjen 2009

articles.jpgPoslední zbytky demokracie v Evropské unii - tedy pokud tu kdy nějaká byla -utrpěly v týdnu před irským referendem k Lisabonské smlouvě těžký úder. ?Ano, máte právo rozhodnout v referendu. Ale rozhodli jste špatně, takže hlasujte znovu.? Nikdo z vedení EU to samozřejmě neřekl takhle otevřeně, ale stalo se. Už jen samotný fakt druhého všelidového hlasování jakoukoli, byť zdánlivou, demokratičnost EU zcela popřel. To, co se v údajně suverénním členském státě před hlasováním dělo, pak zcela degradovalo zemi s druhdy rozvinutou demokracií na úroveň středoafrických nebo středoamerických diktatur, banánových republik.

Celý článek...
 
Jak hodnotí ruští komunisté současný stav ruské ekonomiky Tisk E-mail
Sobota, 10 říjen 2009

Rozvrat průmyslu: Snížení průmyslové produkce v porovnání s rokem 1991 je následující: Výroba kovoobráběcích  strojů a zařízení  se snížila 11x, traktorů 14x, Výpočetní techniky 15x, Opotřebení  průmyslových zařízení dosahuje 50%. Zpracovatelský průmysl vyrábí pouze 45% produkce, kterou vyráběl v roce 1991.  K podobnému snížení produkce došlo pouze po obsazení 1/3 evropské části SSSR hitlerovskými fašisty. Od roku 1991 nebyl v RF vybudován ani jeden soudobý průmyslový komplex. Zmizela celá odvětví průmyslové výroby, určující stupeň vědeckotechnického rozvoje státu. Elektronika, radiotechnika a výroba měřících přístrojů. RF produkuje pouze polovinu dílů pro svůj VPK.  Bylo zlikvidováno i odvětvi, na který byli Rusové obzvláště hrdí: kosmický průmysl. Téměř 50let od letu Jurije Gagarina nemá Ruská federace ani jediný meteorologický satelit. Blíží se okamžik, kdy v průmyslu budou chybět pracovní síly. Průměrný věk dělníků činí v současnosti 50 let a více. Mládež nepůjde za nízké platy pracovat do průmyslových podniků.  Novým režimům se podařilo zlikvidovat učňovské školství. Do krize se dostal i byznys.

Celý článek...
 
Strategické záměry Komunistické strany Ruské federace Tisk E-mail
Pátek, 09 říjen 2009

Své strategické záměry má strana v úmyslu plnit ve třech historických etapách: l. Nastolení demokratické vlády pracujících, národních a patriotických sil, vedených KS RF. K tomu komunisté organizují lidové masy  k boji za jejich sociálně ekonomické a politické zájmy, staví se do čela hnutí pracujících, veteránů práce a války a mládeže. Strana usiluje o čestné volby do všech zákonodárných a samosprávných orgánů. Vítězství ve volbách umožní vytvoření vlády národního souhlasu. Nová vláda bude moci odstranit katastrofální následky buržoazních reforem, obnovit základní politická a sociálně ekonomická práva občanů , vrátit do lidového vlastnictví protiprávně zprivatizované výrobní prostředky. Znárodnění vytvoří pevnou ekonomickou základnu pro další opatření.  Zastaví okrádání občanů, drobných a středních podnikatelů velkým kapitálem, byrokracií, a mafiozními strukturami.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 816 - 820 z 1239
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.