Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, December 01 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Příprava socialistů na parlamentní volby ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 27 listopad 2009

Přestože se parlamentní volby budou konat až příští podzim, bude II. sjezd Sjednocené socialistické strany Venezuely (PSUV; ode dneška) věnovat již nyní pozornost předvolební strategii. Záměrem strany je získat ve volbách dvě třetiny poslaneckých mandátů v Národním shromáždění, aby mohla pokračovat v realizaci cílů Bolívarské revoluce. V roce 2005 se opozice odmítla zúčastnit voleb. A 167 mandátů tak získaly strany, které tehdy podporovaly prezidenta Cháveze. Vedení strany předpokládá, že opozice, podporovaná Spojenými státy, se ve svých útocích zaměří zejména na kritiku chyb, kterých se vláda od posledních voleb dopustila. K tomu plně využije převahy buržoazních masmédií. Kromě lží se bude pravice pokoušet o vydírání a uplacení voličů a volebních lídrů.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích IV. Tisk E-mail
Úterý, 24 listopad 2009
Přinášíme čtvrtou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.
Celý článek...
 
Evropští studenti v protestech Tisk E-mail
Pondělí, 23 listopad 2009

Zatímco na Západě u příležitosti Mezinárodního dne studentstva desetitisíce mladých demonstrovalo např. za lepší financování univerzit, proti snaze dělat ze studií elitářskou záležitost, v Aténách se tisíce lidí týž den sešly u příležitosti výročí studentského povstání z roku 1973. Poklidný průběh tradičních demonstrací podle tiskových agentur narušily drobné potyčky extremistů s policií. Řekové si připomínají krvavě potlačené povstání studentů aténské polytechniky proti tehdejšímu vojenskému režimu. Podle agentury Reuters se v tradičním průvodu směřujícím na americkou ambasádu sešlo přes 12 000 lidí, na které dohlíželo přibližně 6000 policistů a těžkooděnců. Při vzpouře studentů polytechniky proti vládnoucímu vojenskému režimu 17. listopadu 1973 přišlo o život nejméně 23 lidí. Byl to však začátek konce diktatury, která se pak v létě 1974 zhroutila. Každoroční demonstrace mívají protiamerické ladění, protože vláda USA vojenskou juntu v Řecku dlouhodobě podporovala a pomáhala jí udržet se u moci.

Celý článek...
 
Nejlepší pocta matce hrdiny Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 listopad 2009
Včera zemřela Carmen Nordelo Tejera, obětavá matka hrdiny kubánské republiky Gerarda Hernándeze Nordela, nespravedlivě odsouzeného ke dvěma doživotním trestům plus 15 letům vězení. Neslýchané je, že před pouhými 12 dny propustila americká spravedlnost na svobodu Santiaga Álvareze Fernándeze-Magriňá, u něhož byly zabaveny vojenské zbraně, výbušniny a další materiály, které měly sloužit teroristickým plánům proti našemu lidu.  Jde o zbraně zabavené agentovi CIA, který ve službách vlády USA věnoval velkou část svého života terorismu proti Kubě.
Celý článek...
 
Potřeba zrušit blokádu Kuby! Tisk E-mail
Úterý, 17 listopad 2009

Pane předsedo, pánové stálí zástupci a delegáti, Alexis García Iribar se narodil na Kubě, v provincii Guantanámo s vrozenou srdeční vadou. Již ve věku 6 let, po řadě odkladů a s ohledem na komplikace musel být 9. března 2009 operován s otevřeným srdcem,  neboť vláda Spojených států zakazuje americkým společnostem NUMED, AGA a Boston Scientifica prodávat Kubě přípravky Amplatzer a Embolization Coil k pediatrické katetrizaci umožňující nahradit (invazivní) chirurgii.  Mohl bych uvést dalších 12 případů ve věku od 5 měsíců do 13 let, které byly v posledním roce a půl, z toho 2 v době od 20. ledna  t.r. operovány obdobným způsobem. Kubánské děti trpící lymfoblastickou leukémií, jejichž organismus odmítá obvyklé léky, nemohou být léčeny americkým produktem Elspar vyvinutým právě pro případy intolerance. V důsledku toho se předpokládaná délka jejich života zkracuje a jejich strádání zvětšuje. Americká vláda zakazuje společnosti Merck and Co. dodávky pro Kubu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1248
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.