Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, December 09 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Mýty o "líných řeckých pracujících" Tisk E-mail
Úterý, 08 červen 2010

Od doby, co řecká krize plní stránky světových listů, se v buržoazních médiích objevilo mnoho příběhů o tom, kolik je v Řecku úředníků, jak je pracovní týden krátký, jak brzy lidé odcházejí do důchodu, pobírají tučné penze apod., jako by to bylo příčinou krize samé. Fakta a čísla jsou však ve většině případů zcela jiná.

Celý článek...
 
Je v Evropě opravdu všechno v klidu? Tisk E-mail
Pondělí, 07 červen 2010

V roce 1848, v předvečer revolučních bouří v Evropě, napsali Karel Marx a Bedřich Engels v Komunistickém manifestu:"Evropou obchází strašidlo komunismu". O 162 let později předvídají, tentokrát buržoazní, korporativní média podobné sociální exploze, které mohou získat revoluční charakter, jako přímý důsledek prohlubující se globální krize.

Celý článek...
 
Stávky v Evropě Tisk E-mail
Sobota, 29 květen 2010

V první polovině letošního března byla Evropa zasažena celou vlnou stávek, ve kterých pracující protestovali proti úsporným opatřením vyžadovaným Evropskou komisí a bankami. Národní odborové svazy ve všech zemích podpořily národní evropské vlády a finanční elitu a zaměřily se na izolování a potlačování akcí pracujících. Všechny odborové ústředny se pokusily zabránit evropským pracujícím spojit se k boji proti společnému nepříteli, evropské buržoazii a jejím agentům v národních vládách a EU. V pondělí 1.3. vstoupilo do stávky 4500 pilotů Lufthansy. Tentýž den začali stávkovat dispečeři letového provozu ve Francii, kde pokračovali v celonárodní stávce i dělníci v rafineriích Total. Ve Velké Británii, se vyslovilo pro stávku přes 80% letového personálu ?British Airways?.

Celý článek...
 
Nenáviděná tyranie vládnoucí ve světě Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 květen 2010

Pro naši dobu je typický bezprecedentní fenomén: ohrožení existence lidského druhu, do něhož imperialismus přivedl svět.  Tato bolestná realita by neměla být pro nikoho překvapením. V posledních desetiletích bylo vidět, jak se téměř nepředstativelným tempem rychle přibližuje.

Celý článek...
 
Do Athén na Akropol? Ne, na demonstraci. Tisk E-mail
Neděle, 23 květen 2010

KS Řecka zorganizovala v sobotu 15. května demonstraci proti vládním protilidovým opatřením, která se na nás nelítostně valí, proti vládní politice, proti politice EU, Mezinárodnímu měnovému fondu, proti kapitalismu. Demonstrace překonala očekávání samotných organizátorů. Centrum Athén zavalilo na 300.000 demonstrantů nejenom z hlavního města a okolí, ale z celé země. Kam oko dohlédlo, bylo rudo. Přiznávám, že jsem se nezúčastnila z důvodů pracovního vytížení. Rozhodla jsem se vzít to z pozitivní stránky. Alespoň jednou uvidím demonstrace zvenku, budu moci posoudit, jak působí na někoho, kdo je mimo centrum dění, uslyším, jak o nás budou mluvit sdělovací prostředky. V hlavních sobotních zprávách dostal celých 45 minut turecký premiér  Erdogan, který navštívil minulý týden Řecko. Dozvěděla jsem se, že mu Papandreou tyká, co jim předložili vládní kuchaři, kolik novinářů poletovalo kolem a pečlivě si zapisovalo všechny ty lži a jiné důležitosti.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1312
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.