Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, April 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O kapitalismu v Maďarsku Tisk E-mail
Středa, 28 listopad 2007

Maďarská komunistická dělnická strana (MKDS) je marxistickou stranou. Za hlavní ve své politice považuje realizaci marxismu-leninismu v konkrétních národních maďarských podmínkách. Lenin napsal: „Marxův génius tkví vtom, že jako první vyvodil závěr z toho, o čem nás učí dějiny, a dokázal to uceleně aplikovat. Tímto závěrem je učení o třídním boji."

Celý článek...
 
Ať žije svobodná Kuba! Tisk E-mail
Úterý, 27 listopad 2007

Každoroční rezoluce na téma Potřeba ukončit ekonomickou, obchodní a finanční blokádu uvalenou na Kubu Spojenými státy americkými , byla opět schválena i letos, a to na ranním zasedání dne 30. října 2007. Nové hlasy pro rezoluci v porovnání s rokem 2006 jsou dva - Nikaragua, Pobřeží slonoviny. Jediný ztracený hlas má na svědomí nepřítomná Albánie (nový americký satelit), na hlasování chyběl i Irák a rovněž Salvador. Hlasování se zdržela Mikronésie, proti opět byly USA spolu s Izraelem, Marshallovými ostrovy a Palau. Nikdo nový se na stranu diktátorů z USA nepřidal, 184 zemí tuto, žel, pouze nezávaznou prokubánskou rezoluci podpořilo.

Celý článek...
 
Pravda o situaci v Pákistánu Tisk E-mail
Sobota, 24 listopad 2007

Tajemník Svazu odborářů ve stavebnictví při Světové odborové federaci (SOF) Rino Gelmi rozeslal všem odborovým organizacím sdruženým v SOF dopis od Rana Ayub Ali Khana, zástupce generálního tajemníka Celopákistánské federace spojených odborových svazů (APFUTU), napsaný den po jeho uvěznění, vypovídající o skutečné situaci v Pákistánu po vyhlášení výjimečného stavu prezidentem Parvízem Mušarafem.

Celý článek...
 
Vedení maďarských komunistů odsouzeno Tisk E-mail
Pátek, 23 listopad 2007

Druhé stání soudu města Székesfehérvár se konalo 6. listopadu. Začalo v 9.00 ráno a skončilo krátce po poledni vyhlášením soudního rozsudku. Jak jsme již dříve informovali, Gyula Thürmer, předseda Maďarské komunistické dělnické strany, a šest dalších členů předsednictva jsou obviněni z pomluvy na veřejnosti . Předcházející vměšování do záležitostí strany, které anulovalo rozhodnutí jejich stranického sjezdu z roku 2005, popsali jako politicky motivované.

Celý článek...
 
Jak to vypadá na Ukrajině Tisk E-mail
Pondělí, 19 listopad 2007

Problém, který máme kolektivně posoudit, je neobyčejně aktuální. Agrese kapitalismu proti sociálním vymoženostem pracujících, které získali pod vlivem úspěchů národů Sovětského svazu a dalších socialistických zemí v urputných třídních bitvách, narůstá a získává tak vpravdě totalitní charakter. Myslím si, že se všichni shodneme, že je to spojeno, kromě dalších příčin, s porážkou socialismu v SSSR a zemích východní a střední Evropy. Pracující Ukrajiny, jakož i v dalších bývalých sovětských republikách, se po restauraci kapitalizmu nejdivočejší formy, přesvědčili na vlastní kůži o „slastech" kapitalistického „ráje", poznali, co to je nezaměstnanost, placené vzdělání a zdravotnictví, co znamená ztratit, asi to nejdůležitější v životě -jistotu v zítřejší den, v budoucnost svých dětí a vnuků.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1062
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.