Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, July 02 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Prohlášení Národního shromáždění lidové moci Kubánské republiky Tisk E-mail
Neděle, 14 březen 2010

Po kampani pořádané mocnými mediálními společnostmi, zejména evropskými, které Kubu ostře napadají, schválil Evropský parlament po špinavé debatě před krátkou chvílí proti naší zemi odsuzující rezoluci, jež manipuluje s city, překrucuje fakta, ohání se lžemi a zakrývá skutečnost.Jako záminky bylo využito smrti vězně, který byl  nejprve trestán za obecný trestný čin a posléze manipulován v zájmu USA a vnitřní kontrarevoluce a který ze své vlastní vůle odmítl přijímat potravu navzdory varováním a zásahu kubánských lékařů - specialistů.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích VIII. Tisk E-mail
Sobota, 13 březen 2010

Přinášíme osmou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Posíláme lékaře, ne vojáky Tisk E-mail
Pátek, 12 březen 2010

Ve svém zamyšlení ze 14. ledna, dva dny po haitské katastrofě, která tuto bratrskou sousední zemi devastovala, jsem napsal: "Bez ohledu na to že je chudou a blokovanou zemí, spolupracuje Kuba s haitským lidem již léta. Na 400 lékařů a zdravotníků-specialistů bezplatně spolupracuje s haitským lidem. Ve 127 ze 137 komunit v zemi pracují denně naši lékaři. Na druhé straně vystudovalo v naší vlasti medicínu nejméně 400 mladých Haiťanů. Teď pracují s našimi lékařskými posilami, které včera odcestovaly zachraňovat v této kritické situaci životy. Bez nějakého mimořádného úsilí je tedy možné zmobilizovaat až tisíckovku lékařů a zdravotníků-specilistů, kteří jsou vesměs na místě a připraveni spolupracovat s jakýmkoli jiným státem, který si bude přát zachraňovat haitské životy a rehabilitovat zraněné."

Celý článek...
 
Část střední třídy v USA natrvalo zchudla Tisk E-mail
Úterý, 09 březen 2010

dluh.jpgMilionům amerických nezaměstnaných hrozí, že budou bez práce dlouhé roky. Uvedl to deník The New York Times (NYT) s odkazem na ekonomy, podle kterých oživení ekonomiky Spojených států zřejmě nevytvoří dostatek pracovních příležitostí pro to, aby vstřebaly rekordně vysoké počty dlouhodobě nezaměstnaných. Recese, z níž se americká ekonomika zotavuje jen pomalu, tak pravděpodobně bude mít víc obětí než předchozí hospodářské poklesy.

Celý článek...
 
Pravda o kubánském "politickém vězni" Tisk E-mail
Sobota, 06 březen 2010
Na Kubě zemřel vězeň, který byl oslavován buržoazními médii jako politický vězeň a jeho smrt tedy jako zločin "kubánské diktatury". Ale jaká je pravda?  Orlando Zapata Tamayo, věk 42 let, nepatřil k žoldákům odsouzeným v březnu 2003 (není tedy jedním z oněch 75).  Odpykával si souhrnný trest odnětí svobody na 25 let poté, co byl v roce 2004 odsouzen ke třem rokům za rušení veřejného pořádku, urážku a kladení odporu. Jeho trestní rejstřík je rejstříkem běžného zločince.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1289
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.