Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O soudobém kapitalismu v Polsku Tisk E-mail
Úterý, 04 prosinec 2007

Po loňských parlamentních a prezidentských volbách v Polsku, ve kterých buržoazné pravicové strany měly podporu velkého zahraničního kapitálu (obzvláště Občanská platforma - PO), jakož i domácího kapitálu, t.j. kompradorské a maloměšťácké buržoazie (Právo a spravedlnost -PiS, Liga polských rodin - LPR, Sebeobrana - Samoobrona), došlo k jistému rozložení buržoazního tábora. Zesílila také rivalita mezi dvěma centry zahraničního kapitálu, spjatého s jednotlivými stranami. Občanská platforma více zdůrazňuje své svazky s evropskými mocenskými centry (EU), kdežto PiS hledá podporu v USA.

Celý článek...
 
Nejnovější vítězství Kuby v OSN Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 listopad 2007

Komise Valného shromáždění Spojených národů pro sociální a humanitární otázky schválila včera 168 hlasy proti sedmi návrh rezoluce předložený Kubou jménem Hnutí nezávislých, jímž se schvaluje dohoda o institucionálním dobudování Rady pro lidská práva a definitivně ruší mandát, který Spojené státy využívaly proti Kubě v předešlé Komisi pro lidská práva. Letos v červnu rozhodla Rada pro lidská práva na svém zasedání v Ženevě, že předloží Valnému shromáždění OSN k posouzení dokument definující způsob fungování tohoto orgánu, jenž nahradil zdiskreditovanou Komisi pro lidská práva.

Celý článek...
 
O kapitalismu v Maďarsku Tisk E-mail
Středa, 28 listopad 2007

Maďarská komunistická dělnická strana (MKDS) je marxistickou stranou. Za hlavní ve své politice považuje realizaci marxismu-leninismu v konkrétních národních maďarských podmínkách. Lenin napsal: „Marxův génius tkví vtom, že jako první vyvodil závěr z toho, o čem nás učí dějiny, a dokázal to uceleně aplikovat. Tímto závěrem je učení o třídním boji."

Celý článek...
 
Ať žije svobodná Kuba! Tisk E-mail
Úterý, 27 listopad 2007

Každoroční rezoluce na téma Potřeba ukončit ekonomickou, obchodní a finanční blokádu uvalenou na Kubu Spojenými státy americkými , byla opět schválena i letos, a to na ranním zasedání dne 30. října 2007. Nové hlasy pro rezoluci v porovnání s rokem 2006 jsou dva - Nikaragua, Pobřeží slonoviny. Jediný ztracený hlas má na svědomí nepřítomná Albánie (nový americký satelit), na hlasování chyběl i Irák a rovněž Salvador. Hlasování se zdržela Mikronésie, proti opět byly USA spolu s Izraelem, Marshallovými ostrovy a Palau. Nikdo nový se na stranu diktátorů z USA nepřidal, 184 zemí tuto, žel, pouze nezávaznou prokubánskou rezoluci podpořilo.

Celý článek...
 
Pravda o situaci v Pákistánu Tisk E-mail
Sobota, 24 listopad 2007

Tajemník Svazu odborářů ve stavebnictví při Světové odborové federaci (SOF) Rino Gelmi rozeslal všem odborovým organizacím sdruženým v SOF dopis od Rana Ayub Ali Khana, zástupce generálního tajemníka Celopákistánské federace spojených odborových svazů (APFUTU), napsaný den po jeho uvěznění, vypovídající o skutečné situaci v Pákistánu po vyhlášení výjimečného stavu prezidentem Parvízem Mušarafem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1064
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.