Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, September 30 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Bratrství mezi Bolívarovskou republikou a Kubou Tisk E-mail
Středa, 05 květen 2010

Minulý čtvrtek, patnáctého, se mi dostalo výsady hovořit s prezidentem Bolívarovské republiky Venezuely Hugo Chávezem, který byl tak laskav a opětovně, tentokrát cestou z Nikaragui, navštívil naši zemi. Málokdy v životě, a možná nikdy, jsem nepoznal člověka, schopného vést skutečnou, hlubokou revoluci bez jediného dne odpočinku déle než 10 let, na území téměř milionu čtverečních kilometrů, v regionu, jenž byl kolonizován Iberským poloostrovem, který 300 let vládl území s obrovským bohatstvím 20krát většímu než bylo jeho vlastní, jemuž vnutil svou víru, svůj jazyk a svou kulturu. Dnes by nebylo možné psát historii našeho živočišného druhu na planetě a nepřihlédnout přitom ke všemu, co se odehrálo na této polokouli.

Celý článek...
 
Budeme hájit pravdu svou morálkou a svými zásadami Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 duben 2010
Impérium a jeho spojenci vytáhli na novou křížovou výpravu, která má Kubu démonizovat. Jejich mocná politická a mediální mašinerie spustila kolosální klamavou operaci s cílem diskreditovat revoluční proces, destabilizovat zemi a vyvolat podmínky pro likvidaci našeho společenského zřízení.
Celý článek...
 
Vyvrátí soud se Šejkem Chalidem Mohamedem všechny pochybnosti o atentátu 11.9.2001? Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 duben 2010

Ani v imperialistických demokraciích nemohou být agresivní války rozpoutány pouze na základě nařízení výkonné moci. Jejich zahájení vyžaduje souhlas vysoce motivované veřejnosti, ochotné se obětovat. Vlády musí vnutit převážnému počtu svých občanů pocit křivdy a  touhy po odplatě. Stejně jako před II.světovou válkou Německu, ani Spojeným státům a jejich spojencům nehrozilo od jejího ukončení žádné vnější nebezpečí. Nezbylo nic jiného, než si záminky pro vojenské intervence vytvořit. Poměrně jednoduché bylo pro administrativu připravit útok na budovy "Světového obchodního centra" (WTC) a Pentagon, než nyní vyvracet podezření domácí i světové veřejnosti o její spoluúčasti a krytí skutečných viníků.

Celý článek...
 
Zneužitá tragédie Tisk E-mail
Středa, 14 duben 2010

clock.jpgVíkendové letecké neštěstí, při kterém zahynuly desítky představitelů kapitalistického Polska včetně prezidenta je samozřejmě lidskou tragédií, zejména pro rodiny obětí. Ne že by politik byl tvor nenahraditelný, to nahradit špičkového vědce či lékaře by bylo  těžší, ale každá zbytečná smrt či utrpení zasluhuje naší pozornost v duchu myšlenek Che Guevary. Vyjadřujeme rodinám obětí hlubokou soustrast stejně jako vyjadřujeme soustrast všem pozůstalým nesmyslně zahynulých - jedno, zda vinou podobných neštěstí či vinou právě politiky kapitalistického světa, způsobující na straně jedné plýtvání potravinami a na straně druhé smrt hladem či žízní. Na straně jedné luxusní sanatoria a plastické kliniky, na straně druhé umírání na léčitelné nemoci...

Celý článek...
 
Zjuganov: K rusko-americkým rozhovorům Tisk E-mail
Pátek, 09 duben 2010

Desátého února (tedy před podpisem "pražské" rusko-americké smlouvy) vystoupil ve Státní dumě předseda ruských komunistů Gennadij Zjuganov s prohlášením k rusko-americkým rozhovorům o omezení strategických zbraní. Uvedl, že frakce KS RF ve Státní dumě Ruské federace je znepokojena podivným chvatem, kterou demonstruje ruské vedení při jednáních o uzavření nové smlouvy o snížení počtů strategických jaderných bojových hlavic a nosičů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1300
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.