Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, March 26 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Zamyšlení Fidela Castra: Sebevražedná chyba Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červenec 2009

V zamyšlení z 25. června, před třemi dny, jsem napsal: Nevíme, co se stane v Hondurasu dnes večer nebo zítra, avšak Zelayova statečnost vejde do dějin. A o dva odstavce výše: ...Ať se tam stane cokoli, bude to prubířským kamenem pro OAS a pro současnou administrativu Spojených států. Ona prehistorická meziamerická instituce se sešla další den ve Washingtonu a nesmělou, vlažnou rezolucí přislíbila učinit neprodleně příslušné kroky k nalezení shody mezi znesvářenými stranami. To znamená jednání mezi pučisty a ústavním prezidentem Hondurasu.

Celý článek...
 
Švédský pohled na svět: NATO krize řešit neumí Tisk E-mail
Středa, 01 červenec 2009

NATO je přežitek minulosti, říká Jan Oberg v rozhovoru pro bělehradský týdeník NIN. Jde o světového odborníka na mezinárodní vývoj, který je ředitelem švédského Transnacionálního ústavu pro výzkum míru a budoucnosti lidstva. V 80. letech minulého století ústav zpracovával analýzy pro švédské ministerstvo zahraničních věcí, pro politické strany v Dánsku, na požádání předkládal řešení různých situací, jeho pracovníci se účastnili na seminářích zaměřených na zvýšení intelektuální úrovně v politice vůbec.

Celý článek...
 
Boj proti blokádě Kuby sílí Tisk E-mail
Úterý, 30 červen 2009

Zesílit boj proti blokádě Washingtonu vůči Kubě a zvýšit úsilí o osvobození kubánských antiteroristů, vězněných v USA, bylo dohodnuto v brazilském Riu de Janeiru. Mezinárodní seminář a čtvrtý státní seminář solidarity státu Rio de Janeiro, organizované brazilskou Asociací José Martího a představiteli společenských institucí, skončily 9. června vzdáním úcty kubánské revoluci u příležitosti jejího 50. výročí vítězství.

Celý článek...
 
Obama: Ano, svrhli jsme tehdy demokratickou iránskou vládu Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 červen 2009

Americký prezident Barack Obama udělal významné gesto k usmíření s Iránem, když ve čtvrtek přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu v roce 1953, který svrhl vládu ministerského předsedy Mohammada Mossadegha. "Uprostřed studené války Spojené státy hrály roli při svržení demokraticky zvolené íránské vlády, " řekl Obama v programovém prohlášení k muslimskému světu v Káhiře. To bylo poprvé, co americký prezident přiznal spoluzodpovědnost USA při převratu. CIA spolu s britskou tajnou službou připravila převrat poté, co Mossadegh znárodnil ropný průmysl, patřící do té doby Brity vlastněné Britsko-Iránské ropné společnosti.

Celý článek...
 
Kubu v OSN chválili Tisk E-mail
Pondělí, 22 červen 2009

Rada pro lidská práva při OSN schválila desátého června Zprávu o Kubě, vytvořenou pracovní skupinou pro Kubu 5.- 9. února v rámci programu Pravidelného univerzálního šetření jednotlivých členských zemí OSN. Kubánskou delegaci tehdy vedla ministryně spravedlnosti María Esther Reus a dnešní ministr zahraničí Bruno Rodríguez. V diskusi Rady vyslovila většina jejích členů a nevládních organizací uznání Kubě ohledně významných dosažených výsledků na úseku podpory a ochrany všech lidských práv pro všechny obyvatele Kuby. Většina poděkovala za spolupráci Kubánců a podpořila spravedlivý požadavek zrušení ekonomické, obchodní a finanční blokády, uvalené na Kubu Washingtonem.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1201
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.