Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, October 01 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Ne izraelské invazi do pásma Gaza - Zastavte masakr palestinského lidu! Tisk E-mail
Pátek, 09 leden 2009

Světová rada míru jednoznačně odmítá izraelskou invazi do palestinského pásma Gaza. Krutost Izraele nemá konce. Po týdnu trvajícím bombardování nevinných dětí, žen a civilního obyvatelstva, těžce ozbrojená izraelská válečná mašinérie vystupňovala svoji agresi pozemní invazí. Stovky mrtvých Palestinců, tisíce zraněných izraelskými bombami, to jsou činy proti lidskosti a stejně tak by měly být souzeny. Izraelský režim by nebyl schopen spáchat tyto brutální činy bez plné podpory americké administrativy (odstupující i nastávající). Pozice vyjádřená českým prezidentstvím Evropské unie (o "obranném charakteru invaze") ukazuje spoluúčast Evropské unie na těchto zločinech, což je velmi vzdálené falešné představě humánnosti EU či EU coby protipólu USA.

Celý článek...
 
K solidaritě s palestinským lidem Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 leden 2009

My, komunistické a dělnické strany ze všech částí světa, ostře odsuzujeme opakované vražedné nálety izraelských leteckých sil na pásmo Gazy, jež vyústilo v zabití více než 340 Palestinců. Těmito brutálními útoky a dalšími zločiny ozbrojených sil se izraelská vláda snaží dosáhnout toho, co se nepodařilo postavením zdi a uvalením obléhání a blokády: zlomit odpor palestinského lidu. Politika genocidy a státního terorismu izraelské vlády, podporovaná a schvalovaná mocnými imperialistickými silami v USA a v EU a přijatá některými arabskými reakčními vládami, je novou provokací proti národům a světovému hnutí solidarity. Vyzýváme pracující, ženy, mládež a další skupiny, veškeré antiimperialistické a mírumilovné síly, aby mobilizovali proti zločinným útokům a politice izraelské vlády a požadovali okamžité zastavení agrese a uvalení sankcí proti Izraeli. Zároveň vyzýváme k okamžitému rozvinutí akcí solidarity a humanitární pomoci palestinskému lidu.

Celý článek...
 
Za potravinovou krizí není nedostatek potravin Tisk E-mail
Úterý, 23 prosinec 2008

Přinášíme další část mozaiky do celosvětového problému s potravinami.... Za globální potravinovou krizí stojí chamtivost a spekulace, ne skutečný nedostatek potravin. "Růst cen potravin není následkem nedostatku potravin, je následkem lidské chamtivosti, která riskuje životy milionů mužů, žen a dětí," uvedl před půlrokem na bruselské konferenci o podvýživě agentuře Reuters šéf Jihoafrické rozvojové banky Jay Naidoo. "Existují firmy, které z této otázky vydobývají zisky," dodal. Z rostoucích cen jídla obvinil spekulace na trzích a rostoucí ceny ropy a vyzval k tomu, aby se vlády a mezinárodní orgány chopily kontroly nad cenami potravin.

Celý článek...
 
Čeká nás nejhorší krize od Velké deprese Tisk E-mail
Neděle, 21 prosinec 2008

Zapomeňte na všechny řeči o měkkém přistání. Šokující data z USA by měla vymést poslední pochybnosti o možnosti, že se současná krize změní v nejvážnější ekonomický šok pro globální ekonomiku od třicátých let minulého století, píše ekonomický komentátor listu The Guardian Larry Elliott. Fakt, že největší ekonomika světa přišla minulý měsíc o 533 tisíc pracovních míst, zavání propadem. Zatímco se nezdá pravděpodobné, že se ukáže být tak dlouhý a hluboký jako Velká deprese, zmizelo minulý měsíc víc pracovních míst než kdykoli od roku 1974, kdy poválečný boom zastavilo rozhodnutí zemí OPEC zavřít ropné kohoutky.

Celý článek...
 
Vítězství socialistů Venezuely v regionálních volbách Tisk E-mail
Pátek, 19 prosinec 2008

Dne 23. listopadu 2008 se uskutečnily volby guvernérů 22 států a primátora hlavního města Caracasu. Kandidáti Jednotné socialistické strany (PSUV) zvítězili v 17 státech, v pěti státech a v hlavním městě se stali guvernéry respektive primátorem představitelé opozice. Venezuelané volili i starosty velkých měst. Kandidáti PSUV vyhráli ve 235 městech z 335. Ve všech pěti státech, ve kterých se stali guvernéry příslušníci opozice, získali ovšem funkce starostů převážně socialisté, kteří budou prosazovat politiku centrální vlády. Ze 17 milionů registrovaných voličů se hlasování zúčastnilo 65 %, (dosud historicky největší účast v regionálních volbách), z nichž 58 % upřednostnilo kandidáty PSUV. Socialistická strana získala ve volbách o 1,5 milionu více hlasů než v těsně prohraném referendu o ústavních změnách 2. prosince 2007. Význam vítězství socialistů je zřetelnější v historickém kontextu:

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1154
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.