Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, November 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Lavina připravená přetavit Bolívii Tisk E-mail
Pátek, 13 únor 2009

Statisíce indiánů, venkovanů, dělníků a mládeže vyjádřily podporu nové bolivijské ústavě, kterou prezident Evo Morales vyhlásil 7. února 2009 ve městě El Alto, ležícím ve více než 4000 m n. m. v lapazském regionu. Transparenty, národní vlajky a aymarské (indiánské) standardy vybarvily pochod sociálních lidových hnutí, která zdravila svého prezidenta. Toto je lavina, řekl jeden z účastníků, horník Miguel Alpaza, lavina připravená přetavit Bolívii. Už nikdy nebude moci severoamerický velvyslanec měnit ministry, prohlásil podle bolivijských agentur Morales. Podle jeho slov měli představitelé Washingtonu v minulých obdobích dokonce moc kontrolovat letecký provoz na základně Chapare v departamenru Cochabamba.

Celý článek...
 
Analýza: nadvláda USA nad světem se oslabí Tisk E-mail
Středa, 11 únor 2009

Ke globální finanční krizi se váže spoustu dalších pro dnešní vládnoucí třídu, "černých volavek". Podle analýzy americké zpravodajské služby National Intelligence Council (NIC) např. ekonomická, vojenská a politická nadvláda Spojených států během následujících dvou desetiletí poklesne. Tak je to aspoň uvedeno v analýze globálních trendů jménem Global Trends 2025. Vliv USA bude čelit novým mocnostem, mezi něž patří Čína, Indie a Rusko. Zpráva rovněž dodává, že dolar již dál nemusí vát hlavní světovou měnou a že se zdrojem konfliktů může stát nedostatek potravin a vody.

Celý článek...
 
Deset let bolívarské revoluce ve Venezuele Tisk E-mail
Úterý, 10 únor 2009

Prezident Hugo Chávez, který byl uveden do nejvyšší funkce 2. února 1999, dokončil v těchto dnech 10 let své činnosti v čele bolívarské revoluce ve Venezuele. Jeho neočekávané zvolení v prosinci 1998 většinou 58,6 % hlasů bylo odpovědí na devastaci této jihoamerické země od roku 1958 koalicí Pevný bod. Svým volebním vítězstvím, doprovázeným zároveň volbou velmi početného množství pokrokových vládních představitelů jednotlivých států venezuelské federace, antineoliberálů, zahájil nevídanou zkušenost a obnovil v politické agendě diskusi o socialismu 21. století. V průběhu tohoto pouhého desetiletí dokázal Chávez, který se ujal vlády, čelit ohromným překážkám, aniž by měl k dispozici konzistentní strukturu nějaké politické strany nebo politicko-sociálního hnutí.

Celý článek...
 
Četli jsme: Americké základny v Evropě ? skutečně nám nic nehrozí? Tisk E-mail
Úterý, 03 únor 2009

V souvislosti s americkým radarem v Brdech se stále více a častěji hovoří o amerických základnách po celé Evropě. Víme, že USA má mnoho základen v Německu, víme o obrovské základně v Kosovu. Víme ale také, co se na těchto základnách děje? K čemu skutečně slouží? Co se skrývá za oficiálními prohlášeními? Dnes se mi dostaly do ruky velmi zajímavé materiály a výpovědi pocházející z Německa. Inzerát je zde.

Celý článek...
 
Jedenáctý prezident Spojených států Tisk E-mail
Neděle, 01 únor 2009

V úterý 20. ledna 2009  převzal Barack Obama jako jedenáctý prezident Spojených států od vítězství kubánské revoluce v lednu 1959 vedení impéria. Nikdo by nemohl pochybovat o upřímnosti jeho slov o tom, že promění svou zemi ve vzor svobody, respektování lidských práv ve světě a nezávislosti jiných národů, což samozřejmě neurazí téměř nikoho, vyjma misantropů z kteréhokoli kouta planety. Příhodně již prohlásil, že bude neprodleně učiněn konec  mučení a věznici na protiprávní základně v Guantanamu, což začíná zasévat pochybnosti v myslích těch, kdo uctívají teror jako nezpochybnitelný nástroj zahraniční politiky své země.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1167
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.