Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, July 26 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Mravenec a slon Tisk E-mail
Pondělí, 07 červenec 2008

...Od prvních let kubánské revoluce se rozvíjelo silné internacionální cítění, jehož kořeny tkvěly v početném kontingentu Kubánců - účastníků protifašistického boje španělského lidu - a jež převzalo nejlepší tradice světového dělnického hnutí. O své spolupráci s jinými národy se zpravidla příliš nešíříme, i když na druhou stranu nelze zabránit, aby o ní tisk občas psal. Vychází s hlubokých citů, které nikterak nesouvisí s publicitou. Někdo se zeptá, jak je možné, že malá země s malými zdroji dokáže realizovat tak rozsáhlé úkoly na tak zásadních polích, jako je vzdělání a zdravotnictví, bez nichž si současnou společnost nelze představit.

Celý článek...
 
Řeklo Polsko NE základně? Tisk E-mail
Neděle, 06 červenec 2008

Zatímco vláda České republiky ignoruje názor naprosté většiny občanů odmítající americký radar v Brdech, ignoruje již 180.000 podpisů pod peticí KSM proti cizí vojenské základně na našem území a 100.000 podpisů pod peticí za referendum, v Polsku se lámou ledy. Polsko totiž oznámilo, že zatím nepřijímá aktuální nabídku Spojených států na pomoc s modernizací polské armády, která je podmínkou pro souhlas Varšavy se stavbou amerického protiraketového systému. Novinářům to v pátek řekl polský premiér Donald Tusk. Polsko je podle něj ale připraveno dál jednat s USA o umístění základny na polském území.

Celý článek...
 
Válka za tři biliony dolarů Tisk E-mail
Středa, 02 červenec 2008

Pod názvem Válka za tři biliony dolarů vydal knihu nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stieglitz, což je podle něj cena války v Iráku. Jiní autoři uvádějí až pět bilionů, tedy víc, než kolik stála první světová válka a rovno výdajům za II. světovou válku. Je pochopitelné, že ekonomiky zemí zlaté miliardy, z nichž mnohé podporují iráckou intervenci, nemohou takové výdaje ve zdraví přežít. Krize již začala, ale američtí politologové došli k závěru, že v době vlády současného prezidenta k žádným změnám nedojde. Po jeho odchodu by mohla být vyhlášena nutnost trvalé přítomnosti okupačních vojsk. Jakákoli loutková irácká vláda štědře na okupaci, ze svých zisků za ropu, přispěje. Zcela jiným problémem je Afghánistán.

Celý článek...
 
Lisabonská smlouva a militarizace EU Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červen 2008

Jean-Luc Dehaene, belgický expremiér a jeden ze spoluautorů Evropské ústavní smlouvy odmítnuté lidovým hlasováním ve Francii a Nizozemsku, uvedl v interview listu Irish Times dne 2. června 2004: Víme, že devět z deseti lidí nebude číst ústavu a bude hlasovat na základě informací politiků a žurnalistů. Více než to, jestliže bude odpověď NE, hlasování se bude opakovat, protože musí znít ANO. Síly, které evropský imperialismus pověřil legalizací své nadvlády, postupovaly přesně v souladu s vyjádřením německé kancléřky Angely Merkelové: Většina základních ustanovení odmítnuté Evropské ústavní smlouvy musí být zachována, musíme se zříci pouze toho, co by lidem naznačovalo, že jde o vznik státu, jako jsou vlajka a hymna. Bohužel pro nás se v průběhu druhého pololetí minulého roku Merkelová angažovala pro splnění svých záměrů natolik, že smlouva byla pouze lehce upravená a nyní již schválena německým Bundestagem.

Celý článek...
 
Potravinová bezpečnost světa Tisk E-mail
Pondělí, 23 červen 2008

Před dvanácti lety se mezinárodní společenství právě na tomto místě dohodlo, že vymýtí hlad ve světě. Tehdy byl vytyčen úkol snížit do roku 2015 počet podvyživených lidí na polovinu. Tento cíl, skromný a nedostatečný, se dnes jeví jako chiméra. Světová potravinová krize není náhodným fenoménem. Závažnost jejích nejnovějších projevů ve světě produkujícím dostatek potravin pro všechny je zřetelným odrazem její systémové a strukturální povahy. Hlad a podvýživa jsou důsledkem mezinárodního ekonomického pořádku, jenž udržuje a prohlubuje chudobu, nerovnost a nespravedlnost.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1116
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.