Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, October 30 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Setkání s Kristýnou Tisk E-mail
Pátek, 30 leden 2009

Rozhovor trval 40 minut, výměna myšlenek byla intenzívní a zajímavá, jak jsem čekal. Ona je člověk s hlubokým přesvědčením. Nevznikla žádná debata. Při svém vystoupení v Aule Magně Havanské univerzity odpovídala na otázky studentů rychle a prokázala talent a pohotovou v reakci. Setkání v Latinskoamerické lékařské škole (ELAM) bylo emotivní; písně studentů pocházejících z guaraníských  rolnických rodin, s typickou hudbou a nástroji tohoto etnika, dodaly aktu zvláštní tón. Darovali jí lékařský plášť a ona si ho oblékla přes oranžový kalhotový kostýmek.

Celý článek...
 
Západu se stále méně daří vojensky ovládat svět Tisk E-mail
Neděle, 25 leden 2009

Současná všeobecná krize kapitalismu nese krycí název globální finančně-ekonomická krize. Do popředí však vystupuje velmi důležitý a tiskem obcházený princip lability kapitalismu: USA a jejich spojenci jsou trvale méně schopni vnucovat svou vůli zbytku světa vojenskou silou. Ještě nedávno se zdálo, že vojenská moc USA a NATO je nepřekonatelná. Rozbití Jugoslávie, svržení vlády v Afghánistánu, invaze do Iráku, hrozba intervence do Sýrie a později do Íránu dávaly tušit, že zastavit obrněnou, leteckou a kosmickou pěst bude zhola nemožné. Po krátké době si začínáme uvědomovat, že mýtus neporazitelnosti armád USA a jejich spojenců se začal vytrácet. Mohutný levicový trend států Latinské Ameriky, který v minulosti vždy řešily americké dělové čluny, nabral takovou moc, že americká armáda již není schopna zasáhnout bez toho, aby riskovala podobný osud jako v Iráku nebo Afghánistánu.

Celý článek...
 
Projev Raúla Castra k 50. výročí vítězství kubánské revoluce Tisk E-mail
Sobota, 24 leden 2009

Občanky a občané Santiaga a východních provincií, Bojovníci povstalecké armády, odboje a každé bitvy svedené na obranu revoluce v těchto 50 letech, Spoluobčané, v den, jako je dnešní, patří první myšlenka padlým  tohoto dlouhého boje. Oni jsou vzorem a symbolem úsilí a obětavosti milionů Kubánců. Semknuti v jednotě, pevně třímajíce mocné zbraně, jimiž bylo Fidelovo vedení,  poučení a příklad, jsme se přímo v boji učili přetvářet sny ve skutečnost, neztrácet klid a důvěru tváří v tvář nebezpečím a hrozbám, pozvednout ducha po velkých protivenstvích, proměnit každou výzvu ve vítězství a překonat překážky bez ohledu na to, jak nepřekonatelné se mohly zdát.

Celý článek...
 
Německý balíček proti krizi pro bohaté Tisk E-mail
Neděle, 18 leden 2009

EUNa základních bodech mohutného balíčku opatření na povzbuzení skomírající ekonomiky se 12. ledna shodly špičky stran německé vládní koalice. Opatření, která zahrnují také částečné daňové odlehčení občanům a firmám, mají v příštích dvou letech německé veřejné rozpočty zatížit zhruba padesáti miliardami eur (více než 1,3 bilionu Kč).

Celý článek...
 
Válka a zemní plyn Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 leden 2009

Přinášíme zajímavý text od Michela Chossudovského: Vojenská invaze do pásma Gaza má všechny známky ovládnutí a převzetí strategických zásob plynu v pobřežních vodách Gazy. Tahle válka je o zabrání nerostného bohatství. Ve vodách patřících Gaze byla v roce 2000 objevena velká ložiska zemního plynu.V listopadu 1999 byla podepsána dohoda mezi palestinskou samosprávou a British Gas Group (dále jen BG) a jeho partnerem, athénskou firmou Consolidated Contractors International Company (CCC). CCC je vlastněna libanonskými rodinami Sabbagh a Koury. Podle dohody pronajala palestinská samospráva tato naleziště oběma firmám na 25 let.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1161
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.