Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, January 29 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Mexická chřipka - velký byznys pro farmaceutické giganty Tisk E-mail
Pátek, 22 květen 2009

prebytek.jpgTzv. prasečí chřipka se šíří Mexikem a korporativní masmédia šíří globalizovanou paniku mezi obyvatelstvem i na akciových trzích, které v obavách z uzavření státních hranic a omezení globálních obchodních a ekonomických aktivit zaznamenávají značné ztráty na světových burzách. Velké zisky registrují pouze farmaceutické monopoly, zejména manažeři a akcionáři dvou nadnárodních společností: švýcarské ROCHE a britské GlaxoSmithKline , produkující protichřipková farmaka, která hromadně nakupují v těchto dnech vlády většiny států světa. ROCHE produkuje neblaze proslulý lék Tamiflu a Glaxo lék Relenza. Zatímco tituly jiných odvětví na všech burzách padají, akcie obou strmě stoupají. Rychle se zvyšuje i hodnota akcií kalifornské farmaceutické společnosti Gilead (Tamiflu), jejímž jedním z hlavních akcionářů je exministr války USA Donald Rumsfeld, a australské společnosti Biota (Relenza) .

Celý článek...
 
Společné prohlášení 21 komunistických stran z EU k volbám Tisk E-mail
Středa, 20 květen 2009

Pracující, samostatně výdělečně činní, drobní zemědělci, ženy, mladí, vyzýváme vás, abyste pro evropské volby v roce 2009 spojili vaše hlasy s našimi. Komunisté, radikálové, dělničtí a rolničtí odboráři, radikálové mírového hnutí, ženského hnutí, hnutí mladých, hnutí za demokratická práva, všeobecné svobody, mezinárodní solidaritu, radikálové hnutí proti hrozbám EU a NATO. Sdílíme vizi společnosti bez vykořisťování člověka člověkem, bez chudoby, sociální nespravedlnosti a imperialistických válek. Spojíme se v této kampani za Evropu prosperity pro lid, míru, společenských a demokratických práv, Evropu bez Evropské unie kapitálu a války.

Celý článek...
 
Kam kráčí italská pravice? Tisk E-mail
Středa, 13 květen 2009

Koncem března došlo v Římě k fúzi pravicové strany premiéra Silvia Berlusconiho Forza Italia (Kupředu Itálie) s neofašistickou stranou Alleanza Nazionale (Národní jednota) vedenou předsedou Poslanecké sněmovny Gianfrankem Finim. Strana nese název Popolo della Liberta (Lid svobody). Spoluzakladatelkami se staly i malé neofašistické strany, zejména Azione sociale (Sociální akce), vedená Mussoliniho vnučkou Alessandrou Mussoliniovou.

Celý článek...
 
Ještě k summitu NATO Tisk E-mail
Neděle, 10 květen 2009

Další etapa přeměny paktu v globální organizaci: Vyvrcholením se stal návrat Francie do vojenských struktur NATO, oficiální potvrzení přijetí Albánie a Chorvatska - hlavních prostředníků při rozbíjení socialistické Jugoslávie, dohoda o vytvoření součinnostní mise s afghánskou armádou a policií a obnovení činnosti Rady Rusko-NATO. Podařilo se překonat i odpor Turecka vůči volbě nového generálního tajemníka NATO, dánského premiéra Anderse Fogha Rasmussena.

Celý článek...
 
Munkáspárt vystoupil ze Strany evropské levice Tisk E-mail
Středa, 06 květen 2009

Ústřední výbor Maďarské komunistické dělnické strany (Munkáspárt) rozhodl na svém zasedání 25. dubna v souladu se Stanovami Strany evropské levice (Článek 6) vystoupit k 1. květnu 2009 ze Strany evropské levice (EL) a vydala k tématu následující rezoluci: Maďarská komunistická dělnická strana je jedním ze zakladatelů EL. Naše strana měla některé zásadní výhrady týkající se generální linie EL od samého počátku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 806 - 810 z 1188
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.