Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Četli jsme: Americké základny v Evropě ? skutečně nám nic nehrozí? Tisk E-mail
Úterý, 03 únor 2009

V souvislosti s americkým radarem v Brdech se stále více a častěji hovoří o amerických základnách po celé Evropě. Víme, že USA má mnoho základen v Německu, víme o obrovské základně v Kosovu. Víme ale také, co se na těchto základnách děje? K čemu skutečně slouží? Co se skrývá za oficiálními prohlášeními? Dnes se mi dostaly do ruky velmi zajímavé materiály a výpovědi pocházející z Německa. Inzerát je zde.

Celý článek...
 
Jedenáctý prezident Spojených států Tisk E-mail
Neděle, 01 únor 2009

V úterý 20. ledna 2009  převzal Barack Obama jako jedenáctý prezident Spojených států od vítězství kubánské revoluce v lednu 1959 vedení impéria. Nikdo by nemohl pochybovat o upřímnosti jeho slov o tom, že promění svou zemi ve vzor svobody, respektování lidských práv ve světě a nezávislosti jiných národů, což samozřejmě neurazí téměř nikoho, vyjma misantropů z kteréhokoli kouta planety. Příhodně již prohlásil, že bude neprodleně učiněn konec  mučení a věznici na protiprávní základně v Guantanamu, což začíná zasévat pochybnosti v myslích těch, kdo uctívají teror jako nezpochybnitelný nástroj zahraniční politiky své země.

Celý článek...
 
Bolívie řekla Ano ústavě Moralese Tisk E-mail
Sobota, 31 leden 2009

Prezident Evo Morales potvrdil v pondělí z balkonu paláce Quemado, že proces obnovy Bolívie je v chodu - to když mluvil o triumfu, dosaženém v urnách referenda o nové ústavě před shromážděním lidu. Většina Bolivijců, kteří se dostavili k volbám, řekla ANO! Podle agentur to bylo 62 % obyvatel země. Jak uvedla agentura Prensa Latina, prezident Evo Morales zdůraznil na náměstí Murillo, že schválení nového základního zákona, který nahrazuje předchozí znění z roku 1967, je vyjádřením vysokého uvědomění lidu. V tomto smyslu blahopřál všem k podpoře procesu změn, který byl zahájen v lednu 2006. Prohlásil: Děkuji těm, kteří svým hlasem umožnili znovuzrození nové Bolívie, zaručující rovnost pro všechny! Prezident ocenil význam přispění k tomuto vítězství ze strany sociálních hnutí, zejména zemědělců a indiánů, sektorů historicky vylučovaných a vykořisťovaných.

Celý článek...
 
Setkání s Kristýnou Tisk E-mail
Pátek, 30 leden 2009

Rozhovor trval 40 minut, výměna myšlenek byla intenzívní a zajímavá, jak jsem čekal. Ona je člověk s hlubokým přesvědčením. Nevznikla žádná debata. Při svém vystoupení v Aule Magně Havanské univerzity odpovídala na otázky studentů rychle a prokázala talent a pohotovou v reakci. Setkání v Latinskoamerické lékařské škole (ELAM) bylo emotivní; písně studentů pocházejících z guaraníských  rolnických rodin, s typickou hudbou a nástroji tohoto etnika, dodaly aktu zvláštní tón. Darovali jí lékařský plášť a ona si ho oblékla přes oranžový kalhotový kostýmek.

Celý článek...
 
Západu se stále méně daří vojensky ovládat svět Tisk E-mail
Neděle, 25 leden 2009

Současná všeobecná krize kapitalismu nese krycí název globální finančně-ekonomická krize. Do popředí však vystupuje velmi důležitý a tiskem obcházený princip lability kapitalismu: USA a jejich spojenci jsou trvale méně schopni vnucovat svou vůli zbytku světa vojenskou silou. Ještě nedávno se zdálo, že vojenská moc USA a NATO je nepřekonatelná. Rozbití Jugoslávie, svržení vlády v Afghánistánu, invaze do Iráku, hrozba intervence do Sýrie a později do Íránu dávaly tušit, že zastavit obrněnou, leteckou a kosmickou pěst bude zhola nemožné. Po krátké době si začínáme uvědomovat, že mýtus neporazitelnosti armád USA a jejich spojenců se začal vytrácet. Mohutný levicový trend států Latinské Ameriky, který v minulosti vždy řešily americké dělové čluny, nabral takovou moc, že americká armáda již není schopna zasáhnout bez toho, aby riskovala podobný osud jako v Iráku nebo Afghánistánu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1159
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.