Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, October 17 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Ne imperialistické agresi proti Libyi Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 březen 2011

Komuniké Portugalské komunistické strany

Vyjadřujíce hluboké znepokojení nad nedávnými událostmi v Libyi, Portugalská komunistická požaduje mírové a politické řešení konfliktu bez zahraničního vměšování.

Celý článek...
 
Libye a návrat humanitárního imperialismu Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 březen 2011

Znovu se objevila banda v plné sestavě: strany Evropské levice (seskupení "umírněných" komunistických stran), "zelení" José Bového, nyní spojenci Daniela Cohn Bendita, který ještě nenašel jedinou válku USA a NATO, která by se mu nelíbila, různé trockistické skupiny a přirozeně Bernard-Henri Lévy a Bernard Kouchner, všichni požadující v nějaké formě "humanitární intervenci" nebo obviňující latinskoamerickou levici, jejíž pozice je mnohem rozumnější, že údajně jedná jako "užitečný idiot" ve prospěch "libyjského tyrana".

Celý článek...
 
Nevyhnutelná válka NATO - II. Tisk E-mail
Úterý, 08 březen 2011

FidelÚvahy soudruha Fidela

Pokračování

Když Kaddáfí, ve věku pouhých 28 let coby plukovník libyjské armády inspirovaný svým egyptským kolegou Abd Násirem, svrhl v roce 1969 krále Idrise I, uskutečnil významná revoluční opatření, jako byla agrární reforma a znárodnění ropy. Rostoucí příjem byl věnován ekonomickému a sociálnímu rozvoji, obzvlášť vzdělávacím a zdravotním službám poskytovaným poměrně nerozsáhlému libyjskému obyvatelstvu žijícímu v pouštní oblasti s málo obdělávatelnou půdou.

Celý článek...
 
Na Kubě zemřel Alberto Granado Tisk E-mail
Úterý, 08 březen 2011

Jeho popel bude rozptýlen v celé Naší Americe

Popel Alberta Granada, soudruha Ernesta "Che" Guevary při slavné cestě na motorce Jižní Amerikou, který zemřel v sobotu 5. března 2011 ve věku 88 let, bude rozptýlen mezi Kubou, Venezuelou a Argentinou. Granado zemřel ve spánku ve svém bytě v Havaně a zanechal v písemné formě toto své poslední přání. Do vyzdobené smuteční síně v havanské čtvrti Vedado se s ním přišly rozloučit stovky lidí, mezi kterými byla i Aleida Guevara, vdova po "Che". 

 
Nevyhnutelná válka NATO - I. Tisk E-mail
Pondělí, 07 březen 2011

FidelÚvahy soudruha Fidela

Na rozdíl od toho co se odehrává v Egyptě a Tunisku, Libye je na prvním místě v Africe v hodnocení indexu lidského rozvoje a má nejvyšší věkovou hranici dožití na kontinentě.

Vzdělání a zdravotnictví věnuje stát zvláštní pozornost. Kulturní úroveň lidu Libye je bez pochyby velmi vysoká. Její problémy jsou jiného druhu.

Obyvatelstvu nechyběly potraviny a nezbytné sociální služby. Země potřebovala značné množství zahraniční pracovní síly pro rozvoj ambiciózních plánu výroby a sociálního rozvoje.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1384
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.