Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, April 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Národ pod palbou Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2007

Venezuela, jejíž lid je dědicem Bolívarových myšlenek, které překročily rámec své doby, dnes stojí tváří v tvář světové tyranii tisíckrát mocnější, než byla koloniální síla Španělska a čerstvě zrozené republiky Spojené státy, která Monroeovými ústy proklamovala právo na přírodní bohatství kontinentu a pot jeho národů. Martí tento brutální systém kritizoval a označil ho za monstrum, v jehož útrobách žije. Jeho internacionální duch zazářil jako nikdy předtím, když v dopise, který zůstal v důsledku jeho smrti v bitvě nedokončený, veřejně odhalil smysl svého neúnavného usilování:

Celý článek...
 
Situace v rakouské dělnické třídě Tisk E-mail
Neděle, 09 prosinec 2007

Mým příspěvkem k tématu konference budou „Teze o současné situaci rakouské dělnické třídy a základní orientaci na ni" zpracované Komunistickou iniciativou Rakouska. Komunistická iniciativa chce přispět k budováni a organizování revoluční marxistické strany dělnické třídy v Rakousku. Komunistická iniciativa je toho názoru, že dnešní Komunistická strana Rakouska (KPO) svým charakterem nemůže tomuto požadavku vyhovět a že to již ani výslovně nechce. Zajisté není na Komunistické iniciativě, aby vynášela nad KPO soudy-o historickém verdiktu nad KPO, jakož i nad všemi dalšími levicovými stranami, rozhodne a vysloví se budoucí společenská praxe dělnické třídy.

Celý článek...
 
Zrod a úpadek dánského sociálního modelu Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 prosinec 2007

V poslední době jsme se stati svědky toho, že tak zvaný dánský sociální model je užíván politickými představiteli ostatních evropských zemí jako přiklad ktomu, aby byla prosazována neoliberální politika. To není nic nového, neboť dánský model jako součást tzv. skandinávského modelu byl užíván již před několika desetiletími jako argument ve prospěch domnělého „kapitalismu s lidskou tváři". Na setkání komunistů by nemělo být nezbytné argumentovat, že systém vybudovaný na vykořisťování člověka není slučitelný s konceptem humanismu. Na druhé straně bychom neměli být schematičtí, protože je evidentní, že některé kapitalistické země, z různých přičiň, uskutečnily radu důležitých reforem, které dočasně zlepšily životní podmínky pracující třídy a obyvatel obecně.

Celý článek...
 
O soudobém kapitalismu v Polsku Tisk E-mail
Úterý, 04 prosinec 2007

Po loňských parlamentních a prezidentských volbách v Polsku, ve kterých buržoazné pravicové strany měly podporu velkého zahraničního kapitálu (obzvláště Občanská platforma - PO), jakož i domácího kapitálu, t.j. kompradorské a maloměšťácké buržoazie (Právo a spravedlnost -PiS, Liga polských rodin - LPR, Sebeobrana - Samoobrona), došlo k jistému rozložení buržoazního tábora. Zesílila také rivalita mezi dvěma centry zahraničního kapitálu, spjatého s jednotlivými stranami. Občanská platforma více zdůrazňuje své svazky s evropskými mocenskými centry (EU), kdežto PiS hledá podporu v USA.

Celý článek...
 
Nejnovější vítězství Kuby v OSN Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 listopad 2007

Komise Valného shromáždění Spojených národů pro sociální a humanitární otázky schválila včera 168 hlasy proti sedmi návrh rezoluce předložený Kubou jménem Hnutí nezávislých, jímž se schvaluje dohoda o institucionálním dobudování Rady pro lidská práva a definitivně ruší mandát, který Spojené státy využívaly proti Kubě v předešlé Komisi pro lidská práva. Letos v červnu rozhodla Rada pro lidská práva na svém zasedání v Ženevě, že předloží Valnému shromáždění OSN k posouzení dokument definující způsob fungování tohoto orgánu, jenž nahradil zdiskreditovanou Komisi pro lidská práva.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1062
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.