Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, September 25 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Výzvy "Socialismu 21. století" ve Venezuele Tisk E-mail
Středa, 19 květen 2010

fidel_chavez.jpgLevicová světová veřejnost napjatě sleduje progresivní změny ve Venezuele paralelně s hrozbami americké administrativy, zvláště po upevnění jejího vojenského spojenectví s reakční Kolumbií, kde si pronajala sedm vojenských základen. Venezuelská vláda musí počítat s možností americké invaze.

Celý článek...
 
Šílenství naší doby Tisk E-mail
Úterý, 18 květen 2010

Nedá se nic dělat, věci je třeba nazývat pravým jménem. Kdo si uchoval minimum zdravého rozumu, nemusí se ani moc namáhat, aby viděl, jak málo realismu v současném světě zbývá. Když byl prezident Spojených států Barack Obama navržen na Nobelovu cenu míru, prohlásil Michal Moore: "a teď ať si ji získá". Břitkost tohoto geniálního komentáře se spoustě lidí líbila, i když  mnozí neviděli v rozhodnutí norského výboru nic jiného než demagogii a nadšení ze zdánlivě neškodného politikaření nového prezidenta Spojených států, afroamerického občana, dobrého řečníka a inteligentního politika  v čele mocného impéria zmítaného hlubokou ekonomickou krizí.

Celý článek...
 
Osm let od porážky kontrarevoluce ve Venezuele Tisk E-mail
Úterý, 11 květen 2010

Před osmi lety došlo ve Venezuele o pokus o státní převrat. Na 48 hodin se dostala k moci přechodná fašistická diktatura. Při vzpomínce na tyto události se zaplnil Caracas vřením rudých obleků a revolučním nadšením. Město bylo zavaleno davy lidí s národními vlajkami a kartely Sjednocené socialistické strany Venezuely (PSUV), které připomínaly místo, kde byli zmasakrováni obhájci bolívarského prezidenta Huga Rafaela Cháveze Fríase v průběhu oné zrádcovské léčky opozice. Aby připomněl tak významné datum, zahájil v neděli 11. dubna komandant Chávez ze zahrady paláce Miraflores přenos svého obvyklého týdenního rozhlasového a televizního programu Zdravíčko, prezident.

Celý článek...
 
9. Sjezd Svazu mladých komunistů Kuby Tisk E-mail
Sobota, 08 květen 2010

Dostalo se mi výsady, že jsem mohl sledovat v přímém přenosu zvuk, obrazy, myšlenky, argumenty, tváře, reakce a potlesk delegátů závěrečného zasedání 9. sjezdu Svazu mladých komunistů Kuby, které se konalo v Kongresovém paláci v neděli 4. dubna. Televizní kamery zabírají detaily z mnohem lepší vzdálenosti a úhlu, než oči lidí přítomných na jakékoli takové akci. Nepřeháním, řeknu-li, že to byl jeden z nejemotivnějších okamžiků mého dlouhého a strastiplného života. Nemohl jsem tam být, ale prožil jsem to v duchu jako člověk procházející se světem idejí, za které bojoval tři čtvrtiny svého života. Pro revolucionáře by však ideje  a hodnoty byly k ničemu, kdyby každou minutu svého života neusiloval o překonání nevědomosti, s níž všichni přicházíme na svět.

Celý článek...
 
Lidská práva nejsou v USA respektována Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 květen 2010

Čína oznámila zveřejnění čtvrté části vlastní zprávy o porušování lidských práv ve Spojených státech. Tomu předcházela publikace obdobné zprávy Spojených států o situaci lidských práv v roce 2009, přičemž se právě tento stát staví do role jediného soudce na světě.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1300
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.