Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, April 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O generačním posunu v KS Švédska Tisk E-mail
Středa, 26 prosinec 2007

Mládežnická organizace Komunistické strany - Revoluční komunistická liga - byla založena o něco méně než před deseti lety, a to jen se 30 členy kolem našeho sportovního klubu „Proletářský fotbalový klub". Předtím, po 16 let, neměla naše strana žádnou mládežnickou organizaci. Po svém založeníl liga rychle rostla a má dnes více než 400 členů, kteří jsou zapojeni do protiválečných akcí a akcí týkajících se mládeže, zejména jejího pracovního postavení. Zmíněný počet stagnuje, ale nesnižuje se.

Celý článek...
 
O odpovědnosti nejen italských komunistů Tisk E-mail
Úterý, 25 prosinec 2007

Myslím si, že tato periodická setkání nám dávají možnost ke konkrétní přímé konfrontaci názorů na úkoly komunistického hnutí a protiimperialistického boje. Dnešní téma je třídní boj a politika kapitalismu v současné fázi. V řadě vystoupení soudruzi správně zdůraznili, že existuje přímý vztah mezi současnou antisociální politikou kapitalismu a porážkou dělnického a komunistického hnutí. Krize a porážka komunistického hnutí a socialistických zemí se sbíhá se dvěma paralelními událostmi: nová imperiálistická válka a téměř neuvěřitelná ofenzíva proti pracujícím na celém světě. Správně prohlašujeme, že to je vina kapitalismu a imperialismu.

Celý článek...
 
Videem proti antikomunismu Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2007

Komunistická mládež Řecka (KNE) připravila před koncem roku video zaměřené proti antikomunistickým kampaním v Evropě, proti represi vuci Maďarské komunistické dělnické straně, proti zákazu KSM, proti perzekuci Kader Sahin z Komunistické strany Turecka... Video je k dispozici zde , vřele doporučujeme!

 
Národ pod palbou Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2007

Venezuela, jejíž lid je dědicem Bolívarových myšlenek, které překročily rámec své doby, dnes stojí tváří v tvář světové tyranii tisíckrát mocnější, než byla koloniální síla Španělska a čerstvě zrozené republiky Spojené státy, která Monroeovými ústy proklamovala právo na přírodní bohatství kontinentu a pot jeho národů. Martí tento brutální systém kritizoval a označil ho za monstrum, v jehož útrobách žije. Jeho internacionální duch zazářil jako nikdy předtím, když v dopise, který zůstal v důsledku jeho smrti v bitvě nedokončený, veřejně odhalil smysl svého neúnavného usilování:

Celý článek...
 
Situace v rakouské dělnické třídě Tisk E-mail
Neděle, 09 prosinec 2007

Mým příspěvkem k tématu konference budou „Teze o současné situaci rakouské dělnické třídy a základní orientaci na ni" zpracované Komunistickou iniciativou Rakouska. Komunistická iniciativa chce přispět k budováni a organizování revoluční marxistické strany dělnické třídy v Rakousku. Komunistická iniciativa je toho názoru, že dnešní Komunistická strana Rakouska (KPO) svým charakterem nemůže tomuto požadavku vyhovět a že to již ani výslovně nechce. Zajisté není na Komunistické iniciativě, aby vynášela nad KPO soudy-o historickém verdiktu nad KPO, jakož i nad všemi dalšími levicovými stranami, rozhodne a vysloví se budoucí společenská praxe dělnické třídy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1065
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.