Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, February 12 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Četli jsme: Société Générale varuje klienty před "globálním kolapsem" Tisk E-mail
Pátek, 01 leden 2010

dluh.jpgBěhem následujících dvou let buďte připraveni na možný ?globální ekonomický kolaps?, vzkázala banka Société Générale svým klientům. A poradila, jakou obrannou investiční strategii nastolit, aby se vyhnuli zkáze. Podle zprávy nazvané ?Dluhový scénář pro nejhorší případ? bankovní tým tvrdí, že státní záchranné balíčky jen přesunuly soukromé závazky na státní ramena, čímž vytvořily celou řadu nových problémů. Celkový dluh je podle v téměř všech bohatých ekonomikách příliš vysoký.

Celý článek...
 
Nezaměstnanost v EU Tisk E-mail
Středa, 30 prosinec 2009

articles.jpgEurostat jako každý rok uvedl statistiku nezaměstnanosti v zemích EU. Jejich zářijovou hodnotu (není-li uvedeno jinak) z něho převzal i např. ekonomický magazín Forbes. Nejhorší situace je v Litvě, Španělsku a Lotyšsku, nejnižší nezaměstnanost je v Norsku, Švýcarsku a Holandsku. Skutečná nezaměstnanost je ale mnohem vyšší, než vykazuje tato statistika, ta totiž je založená na metodách, které např. neregistrují nezaměstnané nenahlášené na úřadech práce nebo dlouhodobě nezaměstnané, kteří o podporu přišli. Statistika taktéž neuvádí zaměstnané na dobu určitou či polozaměstnané a další údaje.

Celý článek...
 
Přelomový sjezd PCdoB Tisk E-mail
Úterý, 29 prosinec 2009

Ve dnech 5.-9. listopadu 2009 se v Sao Paulu konal XII. sjezd Komunistické strany Brazílie (PCdoB), která od svého založení 25. 3. 1922 prošla obdobími tvrdé represe, včetně přechodu do ilegality, ale také roky vítězného růstu např. v třicátých letech minulého století, a zejména v současné době. Dnes je vedoucí silou Levicového bloku, který spolu se Stranou dělníků a Stranou brazilského demokratického hnutí tvoří vládnoucí koalici, vedenou charismatickým prezidentem, členem Strany dělníků, Luizem Ináciem Lulou da Silvou. PCdoB je zastoupena ve federální vládě i ve vládách jednotlivých 26 států, její člen je předsedou Poslanecké sněmovny, který zastupuje prezidenta v jeho nepřítomnosti v zemi. Sjezdu se zúčastnilo 1078 řádně zvolených delegátů a přítomno bylo 49 delegací zahraničních komunistických, dělnických a pokrokových stran.

Celý článek...
 
Kdo vyváží terorismus Tisk E-mail
Pondělí, 28 prosinec 2009

Bolivijský prezident Evo Morales odmítl vyhrožování Spojených států v souvislosti se styky Bolívie s Íránem a obvinil Washington z vývozu terorismu vysíláním ozbrojených sil do zahraničí a budováním vojenských základen v druhých zemích, napsal server brazilských komunistů Vermelho. Říkají, že Írán vyváží terorismus. Víte, kdo vyváží terorismus? Ti, co vysílají vojenské jednotky do jiných zemí, kdož tam budují vojenské základny. Je to vláda USA, která v současné době praktikuje a podporuje terorismus, prohlásil Morales na tiskové konferenci v Cochabambě. Reagoval na tvrzení státní tajemnice Hillary Clintonové, že USA vědí, jaký sleduje Írán zájem upevňováním styků s některými zeměmi, jako jsou Bolívie a Venezuela. Podle ní za tím stojí špatné úmysly. Požadovala od zemí, které se sbližují s Íránem, aby uznaly, co je Írán zač, podle Washingtonu je to jeden z největších podněcovatelů terorismu.

Celý článek...
 
Chile: průlom díky Michelle Tisk E-mail
Neděle, 27 prosinec 2009

Jestliže první kolo chilských voleb prezidenta nepřineslo příliš radosti pro levici, pak pokud jde o volby do parlamentu, je skutečně co komentovat. Chilská komunistická strana dosáhla podle brazilské agentury Vermelho významného vítězství v těchto volbách tím, že prolomila 36leté vyloučení a vrací se do Kongresu. S výrazným počtem hlasů byli zvoleni do poslanecké sněmovny předseda KS Chile Guillermo Teillier a jeho straničtí kolegové Hugo Gutiérez a Lautaro Carmona.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1262
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.