Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, December 15 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Protiprávní agrese Tisk E-mail
Pátek, 25 březen 2011

Václav JumrO barbarském napadení Libye se hovoří a píše jako o akci OSN. Na špatně, podle mého názoru záměrně vykládanou rezoluci Rady bezpečnosti o zavedení bezletové zóny se odvolávají mezinárodní aktéři agrese a v České republice ti, kdo "pravdivě a s láskou" podporují vojenské akce proti "diktátorovi". Já však pravím: neznalost mezinárodního práva neomlouvá, podpora válečného masakrování a ničení hodnot je podporou zločinu. Halasně se připomíná, že většina Rady bezpečnosti byla pro příslušnou rezoluci RB; hlasování se zdržela (ale proti rezoluci nehlasovala) Ruská federace a Čínská lidová republika, dva stálí členové Rady bezpečnosti OSN, a s nimi tři nestálí členové: Brazílie, Indie a Spolková republika Německo.

Celý článek...
 
NE válce! Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 březen 2011

Falešné záminky + NATO = bombardování Jugoslávie

Před 11 lety, dne 24. března 1999, se s bombami NATO vybuchujícími v jugoslávském Bělehradě do Evropy vrátila válka. V té době byla roztáčena intenzivní mediální kampaň, která měla legitimovat tento akt a snažila se vnést zmatek do myšlení národů a mládeže celého světa.

Celý článek...
 
Prohlášení Světové federace demokratické mládeže k agresi v Libyi Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

WFDYSvětová federace demokratické mládeže odsuzuje bombardování Libye silami NATO a jeho členských států pod záminkou ochrany "lidských práv" protestujících, kteří chtěli svrhnout Kaddáfího vládu.

Ve skutečnosti již samotný pouhý akt uznání rebelů jako partnerů pro dialog Evropskou unií a dalšími strukturami představuje provokaci vůči svrchovanosti Libye a nepřijatelný zásah do libyjských záležitostí.

Celý článek...
 
Ne spoluúčasti na vojenském útoku proti Libyi Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

Nyní je jasné, že skutečným cílem Francie, USA a dalších evropských zemí jsou zdroje ropy a plynu spíše než práva libyjského lidu. Jedná se o strategický cíl jak čelit současné mezinárodní ekonomické krizi a nastupujícímu nevyhnutelnému vystupňování nákladů na energii.

  Vojenská intervence NATO v Libyi je také varováním a hrozbou lidovým hnutím v Tunisku, Egyptě, Alžírsku, která zahájila významnou změnu strategie, jejíž závěr je pro americké a evropské nadnárodní korporace a geopolitické zájmy útočících mocností stále neznámý.  

Celý článek...
 
Pláč vražděných žen a dětí - čtvrté dějství hry o ovládnutí surovin a obchodu s drogami Tisk E-mail
Středa, 23 březen 2011

Poslední vývoj situace kolem Libye znovu potvrdil, že OSN se stala nástrojem prosazování zájmů globálních mocností  - USA a jejich spojenců. Stálí členové OSN Rusko a ČLR se nepostavili proti monstróznímu mezinárodnímu zločinu a nevyužili v RB OSN práva veta.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1397
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.