Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, July 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Pro koho je výhodné krveprolití v Súdánu? Tisk E-mail
Neděle, 27 červenec 2008

Hlavní prokurátor Mezinárodního trestního tribunálu (ICC) v Haagu požádal soud o vydání mezinárodního zatykače na súdánského prezidenta Omara Bašíra, obviněného z genocidy obyvatel v provincii Dárfúr. Rada bezpečnosti OSN schválila v červenci 2007 vyslání dosud největšího mezinárodního kontingentu mírotvorných sil, čítajícího 26 tisíc osob. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se pokusil vytvořit politický základ pro urovnání konfliktu. Proč takový zájem o jednu z nejchudších zemí světa, zatímco OSN pokrytecky podporuje vyvražďování Afghánců a nevzrušuje ji krveprolití v Iráku ani příprava nové intervence do Íránu?

Celý článek...
 
Římský mír Tisk E-mail
Pátek, 18 červenec 2008

Údaje, které zde používám, byly převzaty především z vystoupení velvyslance Spojených států v Kolumbii Williama Brownfielda, z tisku a televize zmíněné země, z mezinárodního tisku a dalších zdrojů. Je šokující, jaké ekonomické prostředky a technologie se rozhazují.  Zatímco kolumbijští vysocí vojenští velitelé pečlivě zdůrazňují, že operace k záchraně Ingrid Betancourtové byla čistě kolumbijskou záležitostí, úřady Spojených států prohlašují, že „byla výsledkem dlouhých let intenzívní vojenské spolupráce mezi armádami Kolumbie a Spojených států.“

Celý článek...
 
Evropský soud: Ano rudé hvězdě Tisk E-mail
Středa, 16 červenec 2008

V Maďarsku fašizoidní antikomunisté prosadili před lety zákaz používat rudou hvězdu. A to až tak absurdně daleko, že problémy s tímto zákonem měl i Heineken, pivovar, který má rudou hvězdu ve svém znaku... Řada lidí byla tak kvůli svému přesvědčení a veřejné prezentaci persekuována, zejména komunisté. V roce 2003 na to doplatil tehdejší místopředseda Strany pracujících Attila Vajnai během ohlášené demonstrace v Budapešti, měl připevněnou rudou hvězdu na klopě. Případ se dostal až k Evropskému soudu a ten rozhodl jednoznačně: ANO rudé hvězdě.

Celý článek...
 
Mravenec a slon Tisk E-mail
Pondělí, 07 červenec 2008

...Od prvních let kubánské revoluce se rozvíjelo silné internacionální cítění, jehož kořeny tkvěly v početném kontingentu Kubánců - účastníků protifašistického boje španělského lidu - a jež převzalo nejlepší tradice světového dělnického hnutí. O své spolupráci s jinými národy se zpravidla příliš nešíříme, i když na druhou stranu nelze zabránit, aby o ní tisk občas psal. Vychází s hlubokých citů, které nikterak nesouvisí s publicitou. Někdo se zeptá, jak je možné, že malá země s malými zdroji dokáže realizovat tak rozsáhlé úkoly na tak zásadních polích, jako je vzdělání a zdravotnictví, bez nichž si současnou společnost nelze představit.

Celý článek...
 
Řeklo Polsko NE základně? Tisk E-mail
Neděle, 06 červenec 2008

Zatímco vláda České republiky ignoruje názor naprosté většiny občanů odmítající americký radar v Brdech, ignoruje již 180.000 podpisů pod peticí KSM proti cizí vojenské základně na našem území a 100.000 podpisů pod peticí za referendum, v Polsku se lámou ledy. Polsko totiž oznámilo, že zatím nepřijímá aktuální nabídku Spojených států na pomoc s modernizací polské armády, která je podmínkou pro souhlas Varšavy se stavbou amerického protiraketového systému. Novinářům to v pátek řekl polský premiér Donald Tusk. Polsko je podle něj ale připraveno dál jednat s USA o umístění základny na polském území.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1114
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.