Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, December 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Společné prohlášení KS ke světové ekonomické krizi Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2009

Svět čelí těžké ekonomické a finanční krizi širokých rozměrů. Kapitalistické krizi, kterou nelze oddělit od vlastní povahy kapitalismu a od jeho neřešitelných protikladů a která je pravděpodobně nejzávažnější krizí od Velké deprese odstartované krachem v r. 1929. Její obětí jsou jako vždy pracující a lid. Současná krize je výrazem hlubší krize vlastní samotnému kapitalistickému systému, který tak prokazuje svoje historické limity a rovněž potřebu, aby lidstvo postoupilo k nové, kvalitativně vyšší společnosti - k socialismu. Současná krize vytváří rovněž obrovskou hrozbu sociálního a demokratického úpadku a vytváří, jak to již ukázala historie, základ pro autoritářská a militaristická hnutí, což si od levicových stran a všech demokratických a protiimperialistických sil vyžaduje více bdělosti a pozornosti.

Celý článek...
 
Výročí porážky pravicového puče ve Venezuele Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 duben 2009

Dne 13. dubna 2002 získala revoluce, která už byla ve Venezuele v chodu, pečeť revoluce socialistické a protiimperialistické a její smysl a směr začaly být jasnější, řekl prezident Hugo Rafael Chávez Frías během aktu u příležitosti VII. výročí Dne záchrany a národní důstojnosti. 13. dubna se musí přestřihnout mnoho inauguračních pásek a mnoho věcí se musí uvést na své svaté místo, protože v tento den skutečně začala ve Venezuele protiimperialistická a socialistická revoluce, uvedl Chávez v projevu v kasárnách Cipriano de Castro na caracaském sídlišti 23. ledna . Zdůraznil historický význam oněch dnů, protože jsem zde, sedm let ode dne, kdy se severoamerické impérium, jeho spojenci ve světě a lokajové venezuelské buržoazie, vykřikujíce do čtyř světových stran nenávist, pokusili zastavit revoluční sílu, jež už byla cítit, která začala otřásat celou Latinskou Amerikou. Ale ztroskotali a dnes je na celém tomto kontinentě v chodu skutečná sociální, politická a ekonomická revoluce, zahájená v bolívarské Venezuele.

Celý článek...
 
Salvador se zbavuje následků zločinů Ronalda Reagana Tisk E-mail
Úterý, 14 duben 2009

Vítězství novináře Maurícia Funese, kandidáta bývalých partyzánů z Fronty Farabunda Martího za Národní osvobození, v prezidentských volbách v Salvadoru, může symbolicky představovat dlouho očekávaný konec zlého snu. Tragédie této země a celé Střední Ameriky se prohloubila v letech 1981-89 v důsledku podpory krvavých diktatur tehdejším prezidentem USA Ronaldem Reaganem, napsal Argemiro Ferreira v brazilském listu Vermelho. Bývalý veselý herec, který se dostal do Bílého domu díky krizi zajatců v Iránu, je dnes Republikánskou stranou v USA oslavován jako hrdina a svatý pastor. Ale eskalace jeho vměšování do salvadorské občanské války, včetně finanční injekce miliard dolarů formou vojenské pomoci, zvýšila počet mrtvých na 80 000 za 12 let občanské války - z 95 % to byly podle odhadů OSN oběti vlastní vlády.

Celý článek...
 
Komunistické a dělnické strany k výročí NATO Tisk E-mail
Pátek, 10 duben 2009

Komunistické a dělnické strany vydaly k 60. výročí založení paktu NATO následující společné prohlášení: Čtvrtý duben 2009 je 60. výročím založení NATO pod vedením USA. Bylo vytvořeno údajně proto, aby čelilo SSSR, prvnímu dělnickému státu na světě, který se úspěšně postavil a odolal útoku nacistického moru a dal nový impuls boji za národní a sociální osvobození v celém světě. Ve stejnou dobu potřebovaly kapitalistické vlády USA, Kanady a západní Evropy vojensko-politický mechanismus k utiskování a terorizování národů. Tato potřeba byla naplněna založením NATO.

Celý článek...
 
Zranění z Gazy a nové zbraně Tisk E-mail
Středa, 25 březen 2009

Dr. Ghassan Abu Sittahovi a Dr. Swee Angovi, dvěma anglickým chirurgům se podařilo dostat do Gazy během izraelské invaze. V tomto článku popisují své zkušenosti, sdílejí své názory a činí nevyhnutelné závěry: populace Gazy je mimořádně zranitelná a absolutně bezbranná proti případnému izraelskému útoku. Zranění z Gazy jsou hluboká a různorodá. Máme na mysli masakr v Khan Younis z roku 1956, při kterém přišlo o život pět tisíc  lidí? Nebo izraelskou armádou popravených 35 000 válečných zajatců v roce 1967? První Intifadu, ve které občanská neposlušnost lidu pod okupační správou vedla k neuvěřitelnému počtu zraněných a stovkám mrtvých? Nemůžeme nebrat v úvahu 5 420 zraněných na jihu Gazy během nepřátelství v roce 2000. Ne, v tomto článku se budeme zabývat "pouze" invazí, která se odehrála od 27. prosince 2008 do  18. ledna 2009.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1173
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.