Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, June 29 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Tunisko: Za pokračování revoluce k dosažení jejích cílů Tisk E-mail
Středa, 02 únor 2011

NE pokračování tyranie, NE zahraničním intervencím

Zatímco vládní náměstí Qasbah je stále obsazeno masami tuniského lidu a desítky tisíc Tunisanů demonstrují ve Sfaxu, Tunisu, Sidi Bouzidu, Jendoubě, Nabeulu a v jiných částech země za svržení "vlády národní jednoty", nám byla vnucena upravená vláda vedená Muhammadem Ghannúším. Toto vnucení nese znaky zásahu náměstka amerického ministra zahraničí Feltmana. Tato vláda je pokračováním diktatury a tyranie, odmítá slyšet hlas lidu a řídí se diktátem imperialistických sil Ameriky a Evropy, které vystavily naši zemi nezaměstnanosti, chudobě, a marginalizaci.

Celý článek...
 
Egypt na velké křižovatce Tisk E-mail
Úterý, 01 únor 2011

clock.jpgProamerický policejný režim v Egyptě, pod vedením 82letého presidenta Husního Mubaraka, který nepřetržitě vládne od roku 1981, byl vážně otřesen povstáním milionů mladých lidí, kteří žádají svobodu a jeho odstoupení. Široko daleko nejsilnější a nejpočetnější bezpečnostní složky, dobře vycvičené v USA, o které se tento režim opíral, se zhroutily a zmizely před odvahou a odhodláním milionů všeho postrádajících lidí.

Celý článek...
 
Slabý pán, mrtví vazalové Tisk E-mail
Neděle, 30 leden 2011

taking_notes.jpgEgypt je v plamenech a Mubarakův režim drží na vlásku. Je to v posledních týdnech třetí lidové povstání, které hýbe břehy Středomoří. Tunis, Albánie a Egypt. A ještě je tu Alžírsko. Na první pohled Berisha, Ben Alí a Mubarak jsou tři problémy mezi sebou nijak nesouvisící. Ale určité "série" jsou jen stěží náhodné. Je tu dojem, že stejná vlna -  znepokojení a naděje současně - letí nad celou oblastí.

Celý článek...
 
Prohlášení Komunistické strany pracujících v Tunisku Tisk E-mail
Sobota, 29 leden 2011

Tunisko ožívá ode dne 17.prosince 2010, kdy začala současná masová vzpoura proti nezaměstnanosti, diskriminaci, chudobě, životním nákladům, nestydatému vykořisťování, korupci, bezpráví a tyranii. Tyto široké protesty začaly ve městě Sidi Bouzid a od té doby se rozšířily do všech částí země. Chudoba a tyranie trvale přítomné ve městech, jsou obecný jev, který ovlivňuje veškerý tuniský lid. Vztek a rozhořčení je stejné v celé zemi.

Celý článek...
 
Jasmínová revoluce v Tunisku Tisk E-mail
Pondělí, 17 leden 2011

Tempo vývoje událostí v Tunisku od 17. prosince 2010 překvapilo všechny pozorovatele i samotného presidenta Zéna El-Abidína Bin Ali. Tehdy nezaměstnanému vysokoškolákovi Buazizovi policajtka sebrala jediný prostředek k obživě jeho rodiny, kterým je vozík na prodej zeleniny. V důsledku zoufalství, do kterého jej tato situace dostala, sáhl k nejkrajnější formě protestu, k sebeupálení. Tento protest představoval jiskru, která zapálila velký společenský požár v celém Tunisku, kde buržoazie, členové rodiny Bin Aliho a cizí kapitál, měli ráj na zemi a drtivá většina občanů trpěla nezaměstnaností, emigrací, bídou, diktaturou a persekucí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1366
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.