Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, October 05 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Potřeba zrušit blokádu Kuby! Tisk E-mail
Úterý, 17 listopad 2009

Pane předsedo, pánové stálí zástupci a delegáti, Alexis García Iribar se narodil na Kubě, v provincii Guantanámo s vrozenou srdeční vadou. Již ve věku 6 let, po řadě odkladů a s ohledem na komplikace musel být 9. března 2009 operován s otevřeným srdcem,  neboť vláda Spojených států zakazuje americkým společnostem NUMED, AGA a Boston Scientifica prodávat Kubě přípravky Amplatzer a Embolization Coil k pediatrické katetrizaci umožňující nahradit (invazivní) chirurgii.  Mohl bych uvést dalších 12 případů ve věku od 5 měsíců do 13 let, které byly v posledním roce a půl, z toho 2 v době od 20. ledna  t.r. operovány obdobným způsobem. Kubánské děti trpící lymfoblastickou leukémií, jejichž organismus odmítá obvyklé léky, nemohou být léčeny americkým produktem Elspar vyvinutým právě pro případy intolerance. V důsledku toho se předpokládaná délka jejich života zkracuje a jejich strádání zvětšuje. Americká vláda zakazuje společnosti Merck and Co. dodávky pro Kubu.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích III. Tisk E-mail
Neděle, 15 listopad 2009

Přinášíme třetí část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Řečtí komunisté usilují o demokratickou frontu Tisk E-mail
Středa, 11 listopad 2009

S nevelkým odstupem od předčasných parlamentních voleb (4. října) vydalo Mezinárodní oddělení Komunistické strany Řecka (KSŘ) informační materiál, ve kterém vysvětluje základní politický přístup strany, jenž ji odlišuje od ostatních řeckých politických stran, včetně vítězné sociální demokracie (PASOK) a levicového a ekologického sdružení SYRIZA. Tyto dvě strany jsou spolu s KSŘ ve sdělovacích prostředcích označovány jako levice, a hovoří se o vítězství levice v Řecku. Komunistická strana Řecka s takovým pojetím nesouhlasí. Tvrdí, že na rozdíl od její politiky obě zmíněné strany chtějí i nadále působit v rámci kapitalismu, hlásají jeho neuskutečnitelné polidštění, podporují členství v EU, PASOK i v NATO. To neodpovídá sociálnímu rozdělení společnosti a od něj odvozenému pojetí denních bojů za oslabení a svržení moci buržoazie.

Celý článek...
 
Východiska z ekonomické krize Tisk E-mail
Pondělí, 09 listopad 2009

Ve dnech 24.-25. října se konal v Moskvě XXXIV. sjezd Svazu komunistických stran-KSSS za účasti delegací komunistických stran všech bývalých svazových republik. Mezi nejvýznamnější části hlavního referátu předneseného Gennadijem Zjuganovem náleží pohled na současnou krizi a komunisty navrhována východiska. Globální krizi vyvolala světová finanční oligarchie a její představitelé a agenti v postsovětských zemích. Východiskem z krize je pouze cesta výstavby socialismu. Zejména socialismus zůstává strategickým cílem komunistů.

Celý článek...
 
Jiný pohled na válku v Afghánistánu Tisk E-mail
Sobota, 07 listopad 2009

Proč se stala okupace Afghánistánu rozhodující vojenskou operací, pro to existují dva hlavní důvody. Za prvé: pod záminkou boje proti mytologické al-Kajdě a Tálibánu ohrožujících národní bezpečnost USA pokračuje výstavba stálých leteckých základen, jako nástroje proti prosazování strategických zájmů Ruska a ČLR, jediné současné hrozby pro americké globální impérium.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1239
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.