Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, July 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Jižní Osetie: Politika dvojího metru NATO a USA Tisk E-mail
Středa, 13 srpen 2008

V době, kdy celý svět slavil zahájení olympiády, symbolu míru a přátelství mezi národy, gruzínský prezident zvedl pochodeň války a nenávisti a vyslal do Jižní Osetie svoje vojenské jednotky, které zabily jen v první den agrese na 1500 civilistů a nutily další desítky tisíc uprchnout před běsněním etnické čistky. Saakašvili, jehož vojenské jednotky představují ve válce proti terorismu v Iráku třetí nejpočetnější jednotky po USA a Velké Británii, chce několik měsíců před nelítostihodným odchodem G. Bushe z Bílého domu dosáhnout touto agresí několika cílů najednou.

Celý článek...
 
Kuba k agresi Gruzie Tisk E-mail
Úterý, 12 srpen 2008

Kuba hájí mír jako nezbytný předpoklad pro rozvoj všech národů světa.  Během více než půl století, byl náš národ obětí agrese ze strany vlád Spojených států, což ho přinutilo investovat nespočetné prostředky a energii. Byl pevný a neústupný při obraně svrchovanosti země a podporuje úsilí OSN a její boj za mír. Po více než 100 let je část našeho území násilně okupována, nicméně Kuba se nikdy nepokusila a ani nepokusí použít násilí pro jeho znovuzískání. Zahraniční politika Kuby je známá a uznávná mezinárodním společenstvím.

Celý článek...
 
Generál bundeswehru velí v Afghánistánu Tisk E-mail
Neděle, 10 srpen 2008

Od 1. října 2001 do 13. května 2008 bylo zavražděno v Afghánistánu 62 528 nevinných dětí, žen a mužů, většinou negramotných, žijících v nepředstavitelné bídě, bez budoucnosti. Při likvidování těchto ubožáků, v rámci permanentní války s terorismem , zahynulo i 595 a bylo zraněno 4743 žoldnéřů z USA, 385 mrtvých - mezi nimi i dva z ČR - a 4101 raněných měli jejich Kriegskameraden z NATO a jiných zemí, spřátelených se zločinci. Válka bude pokračovat do doby, než USA se spojenci nezpacifikují veškerý domácí odboj a neumožní nadnárodním monopolům výstavbu infrastruktury pro těžbu a přepravu energetických surovin. Prvního července převzal německý brigadýr Dieter Dammjacob od norského podplukovníka Kjella Baekkena velení sil rychlé reakce .

Celý článek...
 
Štvanice na sportovce Tisk E-mail
Úterý, 05 srpen 2008

Zakrátko začnou Olympijské hry v Číně. Před několika dny jsem psal o našem baseballovém družstvu. Říkal jsem, že naši atleti procházejí těžkou zkouškou a že to nejsou oni, kdo si zaslouží největší kritiku, pokud něco nevyjde. Ocenil jsem jejich kvality a vlastenectví Byli deprimovaní kritikami z Kuby. Pak jsem slyšel, že jsou pozitivně naladění, naučili se zvládat kořeněná korejská jídla hůlkami ve východoasijském stylu, 26. července nám zaslali zvučné, vlastenecké poselství. Nepochybně se shostí těžké zkoušky se ctí.

Celý článek...
 
Africký zlom - neúspěšný tlak na Zimbabwe Tisk E-mail
Pátek, 01 srpen 2008

Dne 12. července Rada bezpečnosti OSN odmítla rezoluci o sankcích proti Zimbabwe, navrženou Spojenými státy a Velkou Británií. ČLR a Ruská federace využily svého práva veta. Proti rezoluci hlasovaly i Jižní Afrika, Libye a Vietnam. Indonésie se zdržela. Návrh rezoluce obsahoval zákaz dovozu zbraní, sankce proti prezidentu Mugabemu a dalším 13 členům jeho vlády. V Harare měl mít i trvalou misi zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 801 - 805 z 1120
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.