Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, May 25 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích I. Tisk E-mail
Sobota, 31 říjen 2009

Přinášíme Goldstonovu zprávu "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Demokratizace OSN a Kuba Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 říjen 2009

Pane předsedo, chci Vám blahopřát k Vašemu zvolení a ujistit Vás o naší důvěře ve Vaši schopnost náležitě řídit naši práci a jednání. Chci také ocenit skvělou činnost otce Miguela D´Escoto, který předsedal  právě skončenému zasedání. Etický rozměr a politický dopad jeho předsednictví nám umožnily pokročit v úsilí o navrácení všech pravomocí tomuto shromáždění. I v budoucnu bude možné se na toto období odvolávat. Bylo příkladem, že usilovat o reformu OSN znamená demokratizovat ho a přiblížit ho k národům.

Celý článek...
 
"Holandský" kámen z Měsíce Tisk E-mail
Úterý, 27 říjen 2009

dluh.jpgToto byl jeden z nejcennějších exemplářů holandského říšského muzea. Že měsíční kámen z muzea je ve skutečnosti zkamenělé dřevo, se můžeme dovědět na www.novinky.cz/koktejl/177594. Nikdo v muzeu si nedovedl představit, že by kámen, který měli doručit na Zemi američtí astronauti z Apolla 11, jeden z nejcennějších exponátů, mohl být ve skutečnosti "obyčejným" kusem zkamenělého dřeva. Měsíční  kámen  má pocházet  z pozůstalosti holandského premiéra Willema Dreesmana, který ho získal od amerického velvyslance J. Williama Middendorfa, který doprovázel astronauty z Apolla 11 při návštěvě v Nizozemí. Je to nepopsatelný a téměř bezcenný kámen," tvrdí geolog Frank Beunk z amsterdamské Vrije Universiteit.

Celý článek...
 
Guardian o mytologii "dynamické Ameriky? Tisk E-mail
Sobota, 24 říjen 2009

articles.jpgVelká recese, píše v britském deníku Mark Weisbrot, umožňuje verifikovat některé z široce rozšířených představ o ekonomice Spojených států, které byly zdrojem evangelia posledních desetiletí. Jedna z nich hlásá, že USA jsou národem malých podnikatelů. I z tohoto hlediska přitom, dokládá autor, patří USA až kamsi na konec v pořadí vysokopříjmových zemí. Riziko vlastního podnikání je totiž, na rozdíl od západní Evropy, v USA znásobeno i absencí systému všeobecného zdravotního pojištění. I celá řada jiných předností americké ekonomiky je jen mýtem, pokračuje autor. Platí to jak o mobilitě pracovní síly, tak konkurenceschopnosti vůči okolnímu světu - americký deficit obchodní bilance činil 6 procent už v roce 2006, tedy ještě před propuknutím nynější krize.

Celý článek...
 
Za svobodu Pěti, proti mlčení médií Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 říjen 2009

Od 12. září 1998 je vězněno ve Spojených státech pět Kubánců, tři odsouzeni na 15 let a dva na doživotí, protože ve prospěch ochrany svého lidu sledovali aktivity polovojenských antikubánských skupin, které z území USA plánovaly teroristické atentáty proti Kubě. Dokonce i představitelé amerických ozbrojených sil svědčící na procesu potvrdili, že se Kubánci nikdy nedopustili násilných činů a nikdy nevlastnili žádné tajné materiály, které by ohrožovaly bezpečnost Spojených států a ani se o to nepokusili.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1211
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.