Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, February 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Žádný souhlas s ruinováním lidu Tisk E-mail
Pátek, 17 červen 2011

Fotogalerie ze stávky Odpor proti sociálně a ekonomicky devastujícím dopadům kapitalistické krize vede do ulic pracující v řadě evropských zemí. Třídní boj jakožto nástroj obrany a protiútoku pracujících vůči moci vládnoucího kapitálu zesiluje. Dnes byla jeho projevem nejen odborová stávka v České republice, ale například i v Řecku, dovedenému vládou plutokracie až na kraj bankrotu. V Řecku probíhají masové protestní akce pracujících, jejichž organizování se aktivně účastní Komunistická strana Řecka a s ní politicky spojené třídně orientované odbory PAME. Jejich boj je inspirací i pro pracující a komunisty v naší zemi. Proto zařazujeme poznámkami doplněný překlad článku Komunistické strany Řecka.

Celý článek...
 
K vystoupení ministra obrany USA Gatese 10.6. v Bruselu Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2011

Uznáním prozatímní libyjské vlády, sídlící v Benghází, necelé dva dny po provokativním projevu Roberta Gatese na konferenci NATO v Bruselu, potvrdila Angela Merkelová plnou závislost německé zahraniční politiky na Spojených státech. Gatesivo vystoupení vyznělo jako ultimatum amerického imperialismu slabším partnerům a spoluválečníkům v Evropě, kterým dal najevo, že musí bez prodlení zvýšit své vojenské rozpočty i stavy živé síly, aby mohli nejen symbolicky, ale reálně podpořit americké války, jinak Spojené státy půjdou vlastní cestou a budoucnost aliance se stane ještě nejistější, ne-li  likvidační.

Celý článek...
 
Libye: Zločiny imperialismu Tisk E-mail
Pondělí, 13 červen 2011

Libye: Sleduje velení NATO, které prostřednictvím hlavního žalobce Mezinárodního trestního tribunálu (MTT) Luise Morena Ocampa  obviňuje  libyjská vojska z masového znásilňování žen, získaní podpory světového veřejného mínění pro zahájení pozemního útoku k likvidaci libyjského vedení a okupaci země?

Celý článek...
 
Prohlášení Peruánské komunistické strany k vítězství lidových sil v prezidentských volbách Tisk E-mail
Neděle, 12 červen 2011

Peruánská komunistická stranaByla to těžká bitva, ale nakonec jsme zvítězili nad strachem, nehybností, mafií a jednotkami manipulátorů skutečné moci, kteří vsadili vše na fujimoristickou kandidaturu, aby zabránili vítězství Ollanta Humaly.

Celý článek...
 
Komentář k portugalským volbám Tisk E-mail
Středa, 08 červen 2011

Znak PCPVýsledky portugalských voleb jsou záznamem znepokojujícího vítězství pravice, ale také dalšího postupu komunistů.

Předčasné volby v Portugalsku ukázaly, že se opakuje stejný průběh, který charakterizuje orientaci voličů na našem kontinentu. Kdo vládne, ať jsou to konzervativci nebo "socialisté", je regulérně potrestán voliči za ekonomickou sociální politiku, které přenáší na lidové vrstvy důsledky probíhající krize, když vládnoucí síly absolutně poslouchají příkazy evropských a světových silových ekonomických struktur.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1408
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.