Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, April 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Co se děje u italských komunistů? Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2008

V posledních letech, od sjezdu v Benátkách, došlo k mnoha skutečnostem, naše strana získala řadu zkušeností, jedna navazuje na druhou a všechny společně vytvořily řetěz naší krize, našeho krachu. Dnes se my z Rifondazione podobáme postavám z filmu „Germania anno zero“ (Německo rok nula): muži a ženy, kteří bloudí mezi rozvalinami, tak ohromeni zkázou, že ji nepoznávají; tak poznamenáni chaosem, že bloudí beze směru podél vybombardovaných cest. Pouhé chození naslepo, když ztratili všechny cesty a všechny cíle.

Celý článek...
 
Za co bojují mladí turečtí komunisté Tisk E-mail
Pátek, 14 březen 2008

Vládní umírněně islamistická Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) prosazuje i na základě direktiv Evropské unie změny v oblasti vysokoškolského vzdělávání, jež jsou i proti stávajícímu negativnímu stavu výrazným regresem. Jde zejména o záměr za prvé zvýšit školné, za druhé provést privatizaci vysokých škol a za třetí znovu uvést vliv náboženství do školského systému. Je tedy logické, že jedním z hlavních bitevních polí Mládeže Komunistické strany Turecka jsou univerzity, kde mají komunisté významné zastoupení.

Celý článek...
 
Hon na čarodějnice i uvnitř Die Linke Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 březen 2008

Frakce strany Die.Linke v zemském směnu Dolního Saska vyloučila 14. února ze svých řad Christel Wegner, členku DKP. Jak je vidět ze zpráv, uveřejněných na webu zemské organizace Die.Linke, usnesli se na vyloučení Christel Wegner jednohlasně a nepovolili jí ve frakci ani status hosta. Frakce zdůvodnila vyloučení prohlášením: „Nezávisle na souvislostech jejího rozhovoru ve vysílání „Panoramy“ jsou jí zde vyjádřené postoje pro Die.Linke neakceptovatelné. Už nikdy zde nesmí být socialismus bez právního státu, demokracie a svobody cestování.“ S tím však Christel Wegner nesouhlasí a dle jejích slov ji Panorama pouze špatně citovala.

Celý článek...
 
Vliv socioekonomického původu na uplatnění vysokoškoláků Tisk E-mail
Středa, 05 březen 2008

Dvě důležité poznámky na úvod: 1. Tento text je zjednodušený a o několik postřehů doplněný překlad článku „Graduates in the Labour market“, který vyšel v časopise „Sociologický časopis/Czech Sociological Review“ čísle 6 roku 2007. Pro ty, kdo tento časopis neznají, uvádím, že jej vydává Sociologický ústav Akademie věd ČR. Některá jeho čísla vychází jen anglicky. Je podivné, že z levicového hlediska nejdůležitější články vychází právě v těchto anglicky psaných číslech.

Celý článek...
 
El commandante, díky! A co dál? Tisk E-mail
Úterý, 04 březen 2008

Tak je to tu. Věc některými očekávaná s nedočkavostí, některými s obavami, každopádně ovšem nevyhnutelná. Kubánský vůdce Fidel Castro se vzdal všech svých politických funkcí. Kdo vlastně byl Fidel Castro? Muž vlastním jménem Fidel Alejandro Castro Ruz se narodil 13. srpna 1926 jako třetí potomek bohatého podnikatele s cukrovou třtinou Angela Castra y Argiz a jeho služky Liny Ruz González.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1062
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.