Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Ne zákazu KSM od ruských komunistů Tisk E-mail
Sobota, 05 duben 2008

Komunistická strana Ruské federace zaslala KSM Prohlášení prezidia ÚV KPRF a frakce KPRF v národní Dumě: V říjnu 2006 státní a soudní orgány ČR rozvinuly perzekuci proti KSM pouze za to, že i přes mohutné tlaky neustoupili ze svých politických a ideologických pozic. Neústupnost a principiálnost českých komsomolců zasluhuje všeobecnou úctu.

Celý článek...
 
KKE protestuje proti zákazu KSM Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 duben 2008

Premiérovi vlády České republiky, panu Mirku Topolánkovi, Atény, 21. 3. 2008: Komunistická strana Řecka zásadně odsuzuje rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým staví mimo zákon Komunistický svaz mládeže České republiky na základě obvinění, že „podporuje společenské vlastnictví výrobních prostředků“. Toto nové provokativní rozhodnutí se přojilo k řadě násilných akcí proti komunistům, pracujícím a antiimperialistickému hnutí mládeže. Jak prvotní rozhodnutí z října 2006 zakazující Komunistický svaz mládeže v České republice (KSM), tak nové rozhodnutí soudu usilují o to, aby zabránily bojům komunistů a dělnického hnutí za práva pracujících a mládeže, za základní demokratické svobody, proti umístění „protiraketového štítu“ USA.

Celý článek...
 
Co se děje u italských komunistů? Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2008

V posledních letech, od sjezdu v Benátkách, došlo k mnoha skutečnostem, naše strana získala řadu zkušeností, jedna navazuje na druhou a všechny společně vytvořily řetěz naší krize, našeho krachu. Dnes se my z Rifondazione podobáme postavám z filmu „Germania anno zero“ (Německo rok nula): muži a ženy, kteří bloudí mezi rozvalinami, tak ohromeni zkázou, že ji nepoznávají; tak poznamenáni chaosem, že bloudí beze směru podél vybombardovaných cest. Pouhé chození naslepo, když ztratili všechny cesty a všechny cíle.

Celý článek...
 
Za co bojují mladí turečtí komunisté Tisk E-mail
Pátek, 14 březen 2008

Vládní umírněně islamistická Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) prosazuje i na základě direktiv Evropské unie změny v oblasti vysokoškolského vzdělávání, jež jsou i proti stávajícímu negativnímu stavu výrazným regresem. Jde zejména o záměr za prvé zvýšit školné, za druhé provést privatizaci vysokých škol a za třetí znovu uvést vliv náboženství do školského systému. Je tedy logické, že jedním z hlavních bitevních polí Mládeže Komunistické strany Turecka jsou univerzity, kde mají komunisté významné zastoupení.

Celý článek...
 
Hon na čarodějnice i uvnitř Die Linke Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 březen 2008

Frakce strany Die.Linke v zemském směnu Dolního Saska vyloučila 14. února ze svých řad Christel Wegner, členku DKP. Jak je vidět ze zpráv, uveřejněných na webu zemské organizace Die.Linke, usnesli se na vyloučení Christel Wegner jednohlasně a nepovolili jí ve frakci ani status hosta. Frakce zdůvodnila vyloučení prohlášením: „Nezávisle na souvislostech jejího rozhovoru ve vysílání „Panoramy“ jsou jí zde vyjádřené postoje pro Die.Linke neakceptovatelné. Už nikdy zde nesmí být socialismus bez právního státu, demokracie a svobody cestování.“ S tím však Christel Wegner nesouhlasí a dle jejích slov ji Panorama pouze špatně citovala.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1064
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.