Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 01 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Banánová demokracie aneb Dojmy z Irska Tisk E-mail
Neděle, 11 říjen 2009

articles.jpgPoslední zbytky demokracie v Evropské unii - tedy pokud tu kdy nějaká byla -utrpěly v týdnu před irským referendem k Lisabonské smlouvě těžký úder. ?Ano, máte právo rozhodnout v referendu. Ale rozhodli jste špatně, takže hlasujte znovu.? Nikdo z vedení EU to samozřejmě neřekl takhle otevřeně, ale stalo se. Už jen samotný fakt druhého všelidového hlasování jakoukoli, byť zdánlivou, demokratičnost EU zcela popřel. To, co se v údajně suverénním členském státě před hlasováním dělo, pak zcela degradovalo zemi s druhdy rozvinutou demokracií na úroveň středoafrických nebo středoamerických diktatur, banánových republik.

Celý článek...
 
Jak hodnotí ruští komunisté současný stav ruské ekonomiky Tisk E-mail
Sobota, 10 říjen 2009

Rozvrat průmyslu: Snížení průmyslové produkce v porovnání s rokem 1991 je následující: Výroba kovoobráběcích  strojů a zařízení  se snížila 11x, traktorů 14x, Výpočetní techniky 15x, Opotřebení  průmyslových zařízení dosahuje 50%. Zpracovatelský průmysl vyrábí pouze 45% produkce, kterou vyráběl v roce 1991.  K podobnému snížení produkce došlo pouze po obsazení 1/3 evropské části SSSR hitlerovskými fašisty. Od roku 1991 nebyl v RF vybudován ani jeden soudobý průmyslový komplex. Zmizela celá odvětví průmyslové výroby, určující stupeň vědeckotechnického rozvoje státu. Elektronika, radiotechnika a výroba měřících přístrojů. RF produkuje pouze polovinu dílů pro svůj VPK.  Bylo zlikvidováno i odvětvi, na který byli Rusové obzvláště hrdí: kosmický průmysl. Téměř 50let od letu Jurije Gagarina nemá Ruská federace ani jediný meteorologický satelit. Blíží se okamžik, kdy v průmyslu budou chybět pracovní síly. Průměrný věk dělníků činí v současnosti 50 let a více. Mládež nepůjde za nízké platy pracovat do průmyslových podniků.  Novým režimům se podařilo zlikvidovat učňovské školství. Do krize se dostal i byznys.

Celý článek...
 
Strategické záměry Komunistické strany Ruské federace Tisk E-mail
Pátek, 09 říjen 2009

Své strategické záměry má strana v úmyslu plnit ve třech historických etapách: l. Nastolení demokratické vlády pracujících, národních a patriotických sil, vedených KS RF. K tomu komunisté organizují lidové masy  k boji za jejich sociálně ekonomické a politické zájmy, staví se do čela hnutí pracujících, veteránů práce a války a mládeže. Strana usiluje o čestné volby do všech zákonodárných a samosprávných orgánů. Vítězství ve volbách umožní vytvoření vlády národního souhlasu. Nová vláda bude moci odstranit katastrofální následky buržoazních reforem, obnovit základní politická a sociálně ekonomická práva občanů , vrátit do lidového vlastnictví protiprávně zprivatizované výrobní prostředky. Znárodnění vytvoří pevnou ekonomickou základnu pro další opatření.  Zastaví okrádání občanů, drobných a středních podnikatelů velkým kapitálem, byrokracií, a mafiozními strukturami.

Celý článek...
 
Rozbor nebezpečné propagandy kolem irského referenda Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 říjen 2009

V sobotu 5. září večer jsem se procházel po odletové hale na letišti Shannon Airport a připadal jsem si jako v Bagdádu. Celý prostor se nadouval americkými vojáky unavenými bojem, kteří tu odpočívali mezi lety, jak byli přesouváni z USA do Iráku a Afghánistánu. Irsko bylo vždy hrdé na svoji neutralitu a na to, že není členem NATO, a jako takové se těší ve světě jedinečně silné morální pozici coby nejméně militaristické ze všech evropských zemí. Shannon to ale narušuje. Nejenže jednotky USA letiště v hojném počtu využívají, ale tajuplné neoznačené, ovšem zjevně americké letouny dosedají na odlehlé runwaye a celý prostor je obklopen neobyčejně vysokou mírou zabezpečení.

Celý článek...
 
Lidové hnutí k plebiscitu Tisk E-mail
Středa, 07 říjen 2009

Jak hodnotí irské Lidové hnutí páteční opakované referendum Irů k Lisabonu? Přinášíme jeho rozbor, podle kterého lidé hlasovali pro ozdravení ekonomiky a znovuzískání pracovních míst, ne pro Lisabonskou smlouvu. Dnešní výsledek byl nevyhnutelný - lidé nehlasovali pro Lisabonskou smlouvu, ale pro ozdravení ekonomiky, zachování pracovních míst a členství v EU. Plakáty a billboardy strany ANO Zkáza nebo obnova čistě jitřily obavy voličů, ale bohužel jediné, co slib strany ANO může uchovat - členství v EU - nebylo nikdy prvotním problémem. Ti, kdo jsou na straně ANO, jsou teď zodpovědní za zachování pracovních míst a ozdravení ekonomiky. Nemohou činit sliby a pak, jakmile hlasování skončí, se obrátit k voličům zády.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1202
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.