Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, August 23 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kapitalismus likviduje životní prostředí Tisk E-mail
Pondělí, 05 červenec 2010

1700675939-1.jpgPokračující katastrofa v Mexickém zálivu, kde každodenně unikají do dříve jednoho z nejkrásnějších moří světa miliony litrů smrtelného jedu v podobě ropy, mně připomněla mého docenta filozofie, který nám v šedesátých letech minulého století v diskusích o koncepcích ochrany životního prostředí tvrdil, že nemá cenu se rozčilovat, protože k reálné změně dojde až tehdy, kdy americký prezident nenajde čisté místo ke svému odpočinku.

Celý článek...
 
Rozhovor s Leonardem Weinglassem o novém odvolání Gerarda Hernándeze Tisk E-mail
Pátek, 02 červenec 2010
Včera bylo oznámeno, že byla předložena žádost habeas corpus pro Gerarda Hernándeze. Co znamená habeas corpus a proč se o něm také hovoří jako o souběžném odvolání? Po svém odsouzení měl Gerardo právo odvolat se k odvolacímu soudu Atlantského okrsku, což udělal, a poté žádat o revizi Nejvyšší soud Spojených států, což také udělal. Tento proces představuje přímé odvolání. Když tento proces vyvrcholí - jako v Gerardově případě -, pak má člověk právo na souběžné odvolání, což je odvolání s velmi omezeným okruhem uplatnění (pouze k ústavním otázkám, jež v předchozím řízení nebyly předmětem sporu, a je doprovázené prohlášením o reálné nevině). Dříve  bylo známé jako  "federální habeas korpus", dnes se nazývá odvolání podle "Oddílu 2255". Právě v této fázi se teď nacházíme.
Celý článek...
 
Venezuelu čeká bouřlivá volební kampaň Tisk E-mail
Středa, 30 červen 2010

Zatímco se stále přibližuje datum 26. září, kdy se ve Venezuele uskuteční parlamentní volby do Národního shromáždění, snaží se venezuelská pravice a její patroni ze Severu rozpoutávat ovzduší nestability. To by mělo ospravedlnit jimi žádoucí výsledek u volebních uren, i když jsou si vědomi, že dosud nikdy nebyl pro ně příznivý, uvedla Granma Internacional.

Celý článek...
 
Pokračování "Katyňské kauzy" Tisk E-mail
Sobota, 26 červen 2010

key.jpgJak zareaguje premiér Putin a prezident Medveděv na postup vedení Ruské komunistické strany, která se snaží prokázat, že jejich postup ve šlépějích Chruščova, Gorbačova a Jelcina, spočívající v obviňování osobnosti Stalina a vedení komunistické strany ze spáchání hrůzných zločinů, je protiruský, založený na strategické koncepci hitlerovské propagandy, podložené stovkami padělaných dokumentů, ve které po II.světové válce pokračoval celý západní svět? Dosavadní dějiny potvrzují, že nejúčinnější obranou, v případě, že má moc plně pod kontrolou mediální prostředky a podporu světového imperialismu, je mlčení. Bude tak tomu i v "Katyňské kauze"?

Celý článek...
 
Záchranný fond pro euro - ofenziva proti pracujícím Tisk E-mail
Pátek, 25 červen 2010

Přesně v den vítězství SSSR nad evropským fašismem, 9. května, se v Bruselu sešli evropští lídři a ministři financí EU, aby projednali založení fondu k záchraně eura a zahájili další fázi ofenzivy proti evropským pracujícím, největší za celých 65 let od onoho dne vítězství.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1295
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.