Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, November 22 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Podpořte Miami5 Tisk E-mail
Sobota, 13 červen 2009

Kubánská mládež vyzvala všechny lidi dobré vůle, aby pokračovali v úsilí o spravedlnost, která je zarputile odmítána pěti kubánským vlastencům, vězněným od roku 1998 v USA za boj proti terorismu. V lese vlajek na antiimperialistické tribuně José Martího před havanským Malecónem proběhlo shromáždění na podporu osvobození pětice v rámci koncertu, jenž ve prospěch umlčované pravdy a žalářované neviny přivedlo stovky mladých k tomuto monumentu obětí půlstoletí terorismu proti Kubě.

Celý článek...
 
Spojené státy evropské Tisk E-mail
Pátek, 05 červen 2009

?Evropský parlament není ničím víc než pseudodemokratickým fíkovým listem k zakrytí antidemokratické struktury." Sotva někoho překvapí, že se masová (britská) média tolik soustředila na reportáže o skandálu se zneužíváním výdajů poslanců Westminsterského parlamentu. Voliči mají právo vědět, kolik bylo zaplaceno za tichý souhlas jejich parlamentních zástupců s politikou vedení války, om.ezování našich občanských svobod, obnovu britských zbraní hromadného ničení, privatizace našich veřejných služeb, pomoci City of London (bankovní čtvrti) a podmazávání westminsterského loutkového divadla.

Celý článek...
 
K společnému prohlášení 21 komunistických a dělnických stran zemí EU o volbách do EP Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 červen 2009

V pondělí 11. května 2009 konala tiskovou konferenci Aleka Papariga, generální tajemnice ÚV KSŘ, k společnému prohlášení 21 KDS ze zemí EU o volbách do EP(k přečtení zde). Tiskové konference se zúčastnil rovněž Gyula Thürmer, předseda Maďarské komunistické dělnické strany, a Carmelo Suárez, generální tajemník KS národů Španělska.

Celý článek...
 
Společná výzva k volbám do Evropského parlamentu Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 květen 2009

Evropa čelí jedné z nejvážnějších krizí kapitalismu, která, soudě podle její hloubky a rozsahu, může způsobit vážné následky a ohrožení pracujících a národů. Krize, která je výsledkem neoliberální politiky Evropské unie - zabalené do smluv a Lisabonské smlouvy - prosazující neomezený volný pohyb kapitálu, liberalizující trh a přefinancování ekonomiky; snižující veřejné investice, využívajíc jako záminku Smlouvu o stabilitě; zvyšující vykořisťování ztrátou hodnoty mezd a deregulací pracovních vztahů; a prosazující liberalizaci a privatizaci veřejných služeb. Politiky, která prosazuje akumulaci kolosálních zisků velkých ekonomických a finančních skupin, formování velkých monopolů a zhoršování životní úrovně pracujících a národů.

Celý článek...
 
Mexická chřipka - velký byznys pro farmaceutické giganty Tisk E-mail
Pátek, 22 květen 2009

prebytek.jpgTzv. prasečí chřipka se šíří Mexikem a korporativní masmédia šíří globalizovanou paniku mezi obyvatelstvem i na akciových trzích, které v obavách z uzavření státních hranic a omezení globálních obchodních a ekonomických aktivit zaznamenávají značné ztráty na světových burzách. Velké zisky registrují pouze farmaceutické monopoly, zejména manažeři a akcionáři dvou nadnárodních společností: švýcarské ROCHE a britské GlaxoSmithKline , produkující protichřipková farmaka, která hromadně nakupují v těchto dnech vlády většiny států světa. ROCHE produkuje neblaze proslulý lék Tamiflu a Glaxo lék Relenza. Zatímco tituly jiných odvětví na všech burzách padají, akcie obou strmě stoupají. Rychle se zvyšuje i hodnota akcií kalifornské farmaceutické společnosti Gilead (Tamiflu), jejímž jedním z hlavních akcionářů je exministr války USA Donald Rumsfeld, a australské společnosti Biota (Relenza) .

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1167
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.