Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, September 02 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kontraglobalizace potápí EU Tisk E-mail
Sobota, 14 březen 2009

Nevíme, zda Evropa "Lisabonské smlouvy" skončila v těchto dnes spolu s mimořádným summitem v Bruselu, nebo zda  už skončila předtím, nebo zda musíme stanovit další datum v blízké budoucnosti. To není důležité, jsou to konvence, které se mísí s nepředvídatelností evropských právních konstrukcí a především s nepředvídatelností jejich možné dekonstrukce. Víme ale, že celý podnik, na kterém bylo založeno evropské  rozšiřování, se propadá děsivou rychlostí ve víru dosud největší ekonomické deprese v dějinách.

Celý článek...
 
O venezuelském referendu Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 březen 2009

Nedávno proběhla tiskem zpráva, že Chavez bude prezidentem doživotně, prý si tak zvolil... Ve skutečnosti však bylo vyhlášeno referendum ne o Chavezovi, ale o tom, zda mohou na kandidaturu kandidovat stejní kandidáti opakovaně. Přestože skutečný důvod referenda o ústavní změně umožňující venezuelským politikům vykonávat funkci prezidenta po neomezený počet volebních období se nezdá být natolik výjimečný, je potřeba v případě prezidenta Cháveze zdůraznit přesto ale opak. Pokud  Hugo Chávez bude v roce 2012 znovu zvolen prezidentem, prodlouží se nejen Chávezovi, ale především Jednotné socialistické straně Venezuely a lidu doba pro pokračování v sociálně ekonomických změnách, nezbytných pro výstavbu základů socialismu 21. století.

Celý článek...
 
Rahm Emanuel Tisk E-mail
Středa, 04 březen 2009

To je ale zvláštní příjmení. Snadno se vyslovuje, vypadá španělské, ale není. Jméno, jako má tento muž, jsem nikdy v životě mezi desítkami tisíc žáků či spoluobčanů nepoznal ani nečetl. Odkud pochází, uvažoval jsem? Zas a znova mi přicházel na mysl brilantní německý myslitel Imanuel Kant, jenž patřil spolu s Aristotelem a Platonem k trojici filosofů, kteří nejvíce ovlivnili myšlení člověka. Jak jsem se později dozvěděl, nebyl jsem příliš daleko od filosofie nejbližšího muže současného prezidenta Spojených států Baracka Obamy.

Celý článek...
 
Lavina připravená přetavit Bolívii Tisk E-mail
Pátek, 13 únor 2009

Statisíce indiánů, venkovanů, dělníků a mládeže vyjádřily podporu nové bolivijské ústavě, kterou prezident Evo Morales vyhlásil 7. února 2009 ve městě El Alto, ležícím ve více než 4000 m n. m. v lapazském regionu. Transparenty, národní vlajky a aymarské (indiánské) standardy vybarvily pochod sociálních lidových hnutí, která zdravila svého prezidenta. Toto je lavina, řekl jeden z účastníků, horník Miguel Alpaza, lavina připravená přetavit Bolívii. Už nikdy nebude moci severoamerický velvyslanec měnit ministry, prohlásil podle bolivijských agentur Morales. Podle jeho slov měli představitelé Washingtonu v minulých obdobích dokonce moc kontrolovat letecký provoz na základně Chapare v departamenru Cochabamba.

Celý článek...
 
Analýza: nadvláda USA nad světem se oslabí Tisk E-mail
Středa, 11 únor 2009

Ke globální finanční krizi se váže spoustu dalších pro dnešní vládnoucí třídu, "černých volavek". Podle analýzy americké zpravodajské služby National Intelligence Council (NIC) např. ekonomická, vojenská a politická nadvláda Spojených států během následujících dvou desetiletí poklesne. Tak je to aspoň uvedeno v analýze globálních trendů jménem Global Trends 2025. Vliv USA bude čelit novým mocnostem, mezi něž patří Čína, Indie a Rusko. Zpráva rovněž dodává, že dolar již dál nemusí vát hlavní světovou měnou a že se zdrojem konfliktů může stát nedostatek potravin a vody.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1145
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.