Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, February 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
400 milionů dolarů od CIA pro "íránskou revoluci" Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 září 2009

Mirza Aslan Being, pákistánský armádní generál ve výslužbě, v rozhovoru pro Rádio Pasto: "Dokumenty potvrzují, že CIA vynaložila 400 milionů USD na podporu barevné revoluce po volbách." Bývalý šéf spojeného štábu pákistánských ozbrojených sil dále uvedl, že cílem CIA bylo destabilizovat situaci v Íránu a dosadit proamerickou vládu. Generál blahopřál íránskému prezidentu Ahmadínežádovi ke znovuzvolení a zdůraznil, že představuje "rozhodující moment politiky v regionu a pokud se Pákistán a Afghánistán spojí s Íránem, budou Spojené státy nuceny tuto oblast vyklidit, a to zejména okupovaný Afghánistán".

Celý článek...
 
Mezinárodní pirátství pod heslem humanitární intervence Tisk E-mail
Středa, 16 září 2009

Koncem letošního července se západní centra moci vedena Spojenými státy poprvé pokusila oficiálně uzákonit tzv. humanitární intervence, synonymum pro lstivou formulaci vojenských intervencí do vnitřních záležitostí nezávislých států pod záminkou zabránění hromadnému narušování lidských práv a válečným zločinům. Humanitární intervence byla vyzkoušena v roce 1999 proti SFRJ. Po 78 dní bombardovalo letectvo USA a evropských členů NATO suverénní stát a zavraždilo při tom tisíce nevinných občanů. Intervence byla vedena ve prospěch albánských ozbrojených organizací, aby jim ulehčila realizaci vybíjení Srbů v Kosovu.

Celý článek...
 
O Pentagonu a ropě z jiného úhlu Tisk E-mail
Úterý, 15 září 2009

articles.jpgŽe je Pentagon ozbrojenou pěstí největších loupežníků ropy pod sluncem, je notoricky známo už desítky let. Světové žebříčky však, jak se ukazuje, vede i jako její konzument. Sohbet Karbuz se otázce věnuje systematicky už deset let. Svou zatím nejpropracovanější studii zveřejnil už v květnu 2007 v Energy Bulletin. Nazval ji Spotřeba anemie armádou Spojených států ? fakta a cifry (US Military Energy Consumption ? Facts and Figures). Mj. tu uvádí:

Celý článek...
 
Výzva ke zrušení embarga Tisk E-mail
Středa, 09 září 2009

Organizace Amnesty International (AI) vyzvala severoamerického prezidenta Baracka Obamu, aby definitivně zrušil obchodní embargo, které Spojené státy od roku 1962 uplatňují vůči Kubě, protože tato politika ohrožuje zdraví milionů lidí, tím, že jim ztěžuje přístup k zdravotnímu materiálu, uvedl list Granma Internacional.

Celý článek...
 
Neposlušný zadní dvoreček Tisk E-mail
Pondělí, 31 srpen 2009

fidel_chavez.jpgLatinská Amerika, zadní dvoreček Washingtonu, už není tak poslušná, jako byla a impériu se nezamlouvají poslední změny ve vzájemných vztazích. Spojené státy se teď podle portugalského levicového listu Avante snaží uvést věci do pořádku. Honduras byl první obětí, ale skutečným kamenem v botě je Hugo Chávez a bolívarská revoluce, snad nejhorší příklad vlády v Latinské Americe po Kubě. Washington s Georgem Bushem ml. a s Barackem Obamou - rozdíly jsou pouze ve stylu, protože imperialistické cíle jsou ty samé - už vyzkoušel různá ospravedlňování případné intervence, která by skoncovala s vládou v Caracasu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1195
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.