Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, September 04 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Generální stávka v Řecku Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

Tisíce řeckých zaměstnanců včera odpověděly na výzvu levicových odborů ke stávce na protest proti plánu úsporných opatření socialistické vlády.V zemi nevyšly noviny a nevysílá televize ani rozhlas. V největších řeckých městech se včera uskutečnilo na 60 protestních shromáždění. Premiér Jorgos Papandreu v pondělí slíbil, že země sníží do roku 2013 rozpočtový deficit pod limit Evropské unie tří procent hrubého domácího produktu z letošních 12,7 %. Aby tento cíl bylo možno naplnit, jeho kabinet během tří měsíců přijme řadu úsporných kroků, včetně škrtů v sociálních výdajích.

Celý článek...
 
Masová vražda v pevnosti Fort Hood Tisk E-mail
Úterý, 15 prosinec 2009

key.jpgTřináct versus dva miliony - ostuda. Proč ne válečný zločin? Životy Američanů mají nesmírnou hodnotu. Pokud je zabit Američan, je to velká senzace. Spousty úvodníků. Kongresmani žádají vyšetřování. Chceme zjistit, co se stalo, proč se to stalo a jak zajistit, aby se to nikdy neopakovalo. Životy cizinců jsou na druhé straně téměř bezcenné. Dokonce i tehdy, když zahynou rukou Američanů. Informace o jejich smrti jsou neosobní a stručné. Vyšetřování v Kongresu? V žádném případě. Naopak. Pokud se někdo nerozvážně na veřejnosti zmíní o zabíjení lidí za mořem, je okřiknut, nebo prostě ignorován. Ovšem masakr 13 vojáků pozemních sil v Texasu, to je jiná. FBI už pomáhá vojenským vyšetřovatelům. Senátor Joe Lieberman oznámil, že jeho Výbor pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti zahájí komplexní vyšetřování střelby, včetně motivů obviněného, a zda kontrarozvědka mohla včasnou informací o kontaktech majora Hasana s muslimským duchovním předejít masakru. Demokratický kongresman Silvestre Reyes pozval ředitele národního zpravodajství Dennise Blaira před Stálý výbor Kongresu pro zpravodajství. I další výbory a instituce přislíbily zahájit v této věci vyšetřování.

Celý článek...
 
Americká nezaměstnanost Tisk E-mail
Pondělí, 14 prosinec 2009

dluh.jpgAmerická nezaměstnanost láme řadu historických rekordů, píše Business Week. Za uplynulý rok uběhla 5,5 Američanů 26týdenní lhůta, po niž mají právo na podporu v nezaměstnanosti. 3,4 miliony jich závisí na pomoci, poskytované po dalších 20 týdnů. Podle National Law Employment Project přijde o dosavadní podpory 402.000 Američanů jen do konce září. Do konce roku to potká minimálně 1,3 milionů občanů USA.

 
Vynesen nový rozsudek nad Antoniem Guerrerem, Fernandem Gonzálezem a Ramónem Labaňinem Tisk E-mail
Pátek, 11 prosinec 2009

U Soudu Okrsku Miami skončilo jednání o novém rozsudku nad Antoniem Guerrerem, Fernandem Gonzálezem a Ramónem Labaňinem, nařízené Jedenáctým okrskem Atlantského odvolacího soudu. Původní trest Fernanda Gonzáleze (19 let) byl upraven na 17 let plus 9 měsíců vězení, u Ramona Labaňina (doživotí plus 18 let)  byl zkrácen na 30 let vězení.

Celý článek...
 
Morales opět prezidentem Tisk E-mail
Středa, 09 prosinec 2009

morales.jpgDosavadní pokrokový levicový bolivijský prezident Evo Morales zvítězil v nedělních prezidentských volbách. Podle téměř konečných neoficiálních výsledků získal 63 % hlasů. Souběžně konané parlamentní volby ovládlo Moralesovo Hnutí za socialismus (MAS), které podle odhadů obsadí většinu křesel v obou komorách Národního kongresu (což je novinka a zlepšení pozicí). Ještě v neděli v noci se Morales prohlásil vítězem voleb a slíbil urychlit změny ve prospěch bolivijského lidu. Proces změn zvítězil, ujistil z balkonu prezidentského paláce v La Pazu tisíce stoupenců, které přišly na hlavní náměstí obchodní metropole země oslavit vítězství svého favorita.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 781 - 785 z 1232
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.