Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, August 24 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Náměstí Tchien-an-men: Všechno bylo jinak Tisk E-mail
Pondělí, 17 červen 2019

V souvislosti s nedávným výročím 30 let od událostí na náměstí Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) nám oficiální média opět předestřela obraz mírumilovného studentského protestu za svobodu brutálně a krvavě potlačeného čínskou armádou. Nic nevadí, že již od roku 2011 jsou díky Wikileaks známé depeše amerických diplomatů, které ukazují jiný obraz - pokusu o vyprovokování rané barevné revoluce v Čínské lidové republice všemi dostupnými prostředky.

Portál Nové slovo tyto informace shrnuje zde: https://www.noveslovo.sk/c/Namestie_Tchien_an_men_Vsetko_bolo_inak

Agresivitu protestujících dokládají i hrůzné fotografie z roku 1989 brutálně zavražděných příslušníků Čínských bezpečnostních složek "mírumilovnými demonstranty" i jejich zbraní: https://twitter.com/Obscureobjet/status/1135970437886881792

 
Výzva k mobilizaci proti kriminalizaci komunismu v Polsku! Tisk E-mail
Pátek, 07 červen 2019

KSM uvádí překlad výzvy Komunistické strany Polska, volající po solidaritě všech komunistických sil proti stupňující se antikomunistické kampani. KSM tuto výzvu samozřejmě nebude ignorovat a můžete nás podpořit také podepsáním petice před polským velvyslanectvím (Valdštejnská 8, Praha) ve středu dne 12.6. od 17:00!

Protikomunistické pronásledování v Polsku se stupňuje snahou státních orgánů změnami trestního zákoníku kriminalizovat komunistickou činnost. Jedná se o součást dlouhodobé antikomunistické kampaně usilující o zákaz Komunistické strany Polska. Součástí pronásledování jsou i právní postihy, jako jsou soudní procesy s členy KPP (Komunistické strany Polska) a redakční radou časopisu "Brzask". Tento proces se táhne již asi 3,5 roku, byť je soud v lednu prohlásil za nevinné. Polské úřady zároveň vytváří další překážky bránící komunistické činnosti, falšují historii a ničí všechno, co souvisí s komunismem a obdobím Polské lidové republiky.

Celý článek...
 
KS Irska: Místní a evropské volby ukazují politickou stabilitu systému Tisk E-mail
Neděle, 02 červen 2019

Veškeré volby jsou vším, jen ne momentální ukázkou míry politického či třídního uvědomění masy lidí, zvlášť ne pracujících.

Z účasti v nedávných volbách na severu i jihu (Irska) je jasné, že značný počet lidí (víc než polovina) se rozhodl volbami vůbec neobtěžovat - fenomén, jenž není omezen jen na Irsko, ale je vzrůstajícím trendem v kapitalistických zemích.

Opětovný nástup oportunistických Zelených coby faktoru na místní i evropské úrovni je širokým odrazem rostoucích obav lidí z ekologické katastrofy, jíž všichni čelíme. Veřejné mínění povzbudila právě činnost a mobilizace statisíců mladých lidí v Irsku i v Evropě, požadujících, aby vlády konaly k záchraně planety. Růst podpory Zelených není odrazem podpory jejich politiky, která není proti asociálnosti, ale je soustředěna na změnu životního stylu těch, kteří si to mohou dovolit, a trestá ty, kteří nemohou.

Celý článek...
 
Dopis venezuelských komunistů prezidentu Madurovi Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 květen 2019

13. 5. 2019 uveřejnil venezuelský deník "Tribuna lidu" (Tribuna Popular) dopis, který zaslal 10. 5. ÚV Komunistické strany Venezuely prezidentovi republiky Nicolasi Madurovi. Znění dopisu:

Občanu,

NICOLÁS MADURO MOROS,

Prezidentu Bolívarovské republiky Venezuela

Přijměte srdečný, vlastenecký a revoluční pozdrav od politického byra ÚV KSV. V této době velkých hrozeb naši vlasti, spočívajících v eskalaci agresivní intervence a zločinného pučismu realizovanými státy ovládané americko-evropským imperialismem, jejichž cílem je likvidace národní suverenity, ovládnutí našeho přírodního bohatství a zařazení našeho státu do bloku dominantní světové ekonomiky, což se má uskutečnit v kontextu intenzifikace rozporů mezi imperialistickými a kapitalistickými státy, které ovládají globální scénu.

Celý článek...
 
Roger Waters odsoudil obklíčení venezuelské ambasády ve Washingtonu Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Britský hudebník a spoluzakladatel kapely Pink Floyd, Roger Waters, sdílel 11. května na sociálních sítích video, ve kterém projevil svou solidaritu s aktivisty, kteří zůstali na venezuelském velvyslanectví ve Washingtonu na podporu prezidenta Nicolase Madura.

Roger Waters řekl, že před velvyslanectvím jsou "lidé zastrašující tyto aktivisty a že se tímto způsobem snaží utvořit blokádu velvyslanectví", což je "suverénní území" Venezuely, s úmyslem vyhnat tyto aktivisty z budovy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 6 - 10 z 1496
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.