Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Projev Si Ťin-pchinga na summitu G 20 Tisk E-mail
Pátek, 27 březen 2020

Zveřejňujeme aktuální překlad předsedy KS Číny Si Ťin-pchinga. Po té, co se čínský lid jako první potýkal s novou epidemií, podstoupila s ní čínská vláda a zdravotníci boj. Komunistická strana Číny mobilizovala pod heslem lidové války proti nákaze a podařilo se tak epidemii v zemi zkrotit. Čínská lidová republika získala důležité zkušenosti a prokázala v nouzových okolnostech sílu socialistických prvků společnosti a sílu lidu. Nyní i přes své oslabení v tomto boji pomáhá i jinde poté, co se epicentrum nákazy přesouvá do Evropy a USA, kde kapitalismus selhává. Tím Čínská lidová republika získává přirozenou autoritu mezi národy světa a dá se předpokládat, že Čína bude hrát daleko významnější roli ve světě, než dosud. Proto se hodí znát skutečné nejvyššího představitele tohoto státu zrozeného v národně osvobozeneckém a sociálním boji před 70 lety, které jsou v našich médiích deformovány. Pozn. KSM

 

Předseda ÚV KS Číny Si Ťin-pching promluvil 26. 3. 2020 v Pekingu na videokonferenci - mimořádném summitu představitelů států G 20, zaměřeném na boj proti koronaviru. Název projevu: "Společný boj s epidemií a překonání problémů společnými sílami."

 

Celý článek...
 
Ceny "Myslíte to vážně?" Ohlédnutí za rokem 2019 Tisk E-mail
Pondělí, 23 březen 2020

Plán Pentagonu na "polosamostatná" jaderná zařízení v Iráku, americké státní sdělovací prostředky nazývající George Sorose "nevěřícím Židem" i další titulky, které vám vloni možná unikly.

Sloupkař serveru Foreign Policy In Focus Conn Hallinan uděluje každoročně ceny jednotlivcům, firmám a vládám, které dělají ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2019

Celý článek...
 
Iniciativa komunistických stran Evropy: Prohlášení k propuknutí koronaviru (COVID-19) Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 březen 2020

Vzhledem k situaci týkající se pandemie koronaviru (COVID-19), Sekretariát Iniciativy komunistických a dělnických stran Evropy vydal následující prohlášení:

Epidemie koronaviru odhalila zvýšení problémů a nedostatky zdravotnických systémů našich zemí, které jsou v každém případě neschopny uspokojit potřeby lidu, obzvláště v současnosti, jak se koronavirus dále šíří.

Zodpovědný přístup k šíření viru nemůže zakrýt opatření, která již po mnoho let systematicky snižovala státní financování zdravotnictví, zmrazila přijímání zdravotnických pracovníků a učinila standardem nejisté pracovní podmínky pro zdravotnický a ošetřovatelský personál, snižovala počty nemocničních oddělení, zavírala nemocniční zařízení, předala zdravotnické služby soukromému sektoru a prosazovala privatizaci a komercializaci zdravotních služeb. Buržoazní vlády, ve jménu vyrovnaného rozpočtu a fiskální stability, a to v zájmu velkokapitálu, nás přivedly k dnešní trestuhodné situaci ve veřejné zdravotní péči. Kromě toho jsme svědky závratného kšeftování s cenami materiálů navržených pro prevenci, proti čemuž buržoazní vlády nepřijímají příslušná opatření.

Celý článek...
 
Kuba pomůže Itálii v boji s koronavirem Tisk E-mail
Pondělí, 16 březen 2020

 

Kuba do Itálie poslala 25 lékařů a 10 tun léků. Přes desetiletí sankcí vůči Kubě mají Kubánci jeden z nejlepších zdrabotních systémů na světě a v těžkých chvílích prokazují internacionální solidaritu. Podporují tak čínské úsilí při pomoci Itálii.

 
Pandemická krize koronaviru je intenzivnější - Kapitalismus je ve válce se společností Tisk E-mail
Sobota, 14 březen 2020

Pandemie koronaviru přechází do sociální, hospodářské a politické krize v měřítku, které nemá precedens. Včerejší drastický pokles na globálních trzích a zejména ve Spojených státech, kde Wall Street zaznamenal největší jednodenní ztrátu od roku 1987, vyplynul z pochopení, že pandemie bude mít obrovský dopad na světovou ekonomiku a hluboce naruší stávající sociální pořádek.

Odhady pravděpodobného rozsahu úmrtí na nemoc zvyšují úzkost světové populace. Celkový počet potvrzených infekcí na celém světě se blíží 150 000 a roste exponenciálně, ale uvedená čísla nesmírně podceňuje realitu. Vzhledem k nedostatečnému testování a dlouhé době latence, je skutečný počet zřejmě mnohem vyšší. Oficiální počet obětí je nyní přes 5 000 a životy nespočetných milionů po celém světě jsou v nebezpečí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 6 - 10 z 1544
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.