Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, November 23 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Převrat v Bolivii Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

PŘEVRAT byl dokonán. Evo Morales se vzdal prezidentství v Bolívii, aby zabránil občanské válce, kterou si přejí bílí a bohatí a mezinárodní moc, ti všichni špatně trávili skutečnost, že Bolívie byla poprvé ve svých dějinách schopná vzít moc do svých rukou.

Opět jako mnohokráte v dějinách "ti co mají sílu, ale nemají pravdu", vnucují svou vůli. EVO se musí sklonit před diktátem pučistických vojáků jednajících po dohodě s OAS. Ale ani tito nezpochybnili skutečnost jeho čtvrtého vítězství ve volbách.

Celý článek...
 
Británie a Evropská unie Tisk E-mail
Pátek, 01 listopad 2019

Prohlášení Komunistické strany Irska, 19. října 2019

(Toto prohlášení bylo navrženo před chaotickým hlasováním v britském parlamentu.)

Dohoda o brexitu, ležící teď na stole, dosažená mezi EU a britskou konzervativní vládou, je jasně ohřátá dohoda z května, ale z pohledu irské demokracie s několika důležitými změnami. Obsahuje i smlouvu o volném obchodu, která v květnové dohodě není. Tato nová dohoda nevylučuje těsnější vztah s EU, ale spíše nechává budoucí vládě otevřeno k jeho vyjednávání a dovoluje tak Johnsonově vládě přiřadit se k EU co nejtěsněji.

 

Celý článek...
 
Chalífa, film CIA mezi fikcí a skutečností Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 říjen 2019

Setkání McCaina s Bagdádím"Bylo to jako dívat se na film", řekl prezident Turmp poté, co asistoval odstranění Abú Bakra al Bagdádího, chalífy, šéfa ISIS, což bylo přenášeno do Situation Room v Bílém domě.

V témže místě v roce 2011 asistoval prezident Obama odstranění tehdejšího nepřítele číslo jedna, Usámy bin Ládina, šéfa Al Kajdy.

Stejný scénář: tajné služby dávno lokalizovaly nepřítele; ten není polapen, ale odstraněn: bin Ládin je zabit, al Bagdádí spáchá sebevraždu nebo je "zasebevražděn"; tělo zmizí: bin Ládinovo je pohřbeno do moře, zbytky al Bagdádího roztrhané vestou plnou výbušnin jsou také rozházeny do moře.

Stejná produkční filmová kancelář: komunita zpravodajských služeb, tvořená 17 federálními organizacemi. Kromě CIA je tu i DIA (vojenská zpravodajská služba), ale každý druh vojsk, stejně jako Státní department a Homeland Security, mají svou vlastní tajnou službu.

Celý článek...
 
Kurdi - neúspěšné Kosovo Tisk E-mail
Středa, 16 říjen 2019

Zveřejňujeme překlad článku italského Aginform, napsaného před domluvou o obraně hranic syrskou armádou. Otázka Aginformu je na místě: "proč všichni podporovatelé válečných zločinů posledního desetiletí povstali proti tureckému útoku na kurdské milice? Proč se všichni ti, co se rozohňují nad "masakry" na hranici mezi Tureckem a Sýrii, se nikdy nepohoršovali nad masakry v Iráku, Afganistánu, v Jemenu, v Palestině nebo v Sýrii?"

Celý západní svět, veškerá imperialistická levice se angažuje v kampani ve prospěch Kurdů, kteří přišli o prapor s hvězdami a pruhy, pod který uprchli, a nyní jsou v situaci, kdy s nimi účtuje turecká armáda. Je nutné mít odvahu, aby bylo možné o této události hovořit jasně a říct, jak se věci mají. Není to poprvé, kdy se jí zabýváme, ale tentokrát je třeba odpovědět bez hnutí brvou těm, kteří by nás chtěli vtáhnout do solidárních akcí, které jsou zcela mimo jakoukoli antimperialistickou logiku.

Celý článek...
 
WFDY: K turecké invazi do Sýrie Tisk E-mail
Středa, 09 říjen 2019

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) důrazně odsuzuje tureckou invazi do severní Sýrie a plánovanou okupaci syrského území v oblasti převážně osídlené Kurdy. Turecká armáda se připravovala po několik dní přepravou velkého množství vybavení a dělostřelectva k severní hranici Sýrie s oznámením tureckého prezidenta o obsazení oblasti o délce větší než 480 kilometrů a hloubce 30 kilometrů.

Krok prezidenta Spojených států amerických stáhnout své okupační jednotky z oblasti, kterou Turecko připravuje na invazi, prokazuje jejich politiku vyvažování zaměřenou na udržení napětí v regionu. Rozhodnutí "střežit" teroristy z Islámského státu v kurdském regionu představuje obrovské riziko nejen pro Kurdy, ale také pro celý syrský lid, který se snaží začít znovu budovat svou zemi. Mezitím Turecko, stejně jako ostatní země NATO, již mnoho let podporuje a financuje Islámský stát.

WFDY znovu vyjadřuje svou solidaritu se syrským lidem v boji proti imperialismu, v boji za zabezpečení své suverenity, za mír, sociální spravedlnost, demokracii, bez válek, invazí a okupací syrského území cizími silami

 

Překlad KSM

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 6 - 10 z 1515
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.