Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, October 14 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
České kulturní centrum Julia Fučíka v Lugansku (LLR) předalo dárky dětem na novoroční akci Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 leden 2019

Novoroční akci pro děti zorganizovala Anna Brechová z Komsomolu a Maxim Čalenko z Komunistické strany Luganštiny. Za peníze, vybrané v soukromé sbírce českými přáteli, byly zakoupeny pro 100 dětí lístky na novoroční představení do loutkového divadla v Lugansku a sladké dárky. Představení se uskutečnilo v neděli 13. 1. 2019. Nejprve děti zhlédly pohádku "Šou pro dědečka Mráze", potom děda Mráz se Sněguročkou připravili pro děti zábavný pořad. Děti se opravdu náramně bavily. Po skončení pořadu předala Anna dětem dárky-balíčky se sladkostmi. Ke každému dárku děti dostaly lísteček s logem naší Společnosti, logem KSM a KSČM. Děti byly z dárků překvapené a měly velkou radost. Jménem dětí poděkovali českým přátelům rodiče. Akce byla velmi vydařená! Děkujeme tedy ještě jednou všem dárcům!

Celý článek...
 
Trump a syrská otázka Tisk E-mail
Úterý, 08 leden 2019

Přinášíme italský článek Piotra zveřejněný na Vánoce analyzující rozhodnutí USA stáhnout svá vojska ze severu Sýrie. Rozezlení z části "levice", která křičí na protest proti stažení amerických vojsk z imperialistických misí (ale nečinila to při rozdmýchávání samotné války silami zeměmi EU a NATO), platí i pro naší zemi.

Na příklad představitel české sociální demokracie Lubomír Zaorálek, předseda zahraničního výboru PSP ČR, považuje stažení vojáků USA ze Sýrie za "špatnou zprávu" - tedy chybou podle něj nebyla zločinná intervence, ale stažení a to, že nebylo s "Evropou" (tedy s ním) konzultováno.

Co znamená stažení USA ze Sýrie?

Připusťme, že k tomu opravdu dojde a v krátkém časovém období. Je tu mnoho otázek, které je třeba si položit.

První je, PROČ ?

Celý článek...
 
Zemřel hrdina Kubánské republiky José Ramón Fernández Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2019

V neděli 6. ledna ve svých 95 letech zemřel Hrdina Kubánské republiky, brigádní generál v záloze José Ramón Fernández Álvarez. "El Gallego" Fernandéz, jak mu říkali, se narodil v roce 1923 v Santiagu de Cuba. Od roku 1952 se zapojil do odporu proti Batistově diktatuře. V roce 1956 byl zatčen a vězněn až do vítězství Kubánské revoluce. Byl jedním z velitelů při porážce reakční invaze organizované CIA na Playa Giron v roce 1964. Sloužil v různých vojenských a politických funkcích, mimo jiné jako ministr školství a místopředseda ministerské rady. Člen vedení KS Kuby od jejího prvního sjezdu. Od roku 1997 byl předsedou Kubánského olympijského výboru. V roce 2001 mu byl udělen titul Hrdiny Kubánské republiky.

Prezident Kubánské republiky Miguel Díaz-Canel ve své kondolenci napsal, že Kuba ztratila svého příkladného hrdinu a vychovatele.

 
Dva karafiáty pro soudruha Stalina - prosinec 2018 Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

21. prosince v 10 hodin se konalo tradiční pokládání květin u hrobu Josifa V. Stalina u kremelské zdi v Moskvě na počest výročí jeho narození.

Bylo položeno 13 500 rudých karafiátů od vděčných potomků. Počtem květů to byla rekordní akce za celou dobu (celkově bylo shromážděno 386 865 rublů na nákup rudých karafiátů).

 
Úleva na obzoru Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Německá horečnatá politická scéna trochu vychladla. Dvojí ulehčující vydechnutí některým lidem dovolilo přestat si okusovat nehty, alespoň na nějaký čas.

První událost začala hlasitým třeskem; čtyřiašedesátiletá Angela Merkelová odstoupila! Po 18 letech předsednictví největší straně, Křesťansko-demokratické unii (CDU), a po 13 letech coby kancléřka, opovrhla svým vlastním tvrzením, že obě funkce patří do rukou jednoho člověka, a té první se vzdala. Může zůstat kancléřkou do roku 2021, ale o čtvrté funkční období už usilovat nebude. Šeptalo se, že jí možná ani tak dlouho nezůstane; tahle vrcholná funkce není až tolik utvrzená, jako prezidentství USA. Ale takový šepot je daleko od daného a průzkumy jí stále dávají více než padesátiprocentní přízeň. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 55 z 1506
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.