Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Projev člena politbyra ÚV KKE Georgiose Marinose Tisk E-mail
Středa, 27 listopad 2013

Projev člena politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Řecka Georgiose Marinose přednesený na 15. Mezinárodního setkání komunistických a dělnických stran v Lisabonu


Vážení soudruzi,

děkujeme Portugalské komunistické straně za pohostinnost a zdravíme delegace stran, účastnící se 15. Mezinárodního setkání komunistických a dělnických stran.

Komunistická strana Řecka u příležitosti 100. výročí narození Álvara Cunhala vzdává úctu tomuto význačnému představiteli komunistického hnutí a generálnímu tajemníkovi Portugalské komunistické strany.

Álvaro Cunhal zasvětil svůj život boji za zájmy dělnické třídy, socialismu a byl také vřelým zastáncem principu proletářského internacionalismu.

Boj této generace komunistů nás inspiruje k tomu, abychom při realizaci úkolů, stojících před námi v boji za svržení přeživšího se kapitalistického systému, pokračovali s větší rozhodností.

Celý článek...
 
To, co spojuje komunisty celého světa, je silnější než to, co je rozděluje Tisk E-mail
Úterý, 26 listopad 2013

Pozdravný projev Jeronima de Sousy, generálního tajemníka Portugalské komunistické strany, přednesený na 15. Mezinárodním setkání komunistických a dělnických stran, které se konalo ve dnech 8. - 10. listopadu 2013 v Lisabonu. 

Vážení soudruzi,

Jménem ústředního výboru Portugalské komunistické strany Vás vítám v Portugalsku a předávám Vám bratrské pozdravy portugalských komunistů.

Máme velkou radost z přítomnosti tak velkého počtu delegací, což je zjevný signál, jaký význam je přikládán mezinárodnímu setkání komunistických a dělnických stran v komunistickém a revolučním hnutí.

Celý článek...
 
Antonio Banderas v CNN: Chávez je inspirací Tisk E-mail
Úterý, 19 listopad 2013

Španělský herec Antonio Banderas překvapil veřejnost během rozhovoru pro televizi CNN, když uvedl, že svět by se měl inspirovat ekonomickou politikou zesnulého venezuelského prezidenta Hugo Cháveze.

Reportérka Ana Pastorová kladla Banderasovi řadu otázek týkajících se aktuální ekonomické krize a možných řešení, zejména ve vztahu ke krizi v USA a v evropských zemích. Známý herec prohlásil, že zodpovědnými za krizi jsou velké korporace a jim sloužící vlády. Reportérka následně opáčila, jaké nabízí řešení? Banderas energicky odpověděl: "Jak to udělal Chávez, rozbít tento systém," a obhajoval politiku znárodnění velkých korporací.

Banderas rovněž kritizoval prezidenta USA Obamu, který zklamal americkou veřejnost a nesplnil to, co ve svých dvou volebních kampaních sliboval.

 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran Evropy Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2013

Evropské komunistické setkání 2013 

Komunistické a dělnické strany Evropy, jež se setkaly na schůzi evropských komunistických stran 2013 pořádané v Bruselu 30. září, adresují svůj bojový pozdrav dělnické třídě, lidovým vrstvám, mládeži a zdůrazňují, že budou hrát vůdčí roli, aby zápas dělnického a lidového hnutí nabyl na účinnosti a získal masový charakter. 

Celý článek...
 
Nová iniciativa evropských komunistů Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2013

Vznikem Iniciativy komunistických a dělnických stran pro studium a vyhodnocování evropských otázek a pro koordinaci aktivit se uskutečnil důležitý krok směrem k dalšímu sjednocování komunistického hnutí v Evropě.

První říjnový den byl v budově Evropského parlamentu v belgickém Bruselu založen nový společný projekt evropských komunistů. Za účasti Komunistické strany Čech a Moravy zde došlo ke vzniku Iniciativy komunistických a dělnických stran pro studium a vyhodnocování evropských otázek a pro koordinaci aktivit. Na založení společné iniciativy se včetně českých komunistů podílely na tři desítky evropských komunistických stran.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1064
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.