Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, November 23 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
KS Kuby: Naléhavé poselství komunistickým a organizacím pracujících v celém světě Tisk E-mail
Úterý, 26 únor 2019

Zveřejňujeme výzvu Komunistické strany Kuby ke komunistickým a dělnickým organizacím po celém světě proti nové americké agresi vůči Bolívarovské republice Venezuela. Připomeňme, že poslední víkend došlo k pokusu o provokaci na venezuelsko-kolumbijských hranicích při pokusu o průchod skupiny nákladních vozů tzv. humanitárního konvoje ve skutečnosti orchestrovaného vládou USA. Došlo k zapálení jednoho z kamiónů (podle záznamů samotnými proamerickými aktivisty) a ke krádeži obrněného vozu třemi dezertéry, kteří při průjezdu hranic zranili civilisty. Jednalo se o pokus o provokaci se známým a tolikrát opakovaným průběhem následovaným předpokládanou přímou vojenskou agresí. Známý americký reakční politik Marco Rubio dokonce sdílel k ilustraci fotografii brutálně zavražděného Muammara Kaddáfího s fotografií prezidenta Venezuely Nicolase Madura. To je demokracie a to jsou lidská práva podle amerického imperialismu.
Naštěstí díky pevnosti a odhodlání venezuelské armády byla provokace zažehnána. Konaly se také masové akce na podporu Bolívarské revoluce. Je jasné, že tímto pokusem provokace nekončí. Americká armáda navyšuje svou přítomnost v okolí Venezuely.
Tento vývoj zaštítila Evropská unie svými výhružkami a ultimáty. Včetně české vlády, která narozdíl například od Slovenské republiky podpořila puč, a českého prezidenta Miloše Zemana, který navíc pozval pučistického samozvaného "prezidenta", loutku USA, do České republiky. Zopakoval tak svou roli podporovatele amerického imperialismu z před 20 lety při bombardování Jugoslávie. Jedná se o hanebný zásah do věcí jiné země a ČR tak nese spoluvinu na americké agresi. Tento krok KSM jednoznačně odsuzuje.
Nyní se čeští komunisté musí jednoznačně postavit přípravám agrese i jejímu ospravedlnění, které provádí česká vláda a prezident.

(pozn. KSM)

 

Jak zdůrazňuje prohlášení Kubánské revoluční vlády z 13. února: "Eskalace nátlaku a akcí vlády Spojených států připravující se na vojenské dobrodružství maskované humanitární akcí" vytváří nejen reálnou hrozbu venezuelskému lidu, ale znamená skutečné nebezpečí pro mír ve světě.

Celý článek...
 
Přiznání NYT, že v Afghánistánu jde o selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2019

Přiznání New York Times, že v Afghánistánu jde o naprosté selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci

Úvodník uveřejněný 3. 2. 2019 v New York Times (NYT) s názvem "Konec války v Afghánistánu" vyprovokoval pochopitelně odpověď prominentních zastánců desítky let trvajících amerických "válek proti terorismu", označovaných podvodně jako "humanitární intervence". (Dokonce i český ministr obrany se nechal slyšet, že když odejdou Američané, odejdeme také. pozn. překl.)

Celý článek...
 
Rezoluce VS OSN proti heroizaci nacismu Tisk E-mail
Neděle, 10 únor 2019

17. 12. 2018 přijalo Valné shromáždění Organizace spojených národů (VS OSN) rezoluci označenou A/73/587 o boji proti heroizaci nacismu, jejíž text předložilo Rusko, jako spoluautoři vystoupily vlády dalších 55 zemí světa.

Rezoluce byla schválena 131 vládami, například Sýrií, ČLR, Venezuelou, Běloruskem, Íránem, Irákem a mnoha dalšími, které vláda USA po desetiletí označuje za darebácké státy, tvořící "osu zla". Rezoluci odmítly vlády USA a českou vládou tolik oblíbená Ukrajina, kterou ovládl v roce 2014 nacismus. Hlasování se zdržely všechny státy EU a Austrálie, Bosna a Hercegovina, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Makedonie, Moldavsko, Norsko, Nový Zéland, Švýcarsko, Turecko a další - celkem 55. Byly mezi nimi všechny státy, jejichž vlády vyvražďovaly, pod vedením Hitlera Židy a Romy, jako Německo, Itálie, Chorvatsko, Maďarsko a Slovensko.

Celý článek...
 
Vláda Slovenské republiky neuznala pučistu ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

https://davdva.sk/velke-vitazstvo-lavice-slovenska-republika-neuznava-guaida/

Vláda Slovenské republiky, na rozdíl od té České, se nepřidala k loutkám USA a neuznala puč ve Venezuele, který připravily Spojené státy společně s místní reakcí, a neuznala člověka, který sám sebe prohlásil za prezidenta.

To v ČR Babišova vláda zcela nesuverénně podpořila imperiální ambice USA a EU. Prezident Zeman poté vydal skandální prohlášení, v kterém zve pučistu do ČR. Připomeňme, že Spojené státy hrozí vojenskou intervencí.

Symbolické je, že se blíží 20leté výročí od vstupu ČR do NATO a bombardování Jugoslávie, při kterém náš vzdušný prostor byl zneužit k přeletu bombardérů - právě za Zemanovy sociálně demokratické vlády.

Ruce pryč od Venezuely!

 
KS Evropy: Zastavte vměšování a agresi ve Venezuele! Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2019

Předkládáme prohlášení komunistických stran Evropy proti imperialistickému vměšování EU vůči Venezuele v součinnosti se zájmy USA (KSM již vydala své stanovisko dříve ). Prohlášení podepsala i KSČM. Donald mezitím mluví o vojenském zásahu jako o jedné z možností (zároveň s probíhající neoficiální intervencí), jestřáb John Bolton má v zápisníku poznámku o vyslání amerických vojsk do Kolumbie. Výhrůžky uznáním samozvaného a ničím nepodloženého "prezidenta" mezitím naplnila bývalá koloniální velmoc Španělsko. Řecko to odmítlo, Itálie o podobném kroku EU váhá. Ministr zahraničí ČR v Babišově vládě, sociální demokrat Petříček navrhuje uznat vůdce puče řízeného z USA jako oficiálního představitele. Pokračuje tak v servilní politice téměř 20 let od vstupu ČR do NATO a od dovolení přeletů bombardérů při vražedném bombardování Jugoslávie.

Poznámka redakce KSM.cz

Solidarita s Bolívarovskou revolucí a venezuelským lidem!


Tvrdě odsuzujeme vystupňované vměšování a vydírání ze strany Evropské unie vůči Bolívarovské republice Venezuela, které je sladěno a v součinnosti s pučistickou operací "sebe-prohlášení" loutkového prezidenta, řízenou a vedenou Trumpovou administrativou, která se za arogantního porušování mezinárodního práva pokouší svrhnout legitimního, lidovým hlasováním zvoleného prezidenta Nicolás Madura, a rozvrátit tak venezuelský ústavní řád.

Odmítáme nepřípustné prohlášení Evropské unie, které - zcela podle plánu o státním převratu z roku 2002 - vyhrožuje uznáním "prezidenta" vytvořeného USA, dalším bojkotem, teroristickými akcemi a hospodářskou, finanční, politickou a diplomatickou blokádou a nezákonným konfiskováním majetku a finančních zdrojů, což je základem hospodářských problémů Venezuely a útrap, které pociťují její lid.

Odsuzujeme vystupňování agrese vůči Venezuele, prováděnou USA, EU a vládami tzv. "Limské skupiny", při níž útočí na suverenitu a práva Venezuely a venezuelského lidu a při níž usilují o vydrancováních obrovské zdrojů země, jako je ropa.

Požadujeme ukončení vměšování a agresi v Bolívarovské republice Venezuela a respekt k její svrchovanosti a nezávislosti!

Vyzýváme k solidaritě s Bolívarovskou revolucí a venezuelským lidem!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1515
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.