Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 17 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Antonio Banderas v CNN: Chávez je inspirací Tisk E-mail
Úterý, 19 listopad 2013

Španělský herec Antonio Banderas překvapil veřejnost během rozhovoru pro televizi CNN, když uvedl, že svět by se měl inspirovat ekonomickou politikou zesnulého venezuelského prezidenta Hugo Cháveze.

Reportérka Ana Pastorová kladla Banderasovi řadu otázek týkajících se aktuální ekonomické krize a možných řešení, zejména ve vztahu ke krizi v USA a v evropských zemích. Známý herec prohlásil, že zodpovědnými za krizi jsou velké korporace a jim sloužící vlády. Reportérka následně opáčila, jaké nabízí řešení? Banderas energicky odpověděl: "Jak to udělal Chávez, rozbít tento systém," a obhajoval politiku znárodnění velkých korporací.

Banderas rovněž kritizoval prezidenta USA Obamu, který zklamal americkou veřejnost a nesplnil to, co ve svých dvou volebních kampaních sliboval.

 
Společné prohlášení komunistických a dělnických stran Evropy Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2013

Evropské komunistické setkání 2013 

Komunistické a dělnické strany Evropy, jež se setkaly na schůzi evropských komunistických stran 2013 pořádané v Bruselu 30. září, adresují svůj bojový pozdrav dělnické třídě, lidovým vrstvám, mládeži a zdůrazňují, že budou hrát vůdčí roli, aby zápas dělnického a lidového hnutí nabyl na účinnosti a získal masový charakter. 

Celý článek...
 
Nová iniciativa evropských komunistů Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2013

Vznikem Iniciativy komunistických a dělnických stran pro studium a vyhodnocování evropských otázek a pro koordinaci aktivit se uskutečnil důležitý krok směrem k dalšímu sjednocování komunistického hnutí v Evropě.

První říjnový den byl v budově Evropského parlamentu v belgickém Bruselu založen nový společný projekt evropských komunistů. Za účasti Komunistické strany Čech a Moravy zde došlo ke vzniku Iniciativy komunistických a dělnických stran pro studium a vyhodnocování evropských otázek a pro koordinaci aktivit. Na založení společné iniciativy se včetně českých komunistů podílely na tři desítky evropských komunistických stran.

Celý článek...
 
Kdo si vezme Ukrajinu? Tisk E-mail
Pátek, 08 listopad 2013

Logika studené války. 

Moskva - Komentuji událost, která je ODTUD velmi dobře vidět či spíše je mimořádně vidět jako hlavní událost, zatímco v Evropě a v Itálii se doposud odehrává v tichosti: příští setkání EU ve Vilniusu, které proběhne na konci listopadu, a bude muset rozhodnout o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou. Rozhodnutí mimořádné politické a strategické důležitosti, které je předurčeno změnit mnohé z budoucnosti Evropy a z budoucnosti vztahů mezi Ruskem a Evropou  

V sázce je otázka: "kdo si vezme Ukrajinu". Podle toho, co se ukazuje dnes, je odpověď jasná: Ukrajinu si vezme EU. Ukrajina se připojí k EU a v této formě prakticky přijme všechna eurounijní pravidla: je to klíčový krok pro plné začlenění Ukrajiny do evropského trhu, se všemi z toho plynoucími pravidly a právními závazky. To je to, co se pravděpodobně rozhodne ve Vilniusu, i když hra je ještě otevřená a ne všechny karty byly položeny na stůl. Některými kartami nyní hraje Rusko, a to s velkou energií a také velkou tvrdostí.  

Celý článek...
 
Potřeba ukončit ekonomickou, obchodní a finanční blokádu uvalenou Spojenými státy americkými na Kubu Tisk E-mail
Neděle, 03 listopad 2013

Zpráva Kuby k Rezoluci 67/4 Valného shromáždění Spojených národů nazvané "Potřeba ukončit ekonomickou, obchodní a finanční blokádu uvalenou Spojenými státy americkými na Kubu"

Červenec 2013  

ÚVOD

Ekonomická, obchodní a finanční blokáda vlády Spojených států uplatňovaná od začátku kubánské revoluce je i 50 let poté navzdory volání mezinárodního společenství hlavní složkou politiky Spojených států vůči malému karibskému ostrovu v jejich snaze zničit revoluci a obnovit jejich hegemonii nad Kubou.

Uvedená skutečnost se jasně odráží v systematickém zostřování politiky ekonomického rdoušení a v posilování a integrování zákonných a normativních opatření, řídících tuto politiku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1062
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.