Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 26 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Změny ve strategii Washingtonu Tisk E-mail
Pátek, 11 listopad 2016
Geopolitické neúspěchy ve 21. století nedovolily americkému a transatlantickému imperialismu řešit globální krizi a udržovat při tom růst jeho vlastní ekonomiky. Hlavní rozpory se i nadále vyostřují a ovlivňují všechny oblasti života lidské civilizace. Podívejme se na hlavní problémy, které budou určovat tendence americké geopolitiky v budoucnosti. Hlavním problémem imperialismu v současnosti je rozpor mezi růstem výroby a spotřeby a možnostmi ekologických systémů planety nezbytnými pro další rozvoj.
Celý článek...
 
Pohled na výsledky voleb do Státní Dumy v Rusku Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2016

Zhodnocení voleb z hlediska Komunistické strany Ruské federace (KS RF)

"Situace ve světě i v Rusku, je krizová. Za této situace měl prezident Putin pouze dvě volby: buď přimět stranu "Jednotné Rusko", v jejímž čele stojí, ke konstruktivnímu dialogu, anebo pokračovat v politice, která přivedla Rusko do krizové situace.

Zvolil druhou možnost - pokračování v té politice, která Rusko přivedla do krize. Bylo sečteno pouze 13% hlasů a již prezident Putin prohlásil: "Nyní je možné s konečnou platností říci, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství". Nemusel čekat do 21 hod., kdy měly být vyhlášeny oficiální výsledky voleb. Proč si to mohl dovolit? Protože jeho pretoriáni sami připravili zfalšované výsledky dávno dopředu.

 

Celý článek...
 
Projev generálního tajemníka WFTU George Mavrikose na 17. světovém odborovém sjezdu Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Poznámky na závěr

Drazí přátelé a bojovníci,

nejprve chci vyjádřit, jak si vážím důvěry, již jste mi vyjádřili tím, že jste mne zvolili generálním tajemníkem WFTU. Jménem PAME a řeckého třídně orientovaného odborového hnutí vám děkujeme za opakovanou podporu. Se svým znovuzvolením k vám cítím ještě větší zodpovědnost a zavazuji se, že vložím veškeré mé úsilí do boje za posílení WFTU a emancipaci mezinárodní dělnické třídy.

Celý článek...
 
17. všeodborový sjezd volá po boji, internacionalismu a jednotě Tisk E-mail
Sobota, 29 říjen 2016

17. sjezd Světové odborové federace (WFTU) očima indické delegátky

Vzduch v Mezinárodním sjezdovém středisku Inkosiho Alberta Luthuliho v (jihoafrickém) Durbanu rezonoval potleskem k pronášeným heslům tisíců dělníků, kteří se zde sešli ze všech možných koutů zeměkoule. Působivá grafika a barvité zobrazení výzvy Karla Marxe: "Dělníci celého světa, spojte se" bylo názorně vykresleno na rudém potahu auditoria. "Ať žije WFTU!", "Viva WFTU, Viva!", "Vive la WFTU!", "Vivat WFTU!", "WFTU de ukuphila!" vykřikovali ...dělníci - angličtí, francouzští, latinos, španělští, afričtí; černí, snědí, bílí - muži vřískali a tančili, živě a nevázaně. Byl to dech přitažlivě impozantní scény inaugurace historického 17. sjezdu WFTU, pořádaného od 5. do 8. října v jihoafrickém Durbanu.

Celý článek...
 
Tajné války Británie Tisk E-mail
Pondělí, 24 říjen 2016

Už více než 100 let je Británie trvale ve válce. Některé konflikty, takové jako Falklandy, se staly středem našeho národního příběhu, ale jiné, včetně brutálního potlačení povstalců v Ománu, jsou záměrně ukrývány.

V měsících po kapitulaci Japonska 14. srpna 1945 byli Britové připraveni uvěřit, že válka je za nimi. Deníky byly plné příběhů o možné samosprávě pro Indii a o přístavních dělnících, vstupujících do stávky v Londýně, Liverpoolu a Hullu. Je otázkou, kolik čtenářů deníku Manchester Guardian 6. prosince 1945 zahlédlo, natož aby jej četlo, krátký článek, schovaný na stánce šest, schoulený mezi dopisem čtenáře o procesech norimberských válečných zločinů a hlavním článkem o založení OSN. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1353
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.