Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, September 21 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Svět krvácí v regionálních konfliktech Tisk E-mail
Pondělí, 13 březen 2017

Ideologové kapitalismu se snaží krýt vznik válek a regionálních konfliktů politickými, náboženskými, národnostními rozpory, od zániku SSSR pak nutností bojovat proti světovému terorismu. Nikde se nezmiňují o pravých příčinách konfliktů, vyvolaných úsilím hlavních imperialistických velmocí o ovládnutí teritorií k uloupení jejich přírodního bohatství a ovládnutí trhů a již vůbec ne o uměle vyvolaných provokacích, které konflikt, nebo hybridní válku zažehnou. Jednou z těchto institucí je "Heidelbergský institut studii mezinárodních konfliktů". 24. 2. 2017 vydal opět svou ročenku "Barometr konfliktů". (Conflict Barometer 2016 - Heidelberg Institute for International Conflict ...)

V roce 2016 pracovníci institutu napočítali ve světě 402 konfliktů, z nichž 226 byly násilné. 18 konfliktů označil institut za "regionální války". V Evropě takto nazvali konflikt v Donbasu, kde podle nich "odpor proruských separatistů proti vládním silám přinesl podle údajů OSN až 10 tisíc obětí".

Celý článek...
 
Americká vojenská nadvláda - vtip? Tisk E-mail
Pátek, 10 březen 2017

Veterán vietnamské války Gordon Duff, bývalý příslušník americké námořní pěchoty, se zamýšlí nad americkými válkami v zahraničí a postavením velitelského sboru a generály, kterými se nyní obklopil nový prezident Trump.

Trump nemá žádné zkušenosti s armádou, stejně jako je neměl jeho předchůdce Obama. To ale neznamená, že nemůže vydat povel k likvidaci života na Zemi.

George W. Bush vedl, stejně jako Trump, život privilegovaného dítěte a v době války ve Vietnamu strávil nějaký čas v Texaské Národní gardě. Ve Vietnamu bylo příliš nebezpečno.

 

Celý článek...
 
13. pětiletý plán v ČLR Tisk E-mail
Středa, 08 březen 2017

Jednou z nejvýznamnějších ekonomicko-politických událostí března minulého roku bylo schválení 13. pětiletého plánu na léta 2016 - 2020.

Soudobé pětileté plány v ČLR nejsou tím, čím byly pětiletky v bývalých socialistických státech a SSSR. Na zpracování plánu se podílelo 11 generálních ředitelů soukromých společností.

Čínská ekonomika je skutečně tržní, přestože to vedoucí imperialistické velmoci a WTO i MMF odmítají. Tržní však v tom smyslu, že její výrobní podniky, včetně státních, nekoordinují své plány a není jim centrálně stanovováno kolik čeho mají vyrobit, Každý podnik tvoří svůj vlastní plán, na základě průzkumu vnitřního i globálního trhu. Plán vychází i z krátkodobějších prognóz, vzhledem ke stále se zrychlující dynamice rozvoje světa. Plány jsou sestavovány i na základě různých dlouhodobých i krátkodobých smluv podniků s odběrateli. 

Celý článek...
 
Evropské středisko SOF k MDŽ Tisk E-mail
Středa, 08 březen 2017

Evropské oblastní středisko SOF rozesílá vřelé pozdravy všem pracujícím ženám k výročí 8. března, Mezinárodního dne žen.

I po 160 letech zůstává povstání dělnic v New Yorku majákem pro miliony pracujících žen, bojujících za rovnost, lepší podmínky a život s právy.

Výročí MDŽ přichází ve tvrdých podmínkách pro dělnickou třídu v Evropě i po celém světě následkem kapitalistické krize a útoků na práva pracujících. Situace a postavení pracujících žen se s ekonomickou krizí zhoršily a po většinu doby trpí silněji nezaměstnaností, mzdovými škrty a porušováním svých základních práv, nedostatečnou - nebo neexistující - nutnou sociální podporou v mateřství, pružnými formami zaměstnání, diskriminací na pracovním trhu a nedostatkem volného času, což jim často brání i v účasti na odborářské činnosti. Navíc se pracující ženy často stávají oběťmi násilí a rasistického tlaku zaměstnavatelů, a migrantky a ženy na útěku trpí různými tlaky a diskriminacemi.

Celý článek...
 
Nová vlna politického útlaku v Polsku Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Úřad prokurátora vydal rozhodnutí obnovit obžalobu členů Komunistické strany Polska (KPP) a redakčního týmu periodika "Brzask", obžalovaných z "propagace totalitního režimu".

2. února oblastní prokurátor v Katowicích, který tvrdí, že "odkazování na marxisticko-leninskou ideologii ukazuje na propagaci totalitního systému", podal odvolání proti rozhodnutí oblastního soudu v Dabrowe Górniczi nepokračovat v právních procesech, trvajících déle než rok.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1380
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.