Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, May 26 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Kdo je odpovědný za krizi s utečenci v Evropě? Tisk E-mail
Neděle, 13 září 2015

Strašné snímky tříletého utopeného syrského chlapce, ležícího obličejem v písku na tureckém pobřeží, názorně ukazují celému světu pravou tvář zoufalé krize na Středním Východě, která vrcholí masovým úprkem jejich obětí.

Rodina běžence Aylana Kurdiho uprchnula ze syrského města Kobani, společně s desítkami tisíc dalších, které stihl stejný osud. Vleklé obklíčení města teroristy Islámského státu a americké letecké útoky ponechaly město v ruinách, došlo ke zničení celé infrastruktury, včetně elektřiny, vody a zdravotnických zařízení. Chlapec patřil do dvanáctičlenné skupiny běženců, kteří všichni zahynuli při pokusu dostat se do Řecka, včetně jeho matky a pětiletého bratra.

Celý článek...
 
"Čínská nemoc" se jmenuje kapitalismus Tisk E-mail
Sobota, 05 září 2015

Burzovní krize v Číně a v nastupujících ekonomikách vyvolává velké znepokojení v Evropě a v USA. Nejedná se o čistě finanční krizi. Za pádem burz stojí největší pokles indexu průmyslové výroby za posledního šest a půl roku, pokles exportu o 7,3 procenta v prvním půlroce roku 2015 ve srovnání s předcházejícím rokem a drastické zpomalení růstu HDP v Číně, která je druhou největší ekonomikou světa a v posledních letech byla i její lokomotivou.

Celý článek...
 
KKE: Tváří v tvář předčasným volbám Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015

Vláda SYRIZA-ANEL odstoupila, což vyústilo v předčasné parlamentní volby (s největší pravděpodobností 20. září).

Jak známo, SYRIZA vyhrála volby v lednu 2015 a oklamala pracující, slibujíc zrušení protilidových zákonů, které byly předtím přijaty vládami PASOK (řecká sociální demokracie) a Nové demokracie (pravicová strana), po dohodách (tzv. memorandech) s imperialistickými organizacemi (EU, IMF, ECB).

KKE včas varovala, že SYRIZA, "levicová" oportunistická strana, jež se změnila v sociálně-demokratickou, byla vybrána buržoazií ke zvládnutí krize a nemohla zavést politickou linii ve prospěch lidí.

Celý článek...
 
Turecké úřady hrozí těm, kdo budou šířit fotografii zhanobení Ekin Vanové Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2015

Gubernátor provincie Muş znepokojený šířením fotografie dokumentující zavraždění a zhanobení mrtvoly kurdské partyzánky Ekin Vanové ve světě vyhlásil:

"Naší pozornosti se dostaly některé obrázky ženské členky teroristické organizace PKK, která byla zabita při střetu s bezpečnostními silami v zemědělské zóně naší provincie 10. srpna 2015. Obrázky jsou šířeny po sociálních sítích. Bylo zahájeno administrativní a trestní stíhání vůči těm co tyto obrázky sdílejí."

 

Celý článek...
 
Příručka vydaná Pentagonem ospravedlňuje válečné zločiny a cenzuru tisku Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 srpen 2015

Pondělní (10. 8.) úvodník listu New York Times upozornil americkou veřejnost na příručku vydanou Pentagonem - nový rozsáhlý dokument, definující pravidla vedení vojenských operací na válčišti, která by měli dodržovat američtí vojáci a jejich velitele.

Dokument nazvaný "Příručka Zákon války" má 1165 stránek a byl publikován již v červnu 2015. Zpočátku byl však dosud projednáván pouze v okruhu funkcionářů zabývajících se vojenským právem a bezpečnostní politikou.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1279
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.