Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, February 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Petice proti kriminalizaci Komunistické strany Polska Tisk E-mail
Pondělí, 23 květen 2016

https://www.change.org/p/kpp-polish-communist-party-protest-against-the-criminalization-of-anti-capitalist-voice-in-poland

Text petice v češtině:

31. března porušil soud v Dabrowa Gornicza konající jménem Polské republiky základní právo svobody vyjadřování. Vláda III. Polské republiky vyhlásila za využití soudní moci válku všem pokrokovým silám, které protestují proti kapitalismu a nové historické politice prováděné od roku 1989, obzvláště současné vlády strany Právo a spravedlnost. Aktivisté legálně registrované strany Komunistická strana Polska (KPP) byli odsouzeni na několik měsíců vězení s nucenými sociálními pracemi za propagaci marxistické vědy (a marxistických myšlenek) a sociální spravedlnosti.

Jako levicoví aktivisté vyjadřujeme své překvapení z rozsudku soudu a předpokládáme, že byl vydán bez znalosti věci, bez znalosti dějin, ale jen podlé názoru Institutu národní paměti (IPN) a soukromého přesvědčení.

Vláda a její instituce se stále více sbližují s nacionalisty, tolerují a souhlasí s činností extrémně pravicových organizací volajících po nenávisti, rasismu a xenofobii, demonstrujících v ulicích a útočících na cizince atd. A v tu samou chvíli vládci nepřipouštějí, očividně ze svých důvodů, prosazování myšlenek rovnosti, svobody a sociální spravedlnosti.

Žádáme všechny aktivisty levice v Polsku a na celém světě, aby protestovali u ombudsmana, ministra spravedlnosti a generálního prokurátora. Prosíme, podepište tuto petici a braňte levicové myšlenky a právo k jejich propagaci! Dnes je to KPP, zítra my všichni!

 
1. máj již opět není jenom vzpomínkou na dávnou historii - Ukrajina 2016 Tisk E-mail
Pondělí, 09 květen 2016

Je to už nějakých 26 let, co lidé v Československu chodili do průvodů na 1. máje a bylo to vlastně tak trochu ze zvyku. Avšak doba, kdy i u nás se účast na prvomájových oslavách opět stane výrazem osobní statečnosti při prosazování práv pracujících a boji za mír, se také blíží. A bude to tak, že čím později se otevřeně postavíme kapitalismu, jenž nakonec plodí fašismus, tím bude naše situace komplikovanější.

Celý článek...
 
Venezuela: Boj pokračuje Tisk E-mail
Pondělí, 02 květen 2016

Vloni 6. prosince dosáhla Spojenými státy podporovaná venezuelská opozice vítězství v parlamentních volbách se ziskem dvoutřetinové většiny v Národním shromáždění. Coby jejich teprve druhé vítězství po dvaceti pokusech, musí chutnat hodně sladce po osmnácti létech téměř neustálých ztrát.

Někdo tvrdí, že to oznamuje konec Chavismu, že to je důkaz, že Maduro nenaplňuje Chávezův odkaz nebo že vnitřní rozkoly ve vládnoucí Jednotné socialistické straně Venezuely teď vládu rozštěpí. Dosud k ničemu z toho nedošlo.

Celý článek...
 
Mezi ukrajinskou kovadlinou a syrským kladivem bobtná také Pobaltí Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 duben 2016

Vztahy mezi NATO a Ruskem neznají uvolnění napětí. Rámec krize se očividně rozšiřuje [Giuseppe Masala]

Vztahy mezi NATO a Ruskem neznají uvolnění napětí:

  • Včera běžně velmi opatrný (a obecně ironický) Sergej Lavrov prohlásil, že turecké chování může mít katastrofální následky. Týká se to též tří tisíc tun zbraní přepravených tzv. "umírněným" rebelům;
Celý článek...
 
Politické stanovisko Národního výkonného výboru Komunistické strany Irska Tisk E-mail
Pondělí, 11 duben 2016

6. dubna 2016

Národní výkonný výbor Komunistické strany Irska (CPI) na své pravidelné schůzce vyhodnotil současnou politickou situaci a úkoly, před nimiž stojí komunistické a širší dělnické hnutí a pokrokové síly.

CPI vítá masivní účast pracujících z celé země na oslavách povstání z roku 1916. Desetitisíce se zúčastnily oficiální vládní vzpomínky a stovek místně organizovaných, obcemi financovaných akcí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1324
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.