Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Očišťování nacistů Tisk E-mail
Pondělí, 16 září 2019

Christopher Black: The Whitewashing of the Nazis

Autor: Christopher Black je právník v oboru mezinárodního trestního práva, žijící v Torontu. Účastnil se soudních procesů proti válečným zločinům. V poslední době publikoval knihu: "Pod mraky" (Beneath the Clouds). Je autorem esejí o mezinárodním právu, politickém vývoji a světových událostech, které publikuje na online magazínu "Nový pohled na východ" (New Eastern Outlook).

Ve své stati uvádí:

Měl jsem v úmyslu napsat článek o Iráku a americké diktatuře nad národem s tragickým osudem, který byl, jako mnoho dalších, rozbitý americkou vojenskou mašinérií. Je však obtížné vyhledat skutečně reálná fakta o tom, co se událo v Iráku. Všechny nové zprávy jsou cenzurovány, události nejsou vysvětlovány, politici hovoří nejasně, americký vliv a zločiny jsou maskovány. Rozhodl jsem se tedy, že napíši něco o očišťování nacismu.

Celý článek...
 
(Ne-)zaměstnanost mládeže ve světě Tisk E-mail
Pátek, 13 září 2019

Na základě údajů ILO z roku 2018 a celosvětově:

75 milionů mladých lidí je bez práce

problém nezaměstnanosti mládeže je zvlášť akutní v arabských státech (30,6 %), v osmadvacítce EU (18,4 %), v Latinské Americe a Karibiku (17 %) i jinde. Jako příklad uvádíme, že v Jižní Africe dosahuje nezaměstnanost mládeže 50 %.

Celý článek...
 
Čapajevova rodina se obrátila na Sergeje Šojgu ohledně znesvěcení památníku maršála Koněva v Praze Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 září 2019

V den stého výročí smrti legendárního velitele hrdiny občanské války Vasilije Čapajeva 5. září 1919 se rodina Čapajevů obrátila na ministra obrany Ruska ve věci ochrany vojenských památek.

Marina Čapajevová, praneteř partyzánského velitele, se obrátila na Sergeje Šojgu ohledně znesvěcení památníku maršála Sovětského svazu Ivana Koněva v Praze. I ohledně provokativně sprostého chování zástupce vedení české metropole.

Upozorňuj také vedení ruské armády na potřebu chránit vzpomínku na oběti sovětských hrdinů v zemi. Srovnává ničení pomníků Rudé armády (vedle sochy maršála Koněva i pomalování smíchovského tanku) s ideologickým projektem Ministerstva obrany ČR "Legie 100" v Rusku, v rámci kterého jsou po Rusku budovány monumenty běločechům - části legionářů, kteří sloužili zahraniční intervenci a reakci proti Ruské revoluci.

Videovzkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=82rLlqwbcxQ 

 
Osudová tahanice Tisk E-mail
Pondělí, 19 srpen 2019

Přetahování (lanem) je nevinný sport, a, pokud nepřijde vlna veder jako teď v USA a v Evropě, je pro účastníky zábavou. Ve světové politice to ale může být nebezpečná hra, zvlášť když ji hrají jako nějací staří Vikingové, přes ohniště, očekávající poražené.

Celý článek...
 
Sněhurka a brémské naděje Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2019

Před nahlédnutím do politického maelstromu (a připomenutím dvou starých pohádek) chci přivítat spoustu nových čtenářů, kteří se přihlásili k mým bulletinům. Doufám, že se jim budou líbit; jestli ne, řekněte mi proč nebo je prostě nechte být.

Do tohoto maelstromu jsou vtaženy dva čluny, jež vedly každou německou spolkovou vládu od roku 1949. Květnové volby do Parlamentu Evropské unie daly "Křesťanské unii" ubohých studených 28,9 %. Ačkoli je v Německu pořád největší, začínají se potácet. S brbláním na názory a zdraví Angely Merkelové (bystré oči a jazyky si už dvakrát všimly, jak se jí třesou [nejen; pozn. překl.] ruce) je už v plném proudu hon za novým kapitánem, bez slibných kandidátů v dohledu. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 1544
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.