Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, April 30 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Komunistická strana Řecka využije svých sil k přeskupení hnutí pro lidové spojenectví Tisk E-mail
Pondělí, 21 září 2015

Prohlášení generálního tajemníka ÚV Komunistické strany Řecka (KKE), Dimitrise Koutsoumpase k výsledkům mimořádných parlamentních voleb

Podle konečných výsledků, KKE obdržela 5,55% hlasů.

Dimitris Koutsoumpas: "KKE zdraví stovky tisíc lidí, kteří ji poctili svými hlasy. Všichni ti muži a ženy, kteří nedbali vydírání, dilemat, překonali váhání a různé výhrady, aby spojili své síly s KKE.

Celý článek...
 
Co je Čína doopravdy? Rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem Tisk E-mail
Středa, 16 září 2015

Události poslední doby, například výkyvy na akciových trzích v Číně a jejich vliv na svět kapitálu, oslabení čínské měny, investice čínského kapitálu v ČR, stejně jako obkličování Číny základnami USA, provokace a pokusy o její územní dezorganizaci, její integrace do mezinárodních uskupení společně s Ruskem, to vše před komunistické hnutí předkládá velkou otázku o postavení a roli Číny uvnitř současného světového kapitalismu a imperialismu. KSM chce přispět k diskuzi o této otázce. Před nedávnem jsme zveřejnili článek "Čínská nemoc se jmenuje kapitalismus".

Nyní publikujeme rozhovor s profesorem Domenicem Losurdem o nedávných dějinách a současnosti Číny. KSM již dříve publikoval několik jeho textů, například: zde , zde , zde a zde .

Losurdovy texty vycházejí z dlouhodobého studia čínských i světových dějin a ze znalostí čínské současnosti.

Poznámka KSM


Domenico Losurdo je emeritním profesorem (Universita V Urbinu) a dokotorem h.c. (Universitá di Niteroi-Rio de Janeiro). Mezi jeho publikace nejvíce překládané do cizích jazyku uvádíme jen ty z poslední doby: La lotta di classe. Una storia politica e filosofica (Třídní boj, Politické a filosofické dějiny.), Laterza, Roma-Bari, 2013; La sinistra assente. Crisi, societá dello spettacolo, guerra (Chybějící levice. Krize, společnost spektaklu, válka.), Carocci, Roma, 2014; Il revisionismo storico. Problemi e miti (Historický revizionismus. Problémy a mýty.), nuova ed. ampliata, Laterza, Roma-Bari, 2015. Spolu s německým marxistickým teoretikem Hansem Heinzem Holzem vydával časopis Topos. Internationale Beiträge zur dialektischen Theorie viz zde http://toposzeitschrift.de/ v jehož redakční radě působil i prof. Jindřich Zelený.

Losurdo je rovněž ředitelem politicko-kulturního sdružení MarxXXI, které je blízké Straně italských komunistů, jejímž je členem. Protestoval proti udělení Nobelovy ceny míru čínskému disidentovi Liu, vzhledem k tomu, že ho považuje za podporovatele kolonialismu.

Celý článek...
 
Kdo je odpovědný za krizi s utečenci v Evropě? Tisk E-mail
Neděle, 13 září 2015

Strašné snímky tříletého utopeného syrského chlapce, ležícího obličejem v písku na tureckém pobřeží, názorně ukazují celému světu pravou tvář zoufalé krize na Středním Východě, která vrcholí masovým úprkem jejich obětí.

Rodina běžence Aylana Kurdiho uprchnula ze syrského města Kobani, společně s desítkami tisíc dalších, které stihl stejný osud. Vleklé obklíčení města teroristy Islámského státu a americké letecké útoky ponechaly město v ruinách, došlo ke zničení celé infrastruktury, včetně elektřiny, vody a zdravotnických zařízení. Chlapec patřil do dvanáctičlenné skupiny běženců, kteří všichni zahynuli při pokusu dostat se do Řecka, včetně jeho matky a pětiletého bratra.

Celý článek...
 
"Čínská nemoc" se jmenuje kapitalismus Tisk E-mail
Sobota, 05 září 2015

Burzovní krize v Číně a v nastupujících ekonomikách vyvolává velké znepokojení v Evropě a v USA. Nejedná se o čistě finanční krizi. Za pádem burz stojí největší pokles indexu průmyslové výroby za posledního šest a půl roku, pokles exportu o 7,3 procenta v prvním půlroce roku 2015 ve srovnání s předcházejícím rokem a drastické zpomalení růstu HDP v Číně, která je druhou největší ekonomikou světa a v posledních letech byla i její lokomotivou.

Celý článek...
 
KKE: Tváří v tvář předčasným volbám Tisk E-mail
Pondělí, 24 srpen 2015

Vláda SYRIZA-ANEL odstoupila, což vyústilo v předčasné parlamentní volby (s největší pravděpodobností 20. září).

Jak známo, SYRIZA vyhrála volby v lednu 2015 a oklamala pracující, slibujíc zrušení protilidových zákonů, které byly předtím přijaty vládami PASOK (řecká sociální demokracie) a Nové demokracie (pravicová strana), po dohodách (tzv. memorandech) s imperialistickými organizacemi (EU, IMF, ECB).

KKE včas varovala, že SYRIZA, "levicová" oportunistická strana, jež se změnila v sociálně-demokratickou, byla vybrána buržoazií ke zvládnutí krize a nemohla zavést politickou linii ve prospěch lidí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 1276
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.