Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, June 23 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
V Karibiku kolonialismus a nerovnosti znamenají, že hurikány tu zasahují tvrději Tisk E-mail
Středa, 11 říjen 2017

Hurikán Maria, 15. tropická tlaková níže této sezóny, způsobil pohromu v oblasti pouhé dva týdny po hurikánu Irma.

Zpustošení na Dominice je ohromující, napsal místní předseda vlády Roosevelt Skerrit na Facebooku po půlnoci 19. září. Příštího dne oznámila NPR, přes svou stanici WRTU v San Juanu: "Většina ostrova je bez elektřiny ... nebo bez vody."

 

Celý článek...
 
Co nás může učit Kuba (ve zdravotní péči) Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 říjen 2017

Dokonce i Trumpovi stoupenci souhlasí, že se můžeme něco naučit ze všeobecného, levného systému zdravotní péče v zemi. Má jej dobrý.

Byl to vzácný okamžik v debatě o zdravotní péči. Trumpova stoupenkyně Drea Holbertová z Kentucky, když vysvětlovala, proč odmítá republikánské zdravotnické zákony, reportérovi NPR řekla: "Doufám, že se podívají, co dělá Kanada, a dokonce i Kuba."

Celý článek...
 
Americké speciální síly zaznamenány na pozicích Islámského státu Tisk E-mail
Pondělí, 25 září 2017

Na průzkumných fotografiích zveřejněných ministerstvem obrany Ruské federace se objevuje vybavení speciálních sil americké armády na sever od Dajr az-Zauru, kde operují bojovníci Islámského státu. Ministerstvo ve svém prohlášení říká, že americké speciální síly zajišťují volný průchod proamerickým "Syrským demokratickým silám" skrze bojové uskupení Islámského státu. Tyto síly se volně pohybují po levém břehu Eufratu k Dajr az-Zauru (který syrská armáda po tvrdých bojích osvobozuje z obklíčení za podpory ruské armády) bez zjevného odporu ze strany teroristů. Fotografie z období mezi 8-12. září ukazují jasnou přítomnost amerických speciálních sil, aniž by činily zvláštní ochránná opatření. Podle nich to může znamenat, že se američtí vojáci "cítí absolutně bezpečně" v oblasti držené Islámským státem. Na snímcích je možné jasně identifikovat automobily, obrněné vozy (Cougar, Hummer) a stany.

Podrobnosti: https://www.rt.com/news/404365-us-special-forces-isis/

 
Evropský parlament cenzuroval 12 karikatur jako politicky "kontroverzní" Tisk E-mail
Pátek, 22 září 2017

Minulý týden Evropský parlament odmítl jako "štvavé" 12 karikatur řeckých umělců na bruselské výstavě. Vysmívání se vůdcům EU a jejich politice údajně odporuje "evropským hodnotám".

Celý článek...
 
Macron přijel do Řecka Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 září 2017

Macron přijel do Řecka - představitel "radikální levice" Tsipras zdraví bývalého bankéře, který se stal prezidentem

Emmanuel Macron přijel minulý týden do Řecka, aby pochválil úsporná opatření přijatá vládou Syrizy ("Koalice radikální levice") a pohovořil o budoucnosti Evropské unie.

Návštěva v Řecku jasně demonstruje co má Macron v zásobě pro francouzskou dělnickou třídu. Po volbách ve Spolkové republice Německo, 24. září, Berlín a Paříž mají v plánu použít EU k likvidaci sociálních práv, které si dělnická třída ve Francii a v celé Evropě vydobyla během XX. století. Ve svém útoku na dělnickou třídu hodlá finanční aristokracie využít maloburžoazní "radikální levici" jako klíčový politický nástroj.

Kráceno - Alex Lantier

Poznámka KSM: Další a další fakta (například návštěva Tsiprase na Ukrajině) ukazují, jak kapitál dokáže využít oportunní politiky k zneužití lidových hnutí. Takové případy "radikální levice" známe i z České republiky.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 1424
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.