Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, May 26 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Zemřel Hrdina Kuby Harry Villegas - spolubojovník Che v Bolívii Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 leden 2020

Kubánský generál Pombo bojoval spolu s Ernesto Che Guevarou na Kubě, v Kongu a v Bolívii

Revoluční hrdina Kuby, Harry 'Pombo' Villegas, jeden ze tří žijících Kubánů z partyzánské skupiny vedené velitelem Ernesten Che Guevarou, zemřel v neděli 29. prosince v Havaně ve věku 79 let.

Celý článek...
 
Velká shromáždění, velké rozdíly Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 prosinec 2019

Při pohledu z okna na širokou třídu Karl Marx Allee dole jsem za starých časů NDR vídal mnoho prvomájových průvodů, cyklistických závodů či maratonů. Nedávno jsem poprvé spatřil pomalou, nekonečnou šňůru zelených nebo žlutých traktorů. Později jsem se dověděl, že 5 600 z nich, poté, co zablokovaly dopravu při jízdě ze severního, jižního, východního i západního Německa, se spojily u Brandenburské brány, zaparkovaly ve vyrovnaných řadách a vyslovily své požadavky: "Méně, nebo lepší, pesticidů, OK! Méně, nebo lepší, hnojiv, také OK! I my chceme chránit planetu. Ale ne bez konzultace s námi, kteří bojujeme hořkou bitvu proti monopolním zemědělským gigantům a monopolním maloobchodním gigantům, jež ohrožují přežití nás, rodinných farmářů."

Celý článek...
 
Světová federace demokratické mládeže k Mezinárodnímu dni migrantů (18. prosince) Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 prosinec 2019

Války, intervence a okupace způsobují nárůst migrací a uprchlíků po celém světě. V některých zemích začíná vést k migraci také klimatická změna. V současné době je nuceno migrovat nebo se vysídlit až 70 milionů lidí.

V této souvislosti fašisté, krajní pravice a fundamentalisté propagují xenofobii a rasismus proti migrantům a uprchlíkům. Vládnoucí třída se snaží této situace využít k dezorientaci dělnické třídy, aby se nezaměřovala na svého třídního oponenta, a přiměla je, aby se místo toho soustředily na umělá rozdělení, jako jsou ty, které se místo toho týkají migrantů a uprchlíků.

Celý článek...
 
Program Labour Party k nápravě dopadů úspornosti nestačí Tisk E-mail
Pondělí, 09 prosinec 2019

Neperte se v bahně s prasetem, ušpiníte se a jemu se tam líbí.

Totéž platí pro bezohledného politika, který - pokud si není zcela jistý svými fakty - se dostane do statistické slepé uličky s Institutem finančních studií (IFS).

Ale ať je tón Paula Johnsona z ISF v diskusi o plánech výdajů dvou hlavních uchazečů v těchto volbách (a s nimi i Liberálních demokratů) jakkoli autoritativní, musíme ustoupit a podívat se na politiku.

Liberální demokraté jsou zjevně "rozpočtově nejkonzervativnější". Tak můžeme aspoň Jo Swinsonovou vyznamenat cenou útěchy za důslednost. Její manifest je v klíčových ohledech opravdu konzervativní.

Celý článek...
 
Zjuganov: O upevňování ideově politických, organizačních a morálních základů KPRF Tisk E-mail
Neděle, 24 listopad 2019

Gennadij Zjuganov, předseda Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace (KPRF), pronáší projev o úkolech své strany v současnosti. Mluví o místě Ruska v současném imperialismu, roli ruské vládnoucí třídy, neoliberální opozice, o úsilí o barevné revoluce. Ale také o nutnosti třídního přístupu, směřování na socialismus, a o narůstající hrozbě oportunismu ve straně. Speciálně zmiňuje pronikání maloburžoazního vědomí a parlamentarismu u členů a představitelů strany. Jevy, které mají určitou analogii i v české politice a jejichž podstatu je tak potřeba správně vnímat do všech důsledků. V sázce je budoucnost komunistického hnutí i země. (pozn. KSM)

Systémová krize, politická, ekonomická i duchovní se v Rusku dále vyostřuje. Krize již prošla mnoha fázemi. Finanční krize v roce 2008 značně zhoršila postavení pracujících. Jejich situace se pak nevratně zhoršila po zavedení sankcí proti Rusku v roce 2014. Důchodová reforma prosazena v roce 2018 zdůraznila buržoazní zločinné reformování Ruska. Krach liberálního kurzu vlády se potvrdil. Tvrzení o stabilitě Putinova vedení je stále více diskreditováno výkonnou mocí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 1560
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.