Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 25 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Macron přijel do Řecka Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 září 2017

Macron přijel do Řecka - představitel "radikální levice" Tsipras zdraví bývalého bankéře, který se stal prezidentem

Emmanuel Macron přijel minulý týden do Řecka, aby pochválil úsporná opatření přijatá vládou Syrizy ("Koalice radikální levice") a pohovořil o budoucnosti Evropské unie.

Návštěva v Řecku jasně demonstruje co má Macron v zásobě pro francouzskou dělnickou třídu. Po volbách ve Spolkové republice Německo, 24. září, Berlín a Paříž mají v plánu použít EU k likvidaci sociálních práv, které si dělnická třída ve Francii a v celé Evropě vydobyla během XX. století. Ve svém útoku na dělnickou třídu hodlá finanční aristokracie využít maloburžoazní "radikální levici" jako klíčový politický nástroj.

Kráceno - Alex Lantier

Poznámka KSM: Další a další fakta (například návštěva Tsiprase na Ukrajině) ukazují, jak kapitál dokáže využít oportunní politiky k zneužití lidových hnutí. Takové případy "radikální levice" známe i z České republiky.

 
Levicový obrat z krizové cesty Tisk E-mail
Úterý, 12 září 2017

Předseda Komunistické strany Ruské federace Gennadij Zjuganov ve svém článku přináší fakta o vyostřování společenských rozporů při vývoji kapitalismu v Rusku.

Uběhla první polovina roku 2017. Prvních šest měsíců bylo naplněno mimořádným množstvím důležitých událostí a ukázalo principiální směry v politickém, ekonomickém a společenském životě Ruska. Zdá se, že tyto tendence předurčují budoucnost státu na několik let, nejen alarmující, ale i poskytující naději.

Celý článek...
 
Severní Korea - Chiesa: "Nebude to Kim, kdo začne válku. Kdo tahá za nitky" Tisk E-mail
Úterý, 05 září 2017

Severokorejská krize zapadá do strategických zájmů USA: slouží k posílení jejich přítomnosti v Jižní Koreji a k znovuvyzbrojení Japonska, což jsou dva sousedi ČLR. A pak lodě USA v čínských mořích. (04. září 2017 Stefano Ursi)

Napětí ve východním kvadrantu se zvyšuje každou hodinou. Po posledním severokorejském jaderném pokusu, kdy se testovala vodíková puma, která by měla mít takovou úpravu, aby s ní bylo možno vyzbrojit "mezikontinentální superraketu" a která vyvolala zemětřesení o síle 6,3 stupně, mocní světa vyjádřili své postoje, a jsou mnozí, kteří se obávají, že v krátké době dojde ke konfliktu s nepředvídatelnými následky. Jihokorejská armáda provedla cvičení, při kterém simulovala útok proti jaderným zařízením Severní Koreje s využitím stíhaček F15 a balistických raket a Trump to komentoval takto: "Jižní Korea zjišťuje, jak jsem jim řekl, že dialog nefunguje, že Severní Korea rozumí jen jediné věci." Na dnešní odpoledne byl svolána mimořádná schůze RB OSN. IntelligoNews se zeptal novináře a experta na geopolitiku Giulietta Chiesu, co si myslí o možné eskalaci, která by mohla vést ke konfliktu.

Celý článek...
 
Korejská citadela je pro USA příliš silná Tisk E-mail
Neděle, 27 srpen 2017

Východní Asie se ocitla na pokraji války. Politika Spojených států zaměřena na destabilizaci ČLR a KLDR hrozí nevyčíslitelnými ztrátami lidských životů.

Kapitalistická ideologie zformulována Američanem Fancisem Fukujamou v díle "Konec dějin a poslední člověk" obsahuje mnoho pochybných prohlášení. V tomto ideovém manifestu neoliberalizmu autor tvrdil, že s "krachem komunismu a s jeho nevratností" dojde nepochybně k tomu, že války a válečné střety již nebudou ohrožovat existenci lidstva a že "komplexní a konečné vítězství liberální demokracie" otevírá cestu k vytvoření jednotné světové civilizace.

Celý článek...
 
Charlottesville a Durynsko Tisk E-mail
Středa, 23 srpen 2017

Sirény a křik kleteb z Charlottesville zaznívaly až příliš hlasitě dokonce i tady, ve vzdáleném Německu. Chtělo to trochu představivosti; jak dobře známe tak kruté tváře, zkroucené nenávistí, rasistickými přízvisky a výhrůžkami! Tu a tam jsme dokonce zaslechli i v Německu ošklivá slova: Sieg Heil!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 40 z 1415
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.