Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, August 24 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Krátce k pokusu o puč ve Venezuele Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2019
  • Prezident Maduro vzhledem k nepřátelskému chování přerušil styky s USA a dal diplomatům USA 72 hodin na opuštění země. Ministr zahraničí USA Pompeo to ale odmítl a pohrozil Venezuele "odpovídajícími akcemi".
  • Za legální vládu se postavila Kuba, Mexiko a Bolívie. Proti převratu se také vyjádřilo Rusko a Turecko. Nově také Čína.
  • Za pučisty se kromě vlády USA postavila také Kanada, Evropská unie (na Twitteru Donalda Tuska) a pro-severoamerická Organizace amerických států (OAS). Angažují se zejména pravicové režimy v Kolumbii a Brazílii.
  • Maduro prohlásil, že má dostatek podpory k vypořádání se s pokusem o převrat.
  • Vedení armády se postavilo na stranu legální vlády Bolívarské republiky Venezuely.
  • Na podporu prezidenta a vlády se konaly desetitisícové demonstrace.
 
Bolívarovská revoluce je v nebezpečí! Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2019

Pučistická opozice, která nechce uznat vůli venezuelského lidu se sama prohlašuje za vládu a vyzývá armádu ke vzpouře.

Prezident Trump okamžitě uznává legitimnost státního převratu a hrozí Venezuele i vojenskou intervencí s podporou dědiců Pinocheta a Videly (diktátoři Chile a Argentiny, kteří se dostali k moci vojenským pučem) a vyzývá všechny "západní" státy, aby následovaly jeho příklad. Jako jeden muž odpovídají na výzvu všechny nejhorší temné režimy Latinské Ameriky počínaje tímto parafašistou v Brazílii (Bolsonaro), který se dostal k moci rovněž pučem.

Celý článek...
 
Rok úzkostí a prozření Tisk E-mail
Úterý, 22 leden 2019

Úvaha Gennadij Zjuganova, předsedy Komunistické strany Ruské federace (KPRF), ke konci roku 2018 o dopadech kapitalistického řádu na ruskou společnost

Blíží se všemi oblíbené novoroční svátky. V těchto dnech se chce méně než kdy jindy hovořit o problémech a posuzovat poplašná témata.

Pokud se ale chceme přesvědčivě pohybovat kupředu, musíme střízlivě hodnotit události, kterých jsme byli svědky v uplynulém roce, a jasně si uvědomovat, jak mohou ovlivňovat naši budoucnost. Je tedy potřeba vyhodnotit odcházející rok, zdůraznit klíčové tendence naznačující, co nás může očekávat v dalším vývoji. Při tom pochopit, co potřebujeme k důstojnému čelení výzvám doby a k překonání hrozících nebezpečí.

Celý článek...
 
Rosa a Karel - 100. výročí Tisk E-mail
Neděle, 20 leden 2019

Všude rudé vlajky, stovky a stovky, tisíce lidí pochodovaly sychravým počasím a ulicemi plnými louží. Hodně shrbených postav kulhalo o holi, někteří i na pojízdném křesle, vedle mladších, hrdě usazených na ramenou svých otců nebo v kočárku. Potom dorazila další skupina mladých, někteří zpívali nebo skandovali levicové požadavky. Většinou mluvili německy, ale mnozí i turecky, anglicky a tuctem dalších jazyků. (byli mezi nimi i členové KSM - poznámka redakce) Všichni míjeli řady politických i občerstvovacích stánků, většina nesla rudé karafiáty na hřbitov a na cihlový půlkruh uren se jmény, jež v létech 1900-1990 rezonovala i daleko za hranicemi Německa. Část tu mají i i, kteří bojovali a zemřeli ve Španělsku. Ale hromady rudých květů pro Karla Liebknechta, a ještě větší pro Rosu Luxemburgovou, byly větší, než jaké jsem kdy viděl. Oba byli zavražděni před sto lety.

Celý článek...
 
Ceny "Myslíte to vážně?" 2018 Tisk E-mail
Sobota, 19 leden 2019

Server Dispatches From The Edge (Zprávy na hraně) každoročně uděluje ocenění jednotlivcům, společnostem a vládám, jež dělají ze čtení zpráv každodenní dobrodružství. Tady jsou ceny za rok 2018

Zlatý klíč (The Golden Sprocket Wrench Award) firmě Lockheed Martin, největšímu světovému výrobci zbraní, za bojový letoun F-22 Raptor Stealth, stíhačku páté generace, údajně nejlepší na světě. Tou je, když funguje, což není tak často. Když se hurikán Michael letos na podzim prohnal Floridou, 17 Raptorů - v ceně 339 milionů $ za kus - bylo zničeno nebo vážně poškozeno. Jak to, že Air Force nenechala tyto F-22 odletět z téhle ničivé trasy? Protože Raptor je "královna hangáru" - miluje opravny. Ve kterémkoli daném okamžiku je pouhých necelých 50 procent strojů F-22 funkčních. Nemohly vzlétnout, a tak se z nich stal odpad, což stálo daňové poplatníky přibližně 5 mld. $.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 40 z 1496
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.