Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, December 16 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
1. máj 2018: S internacionalismem a solidaritou!! Tisk E-mail
Úterý, 01 květen 2018

Světová odborová federace (WFTU) jménem svých více než 92 milionů členů z celého světa zdraví, při příležitosti tohoto velkého dne, všechny pracující, kteří žijí, pracují a bojují ve všech koutech světa. 1. máj je a bude základní složkou bojů včerejška i zítřka, navzdory úsilí našich nepřátel. 1. máj musí být poselstvím odporu proti buržoazii, imperialistům a politice jejich mezinárodních aliancí.

Celý článek...
 
Prohlášení Světové rady míru k imperialistické agresi proti Sýrii Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2018

Světová rada míru co nejrozhodněji odsuzuje zločinný imperialistický útok Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti Syrské arabské republice. K bombardování syrských cílů, uskutečněného pod záminkou dosud nepotvrzeného použití chemických zbraní ve východní části hlavního města Damašku, došlo pouze několik dnů poté, co Syrská arabská armáda porazila ozbrojené žoldáky v oblasti východní Ghúty, která se tak postupně mohla začít vracet k relativně normálnímu životu.

Celý článek...
 
USA, Velká Británie a Francie zahájily další agresi proti Sýrii! Tisk E-mail
Sobota, 14 duben 2018

Americký, britský a francouzský imperialismus zahájil přes noc bombardování Sýrie. Bez souhlasu RB OSN a poté, co se ukázalo, že videa s údajným chemickým útokem jsou zfalšována a to dokonce na výzvu samotné Velké Británie. Tzv. Bílé přilby již několikrát prokázaly, že jsou nedůvěryhodné a slouží reakčním skupinám. Agresi, která je většího rozsahu než ta před rokem, zahájily tyto státy jen několik dní poté, co totéž udělal Izrael. Poté, co Syrská arabská armáda vytlačila z předměstí Damašku fundamentalistické skupiny - spojence těchto zemí, což bylo spojeno s evakuací civilistů i bojovníků, kteří mohli být převezeni na území pod kontrolou Turecka. Útok více než stovkou raket provedly armády těchto zemí, přestože ruská armáda varovala před důsledky podobného kroku. Vláda ČR agresi Macrona, Mayové a Trumpa podpořila.

Je to další útok na tuto těžce zkoušenou zemi, v které západní imperialismus - USA, NATO a země EU - dlouhá léta podporoval reakční síly s úsilím zemi rozbít a rozdmýchávat občanskou válku. Ta již stála životy stovky tisíc lidských životů.

Je patrná ztráta soudnosti imperialismu, který produkuje čím dál nevěrohodnější záminky pro své agrese se stále vážnějšími důsledky.

Žádnou spolupráci s válečnými zločinci!

 

 
Mlčení Západu Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 duben 2018

V pátek 30. 3. se po celé Palestině konal "Pochod za návrat", každoroční demonstrace na památku vyhnání arabských vlastníků půdy z dnešního Izraele v roce 1976.(1) Izraelské obranné síly tento protest rozehnaly nevídanou brutalitou, postřelily 773 lidí, 17 lidí bylo zabito. Dle vlastních slov IDF: "Přišli jsme připraveni a s posilami. Nic nebylo konáno neřízeně; Vše bylo přesně kalkulované a víme, kde přistála každá jedna kulka."(2) Tvrzení Izraelců, že vraždili pouze členy hnutí Hamas a údajné radikály, je v rozporu s tvrzeními mnoha Palestinců.(3)

Celý článek...
 
Tragédie: 16 mrtvých utečenců ve východním Egejském moři Tisk E-mail
Pondělí, 19 březen 2018

Prohlášení Komunistické strany Řecka.

V sobotu u ostrova Agathonisi na východě Egejského moře se převrhla malá loď. Na její palubě utonulo šestnáct lidí, včetně šesti dětí.

Státní příslušnost obětí není doposud známa. Potopení je považováno za událost s nejvyšším počtem úmrtí migrantů, kteří se snažili doplout na odlehlé řecké ostrovy.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 36 - 40 z 1451
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.