Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, July 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Iniciativa komunistických stran Evropy: Prohlášení k propuknutí koronaviru (COVID-19) Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 březen 2020

Vzhledem k situaci týkající se pandemie koronaviru (COVID-19), Sekretariát Iniciativy komunistických a dělnických stran Evropy vydal následující prohlášení:

Epidemie koronaviru odhalila zvýšení problémů a nedostatky zdravotnických systémů našich zemí, které jsou v každém případě neschopny uspokojit potřeby lidu, obzvláště v současnosti, jak se koronavirus dále šíří.

Zodpovědný přístup k šíření viru nemůže zakrýt opatření, která již po mnoho let systematicky snižovala státní financování zdravotnictví, zmrazila přijímání zdravotnických pracovníků a učinila standardem nejisté pracovní podmínky pro zdravotnický a ošetřovatelský personál, snižovala počty nemocničních oddělení, zavírala nemocniční zařízení, předala zdravotnické služby soukromému sektoru a prosazovala privatizaci a komercializaci zdravotních služeb. Buržoazní vlády, ve jménu vyrovnaného rozpočtu a fiskální stability, a to v zájmu velkokapitálu, nás přivedly k dnešní trestuhodné situaci ve veřejné zdravotní péči. Kromě toho jsme svědky závratného kšeftování s cenami materiálů navržených pro prevenci, proti čemuž buržoazní vlády nepřijímají příslušná opatření.

Celý článek...
 
Kuba pomůže Itálii v boji s koronavirem Tisk E-mail
Pondělí, 16 březen 2020

 

Kuba do Itálie poslala 25 lékařů a 10 tun léků. Přes desetiletí sankcí vůči Kubě mají Kubánci jeden z nejlepších zdrabotních systémů na světě a v těžkých chvílích prokazují internacionální solidaritu. Podporují tak čínské úsilí při pomoci Itálii.

 
Pandemická krize koronaviru je intenzivnější - Kapitalismus je ve válce se společností Tisk E-mail
Sobota, 14 březen 2020

Pandemie koronaviru přechází do sociální, hospodářské a politické krize v měřítku, které nemá precedens. Včerejší drastický pokles na globálních trzích a zejména ve Spojených státech, kde Wall Street zaznamenal největší jednodenní ztrátu od roku 1987, vyplynul z pochopení, že pandemie bude mít obrovský dopad na světovou ekonomiku a hluboce naruší stávající sociální pořádek.

Odhady pravděpodobného rozsahu úmrtí na nemoc zvyšují úzkost světové populace. Celkový počet potvrzených infekcí na celém světě se blíží 150 000 a roste exponenciálně, ale uvedená čísla nesmírně podceňuje realitu. Vzhledem k nedostatečnému testování a dlouhé době latence, je skutečný počet zřejmě mnohem vyšší. Oficiální počet obětí je nyní přes 5 000 a životy nespočetných milionů po celém světě jsou v nebezpečí.

Celý článek...
 
Velké procitnutí Tisk E-mail
Středa, 11 březen 2020

Přednáška bývalého amerického vojáka, člena námořní pěchoty Vince Emanuele na akci "VÁLKA - K čemu je dobrá? Skutečné dopady války a militarismu." organizované Koalicí Stop válce, Marrickvillským mírovým spolkem a organizací StandFast.

Sydney, 10. 7. 2013
https://www.youtube.com/watch?v=kYX9B8bMrFY

Vince Emanuele je bývalý člen Námořní pěchoty, jenž absolvoval dva turnusy v Iráku. Třetí nasazení odmítl a nyní je organizátorem Michigenské pobočky Veteránů pro mír a slouží národnímu Panelu režisérů Iráckých veteránů proti válce.

Překlad: I. F. ("*" = poznámka překladatele)

 

Celý článek...
 
Mezinárodní soud schválil vyšetřování amerických válečných zločinů v Afghánistánu Tisk E-mail
Pondělí, 09 březen 2020

Odvolací soud "Mezinárodního trestního soudu" (ICC)v Haagu ve čtvrtek 5. března rozhodl, že vyšetřování vedoucí k možnému stíhání amerických vládních představitelů za válečné zločiny během téměř dvacetileté války Washingtonu v Afghánistánu, se může pohnout kupředu.

Fatou Bensoudová, hlavní prokurátorka ICC z Gambie, jejíž americká víza byla kvůli tomuto rozhodnutí zrušena, ocenila čtvrteční rozhodnutí a uvedla: "Dnešek je významným dnem pro spravedlnost v Afghánistánu."

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 1567
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.