Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, June 03 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Velké procitnutí Tisk E-mail
Středa, 11 březen 2020

Přednáška bývalého amerického vojáka, člena námořní pěchoty Vince Emanuele na akci "VÁLKA - K čemu je dobrá? Skutečné dopady války a militarismu." organizované Koalicí Stop válce, Marrickvillským mírovým spolkem a organizací StandFast.

Sydney, 10. 7. 2013
https://www.youtube.com/watch?v=kYX9B8bMrFY

Vince Emanuele je bývalý člen Námořní pěchoty, jenž absolvoval dva turnusy v Iráku. Třetí nasazení odmítl a nyní je organizátorem Michigenské pobočky Veteránů pro mír a slouží národnímu Panelu režisérů Iráckých veteránů proti válce.

Překlad: I. F. ("*" = poznámka překladatele)

 

Celý článek...
 
Mezinárodní soud schválil vyšetřování amerických válečných zločinů v Afghánistánu Tisk E-mail
Pondělí, 09 březen 2020

Odvolací soud "Mezinárodního trestního soudu" (ICC)v Haagu ve čtvrtek 5. března rozhodl, že vyšetřování vedoucí k možnému stíhání amerických vládních představitelů za válečné zločiny během téměř dvacetileté války Washingtonu v Afghánistánu, se může pohnout kupředu.

Fatou Bensoudová, hlavní prokurátorka ICC z Gambie, jejíž americká víza byla kvůli tomuto rozhodnutí zrušena, ocenila čtvrteční rozhodnutí a uvedla: "Dnešek je významným dnem pro spravedlnost v Afghánistánu."

Celý článek...
 
KKE: Stoupajícím vlnám uprchlíků nelze čelit represemi, ale neposlušností k euroatlantickým plánům Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 březen 2020

Tiskové oddělení ÚV Komunistické strany Řecka ve svých prohlášeních v uplynulých dnech zdůrazňuje mimo jiné:

"Invaze Turecka do severní Sýrie s podporou NATO, USA a EU, společně s vyostřením vojenského střetu se Sýrií a Ruskem, nejenže zvyšují riziko rozsáhlejší války v oblasti, ale také další vlny vyhnaných utečenců.

Stoupajícím vlnám utečenectví v důsledku válek a geopolitických her prováděných na úkor lidí nelze čelit represemi, ale neposlušností vůči euroatlantickým plánům, které na jedné straně rozkládají země a vykořisťují národy a na straně druhé vězní uprchlíky na ostrovech a hranicích.

Problémy se budou hromadit, dokud vláda nezpochybní politiku EU a NATO, které podporují Erdogana pro své vlastní úmysly. Uprchlíci a přistěhovalci budou jednoduše hledat nové, nebezpečnější cesty úniku a budou vydáni na milost a nemilost obchodníků a vlád, kteří hrají různé geopolitické hry na jejich úkor.

Řecká vláda musí nyní tlačit co nejvíce a všemi možnými způsoby na Evropskou unii, aby se uprchlíci mohli přestěhovat do zemí svého skutečného určení. Aby bylo zajištěno spravedlivé rozdělení uprchlíků v zemích EU, proti Dublinské dohodě a dohodě mezi EU a Tureckem, která zcela selhala."

3. 3. 2020

Zdroj: http://inter.kke.gr/en/articles/Rising-waves-of-refugees-cannot-be-faced-with-repression-but-with-disobedience-to-the-Euro-Atlantic-plans/

Překlad KSM

 
Když nemoc dostane rasový podtext Tisk E-mail
Pondělí, 02 březen 2020

Jako někdo, kdo vyrůstal v Hong Kongu během epidemie syndromu akutního selhání dýchání (SARS), jsem hluboce obeznámený s traumatem a strastmi, spojenými s vypuknutím nemoci. S téměř měsíčním zavřením školy byly moje oči upřené na každodenní počty mrtvých v televizních zprávách. Strach a panika byly hmatatelné, s obvykle přecpanými městskými pěšími zónami a prázdnými restauracemi. Ale tenhle důvodný strach z onemocnění nebo smrti může být často propletený s hluboce zakořeněným rasismem, kde se strach stane oprávněním ke xenofobii. Zcela jistě to to byl případ během vypuknutí epidemie SARS v Kanadě, a dnes zakoušíme reprízu s propuknutím epidemie koronaviru (2019-nCoV).

Celý článek...
 
KS Řecka: Vládní autoritářství nesmí projít! Tisk E-mail
Pátek, 28 únor 2020

Vláda pravicové strany Nové demokracie přijala řadu opatření k posílení státní a policejní represe, přičemž připravuje další úder proti veřejnému zajištění obyvatel. Vláda zmobilizovala represivní složky k tomu, aby zajistila konání sjezdu Národní konferederace odborových svazů, jenž probíhal v podmínkách rozsáhlých falzifikací. Kromě toho represivní složky zaútočily na budovy Athénské univerzity ekonomie a podnikání, v jejímž kampusu použily slzný plyn a vrhaly omračující granáty, zatímco byly v areálu stovky studentů. KNE (Komunistická mládež Řecka) prohlásila, že "je to další příklad eskalace represivních opatření, které se připojují k těm z minulých dnů", a zdůrazňuje, že masové studentské hnutí může odpovědět na autoritářskou státní politiku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 1564
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.