Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, September 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Proč nikdo ve Vietnamu nezemřel na koronavirus? Tisk E-mail
Středa, 08 duben 2020

S tím, jak krize COVID-19 plně odhalila nekompetentnost vlády USA, mnoho jiných zemí oprávněně hledá alternativu k politice "zisku na prvním místě", kterou razí Trumpova administrativa.

Vietnamská socialistická republika vyniká jako příklad, jak účinně reagovat na pandemii. Vietnam, který sdílí hranici s Čínskou lidovou republikou dlouhou asi 1 200 kilometrů, kde bylo ve Wuhanu poprvé odhaleno ohnisko nákazy, překonala jako první COVID-19. K 6. dubnu Vietnam hlásí 245 potvrzených případů nákazy, 95 uzdravených pacientů a žádné úmrtí vinou COVID-19.

Celý článek...
 
Příjezd kubánských lékařů do Itálie je lekcí Evropě, pronásledující ostrov svobody Tisk E-mail
Úterý, 07 duben 2020

Interview s profesorem Vasapollem

Mezinárodní a lidská solidarita je heslem kubánské revoluce. Dnes více než kdy jindy můžeme vyzdvihnout kubánský altruismus a odhodlání lidstva. Nyní přijelo 53 kubánských lékařů, aby pomohli svým kolegům na frontových liniích bojujících proti koronaviru v nemocnicích Lombardie. Kuba vysílá své lékaře do celého světa, zejména do oblasti nejvíce postižených chorobami a infekcemi, aby podpořili země v obtížích, opuštěné Západem. Venezuela, spojená s Havanou silným přátelstvím a duchem solidarity, bude následovat Kubu v jejím misijním duchu. Je příznačné, že dvě země považované za "darebácké" státy utrácí velkou část svých zdrojů na veřejné zdravotnictví a jsou schopne vysílat své zdravotníky, lékaře a léky na pomoc ohroženým zemím.

Redakce stránek "Římský reflektor" (Faro di Roma) se rozhodla provést interview s profesorem římské univerzity "La Sapienza", ekonomem a revolučním bojovníkem, rektorovým pověřencem pro vztahy s Latinskou Amerikou, Lucianem Vasapollem (Luciano Vasapollo), dlouholetým znalcem kubánské a venezuelské skutečnosti, který měl možnost spolupracovat se dvěma giganty lidstva: Hugo Chavézem a Fidelem Castrem. Vědec světového významu Vasapollo vždy vyjadřoval svou maximální solidaritu Kubě a svůj odpor vůči americkým sankcím, podporovaným Západem.

V roce 2004 pomohl založit "Síť intelektuálů a umělců na obranu lidstva", která si klade za cíl bránit utlačované národy před imperialismem tím, že obhajuje alternativní vizi hospodářských a sociálních politik, vnucovanými neoliberálními režimy. Kuba je hlavně obviňována z toho, že se nepodrobuje sociálně-ekonomickým parametrům vnucovaným Washingtonem a prosazuje svou svrchovanost. Vasapollo věnoval několik knih historii a současnosti Kuby, mezi nimiž vyniká "Che Guevara ekonom" a "Týden na Kubě s papežem, Raulem, Fidelem a mnoha dalšími". Vasapollo je také v neustálém dialogu se základním katolickým světem a křesťanským radikalismem.

Celý článek...
 
Omyly Forbesu Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 duben 2020

V roce 2019 hodnotil finančnický časopis Forbes připravenost zemí na epidemie. Obrázek níže.

 

Forbes hodnotí nejlepší připravenost USA, Spojeného království a Nizozemska.

Jaká je realita? Země podle počtu nakažených.

V KLDR nulový počet nakažených, v Číně je domácí zdroj epidemie zastavený, v EU a zejména USA prudce narůstají počty nakažených a mrtvých.

 

 
Jedno Irsko, jedno řešení: jedna celoirská ústava Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 duben 2020
Prohlášení Komunistické strany Irska (CPI)
(Pár čísel pro představu k 28. 3.: v Irské rep. bylo ze 4,8 mil. obyv. nakaženo 2 415, 36 zemřelo; v Sev. Irsku je z 1,882 mil.obyv. nakaženo 410, zemřelo 21. Pozn. překl.)

CPI vyjadřuje solidaritu se všemi, kteří jsou a budou zasaženi touto rostoucí zdravotní krizí, a zdravotnickému personálu a pohotovostním službám v první linii.

Celý článek...
 
Zemřel Manolis Glezos Tisk E-mail
Pondělí, 30 březen 2020

Ve svých 98 letech zemřel 30. března v Athénách řecký antifašista, vlastenec a levicový bojovník, laureát Leninovy ceny míru Manolis Glezos. Proslulým se stalo jeho stržení německé svastiky z athénské Akropole v květnu 1941. Po dopadení nacisty byl vězněn a mučen. Po válce byl několikrát a dlouhá léta vězněn a dokonce odsouzen k trestu smrti za své levicové názory. V pozdějších letech byl známý pro svůj odpor proti vyděračským podmínkám Evropské unie vůči Řecku.

(foto wikipedia)


Propusťte Manolise Glezose (1959) https://www.youtube.com/watch?v=kyHPPrkVXqg

https://cs.wikipedia.org/wiki/Manolis_Glezos 

https://www.idcommunism.com/2020/03/manolis-glezos-dies-at-97.html


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 1576
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.