Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Den poté Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 září 2020

V současné Francii, jak se zdá, se v pojmech zdraví daří uvolňování. I když stále nechápeme všechny příčiny, vláda si po měsících lhaní připisuje všechny zásluhy. Na ekonomické frontě globální úpadek zahajuje svou neúprosnou činnost, jako tsunami. Nezaměstnanost stoupá; bankroty se násobí; každý den je roztříštěno několik životů. Jen v dubnu přibylo ve Francii 843 000 nezaměstnaných. Mezitím ve slonovinových věžích nadnárodních společností "jedno procento" horečně připravuje sociální plány, restrukturalizace a zavírání. Třídí, pokládají a slučují, s jediným cílem na mysli: obhájit své zisky, a, bude-li možno, je zvýšit. 

Celý článek...
 
Jak zvítězit ve studené válce bez její "horké" fáze? Tisk E-mail
Pondělí, 31 srpen 2020

Ostrov Tchaj wan, kam si plánuje cestu předseda českého senátu Miloš Vystrčil, který se před cestou setkal s americkým ministrem zahraničí Pompeem, je ideálním nástupištěm pro americké pozemní řízené střely středního a malého dosahu, dislokované na ostrově. (pozn. překl.)

Tchajwanská lest Donalda Trumpa

V seriálu "Studená válka proti Číně" se objevuje stále více "ostrých" epizod. Je pravděpodobné, že se jeho tvůrci skutečné obávají zrušení následující sezóny a snaží se prokázat svůj význam. V prvních dílech, zdánlivě efektivní obchodní sankce, uvalené na Čínu již nudí. Stejně tak je auditorium otráveno výmysly o špionážních telefonech a žehličkách. Konzervování netopýři již přemohli supermany a hlavním ohniskem tajemného víru se nyní staly samotné Spojené státy. Díl seriálu "Žluté nebezpečí", pobledlo na pozadí někdy "černého", jindy "bílého" nebezpečí. Vývoj si vyžaduje nestandardní, rozsáhlé akce.

Celý článek...
 
Bernard Henri Levy opět zasahuje - na řadě je Bělorusko Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 srpen 2020

 

Bernard Henri Levy je slovutný ideolog imperiálních intervencí EU a NATO. Kde se fotí, tam se rozsévá zkáza a zůstávají zlomené národy. A fotí se rád.

Aktivně podporoval Kosovskou UCK, vyzýval k bombrardování Jugoslávie. Uznal teroristu Maschadova jako prezidenta Čečny. Podporoval "humanitární" bombardování Libye. Vyzýval k svržení syrské vlády. Podpořil kyjevský majdan a banderovce na Ukrajině v jejich válce proti vlastnímu obyvatelstvu.

A nyní dává svůj polibek smrti Bělorusku.

Soudruzi ze srbského SKOJ se vyjádřili zcela správně vržením dortu na hlavu tohoto válečného štváče během jeho besedy v Bělehradě.

https://www.facebook.com/skojomladina/videos/torta-za-bernard-levy-zastupnika-imperijalizma/1865692603704050/

 
Ne pokusu o státní převrat v bratrském Bělorusku Tisk E-mail
Pátek, 14 srpen 2020

Zveřejňujeme prohlášení předsedy Komunistické strany Ruské federace k pokusu o převrat v Bělorusku, který následoval po prezidentských volbách, v kterých zvítězil A. Lukašenko. Jednostranné informování ze strany českých medií, ale i aktivní zapojení a nátlak českých (Petříčkovo ministerstvo, ministerský předseda Babiš i mimovládní organizace), unijních i amerických politických struktur na tuto zemi potvrzuje zájmy, které má imperialismus na převratu. Podobný vývoj a převrat proti zvolenému vedění v Ukrajině, do něhož svůj nejen politický kapitál investovala EU, vedl k vzestupu neonacismu, občanské válce, dezintegraci země, hlubšímu ekonomickému propadu a dalšímu vystěhovalectví. To vše v konfrontaci s Ruskou federací, v agresivních ekonomických i vojenských krocích, které eskalují nebezpečí války v Evropě. Proto je nutné toto ničivé zasahování do politického života jiných zemí ze strany Evropské unie a USA jednoznačně odmítnout.

Prohlášení ÚV Komunistické strany Ruské federace (KPRF) 12. 8. 2020

Gennadij Andrejevič Zjuganov předseda ÚV KP RF a předseda frakce komunistů v ruské Státní Dumě

V prezidentských volbách 9. 8. 2020 v Bělorusku přesvědčivě zvítězil dosavadní prezident A. G. Lukašenko.

Jeho podpora voliči je dána nepochybnými úspěchy, kterých země dosáhla v sociálněekonomické oblasti. Nehledě na to, že Bělorusko nevlastní surovinové zdroje, vedení státu dokázalo od roku 1991 nejen udržet, ale i zvýšit životní úroveň lidu, díky kompetentnímu řízení ekonomiky.

Celý článek...
 
Pompeovy velké lži a klamání nikdy neskončí Tisk E-mail
Pondělí, 10 srpen 2020

Veřejné poznámky Mika Pompea v projevech, na tiskových konferencích, v rozhovorech a v Kongresem přinášejí litanie velkých lží a klamání ve velkém - zvlášť když komentuje politiku Trumpova režimu a hovoří o národech na americkém seznamu plánů na změnu tamních režimů.

Během jeho veřejného vystupování jako kongresmana, ředitele CIA a ministra zahraničí byl a je pohrdavý vůči vyslovování pravdy, proslovech o míru, vládě zákona a obyčejných lidí z celého světa. Jeho poznámky před senátním Výborem pro zahraniční vztahy 30. července vykazovaly stejný znepokojivý střih. Níže je momentka jeho rozsáhle klamavých komentářů, jež milují senátní čínofobové, a to dokonce i když vědí, že nejsou pravdivé.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 1605
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.