Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, November 14 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Výzva k solidaritě komunistů a demokratů Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 květen 2018

8. května, v předvečer Dne vítězství, psi na řetězech bezpečnostních struktur oligarchicko-fašistického režimu (ještě nevíme zda se jedná o Bezpečnostní službu nebo Úřad prokurátora nebo o policii) provedli razii, s povolením domovní prohlídky u vůdce ukrajinských komunistů Petra Simoněnka. Aniž by vyčkali na příchod advokáta přikročily k vylomení zámků v jeho bytě.

Komunistická strana upozorňuje na skutečnost, že nacismus a fašismus na Ukrajině se staly státní ideologii. Nacisté jsou prohlašováni za hrdiny, k poctě jednotek SS se organizují oslavy, vydávají se vzpomínkové plakety a poštovní známky. Na komunisty se útočí a jsou pronásledováni.

Žádáme o podporu a solidaritu drazí soudruzi.

 

Komunistická strana Ukrajiny - Ústřední výbor

Oddělení mezinárodních vztahů

http://solidnet.org/ukraine-communist-party-of-ukraine/cp-of-ukraine-on-eve-of-the-victory-day-the-inforcement-agencies-came-with-a-search-to-the-leader-of-the-cpu-petro-simonenko-en

 
KPU: Útoky na práva a svobody pracujících Tisk E-mail
Pondělí, 07 květen 2018

Vážení soudruzi, vážení přátelé!

V březnu vládnoucí režim na Ukrajině zakázal šíření knihy  "Žádost o sebevraždu. K čemu je Ukrajině NATO?", publikované v roce 2009, jedním z jejích autorů byl vůdce Komunistické strany Ukrajiny Petro Symoněnko. Tato kniha je odstraňována také z knihoven.

Celý článek...
 
1. máj 2018: S internacionalismem a solidaritou!! Tisk E-mail
Úterý, 01 květen 2018

Světová odborová federace (WFTU) jménem svých více než 92 milionů členů z celého světa zdraví, při příležitosti tohoto velkého dne, všechny pracující, kteří žijí, pracují a bojují ve všech koutech světa. 1. máj je a bude základní složkou bojů včerejška i zítřka, navzdory úsilí našich nepřátel. 1. máj musí být poselstvím odporu proti buržoazii, imperialistům a politice jejich mezinárodních aliancí.

Celý článek...
 
Prohlášení Světové rady míru k imperialistické agresi proti Sýrii Tisk E-mail
Pondělí, 16 duben 2018

Světová rada míru co nejrozhodněji odsuzuje zločinný imperialistický útok Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti Syrské arabské republice. K bombardování syrských cílů, uskutečněného pod záminkou dosud nepotvrzeného použití chemických zbraní ve východní části hlavního města Damašku, došlo pouze několik dnů poté, co Syrská arabská armáda porazila ozbrojené žoldáky v oblasti východní Ghúty, která se tak postupně mohla začít vracet k relativně normálnímu životu.

Celý článek...
 
USA, Velká Británie a Francie zahájily další agresi proti Sýrii! Tisk E-mail
Sobota, 14 duben 2018

Americký, britský a francouzský imperialismus zahájil přes noc bombardování Sýrie. Bez souhlasu RB OSN a poté, co se ukázalo, že videa s údajným chemickým útokem jsou zfalšována a to dokonce na výzvu samotné Velké Británie. Tzv. Bílé přilby již několikrát prokázaly, že jsou nedůvěryhodné a slouží reakčním skupinám. Agresi, která je většího rozsahu než ta před rokem, zahájily tyto státy jen několik dní poté, co totéž udělal Izrael. Poté, co Syrská arabská armáda vytlačila z předměstí Damašku fundamentalistické skupiny - spojence těchto zemí, což bylo spojeno s evakuací civilistů i bojovníků, kteří mohli být převezeni na území pod kontrolou Turecka. Útok více než stovkou raket provedly armády těchto zemí, přestože ruská armáda varovala před důsledky podobného kroku. Vláda ČR agresi Macrona, Mayové a Trumpa podpořila.

Je to další útok na tuto těžce zkoušenou zemi, v které západní imperialismus - USA, NATO a země EU - dlouhá léta podporoval reakční síly s úsilím zemi rozbít a rozdmýchávat občanskou válku. Ta již stála životy stovky tisíc lidských životů.

Je patrná ztráta soudnosti imperialismu, který produkuje čím dál nevěrohodnější záminky pro své agrese se stále vážnějšími důsledky.

Žádnou spolupráci s válečnými zločinci!

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 1443
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.