Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, November 21 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
KS Irska: Místní a evropské volby ukazují politickou stabilitu systému Tisk E-mail
Neděle, 02 červen 2019

Veškeré volby jsou vším, jen ne momentální ukázkou míry politického či třídního uvědomění masy lidí, zvlášť ne pracujících.

Z účasti v nedávných volbách na severu i jihu (Irska) je jasné, že značný počet lidí (víc než polovina) se rozhodl volbami vůbec neobtěžovat - fenomén, jenž není omezen jen na Irsko, ale je vzrůstajícím trendem v kapitalistických zemích.

Opětovný nástup oportunistických Zelených coby faktoru na místní i evropské úrovni je širokým odrazem rostoucích obav lidí z ekologické katastrofy, jíž všichni čelíme. Veřejné mínění povzbudila právě činnost a mobilizace statisíců mladých lidí v Irsku i v Evropě, požadujících, aby vlády konaly k záchraně planety. Růst podpory Zelených není odrazem podpory jejich politiky, která není proti asociálnosti, ale je soustředěna na změnu životního stylu těch, kteří si to mohou dovolit, a trestá ty, kteří nemohou.

Celý článek...
 
Dopis venezuelských komunistů prezidentu Madurovi Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 květen 2019

13. 5. 2019 uveřejnil venezuelský deník "Tribuna lidu" (Tribuna Popular) dopis, který zaslal 10. 5. ÚV Komunistické strany Venezuely prezidentovi republiky Nicolasi Madurovi. Znění dopisu:

Občanu,

NICOLÁS MADURO MOROS,

Prezidentu Bolívarovské republiky Venezuela

Přijměte srdečný, vlastenecký a revoluční pozdrav od politického byra ÚV KSV. V této době velkých hrozeb naši vlasti, spočívajících v eskalaci agresivní intervence a zločinného pučismu realizovanými státy ovládané americko-evropským imperialismem, jejichž cílem je likvidace národní suverenity, ovládnutí našeho přírodního bohatství a zařazení našeho státu do bloku dominantní světové ekonomiky, což se má uskutečnit v kontextu intenzifikace rozporů mezi imperialistickými a kapitalistickými státy, které ovládají globální scénu.

Celý článek...
 
Roger Waters odsoudil obklíčení venezuelské ambasády ve Washingtonu Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Britský hudebník a spoluzakladatel kapely Pink Floyd, Roger Waters, sdílel 11. května na sociálních sítích video, ve kterém projevil svou solidaritu s aktivisty, kteří zůstali na venezuelském velvyslanectví ve Washingtonu na podporu prezidenta Nicolase Madura.

Roger Waters řekl, že před velvyslanectvím jsou "lidé zastrašující tyto aktivisty a že se tímto způsobem snaží utvořit blokádu velvyslanectví", což je "suverénní území" Venezuely, s úmyslem vyhnat tyto aktivisty z budovy.

Celý článek...
 
Čína dodala 71 tun humanitárních zásob do Venezuely Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Bolívarovská republika Venezuela je další z řady zemí, která čelí agresivnímu vměšování imperialismu Spojených států amerických, které v zájmu udržení své hegemonie rozvrátily již nespočet zemí. Spolu s Venezuelou zvyšují USA tlak také na socialistickou Kubu. Ačkoliv je současný stav ve Venezuele velice vážný a lid trpí nedostatkem způsobeným blokádou, sabotážemi i rozvratem hospodářství, které dosud není zcela pod kontrolou lidu, ale z velké části spadá do kapitalistického sektoru; Nicolas Maduro má přesto stále vysokou podporu pracujících, kteří jsou odhodláni bránit revoluci. Nejen díky podpoře venezuelského lidu, ale také díky mezinárodní solidaritě se nedaří USA plnit své agresivní plány prostředky utajované intervence a diplomatické podpory puče. Jak ovšem prohlašují představitelé amerického imperialismu "na stole jsou všechny varianty" a roste tak možnost přímé invaze armády USA se všemi jejími důsledky.

Celý článek...
 
Stejně jako Libye a Sýrie, ani Venezuela není "jen o ropě" Tisk E-mail
Neděle, 05 květen 2019

Čím jsou si libyjský, syrský a venezuelský scénář tak podobné? Proč se Západ tak snažil krutě napadnout a potom zničit tyhle tři na první pohled tak vzájemně odlišné země? Odpověď je prostá, ačkoli na Západě není příliš vyslovovaná, alespoň ne veřejně.

Ano, poslední průzkum potvrzuje, že Venezuela tolik oplývá přírodními zdroji, že by mohla jednou rukou uspokojit hlad po ropě pro celý svět na příštích 30 let. A ropy může nabídnout mnohem víc, v deltě Orinoka i v jiných částech země.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 1514
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.