Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, August 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Zpráva z Kuby: Postřehy návštěvníka po 60 letech socialismu Tisk E-mail
Středa, 27 únor 2019

Richard Grassl žije ve státě Washington. Poprvé přicestoval na Kubu v roce 1997 na pracovní konferenci mezi USA a Kubou v Havaně a několikrát se tam vrátil, naposledy v srpnu 2018. Richardova manželka je Kubánka. Návštěvy u její rodiny mu umožnily vidět Kubu úplně jinak, než ji viděla většina severoamerických návštěvníků. Tom Whitney z výboru organizace Nechte Kubu žít z (amerického) státu Maine a stálý dopisovatel listu People's World (týdeník KS USA; pozn. překl.) využil jeho neobvyklého pohledu a analýzy a položil mu pár otázek.

Tom Whitney: Mnoho lidí v naší zemi má podle všeho obavy z toho, co se děje kolem nich, z dění ve světě ne až tak moc. Je tomu tak i na Kubě?

Richard Grassl: Kubánci se rozhodně obávají toho, co se děje ve světě. Politická atmosféra má vliv na ekonomické vztahy s jejich obchodními partnery a může nakonec zasáhnout do vyváženosti plateb jejich věřitelům.

 

Celý článek...
 
KS Kuby: Naléhavé poselství komunistickým a organizacím pracujících v celém světě Tisk E-mail
Úterý, 26 únor 2019

Zveřejňujeme výzvu Komunistické strany Kuby ke komunistickým a dělnickým organizacím po celém světě proti nové americké agresi vůči Bolívarovské republice Venezuela. Připomeňme, že poslední víkend došlo k pokusu o provokaci na venezuelsko-kolumbijských hranicích při pokusu o průchod skupiny nákladních vozů tzv. humanitárního konvoje ve skutečnosti orchestrovaného vládou USA. Došlo k zapálení jednoho z kamiónů (podle záznamů samotnými proamerickými aktivisty) a ke krádeži obrněného vozu třemi dezertéry, kteří při průjezdu hranic zranili civilisty. Jednalo se o pokus o provokaci se známým a tolikrát opakovaným průběhem následovaným předpokládanou přímou vojenskou agresí. Známý americký reakční politik Marco Rubio dokonce sdílel k ilustraci fotografii brutálně zavražděného Muammara Kaddáfího s fotografií prezidenta Venezuely Nicolase Madura. To je demokracie a to jsou lidská práva podle amerického imperialismu.
Naštěstí díky pevnosti a odhodlání venezuelské armády byla provokace zažehnána. Konaly se také masové akce na podporu Bolívarské revoluce. Je jasné, že tímto pokusem provokace nekončí. Americká armáda navyšuje svou přítomnost v okolí Venezuely.
Tento vývoj zaštítila Evropská unie svými výhružkami a ultimáty. Včetně české vlády, která narozdíl například od Slovenské republiky podpořila puč, a českého prezidenta Miloše Zemana, který navíc pozval pučistického samozvaného "prezidenta", loutku USA, do České republiky. Zopakoval tak svou roli podporovatele amerického imperialismu z před 20 lety při bombardování Jugoslávie. Jedná se o hanebný zásah do věcí jiné země a ČR tak nese spoluvinu na americké agresi. Tento krok KSM jednoznačně odsuzuje.
Nyní se čeští komunisté musí jednoznačně postavit přípravám agrese i jejímu ospravedlnění, které provádí česká vláda a prezident.

(pozn. KSM)

 

Jak zdůrazňuje prohlášení Kubánské revoluční vlády z 13. února: "Eskalace nátlaku a akcí vlády Spojených států připravující se na vojenské dobrodružství maskované humanitární akcí" vytváří nejen reálnou hrozbu venezuelskému lidu, ale znamená skutečné nebezpečí pro mír ve světě.

Celý článek...
 
Přiznání NYT, že v Afghánistánu jde o selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2019

Přiznání New York Times, že v Afghánistánu jde o naprosté selhání, vyvolává "lidskoprávní imperialistickou" reakci

Úvodník uveřejněný 3. 2. 2019 v New York Times (NYT) s názvem "Konec války v Afghánistánu" vyprovokoval pochopitelně odpověď prominentních zastánců desítky let trvajících amerických "válek proti terorismu", označovaných podvodně jako "humanitární intervence". (Dokonce i český ministr obrany se nechal slyšet, že když odejdou Američané, odejdeme také. pozn. překl.)

Celý článek...
 
Rezoluce VS OSN proti heroizaci nacismu Tisk E-mail
Neděle, 10 únor 2019

17. 12. 2018 přijalo Valné shromáždění Organizace spojených národů (VS OSN) rezoluci označenou A/73/587 o boji proti heroizaci nacismu, jejíž text předložilo Rusko, jako spoluautoři vystoupily vlády dalších 55 zemí světa.

Rezoluce byla schválena 131 vládami, například Sýrií, ČLR, Venezuelou, Běloruskem, Íránem, Irákem a mnoha dalšími, které vláda USA po desetiletí označuje za darebácké státy, tvořící "osu zla". Rezoluci odmítly vlády USA a českou vládou tolik oblíbená Ukrajina, kterou ovládl v roce 2014 nacismus. Hlasování se zdržely všechny státy EU a Austrálie, Bosna a Hercegovina, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Makedonie, Moldavsko, Norsko, Nový Zéland, Švýcarsko, Turecko a další - celkem 55. Byly mezi nimi všechny státy, jejichž vlády vyvražďovaly, pod vedením Hitlera Židy a Romy, jako Německo, Itálie, Chorvatsko, Maďarsko a Slovensko.

Celý článek...
 
Vláda Slovenské republiky neuznala pučistu ve Venezuele Tisk E-mail
Pátek, 08 únor 2019

https://davdva.sk/velke-vitazstvo-lavice-slovenska-republika-neuznava-guaida/

Vláda Slovenské republiky, na rozdíl od té České, se nepřidala k loutkám USA a neuznala puč ve Venezuele, který připravily Spojené státy společně s místní reakcí, a neuznala člověka, který sám sebe prohlásil za prezidenta.

To v ČR Babišova vláda zcela nesuverénně podpořila imperiální ambice USA a EU. Prezident Zeman poté vydal skandální prohlášení, v kterém zve pučistu do ČR. Připomeňme, že Spojené státy hrozí vojenskou intervencí.

Symbolické je, že se blíží 20leté výročí od vstupu ČR do NATO a bombardování Jugoslávie, při kterém náš vzdušný prostor byl zneužit k přeletu bombardérů - právě za Zemanovy sociálně demokratické vlády.

Ruce pryč od Venezuely!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 26 - 30 z 1496
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.