Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, November 23 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Sněhurka a brémské naděje Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2019

Před nahlédnutím do politického maelstromu (a připomenutím dvou starých pohádek) chci přivítat spoustu nových čtenářů, kteří se přihlásili k mým bulletinům. Doufám, že se jim budou líbit; jestli ne, řekněte mi proč nebo je prostě nechte být.

Do tohoto maelstromu jsou vtaženy dva čluny, jež vedly každou německou spolkovou vládu od roku 1949. Květnové volby do Parlamentu Evropské unie daly "Křesťanské unii" ubohých studených 28,9 %. Ačkoli je v Německu pořád největší, začínají se potácet. S brbláním na názory a zdraví Angely Merkelové (bystré oči a jazyky si už dvakrát všimly, jak se jí třesou [nejen; pozn. překl.] ruce) je už v plném proudu hon za novým kapitánem, bez slibných kandidátů v dohledu. 

Celý článek...
 
O nových formách práce KPRF v boji za moc pracujících v Rusku Tisk E-mail
Neděle, 14 červenec 2019

Zpráva předsedy Komunistické strany Ruské Federace (KPRF) Gennadije Zjuganova na VIII. plenárním zasedání ÚV KS 22. 6. 2019


Vážení soudruzi!

Jak naši přívrženci, tak i naši nepřátelé uznávají, že se KPRF udržela jako vedoucí opoziční síla ve státě, jako tvůrčí strana lidu. Překonali jsme kruté zkoušky, udrželi si autoritu a zvýšili svůj vliv. Společnosti jsme předložili ověřený program vyvedení země z krize, program socialistické obrody Ruska. Naše přístupy získaly podporu expertů z vědeckých i podnikatelských kruhů i milionů našich občanů.

Nastupuje období průzkumu, jak naše úsilí dovoluje prosazovat ideje strany v lidových masách, jak upevňuje postavení vlasteneckých sil a otevírá nové obzory boje o politickou moc pracujících.

Celý článek...
 
Stinná stránka voleb Tisk E-mail
Neděle, 07 červenec 2019

Následující pohled na slabý zisk levice ve volbách je z Irské republiky. Ale když zaměníte irská jména a názvy za české, bude vůbec něco jinak? (Pozn. překl.)

S probíhajícími místními volbami se nabízí otázka: Proč většina lidí vidí levici jako okrajový a přehlížený hlas?

Zdá se, že politika v Irsku je založena na osobnostech, a to vedlo k situaci, kde podpora takových politiků, jako je Paul Murphy, Richard Boyd Barrett, Luke Ming Flanagan a Clare Daly - bez ohledu na zásluhy jednotlivců, stran a typu politiky, k němuž se hlásí bude založena na síle jedinců a jejich osobnosti víc než na politice, jakou obhajují.

Celý článek...
 
Propusťte Assange! Tisk E-mail
Pondělí, 24 červen 2019

Americká říše konečně po několikaletém honu ulovila svou škodnou. Julian Assange už není mužem jako dřív. Z hrdého počítačového hackera a neohroženého investigativního novináře je starý a zlomený muž. No, strávit několik let v nedobrovolném exilu zatřepe s každým. Assange potom, co byl vydán do rukou (ne)spravedlnosti, skončil v nemocnici. Upadající moloch se bude chtít mstít i na tomto zničeném muži. Není možné prozrazovat a upozorňovat na zločiny imperialistů bez odezvy.

Celý článek...
 
Náměstí Tchien-an-men: Všechno bylo jinak Tisk E-mail
Pondělí, 17 červen 2019

V souvislosti s nedávným výročím 30 let od událostí na náměstí Tchien-an-men (náměstí Nebeského klidu) nám oficiální média opět předestřela obraz mírumilovného studentského protestu za svobodu brutálně a krvavě potlačeného čínskou armádou. Nic nevadí, že již od roku 2011 jsou díky Wikileaks známé depeše amerických diplomatů, které ukazují jiný obraz - pokusu o vyprovokování rané barevné revoluce v Čínské lidové republice všemi dostupnými prostředky.

Portál Nové slovo tyto informace shrnuje zde: https://www.noveslovo.sk/c/Namestie_Tchien_an_men_Vsetko_bolo_inak

Agresivitu protestujících dokládají i hrůzné fotografie z roku 1989 brutálně zavražděných příslušníků Čínských bezpečnostních složek "mírumilovnými demonstranty" i jejich zbraní: https://twitter.com/Obscureobjet/status/1135970437886881792

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 1515
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.