Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, August 24 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Francouzští komunisté: Jak odejít z EU a z NATO? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 duben 2019

Zveřejňujeme text francouzských komunistů, shromážděných kolem skupiny Komunistický kolektiv polex, který ukazuje, že k dalšímu pokroku a sociálnímu osvobození může dojít jedině vymaněním se ze struktur EU a NATO. Jejich kritika postoje francouzské proimperialistické levice, že EU je možné změnit v "sociálnější" pouhým volebním výsledkem a kosmetickými změnami, odpovídá z velké části našemu vlastnímu rozboru volebního programu KSČM .

Jako komunisté věrní svému ideálu rovnosti mezi lidmi a národy jsme přesvědčeni o škodlivosti Evropské unie od jejího vzniku, protože představuje tvář Evropy nadnárodního kapitalismu majícího za účel uskutečnit cíle tohoto kapitalismu na úkor pracujících a národů tohoto kontinentu (destabilizaci dělnické třídy skrze delokalizaci, uspávání třídních bojů pomocí xenofobie, destrukci sociálních a politických výdobytků atd.).

Celý článek...
 
Pochod z Paříže do Haagu proti politickým vraždám v Kolumbii Tisk E-mail
Úterý, 02 duben 2019

Zveřejňujeme prohlášení Kolumbijců žijících v Evropě, kteří uspořádali protest proti situaci v Kolumbii - pochod z Paříže do Haagu před Mezinárodní trestní soud. V roce 2016 došlo k uzavření míru mezi partyzány z FARC-EP (Revoluční ozbrojené síly Kolumbie-lidové armády) a vládou, který měl ukončit válku. Opozičním aktivistům byla přislíbena možnost se účastnit politického vývoje. Přes slíbené záruky ale v Kolumbii dochází k politickým popravám aktivistů a představitelů opozičních, sociálních a lidsko-právních hnutí, přes 500 od roku 2016. Vraždy se ještě zintenzivnily poté, co prezident Ivan Duque nastoupil do úřadu v srpnu minulého roku. Vystupuje tak na povrch pokrytectví "obránců demokracie", kteří podněcují politickou krizi v Venezuele, ale s klidem přecházejí politické vraždy v sousední Kolumbii. V zemi přitom mají Spojené státy desítky vojenských základen, které mohou být využity při případné agresi v sousední zemi. Sama kolumbijská vláda zasahuje proti legální vládě Bolívarovské republiky (včetně podpory ozbrojených akcí, pokusů o atentát na nejvyššího představitele).

Míříme do Haagu, abychom bránili život, mír a spravedlnost v Kolumbii

My, spolky kolumbijských občanů žijících v Evropě, jsme se spojili k velkému pokojnému protestu dne 5. dubna 2019, která nás zavede k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu. Odsuzujeme systematické vraždění představitelů sociálních hnutí a obránců lidských práv v Kolumbii. Nová hrozba války v regionu, stejně jako vážná situace v oblasti lidských práv a korupce, která postihuje zemi, nás nutí k tomu, abychom v této historické akci uplatňovali svou občanskou moc

Celý článek...
 
Sýrie - Vzdělání v časech války Tisk E-mail
Sobota, 30 březen 2019

Článek naší partnerské organizace v Sýrii - Komunistického svazu mládeže Sýrie-Bakdash - ukazuje méně viditelný důsledek imperialistické intervence a konfliktu v Sýrii. Jedná se o narušení vzdělávání a s tím i budoucnosti celé generace mladých lidí. I to je dopad pokusu imperialistických zemí, mezi jinými zemí EU, o rozvracení společností, podporu reakčních skupin, dodávky zbraní a diplomatické zajištění svrhnutí vlád, které stojí v cestě imperialistickým zájmům.

Vzdělání je základním lidským právem pro všechny děti a mladé lidi. Poskytuje dětem znalosti, dovednosti a postoje potřebné k tvoření jejich vlastní budoucnosti a poskytuje jim také vědomí, že mohou pozvednout hlas pro vlastní nároky a ochranu svých práv.

Celý článek...
 
Ihned osvoboďte soudruha Paleckise! Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2019

Zastavme antikomunistickou represi v Evropské unii! Ihned osvoboďte soudruha Paleckise!

Algerdis PaleckisZa absolutního ticha institucí EU pokračuje represe proti komunistickým stoupencům v zemích EU - tentokrát v Litvě. Jedná se o případ odsouzený Sjednocenou komunistickou stranou Gruzie, v kterém Algirdas Paleckis, bývalý předseda Lidové socialistické fronty Litvy, byl zadržován více než čtyři měsíce ve vězeních této pobaltské země s využitím nepodložených obvinění a bez důkazů. Vyzýváme všechny antifašistické organizace v naší zemi, aby pozvedly hlas proti tomuto dalšímu násilnému útoku na lidská a demokratická práva na našem kontinentu. Vyjadřujeme upřímnou solidaritu soudruhovi Paleckisovi a jeho soudruhům, kteří se stali obětí zuřivé represe litevských úřadů. - Marx21.it

KSM se k výzvě Marx21 připojuje

 

Prohlášení Sjednocené komunistické strany Gruzie (11. března 2019)

Algirdas Paleckis, bývalý předseda Lidové socialistické fronty se nachází v litevském vězení více jak čtyři měsíce.

Celý článek...
 
2 karafiáty pro soudruha Stalina - Akce 14 Tisk E-mail
Úterý, 05 březen 2019

V Moskvě se na Rudém náměstí uskutečnila tradiční akce "2 karafiáty pro soudruha Stalina". Na přípravu akce sesbírali vděční občané 240 000 rublů, za které byly nakoupeny květy.

Nelhostejní lidé pak donesli 8 600 rudých karafiátů k památníku soudruha Stalina na výročí jeho úmrtí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 1496
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.