Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Vzpomínáte, jak USA sestřelily íránské dopravní letadlo? Tisk E-mail
Pondělí, 20 leden 2020

Bylo to v roce 1988, když USA zasáhly civilní letoun - a okamžitě se snažily to ututlat, s plnou podporou Británie. SOLOMON HUGHES, s využitím požadavku na svobodu informací, skandál odkrývá.

Íránská vláda čelí - po právu - hněvu íránského lidu nad tím, že její ozbrojené síly sestřelily ukrajinské civilní dopravní letadlo. Bylo zabito 176 lidí. Íránská vláda také čelí - rovněž po právu - tlaku, aby byla otevřená o tom, jak mohly Revoluční gardy udělat tak děsivou chybu.

Celý článek...
 
Pravda bude zářit dál Tisk E-mail
Pátek, 17 leden 2020

Protikomunistickou kampaň Evropské unie odsoudil europoslanec Komunistické strany Řecka (KKE) Lefteris Nikolaou-Alavanos na jedné z antikomunistických debat v Evropském parlamentu ve Štrasburku, tentokrát s tématem "Zkreslování evropské historie a paměti". Ve svém projevu poslanec uvedl:

"Chápeme vaše znepokojení. Navzdory protikomunistickým usnesením Evropského parlamentu, lžím, zkreslování historie, provokativním srovnáním komunismu s fašismem, miliardám eur na programy, které fungují jako "hlídací pes" systému, jste nebyli schopni zcela přepsat dějiny v myslích lidí. Proto již několik měsíců necháváte pracovat tento "antikomunistický stroj" vysokou rychlostí, s protikomunistickými usneseními, s opakovanými antikomunistickými diskusemi na každém plenárním zasedání. Antikomunismus je v genech EU a výsledkem celé této politiky je, že to lidé vědí, vnímají to. Bez jakýchkoliv zábran a beztrestně působí různé fašistické skupiny včetně řeckého Zlatého úsvitu. Zákazy Komunistických stran v zemích EU - v Polsku, v pobaltských státech, zákazy omezující komunistické akce, omezující účast komunistických stran ve volbách, pronásledování představitelů těchto stran, útoky proti historickým památkám připomínajících porážku fašismu.

Celý článek...
 
Lidová strana Íránu (Tudeh) odsuzuje americký terorismus, vyzývá k míru Tisk E-mail
Úterý, 07 leden 2020

Zveřejňujeme prohlášení Lidové strany Iránu (Tudeh) k teroristickému útoku USA na Bagdádské letiště. Spojené státy americké minulý týden započaly další vlnu své agrese, tentokrát namířené proti Íránu. 3. ledna bylo při americkém náletu na mezinárodním letišti v Bagdádu zabito několik lidí, mezi nimi i generál Íránských revolučních gard Kásim Solejmání a důstojník proíránských milicí v Iráku Abú Mahdí al-Mohandis. Americký prezident Donald Trump se k útoku veřejně přihlásil a bezostyšně Íránu vyhrožuje ničením jeho kulturních památek, ale i zabíjením nevinných íránských obyvatel. Tento počin americké administrativy je jasným porušením mezinárodního práva a irácké národní suverenity, který může dlouhodobě destabilizovat státy Blízkého východu. Irácký parlament v reakci na teror vyzval ke stažení cizích vojsk, na což americká administrativa reagovala ohlášením navýšení své přítomnosti o další 3 tisíce vojáků. Na zajištění činnosti imperialistů ovšem nesou zodpovědnost i další země NATO a i Česká republika, která zde má vojáky a vojenské policisty. Naší povinností je proto vynaložit všechny dostupné prostředky k zabránění další imperialistické válce a agresi. Při eskalaci tohoto válečného nebezpečí jsou ohroženy především životy obyčejných Íránců a Iráčanů. KSM trvale vyjadřuje svou solidaritu s lidem Blízkého východu čelících imperialismu, požaduje okamžité stažení všech cizích i českých vojáků a vojenských policistů z Iráku a připojuje se k antiimperialistickému odporu ve světě. Krvežíznivá a cynická politika USA musí skončit! V okamžiku, kdy prezident a velitel největší armády světa neváhá veřejně vyhlašovat násilí, je situace opravdu velice vážná. Již dříve jsme zveřejnili prohlášení Světové rady míru pod heslem "Vojenské síly pryč z Iráku - Žádnou válku s Íránem!"  #HandsOffIran

Naléhavá potřeba zvýšit úsilí o zachování míru v regionu a čelit hrozbě riskantní a nebezpečné politiky amerického imperialismu!

Stanovisko Ústředního výboru Lidové strany Íránu (Tudeh)

Podle světových médií byli při leteckém útoku blízko Bagdádského letiště zabiti Kásim Solejmání, velitel jednotek Quds Iránských revolučních gard, a Abú Mahdí al-Mohandis, hlava Katáib Hizballáh a zástupce velitele Iráckých lidových mobilizačních sil. Společně s nimi bylo při náletu ve stejném konvoji zabito i několik Íránců, Iráčanů a Libanonců. Atentát na Kásima Solejmáního na příkaz prezidenta USA Donalda Trumpa je jasným porušením irácké národní suverenity a mezinárodního práva a pro region může nepochybně znamenat smrtelná rizika.

Celý článek...
 
Stanovisko Světové rady míru k zločinnému útoku na bagdádské letiště Tisk E-mail
Pondělí, 06 leden 2020

Světová rada míru co nejostřeji odsuzuje nedávný zločinný útok Spojných států amerických proti suverénní zemi - Iráku, při kterém byl zavražděn velitel jednotek Íránských revolučních gard Quds společně s vysokými důstojníky irácké armády.

Tato nevyprovokovaná a bezohledná akce představuje novou a extrémně nebezpečnou eskalaci na Středním východě, kde Spojené státy americké udržují tisíce svých vojáků, kteří jsou zapojeni do desítek let trvajících agresí a imperialistických intervenci v řadě států.

Celý článek...
 
Zemřel Hrdina Kuby Harry Villegas - spolubojovník Che v Bolívii Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 leden 2020

Kubánský generál Pombo bojoval spolu s Ernesto Che Guevarou na Kubě, v Kongu a v Bolívii

Revoluční hrdina Kuby, Harry 'Pombo' Villegas, jeden ze tří žijících Kubánů z partyzánské skupiny vedené velitelem Ernesten Che Guevarou, zemřel v neděli 29. prosince v Havaně ve věku 79 let.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 1544
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.