Úvodní stránka Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
2 karafiáty pro soudruha Lenina Tisk E-mail
Pátek, 24 duben 2020

Ve středu 22. dubna se poprvé uskutečnila akce "2 karafiáty pro soudruha Lenina". Vybraly se finance na 1650 rudých karafiátů, které byly položeny k památníku Lenina na Říjnovém náměstí.

Položení květin se zúčastnil i pravnuk Stalina Jakov Džugašvili. Pokud se akce ujme jako její obdoby s karafiáty pro Stalina, bude to dobré.

Za zmínku stojí také fakt, že v Sajansku Leninovi postavili nový pomník. Iniciátory postavení památníku byly "Děti války" a peníze na postavení 2,5m vysokého památníku se vybraly ve sbírce.

Odhalení nebylo naplánované jenom k Leninovým narozeninám, ale také k výročí 50 let založení Sajansku, které také připadá na 22. dubna.

Starostka Sajansku plně postavení památníku podpořila a pozitivně ocenila Leninovu práci pro Rusko.

Pozitivní vztah Rusů k osobnosti V. I. Lenina potvrzují i výsledky nedávného průzkumu veřejného mínění organizace FOM. Z nich vyplývá, že 83% dotázaných bylo proti jejich odstranění. Pouhých 7% Rusů se vyjádřilo k odstranění památníků pozitivně. 76% také odmítá přejmenování ulic a náměstí nesoucích Leninovo jméno. Tento návrh podporuje 13%. Více než polovina občanů (56%) uvádí, že Lenin pozitivně ovlivnil ruskou historii. Jako jeho zásluhy uvádějí vymýcení nezaměstnanosti nebo zavedení bezplatného vzdělání. Negativně vidí Leninův vliv na ruskou historii 20% dotázaných. Jejich hlavním argumentem je občanská válka a její oběti z řad obyvatelstva.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.