Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, February 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Zemřel hrdina Kubánské republiky José Ramón Fernández Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2019

V neděli 6. ledna ve svých 95 letech zemřel Hrdina Kubánské republiky, brigádní generál v záloze José Ramón Fernández Álvarez. "El Gallego" Fernandéz, jak mu říkali, se narodil v roce 1923 v Santiagu de Cuba. Od roku 1952 se zapojil do odporu proti Batistově diktatuře. V roce 1956 byl zatčen a vězněn až do vítězství Kubánské revoluce. Byl jedním z velitelů při porážce reakční invaze organizované CIA na Playa Giron v roce 1964. Sloužil v různých vojenských a politických funkcích, mimo jiné jako ministr školství a místopředseda ministerské rady. Člen vedení KS Kuby od jejího prvního sjezdu. Od roku 1997 byl předsedou Kubánského olympijského výboru. V roce 2001 mu byl udělen titul Hrdiny Kubánské republiky.

Prezident Kubánské republiky Miguel Díaz-Canel ve své kondolenci napsal, že Kuba ztratila svého příkladného hrdinu a vychovatele.

 
Dva karafiáty pro soudruha Stalina - prosinec 2018 Tisk E-mail
Pátek, 21 prosinec 2018

21. prosince v 10 hodin se konalo tradiční pokládání květin u hrobu Josifa V. Stalina u kremelské zdi v Moskvě na počest výročí jeho narození.

Bylo položeno 13 500 rudých karafiátů od vděčných potomků. Počtem květů to byla rekordní akce za celou dobu (celkově bylo shromážděno 386 865 rublů na nákup rudých karafiátů).

 
Úleva na obzoru Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2018

Německá horečnatá politická scéna trochu vychladla. Dvojí ulehčující vydechnutí některým lidem dovolilo přestat si okusovat nehty, alespoň na nějaký čas.

První událost začala hlasitým třeskem; čtyřiašedesátiletá Angela Merkelová odstoupila! Po 18 letech předsednictví největší straně, Křesťansko-demokratické unii (CDU), a po 13 letech coby kancléřka, opovrhla svým vlastním tvrzením, že obě funkce patří do rukou jednoho člověka, a té první se vzdala. Může zůstat kancléřkou do roku 2021, ale o čtvrté funkční období už usilovat nebude. Šeptalo se, že jí možná ani tak dlouho nezůstane; tahle vrcholná funkce není až tolik utvrzená, jako prezidentství USA. Ale takový šepot je daleko od daného a průzkumy jí stále dávají více než padesátiprocentní přízeň. 

Celý článek...
 
KKE vyjadřuje solidaritu s lidem Francie a odsuzuje policejní represi Tisk E-mail
Úterý, 11 prosinec 2018

Komunistická strana Řecka (KKE) vyjadřuje svou solidaritu s masovými protestními akcemi pracujících, studentů, vysokoškolských studentů a dalších lidových sil ve Francii v posledních týdnech proti politice nadměrně vysokých nákladů na pohonné hmoty a proti jejich agresivnímu zdanění.

Celý článek...
 
Krvavá služba George H. W. Bushe americkému imperialismu nakonec selhala Tisk E-mail
Neděle, 09 prosinec 2018

Úmrtí bývalého prezidenta USA George Bushe st. je v běžných sdělovacích prostředcích poznamenané nekonečnými smutečními obřady. Jeho "zásadové opravdovosti, odzbrojující vtipnosti a neochvějné oddanosti víře, rodině a zemi" vzdala hold ne menší autorita v otázce způsobů a morálky než Donald Trump.

Podlézavost, úslužnost a podřízenost; pochlebování moci je znakem buržoazního tisku, ale - když narazíme na vykonané zlo - nejsme vázaní úmluvou, abychom nemluvili zle o smrti. Nezapomínejme, že Bush starší byl ředitelem CIA.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 1469
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.