Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, November 23 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Výzvy, jimž čelí dělnické hnutí Tisk E-mail
Pátek, 20 září 2019

Projev Eugene McCartana, generálního tajemníka KS Irska, na mezinárodním komunistickém setkání v Aténách, 2018.

Soudruzi,

imperialismus se topí ve stále se prohlubující krizi. Na globální, oblastní i národní úrovni je teď tento systém chycen svými rozpory do sítě v několika vzájemně propojených krizích - ekonomické, politické, ekologické, kulturní a morální.

Celý článek...
 
Očišťování nacistů Tisk E-mail
Pondělí, 16 září 2019

Christopher Black: The Whitewashing of the Nazis

Autor: Christopher Black je právník v oboru mezinárodního trestního práva, žijící v Torontu. Účastnil se soudních procesů proti válečným zločinům. V poslední době publikoval knihu: "Pod mraky" (Beneath the Clouds). Je autorem esejí o mezinárodním právu, politickém vývoji a světových událostech, které publikuje na online magazínu "Nový pohled na východ" (New Eastern Outlook).

Ve své stati uvádí:

Měl jsem v úmyslu napsat článek o Iráku a americké diktatuře nad národem s tragickým osudem, který byl, jako mnoho dalších, rozbitý americkou vojenskou mašinérií. Je však obtížné vyhledat skutečně reálná fakta o tom, co se událo v Iráku. Všechny nové zprávy jsou cenzurovány, události nejsou vysvětlovány, politici hovoří nejasně, americký vliv a zločiny jsou maskovány. Rozhodl jsem se tedy, že napíši něco o očišťování nacismu.

Celý článek...
 
(Ne-)zaměstnanost mládeže ve světě Tisk E-mail
Pátek, 13 září 2019

Na základě údajů ILO z roku 2018 a celosvětově:

75 milionů mladých lidí je bez práce

problém nezaměstnanosti mládeže je zvlášť akutní v arabských státech (30,6 %), v osmadvacítce EU (18,4 %), v Latinské Americe a Karibiku (17 %) i jinde. Jako příklad uvádíme, že v Jižní Africe dosahuje nezaměstnanost mládeže 50 %.

Celý článek...
 
Čapajevova rodina se obrátila na Sergeje Šojgu ohledně znesvěcení památníku maršála Koněva v Praze Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 září 2019

V den stého výročí smrti legendárního velitele hrdiny občanské války Vasilije Čapajeva 5. září 1919 se rodina Čapajevů obrátila na ministra obrany Ruska ve věci ochrany vojenských památek.

Marina Čapajevová, praneteř partyzánského velitele, se obrátila na Sergeje Šojgu ohledně znesvěcení památníku maršála Sovětského svazu Ivana Koněva v Praze. I ohledně provokativně sprostého chování zástupce vedení české metropole.

Upozorňuj také vedení ruské armády na potřebu chránit vzpomínku na oběti sovětských hrdinů v zemi. Srovnává ničení pomníků Rudé armády (vedle sochy maršála Koněva i pomalování smíchovského tanku) s ideologickým projektem Ministerstva obrany ČR "Legie 100" v Rusku, v rámci kterého jsou po Rusku budovány monumenty běločechům - části legionářů, kteří sloužili zahraniční intervenci a reakci proti Ruské revoluci.

Videovzkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=82rLlqwbcxQ 

 
Osudová tahanice Tisk E-mail
Pondělí, 19 srpen 2019

Přetahování (lanem) je nevinný sport, a, pokud nepřijde vlna veder jako teď v USA a v Evropě, je pro účastníky zábavou. Ve světové politice to ale může být nebezpečná hra, zvlášť když ji hrají jako nějací staří Vikingové, přes ohniště, očekávající poražené.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 1515
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.