Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, May 26 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Příjezd kubánských lékařů do Itálie je lekcí Evropě, pronásledující ostrov svobody Tisk E-mail
Úterý, 07 duben 2020

Interview s profesorem Vasapollem

Mezinárodní a lidská solidarita je heslem kubánské revoluce. Dnes více než kdy jindy můžeme vyzdvihnout kubánský altruismus a odhodlání lidstva. Nyní přijelo 53 kubánských lékařů, aby pomohli svým kolegům na frontových liniích bojujících proti koronaviru v nemocnicích Lombardie. Kuba vysílá své lékaře do celého světa, zejména do oblasti nejvíce postižených chorobami a infekcemi, aby podpořili země v obtížích, opuštěné Západem. Venezuela, spojená s Havanou silným přátelstvím a duchem solidarity, bude následovat Kubu v jejím misijním duchu. Je příznačné, že dvě země považované za "darebácké" státy utrácí velkou část svých zdrojů na veřejné zdravotnictví a jsou schopne vysílat své zdravotníky, lékaře a léky na pomoc ohroženým zemím.

Redakce stránek "Římský reflektor" (Faro di Roma) se rozhodla provést interview s profesorem římské univerzity "La Sapienza", ekonomem a revolučním bojovníkem, rektorovým pověřencem pro vztahy s Latinskou Amerikou, Lucianem Vasapollem (Luciano Vasapollo), dlouholetým znalcem kubánské a venezuelské skutečnosti, který měl možnost spolupracovat se dvěma giganty lidstva: Hugo Chavézem a Fidelem Castrem. Vědec světového významu Vasapollo vždy vyjadřoval svou maximální solidaritu Kubě a svůj odpor vůči americkým sankcím, podporovaným Západem.

V roce 2004 pomohl založit "Síť intelektuálů a umělců na obranu lidstva", která si klade za cíl bránit utlačované národy před imperialismem tím, že obhajuje alternativní vizi hospodářských a sociálních politik, vnucovanými neoliberálními režimy. Kuba je hlavně obviňována z toho, že se nepodrobuje sociálně-ekonomickým parametrům vnucovaným Washingtonem a prosazuje svou svrchovanost. Vasapollo věnoval několik knih historii a současnosti Kuby, mezi nimiž vyniká "Che Guevara ekonom" a "Týden na Kubě s papežem, Raulem, Fidelem a mnoha dalšími". Vasapollo je také v neustálém dialogu se základním katolickým světem a křesťanským radikalismem.

Celý článek...
 
Omyly Forbesu Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 duben 2020

V roce 2019 hodnotil finančnický časopis Forbes připravenost zemí na epidemie. Obrázek níže.

 

Forbes hodnotí nejlepší připravenost USA, Spojeného království a Nizozemska.

Jaká je realita? Země podle počtu nakažených.

V KLDR nulový počet nakažených, v Číně je domácí zdroj epidemie zastavený, v EU a zejména USA prudce narůstají počty nakažených a mrtvých.

 

 
Jedno Irsko, jedno řešení: jedna celoirská ústava Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 duben 2020
Prohlášení Komunistické strany Irska (CPI)
(Pár čísel pro představu k 28. 3.: v Irské rep. bylo ze 4,8 mil. obyv. nakaženo 2 415, 36 zemřelo; v Sev. Irsku je z 1,882 mil.obyv. nakaženo 410, zemřelo 21. Pozn. překl.)

CPI vyjadřuje solidaritu se všemi, kteří jsou a budou zasaženi touto rostoucí zdravotní krizí, a zdravotnickému personálu a pohotovostním službám v první linii.

Celý článek...
 
Zemřel Manolis Glezos Tisk E-mail
Pondělí, 30 březen 2020

Ve svých 98 letech zemřel 30. března v Athénách řecký antifašista, vlastenec a levicový bojovník, laureát Leninovy ceny míru Manolis Glezos. Proslulým se stalo jeho stržení německé svastiky z athénské Akropole v květnu 1941. Po dopadení nacisty byl vězněn a mučen. Po válce byl několikrát a dlouhá léta vězněn a dokonce odsouzen k trestu smrti za své levicové názory. V pozdějších letech byl známý pro svůj odpor proti vyděračským podmínkám Evropské unie vůči Řecku.

(foto wikipedia)


Propusťte Manolise Glezose (1959) https://www.youtube.com/watch?v=kyHPPrkVXqg

https://cs.wikipedia.org/wiki/Manolis_Glezos 

https://www.idcommunism.com/2020/03/manolis-glezos-dies-at-97.html


 
Rozsudek v procesu proti polským komunistům - nevinní, ale pokutovaní Tisk E-mail
Sobota, 28 březen 2020

17. března byl oznámen nový rozsudek ve věci dlouhé soudní tahanice s redaktory novin Komunistické strany Polska "Brzask", a webových stránek, kteří byli obviněni z propagace totalitního státního systému.

Okresní soud v Dąbrowa Górnicza obvinění již dvakrát zamítl a po odvoláních státního zastupitelství se věc vrátila k novému projednání. Tentokrát rozhodoval Okresní soud v Dąbrowa Górnicza pod tlakem nepříznivých rozsudků nadřízeného soudu v Katovicích.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 1560
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.