Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, April 20 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Co v českých mediích neuvidíte Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2019

Zatímco vláda USA krade národní zlato a vyhrožuje vojenskou intervencí, konaly se v sobotu ve městech Venezuely manifestace na podporu legálního prezidenta Nicolase Madury.

 
Kuba bojuje i po 60 letech Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 leden 2019

Letos je šedesáté výročí kubánské revoluce z roku 1959. Fidel Castro tenkrát prohlásil: "Tyranie byla svržena. Radost je nesmírná. A přesto zbývá spousta práce."

Navzdory celá desetiletí trvající blokádě uvalené na Kubu Spojenými státy a její dlouhé izolace reakcionářskými a fašistickými vládami v Latinské Americe se Kuba rozvíjela a životní úroveň lidí se k nepoznání změnila, bylo dosaženo společenského pokroku, o jakém mohou irští pracující jen snít.

Celý článek...
 
Velké tažení amerického imperialismu Tisk E-mail
Pondělí, 28 leden 2019

Kampaň amerického imperialismu k obnovení svého koloniálního panství v Jižní Americe úžasně zrychlila. - 27. 1. 2019, megachip

Po nastolení diktatur v Argentině, Brazílii a Ekvádoru a jejich návratu do smečky vazalů Washingtonu, se imperialismus rozhodl, že nyní je řada na Venezuele, která je nyní, společně s Kubou, Bolívii a Nicaraguou posledním ohniskem odporu a boje za samostatnost. Po opakovaných pokusech o rozpoutání občanské války, financování masových protestů, vyzývání ozbrojených sil k vyvolání vojenského puče, po dlouhém finančním a diplomatickém nátlaku, podporovaném propagandistickými kampaněmi všech západních médií (včetně tak zvaných pokrokových), nastoupil okamžik skutečných akcí, započatých podporou vlastní sebeproklamací Juana Guaidóa, předsedy venezuelského parlamentu, prezidentem republiky. Zpočátku volala buržoazní opozice po předčasných volbách, ale nyní z obav, že by mohla prohrát (které kromě posledních ostatně vždy prohrála), se nyní na radu centrál světového imperialismu rozhodla, že se pokusí nejdříve zbavit zákonného prezidenta Madura, aby se vyhnula konfrontaci s nevhodnou alternativou.

Celý článek...
 
Venezuela přerušila diplomatické styky se Spojenými státy Tisk E-mail
Pátek, 25 leden 2019

Nicolas Maduro oznámil přerušení jakýchkoliv diplomatických a politických vztahů s vládou Spojených států a dal 72 hodin celému personálu, aby opustil zemi. Tato jasná odpověď, kterou legitimní prezident Bolívarovské republiky dal z paláce Miraflores před shromážděným davem, na promítané video ve kterém viceprezident USA Mike Pence požadoval, jménem Donlad Trumpa, aby venezuelský lid uznal samozvaně prohlášeného "prezidenta ad interim" Juana Guaidá.

Celý článek...
 
Krátce k pokusu o puč ve Venezuele Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2019
  • Prezident Maduro vzhledem k nepřátelskému chování přerušil styky s USA a dal diplomatům USA 72 hodin na opuštění země. Ministr zahraničí USA Pompeo to ale odmítl a pohrozil Venezuele "odpovídajícími akcemi".
  • Za legální vládu se postavila Kuba, Mexiko a Bolívie. Proti převratu se také vyjádřilo Rusko a Turecko. Nově také Čína.
  • Za pučisty se kromě vlády USA postavila také Kanada, Evropská unie (na Twitteru Donalda Tuska) a pro-severoamerická Organizace amerických států (OAS). Angažují se zejména pravicové režimy v Kolumbii a Brazílii.
  • Maduro prohlásil, že má dostatek podpory k vypořádání se s pokusem o převrat.
  • Vedení armády se postavilo na stranu legální vlády Bolívarské republiky Venezuely.
  • Na podporu prezidenta a vlády se konaly desetitisícové demonstrace.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 1480
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.