Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, September 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Boj proti fašismu v Německu Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 červenec 2005

Během prázdnin se aktivity německých neonacistů soustředí do dvou akcí – do pochodu v Geře (ten již proběhl v červenci) a do pochodu za Rudolfa Hesse 20. srpna 2005 ve městečku Wunsiedel. Pochod za Hesse se uskuteční potřetí v řadě a vystoupí na něm otevřeně neonacistické white power kapely.

Celý článek...
 
Almužny G8 Tisk E-mail
Středa, 27 červenec 2005

Účastníci summitu nejvyspělejších států světa G8 ve skotském Gleneagles si v přepychových podmínkách pohovořili o možném ohrožení svého rostoucího panství. Koláčky paní kněžny Barunkám již nestačí, stále více se ptají, proč musí stále chudnout a malá skupinka stále více bohatne…

Celý článek...
 
NATO nechalo v Evropě jaderné zbraně... Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červenec 2005

Během uplynulého týdne zasedala Skupina pro jaderné plánování, jejímiž členy jsou ministři obrany členských států NATO. Shodli se (pravděpodobně jako jeden muž pozn. red.), že jaderné síly, rozmístěné v Evropě, nadále představují základní politické a vojenské pojítko mezi evropskými a severoamerickými členy aliance (neboli v překladu jeden z nástrojů, kterým Amerika ovládá evropské země a drží jejich vlády pod krkem). Budou prý přispívat k vyšší kontrole jaderných zbraní (zajímavé – jaderné zbraně budou kontrolovány jadernými zbraněmi? Trochu zvrácená logika...) a omezení šíření a obchodování s nimi (že by obavy z konkurence?).

Celý článek...
 
Kolik jsme v roce 2004 utratili za zbraně? Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 červenec 2005

Málokdo z nás ví nebo si uvědomuje, jak obrovské finance svět platí za zbraně. O to víc šokující je údaj o tom, že vojenské výdaje ve světě v loňském roce poprvé v historii překročily 1 bilion USD. Toto číslo toho moc neřekne, proto jinak - každý člověk na zemi (včetně dětí) by tak v průměru zaplatil 162 USD (tzn. asi 4000 korun). Tyto údaje uvedla ročenka Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI).

Celý článek...
 
Mondi Bussines Paper vs. jeho zamestnanci Tisk E-mail
Sobota, 16 červenec 2005

Všetci pokrokoví ľudia na Slovensku ale aj na celom svete pozorne sledovali 23.mája 2005 priebeh súdu v Ružomberku. Ten rozhodoval o neplatnosti okamžitého prepustenia z práce piatich robotníkov Mondi Bussiness Paper, ktorí boli členmi petičného výboru za zvýšenie miezd vo fabrike. Súd vyriekol ortieľ – prepustenie je neplatné. Sála sa začala otriasať radosťou. Ako víťazní robotníci prežívali tento deň? Nechajme hovoriť Jozefa Daniša. „Sudca už po predchádzajúcom pojednávaní požiadal nášho právnika, aby pripravil náš návrh na odškodnenie.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 Následující > Konec >>

Výsledky 1546 - 1550 z 1576
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.