Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, September 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Dopady blokády na Kubu Tisk E-mail
Sobota, 22 říjen 2005

3. února 1962 bylo formálně uvaleno „totální embargo“ na obchod mezi USA a Kubou. Začalo však mnohem dříve. Šestého dubna 1960 uvedl náměstek státního tajemníka pro mezinárodní otázky Lester D. Mallory: „Jediná cesta, od níž lze očekávat rozbití vnitřní podpory, je prostřednictvím rozčarování a malomyslnosti vyvolané nespokojeností a ekonomickými obtížemi (...)

Celý článek...
 
Impuls pro americké protiválečné hnutí Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 říjen 2005

Pohroma způsobená hurikánem Katrina se stala novou výzvou pro protiválečné hnutí ve Spojených státech amerických. Zločinná nečinnost, která způsobila smrt tisíců lidí v New Orleans, jasně ukázala, jak nebezpeční jsou zločinci z Washingtonu a Wall Street. Nejprve nechali zavraždit více než 100000 Iráčanů.

Celý článek...
 
Na Slovensku rastie nespokojnosť Tisk E-mail
Neděle, 16 říjen 2005

Viac ako 6000 účastníkov protestného zhromaždenia, ktoré pri príležitosti pondelkového Medzinárodného dňa boja proti chudobe zorganizovala Konfederácia odborových zväzov (KOZ), odkázala vláde SR – „DOSŤ BOLO DRANCOVANIA“.

Celý článek...
 
Mezinárodní manifestace solidarity s iráckým odporem Tisk E-mail
Sobota, 15 říjen 2005

V italském hlavním městě se 2. října uskutečnila 1. mezinárodní konference solidarity s iráckým odbojem. Uspořádal ji Mezinárodní výbor za svobodný Irák společně s italskou koalicí Iraq Libero. Původním smyslem konference bylo nejen mezinárodně vyjádřit podporu Iráčanům v jejich boji za národní osvobození, ale také pomoci tomuto odboji k sjednocení. Irácký odboj je totiž, podobně jako celá irácká společnost, rozdělen politicky, nábožensky a národnostně.

Celý článek...
 
Nejlepší výroky G. Bushe Tisk E-mail
Středa, 12 říjen 2005

Pochybujete o tom, že je v USA možné všetko? Keď si prečítate výroky prezidenta tohoto štátu, budete sa čudovať, kto sa može stať v USA prezidentom... "To nie je priemyselné znečistenie, čo poškodzuje naše životné prostredie. To sú tie nečistoty v našom vzduchu a v našej vode, ktoré za to môžu."

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 Následující > Konec >>

Výsledky 1526 - 1530 z 1576
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.