Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, October 26 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Podpořte práva Lužických Srbů! Tisk E-mail
Středa, 01 únor 2006

Ve Spolkové republice Německo – ve státě Sasko chce, po lužickosrbské škole v Chroščicích, stát uzavřít další z již posledních (!) lužickosrbských škol: Školu Cisinskeho v Pancicich Kukowje. Několik kilometrů za severními hranicemi České republiky probíhá dlouhodobá likvidace národa Lužických Srbů. Prosím, nemlčte, je to otázka svědomí každého z nás.

Celý článek...
 
Zahraniční solidarita: ruce pryč od KSM! Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 leden 2006

Zahraniční solidarita s Komunistickým svazem mládeže a protesty proti útoku MV ČR na jeho existenci se dále rozvíjejí. Rezoluci, v níž je odmítnut útok MV ČR proti KSM, přijala celá parlamentní skupina Evropská sjednocená levice/Severská zelená levice (GUE/NGL) v Evropském parlamentu.

Celý článek...
 
Další rána imperialismu USA Tisk E-mail
Středa, 25 leden 2006

V prosinci minulého roku vyhrál socialista Evo Morales v první kole jasně prezidentské volby v Bolívii, stal se tak teprve asi třetím představitelem původních obyvatel Jižní Ameriky, který tohoto významného postu dosáhl a prvním v Bolívii. Na rozdíl od dvou předchozích však nestudoval na školách evropského typu...

Celý článek...
 
Ve 21. století budou postupně většinu dělníků tvořit ženy Tisk E-mail
Pondělí, 23 leden 2006

ženyKaždý už zaslechl frázi „feminizace chudoby“. Možná vás napadlo: „Co je na tom nového? Mezi chudinou byly vždycky ženy.“   Definice říká, že třídní společnost znamená rozdělení na majetné a nemajetné, na bohaté a chudé. Kromě toho bylo podřízení žen prvním projevem vývoje tříd. Ženy a děti byly prvotními formami vlastnictví; jejich práce byla první, která byla vykořisťována.  Nerovnost a bezmocnost, která byla ženám vnucena pod vlivem patriarchálního chápání ženské podřízenosti se expanzí globálního kapitálu prohloubila. Z 1,3 miliardy lidí, kteří dnes žijí v chudobě, tvoří ženy 70%. Ústřední skutečnost v životě žen je to, že kapitalismus se rovná útlaku s nesnesitelnými důsledky.

Celý článek...
 
Americká "demokracie" v praxi Tisk E-mail
Pondělí, 23 leden 2006

Brigáda Venceremos a nadace Pastoři za mír potvrdily v pondělí, že americké federální úřady pokutovaly 1,5 milionem dolarů stovky jejich členů za to, že cestovali na Kubu. V posledních 30 letech navštívily tisíce amerických občanů tento antilský ostrov jako členové obou uskupení solidárních s kubánským lidem, připomněly informační zdroje. Minulý týden kontaktovali zástupci Departementu státního pokladu na 200 členů těchto organizací a v souvislosti s jejich návštěvou této karibské země je obvinily z občanské neposlušnosti. Celkové sankce uplatněné proti civilním aktivistům představují více než 1 500 000 dolarů, informují zdroje.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 Následující > Konec >>

Výsledky 1516 - 1520 z 1581
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.