Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Šokující zpráva OSN o vývoji planety Země Tisk E-mail
Pondělí, 03 duben 2006

Zpráva Global Environment Outlook (Globální ekologické výhledy), kterou pro OSN nedávno vypracovalo 1100 vědců, dokumentuje poškození životního prostředí za posledních 30 let (od první světové ekologické konference, která se konala ve Stockholmu v roce 1972) a předpovídá, jak bude vypadat vývoj Země do roku 2032. Podívejme se tedy na to, co zpráva konstatuje.

Celý článek...
 
Kuba: Mluvme o demokracii Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 březen 2006

Obraz kubánské reality je ve světě natolik překroucený, že se dokonce má zato, že právě toto právo je zdejším lidem odepřeno. Časopis Bohemia si pro úvahy a myšlenky ohledně demokracie a různých pohledů na ni vybral člověka nejpovolanějšího, předsedu Národního shromáždění lidové moci (kubánského parlamentu) Ricarda Alarcóna de Quesadu.

Celý článek...
 
Francie a Bělorusko Tisk E-mail
Středa, 29 březen 2006

Zásahy běloruských policistů proti „poklidným“ protestům stovek odpůrců znovuzvoleného běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka se staly neodmyslitelným tématem všech západních sdělovacích prostředků, včetně těch českých. Statisícové protesty francouzských studentů a odborářů, proti kterým bez slitování zasahují - nejen s použitím slzného plynu - francouzští policisté. Vnitřní problém Francie a malá pozornost médií.

Celý článek...
 
Plynem proti agresi Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 březen 2006

Plyn se má stát sjednocujícím prvkem posilující radikální levice v Latinské Americe. I tak by se dal nazvat nejnovější počin politických lídrů Latinské Ameriky, na kterém se v uplynulých dnech dohodli. 21. století se stalo pro Jižní Ameriku novým impulsem. V celé řadě zemí se k moci dostávají, levicově zaměřené a pokrokově orientované vlády, které více, či méně odmítají hegemonii Spojených států, která v této oblasti panovala zhruba od 19. století.

Celý článek...
 
Milion studentů a odborářů v ulicích francouzských měst Tisk E-mail
Středa, 22 březen 2006

V sobotu 18. března byla Francie dějištěm zatím největších protestů proti tzv. ?vládnímu plánu boje proti nezaměstnanosti? (smlouva CPE), který ve skutečnosti pouze zbavuje mladé jistot, neboť umožňuje zaměstnavateli ne ve zkušební době, ale v průběhu 2 let propustit bez udání důvodu mladého absolventa do 26 let... Nezaměstnanost mladých je ve Francii kolem 23%.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1491 - 1495 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.