Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Bolivijský plyn do služeb občanů Bolívie Tisk E-mail
Pátek, 05 květen 2006

Bolivijský prezident Evo Morales splnil svůj předvolební slib a dal celý sektor těžby zemního plynu plně do služeb občanů země. Takže jej v tom nejlepším slova smyslu nechal znárodnit. V pondělí dal levicový vrcholný představitel Bolívie rozkaz armádě, aby obsadila oblasti těžby zemního plynu. Morales zároveň sdělil, že vypoví ze země zahraniční těžební společnosti, pokud nebudou respektovat státní kontrolu.

Celý článek...
 
Boj o belgickou ocelárnu "Forges de Clabecq" Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2006

"Forges de Clabecq" je středně velká ocelárna, která v prosinci l996, kdy byl ohlášen konkurs, zaměstnávala 1800 osob. V takových případech se v Belgii stalo obvyklým, že oficiální odbory se spokojí s výlučně slovními protesty, aby pak ihned začaly souhlasně vyjednávat o uzavření závodu a o tak zvaných sociálních průvodních opatřeních, s neurčitými sliby přeměny oblasti. Stejný postup chtěly praktikovat i v případě "Forges de Clabecq". Tento názor však naprosto nesdíleli dělničtí důvěrníci.

Celý článek...
 
Kolumbijská guerilla Tisk E-mail
Sobota, 29 duben 2006

V uplynulých letech bylo dost často slyšet o akcích kolumbijských levicových povstaleckých skupin. I v Mladé Pravdě se objevilo několik málo článků, které se věnovaly jejich činnosti a jejich bojem s pravicovou kolumbijskou vládou podporovanou USA a s ultrapravicovými bojůvkami. Ale žádný článek nebyl věnován tomu (pokud jsem dobře a pozorně četl), kdy, kde a proč vlastně vznikly a jaká je jejich historie. Tímto příspěvkem bych to chtěl aspoň trochu napravit.

Celý článek...
 
Ochuzený uran Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 duben 2006

Ochuzený uran, pouštní syndrom, válka, USA.... Nejprve stručně k tomu, co to vlastně ty střely z ochuzeného uranu jsou. Materiál k jejich výrobě je obohacován izotopem uranu 238U. Ten je získáván jako odpad při výrobě paliva do jaderných elektráren a atomových náloží. Použití uranu má dva důvody: jednak je střela díky své váze velmi průrazná, jednak se po roztříštění do zasaženého prostoru uvolní aerosol uranových částeček, který je schopen v krátké době usmrtit osoby nacházející se například v bunkru nebo v tanku. Izotop 238U je velmi toxický - chemicky i radioaktivně.

Celý článek...
 
Politiku Evropské unie určuje malá skupina korporací Tisk E-mail
Úterý, 25 duben 2006

Nejvlivnější lobbistická skupina Evropské unie, European Round Table of Industrialists (ERT, Evropský kulatý stůl průmyslníků) vypracovala kdysi dokument "The east-west win-win business experience" (Západovýchodní podnikatelské zkušenosti), které přinášejí prospěch pro všechny strany. Všichni, jimž to přináší prospěch, ale žijí na Západě.  Rozšíření EU poskytuje podle dokumentu možnost vyřešit "problematické body“, kterým ERT čelí v zemích střední a východní Evropy. Nové členské země mohou být přinuceny ke krokům, které by problémy vyřešily: ke snížení daní, odstranění "odkladů při privatizaci", odstranění "omezení při nákupu pozemků zahraničními podniky" a také k tomu, aby bojovali proti "dominanci místních podniků, tzv. „národních hráčů

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1481 - 1485 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.