Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, October 23 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Mondi Bussines Paper vs. jeho zamestnanci Tisk E-mail
Sobota, 16 červenec 2005

Všetci pokrokoví ľudia na Slovensku ale aj na celom svete pozorne sledovali 23.mája 2005 priebeh súdu v Ružomberku. Ten rozhodoval o neplatnosti okamžitého prepustenia z práce piatich robotníkov Mondi Bussiness Paper, ktorí boli členmi petičného výboru za zvýšenie miezd vo fabrike. Súd vyriekol ortieľ – prepustenie je neplatné. Sála sa začala otriasať radosťou. Ako víťazní robotníci prežívali tento deň? Nechajme hovoriť Jozefa Daniša. „Sudca už po predchádzajúcom pojednávaní požiadal nášho právnika, aby pripravil náš návrh na odškodnenie.

Celý článek...
 
Významný deň robotníkov na Slovensku Tisk E-mail
Středa, 13 červenec 2005

Výkriky, slzy, objímanie a ďalšie prejavy radosti zaznievali 23. júna Ružomberkom. Aj také prejavy má vzťah medzi robotníkmi a podnikateľmi. Samozrejme, neobjímali sa navzájom. Radosť bola u robotníkov, zástupcovia podnikateľov mali hlavy v smútku. To ružomberský súd vyriekol rozsudok o neplatnosť okamžitého prepustenia z práce piatich zamestnancov Mondi Bussiness Paper. Je to významný deň pre všetkých zamestnancov na Slovensku. Prečo?

Celý článek...
 
O Kubě jinak Tisk E-mail
Pondělí, 11 červenec 2005

Dva mladí Kubánci, Lic. Etelys Santana Cruz a Ernesto Corvo, funkcionáři mládežnické kubánské organizace, která je členem Mezinárodní federace mládežnických pokrokových organizací, se zastavili v Bratislavě. Směřovali do Čech, ale česká ambasáda v Havaně, na pokyn ministerstva zahraničních věcí v Praze, jim odmítla udělit vstupní víza jako reakci na vyhoštění českého senátora Karla Schwarzenberga, jinak na Kubě švýcarského turisty. Mise mladých Kubánců byla spojena nejen se znovunavázáním styků s mládežnickými organizacemi, ale protože jsou i členy přípravného výboru XVI. světového festivalu mládeže a studentstva ve venezuelském Caracasu, chtěli informovat mladé lidi o jeho cílech a pozvat je k účasti.

Celý článek...
 
Začíná éra Nové Evropy Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2005

My, účastníci Pařížské Evropské Konference, konané 24 a 25 června 2005, vystupujeme s návrhem pro diskuzi obsaženém v následujícím prohlášení, určeném všem dobrovolným sdružením, odborovým organizacím a politickým sdružením v Evropě: Vítězství volby "NE" ve Francii je vítězstvím nad levicí, pro-evropským, alternativně-globalizačním, feministickým a demokratickým "NE", vysloveným neoliberalismu a válce.

Celý článek...
 
Jak evropská integrace podporuje americký hospodářský růst Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 červenec 2005

Krize Evropské unie udává tón současným politickým diskusím. Kromě odmítnutí evropské ústavy se hovoří o špatných výsledcích většiny ekonomik EU, o nezaměstnanosti a recesi. Mezitím na druhé straně Atlantiku si ekonomové lámou hlavu s jiným problémem: jak je možné, že úrokové sazby jsou stále nízké, přestože ekonomika roste? A jak spolu tyto dva jevy souvisejí?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1481 - 1485 z 1507
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.