Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, August 07 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Pírko, které probudilo obra Tisk E-mail
Pátek, 26 květen 2006

Charlie Hardy je bývalý katolický kněz z USA, který strávil osm let mezi chudinou v Caracasu v domě z lepenkových krabic bez sociálního zařízení, ve dnech, kdy odumíral venezuelský ancient regime, prastarý režim, a jež započaly sociálním výbuchem, který nastal 27. ledna 1989 poté, co vylétly ceny nafty. Jeho nepublikované rozpravy ze španělské čtvrti, nazvané Bůh na hovno, jsou tvrdou kritikou církve i státu v zemi, která je pátým největším producentem ropy na světě, avšak kde 10% z třiadvacetimiliónové populace shrabuje polovinu národního důchodu, zatímco spodních 40% žije v naprosté bídě.

Celý článek...
 
Portugalská mládež podpořila KSM Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 květen 2006

Dalším širokým vyjádřením solidarity Komunistickému svazu mládeže v jeho zápasu proti hrozbě ilegalizace ze strany MV ČR je vyjádření Národní rady mládeže Portugalska, která je řádným členem Evropského fóra mládeže, a tvoří ji skoro 30 celostátních, zdaleka nejen levicových organizací.

Celý článek...
 
Spolupráce Venezuely, Kuby a Bolívie v další fázi Tisk E-mail
Pátek, 12 květen 2006

Při příležitosti oficiální návštěvy prezidentů Huga Cháveze Fríase a Eva Morales Aymy na Kubě ve dnech 28 .a 29. dubna 2006 se uskutečnil obsáhlý dialog s předsedou Státní rady Kubánské republiky u příležitosti 1. výročí Dohod od uplatňování Bolívarovské alternativy pro národy naší Ameriky (ALBA) rozšířené o návrh Dohod o obchodu mezi národy (TCP).

Celý článek...
 
My jsme Amerika! Tisk E-mail
Sobota, 06 květen 2006

Statisíce převážně hispánských imigrantů bojkotovaly během 1. máje -  Dne bez přistěhovalců práci a vydaly se do ulic amerických měst, aby ukázaly svou nepostradatelnost pro hospodářství USA. Řada továren, farem, obchodů a restaurací musela přerušit či omezit provoz. Také dopad na školství byl viditelný. V losangeleském školním okrsku, který je ze 73 procent hispánský, nešlo do školy 72 000 studentů druhého stupně základních škol a středních škol.

Celý článek...
 
Bolivijský plyn do služeb občanů Bolívie Tisk E-mail
Pátek, 05 květen 2006

Bolivijský prezident Evo Morales splnil svůj předvolební slib a dal celý sektor těžby zemního plynu plně do služeb občanů země. Takže jej v tom nejlepším slova smyslu nechal znárodnit. V pondělí dal levicový vrcholný představitel Bolívie rozkaz armádě, aby obsadila oblasti těžby zemního plynu. Morales zároveň sdělil, že vypoví ze země zahraniční těžební společnosti, pokud nebudou respektovat státní kontrolu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1476 - 1480 z 1572
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.