Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Demonstranti ve Vídni vypískali Bushe Tisk E-mail
Sobota, 24 červen 2006

Vrcholnou schůzku EU-USA ve Vídni provázely v tomto týdnu četné protesty odpůrců imperialistické politiky prezidenta USA George W. Bushe. Celkově se jich v rakouské metropoli sešlo více než 15.000. Vzhledem k uzávěrám se protestující nemohli dostat do bezprostřední blízkosti konání schůzky a k rozhánění davů byly navíc připraveny na dvě tisícovky těžkooděnců. Komunistická mládež Rakouska se podílela i na studentské stávce proti návštěvě Bushe 21.6.

Celý článek...
 
Bush tlačí Evropu proti Kubě Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 červen 2006

Tento článek věnovaný vztahu západních zemí vůči Kubě napsal 9. června poslanec Labour Party v Britském parlamentu za Severní Norwich pro britský deník The Guardian UK. Svým obsahem a přesným vystižením postojů vůči Kubě i v zemích mimo Británii i osobním postojem poslance za stranu, která je srovnatelná s naší ČSSD, je natolik závažný, že má co říci i našim čtenářům. Je vážnou obžalobou všech bezohledných nohsledů momentálně nejsilnější imperialistické mocnosti - USA.

Celý článek...
 
Z 49. sjezdu KS Británie Tisk E-mail
Neděle, 18 červen 2006

"Vidíme monopoly, jak stlačují dolů mzdy a podmínky, jak zničily milión pracovních míst od nástupu New Labour do vlády, jak nabízejí místo nich „McJobs“ *) v sektoru služeb, kde jsou nízké mzdy, příprava neexistuje nebo je nekvalifikovaná, odbory jsou vyloučeny a kontroloři jsou jinak označení „manažeři“ s platem, který je polovinou mzdy kvalifikovaného inženýra, jehož práce byla odeslána na východ."

Celý článek...
 
Kdo za koho kope na Slovensku? Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 červen 2006

Na Slovensku se blíží volby. Předkládáme zprávu o tom, jak se v "demokracii" politika ovlivňuje p řes tzv. NGO, sponzorované americkou vládou. Udělá někdo podobnou zprávu pro Českou republiku? "Predkladaná správa je spracovaná podľa pôvodných prameňov uvádzaných inštitúcií. Zameriava sa na politické aktivity týchto inštitúcií, na ovplyvňovanie verejnej mienky a vnútornej politiky na Slovensku zo zahraničia cez mimovládne organizácie. Tieto aktivity boli zvlášť intenzívne pred voľbami v roku 1998 menej už v r. 2002. Teraz sa pozornosť zahraničných dobrodincov presúva ďalej na východ.

Celý článek...
 
Protesty gayů a lesbiček v Polsku Tisk E-mail
Středa, 14 červen 2006

Homosexuálové jsou v Polsku tvrdě potlačováni. Hlavním důvodem jsou silně konzervativní názory Poláků. Ke katolické víře se jich hlásí více než 90 procent  a z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že žádnému jinému evropskému národu se svazky homosexuálů tolik neprotiví. Přibližně 3000 lidí se zúčastnilo sobotního pochodu Varšavou, který na obranu svých práv zorganizovali právě polští homosexuálové. Proti pestrobarevné demonstraci gayů a lesbiček protestovalo na 150 pravicových radikálů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1471 - 1475 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.