Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Závěrečné prohlášení Shromáždění hnutí 4. ESF, Athény Tisk E-mail
Pondělí, 10 červenec 2006

Bojujeme za jinou Evropu, feministickou, ekologickou, Evropu otevřenou, Evropu míru, sociální spravedlnosti, udržitelného života, svrchovanosti nad potravou, Evropu solidarity, respektující práva menšin a sebeurčení národů. My, ženy a muži ze sociálních hnutí napříč Evropou, jsme přišli do Athén po létech společných zkušeností, bojů proti válce, neoliberalismu, všem formám imperialismu, kolonialismu, rasismu, diskriminaci a vykořisťování, proti všem rizikům ekologické katastrofy. Tento rok byl významný tím, že řada sociálních zápasů a kampaní byla úspěšná v tom, že zastavila neoliberální projekty jako je navržená Evropská ústavní smlouva, Direktiva EU o uvolnění trhu přístavních služeb a zákon o první zaměstnanecké smlouvě ve Francii.

Celý článek...
 
Letní slevy na diplomy Tisk E-mail
Sobota, 08 červenec 2006

Od poloviny května jsou v Řecku zavřené vysoké školy. Důvod? Snaha vlády prosadit změnu ústavy v bodě, který ukotvuje záruky státu pro všeobecně přístupné vzdělání. Aby mohla být ústava změněna musí současný parlament odhlasovat právo revidovat ústavu pro parlament následujícího volebního období. Proto vláda předkláda kromě návrhu změny ústavy také nový školský zákon, který v podstatě ústavu obchází a umožňuje nakládat se vzděláním jako s každým jiným zbožím.

Celý článek...
 
Netřeba pálit papíry Tisk E-mail
Pátek, 07 červenec 2006

12. června otiskl poslušný mopslík a zuřivý mluvčí impéria a miamské teroristické mafie, deník New Herald článek nazvaný „Zájmová sekce USA v Havaně v obležení“, obviňující kubánskou vládu, že kanceláři prerušila dodávky elektřiny a vody, což označuje jako „prohloubení diplomatické krize“ která odstartovala po „světelné tabuli na fasádě budovy Sekce“.

Celý článek...
 
Kubánští disidenti potřebují více dolarů Tisk E-mail
Úterý, 27 červen 2006

Jako součást plánu vlády Spojených států za navrácení Kuby do podmínek kolonie se konala 26. května mimořádná schůze v sídle Komise pro Svobodnou Kubu ve Washingtonu, které předsedal Caleb McCarry, předurčený k zaujmutí funkce gubernátora řídícího dílo George W. Bushe, přechod karibského ostrova jako suveréního státu na kolonii USA.

Celý článek...
 
Vystoupení Kuby v Radě pro lidská práva OSN Tisk E-mail
Neděle, 25 červen 2006

Přinášíme vystoupení s. Felipe Péreze Roqueho, ministra zahraničních věcí Kubánské republiky na zasedání vysokých představitelů členů Rady pro lidská práva OSN. "Kuba je zakládajícím členem Rady pro lidská práva, zatímco Spojené státy nikoli. Kuba byla zvolena drtivou podporou 135 zemí, více než dvout třetin Valného shromáždění Spojených národů, zatímco Spojené státy se ani neodvážily předložit svou kandidaturu. Kuba se spoléhala na tajné hlasování ze stejných důvodů, proč se ho Spojené státy obávaly."...

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1466 - 1470 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.