Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, August 15 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Pokrokové hnutí v Palestině Tisk E-mail
Neděle, 30 červenec 2006

Palestinskou stranu lidu lze považovat za nejstarší politickou organizaci v rámci Palestiny. Je politickým a organizačním následníkem komunistického hnutí v Palestině od 20. let tohoto století, což znamená, že je to strana s nejdelší a nejbohatší bojovou tradicí v Palestině. Sdružení národního osvobození, které bylo založeno v Palestině v roce 1943 v důsledku rozštěpení palestinské komunistické strany (která zahrnovala Araby a Židy), byla jediná palestinská strana, která usilovala o uskutečnění hesla demokratického palestinského státu všech občanů bez rozlišení mezi Židy a Araby. Sdružení národního osvobození vedlo tehdy zároveň boj proti fašismu a nacismu.

Celý článek...
 
Zastavte okamžitě izraelskou agresi proti libanonské a palestinské mládeži a lidu! Tisk E-mail
Pátek, 28 červenec 2006

Oblast Středního východu žije v děsivé nestabilitě způsobené rostoucí agresivitou imperialismu, jenž používá pro dosažení svých cílů všech prostředků. WFDY vyjadřuje své silné rozhořčení, protest a hluboké znepokojení ve vztahu k izraelským útokům proti Libanonu a Palestině v posledních dnech, jejichž výsledkem jsou stovky mrtvých a zraněných libanonských a palestinských lidí. Válečná mašinérie Izraele – podporovaná Spojenými státy americkými a jejich spojenci vraždila a páchala masakry na nevinných libanonských a palestinských lidech a ničila jejich společnost a ekonomiku a devastovala jejich území.

Celý článek...
 
Brání se Izrael, nebo útočí? Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 červenec 2006

Invaze do Libanonu je za dveřmi. S novou eskalací blízkovýchodního konfliktu eskalovaly také komentáře všech světových médií, včetně těch českých. Jen málokteré se však odváží pohledět na kořeny celého konfliktu. Média se dělí zhruba na dvě skupiny, kde převažuje ta první, která je nekriticky proizraelská a Izrael se podle ní brání teroristickým útokům. Druhá skupina upozorňuje na izraelské útoky na civilní obyvatelstvo, ale k jakékoli kritice má velmi daleko. Česká média se řadí do první skupiny, resp. do jejího tvrdého jádra.

Celý článek...
 
?Cuba Sí? léto 2006 Tisk E-mail
Pondělí, 24 červenec 2006

Loňský rok byl poznamenán významnými vítězstvími pro Miamskou pětici, když zpráva Pracovní skupiny OSN o svévolných uvězněních z května 2005 deklarovala uvěznění Pětice jako nezákonné a svévolné a 11. Odvolací soud zrušil jejich rozsudky a nařídil nový proces na srpen. Po dalším odvolání obžaloby, projednávaném při ústním slyšení v Atlantě 14. února, se na rozhodnutí dvanáctičlenné poroty tohoto soudu stále čeká.

Celý článek...
 
Za solidaritu s libanonským a palestinským lidem Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 červenec 2006

Ostře odsuzujeme všechny agresivní činy izraelské armády v Gaze a v Libanonu s tragickými následky pro život palestinského a libanonského lidu, ale i pro lidi z ostatních zemí regionu. Odmítáme a odsuzujeme obvinění a ohrožování ze strany USA a izraelské vlády namířená proti Sýrii a Iránu a proti jiným státům této oblasti. Tyto hrozby odhalují, že skutečnou agresivní a expansionistickou silou v regionu je Izrael.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1456 - 1460 z 1574
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.