Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
O co jde v Libanonu? Tisk E-mail
Sobota, 05 srpen 2006

Již třetí týden zuří barbarská izraelská agresivní válka v Libanonu, kde tuny bomb (včetně zakázaných fosforových a clusterových) jsou vrhány na bezbranné libanonské ženy a děti, jsou ničeny mosty, silnice, elektrárny, vodárny, továrny, sanitky i osobní auta. Humanitární katastrofa dodnes zasáhla na milion libanonských civilistů, které izraelská agrese vyhnala ze svých domovů. Počet civilních obětí dodnes dosáhl 750 mrtvých, z nichž více než polovinu představují děti. Historické památky starší než 2200 let nacházející se v Baalbeku jsou ohroženy bombardováním. Celé čtvrti a vesnice jsou srovnány se zemí.

Celý článek...
 
Ve válce: ženy ve Spojených státech v r. 2005 Tisk E-mail
Pátek, 04 srpen 2006

Ženy a muži ve Spojených státech prožili další rok „znovunabytí nezaměstnanosti“. Narůstající nerovnost mezd znamenala, že mzdy zůstaly všem dělníkům v USA stejné nebo klesaly; všem dělníkům, to znamená vyjma špičky z 95 procent, která viděla nárůst platů o 7,7%. Dělnická třída, střední třída a dokonce i vysoce placení lidé viděli neměnné vyhlídky do budoucnosti, vedle raketově narůstajících výdajů na zdravotní pojištění a léčiva. Životní podmínky těch, kdo žijí v bídě a v extrémní bídě se tváří v tvář zákonům „reformy sociální péče“ TANF *), přijaté v r. 1996, drasticky zhoršily.

Celý článek...
 
Kdo začal? Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 srpen 2006

“Opustili jsme Gazu a oni vystřelují rakety Kasám” – není jasnější formulace převládajícího pohledu na současné kolo konfliktu. „Oni začali“ bude obvyklá odpověď každému, kdo by se pokusil argumentovat například tím, že pár hodin předtím, než první raketa Kasám dopadla na školu v Aškelónu, aniž by způsobila nějakou škodu, Izrael rozmetal Islámskou univerzitu v Gaze.

Celý článek...
 
Jaká je úroveň zdravotní péče v USA? Tisk E-mail
Úterý, 01 srpen 2006

Odpověď na tuto otázku by mohla znít: taková, jakou si ten který obyvatel USA může zaplatit. A to se netýká jen dospělých, ale také dětí, a to i těch nejmenších. Divíte se, že i zdraví novorozence a jeho matky může být někde závislé na tom, kolik mají k dispozici finančních prostředků? A přece, je to tak. Agentura Save the children zpracovala analýzu, do které zahrnula vládní údaje ze 125 zemí.

Celý článek...
 
Pokrokové hnutí v Palestině Tisk E-mail
Neděle, 30 červenec 2006

Palestinskou stranu lidu lze považovat za nejstarší politickou organizaci v rámci Palestiny. Je politickým a organizačním následníkem komunistického hnutí v Palestině od 20. let tohoto století, což znamená, že je to strana s nejdelší a nejbohatší bojovou tradicí v Palestině. Sdružení národního osvobození, které bylo založeno v Palestině v roce 1943 v důsledku rozštěpení palestinské komunistické strany (která zahrnovala Araby a Židy), byla jediná palestinská strana, která usilovala o uskutečnění hesla demokratického palestinského státu všech občanů bez rozlišení mezi Židy a Araby. Sdružení národního osvobození vedlo tehdy zároveň boj proti fašismu a nacismu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1451 - 1455 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.