Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, October 01 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Světová rada míru proti summitu NATO ve Varšavě Tisk E-mail
Středa, 13 červenec 2016

Ve dnech 8. a 9. července 2016 se uskutečnil varšavský summit Severoatlantického paktu NATO. Kromě aktivit v jiných zemích, zorganizovala Světová rada míru proti tomuto summitu protestní akce i v samotné polské Varšavě. Aktivit pod heslem "ANO MÍRU! NE NATO!" se zúčastnila také početná delegace z České republiky, tvořená zástupci řady mírových a protiválečných organizací a hnutí.

Celý článek...
 
Jiná Evropa je možná - jiná EU ne Tisk E-mail
Úterý, 28 červen 2016

Prohlášení Komunistické strany Irska

Komunistická strana Irska vyjadřuje solidaritu s britskými voliči a vítá jejich rozhodnutí, s pracujícím lidem jako rozhodujícím faktorem při hlasování odejít z Evropské unie.

Rozhodnutí lidu je vítězstvím nad Projektem strachu, rozpoutaným velkopodnikateli, světovými bankami a finančními institucemi, s EU a vládnoucí elitou po EU, včetně irské vlády, hrající křoví. Blahopřejeme těm na severovýchodě Irska, kteří měli možnost hlasovat v referendu a hlasovali pro odchod.

Celý článek...
 
Vítězství lidové svrchovanosti - porážka osy EU-MMF-NATO Tisk E-mail
Pondělí, 27 červen 2016

Oficiální stanovisko KS Británie

Výsledek referenda představuje obrovský a potenciálně dezorientující úder vládnoucí kapitalistické třídě v Británii, jejím najatým politikům a imperialistickým spojencům v EU, USA, MMF a NATO.

Lidé promluvili a lidová svrchovanost vyžaduje, aby Westminsterský parlament jejich rozhodnutí přijal a naplnil. Levice teď musí zdvojnásobit své úsilí, avy výsledek tohoto referenda obrátil v porážku celé osy EU-MMF-NATO. 

Celý článek...
 
Falešná vlajka terorismu a třídní boj: Od Paříže po Abidjan Tisk E-mail
Sobota, 25 červen 2016

Jak po celé Francii pokračují stávky a demonstrace, stát se uchýlil ke staré technice třídního útlaku - terorismu.

I když fotbalové ME přitáhlo do francouzského hlavního města tisíce příznivců, napětí ve společnosti zůstává vysoké, jak dělníci pokračují v pouličních protestech proti vládou navrženým reformám zákoníku práce. Celý francouzský národ je v pohybu. Fronty zoufalých dělníků, seřazených na nástupištích a marně čekajících na vlaky, jejichž provoz ostře narušila stávka SNCF (Société nationale des chemins de fer français - Francouzská národní železniční společnost). Ačkoli je momentálně ve stávce pouhých 8,5 procenta železničních dělníků, práci zastavila většina strojvůdců SNCF. Stávky a protesty sílí po celé zemi, s popeláři, kteří se zapojili do pranice. V reakci na dělnické mobilizace se vládní instituce uchýlily k represi a terorismu, aby v této třídní válce získaly vrch.

Celý článek...
 
Prohlášení kampaně lexit k volbě k opuštění EU v britském referendu Tisk E-mail
Pátek, 24 červen 2016

Tato volba k opuštění EU je především odmítnutím celého politického establishmentu miliony lidí z dělnické třídy, kteří po desetiletí trpěli politikou úspor a kteří měli jen velice málo zastánců v mainstreamových stranách.

Toto je sociální krize prvního řádu. Každá instituce britského establishmentu podporovala setrvání v EU. Ve straně Toryů (konzervaticů), přes své vyznání jednoty, začala vnitřní válka. "Je to rána kladivem na Camerona", řekla BBC toto ráno. O Osbornovi (ministrovi financí) se už mluví v minulém čase.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 1300
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.