Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, June 23 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
USA, Velká Británie a Francie zahájily další agresi proti Sýrii! Tisk E-mail
Sobota, 14 duben 2018

Americký, britský a francouzský imperialismus zahájil přes noc bombardování Sýrie. Bez souhlasu RB OSN a poté, co se ukázalo, že videa s údajným chemickým útokem jsou zfalšována a to dokonce na výzvu samotné Velké Británie. Tzv. Bílé přilby již několikrát prokázaly, že jsou nedůvěryhodné a slouží reakčním skupinám. Agresi, která je většího rozsahu než ta před rokem, zahájily tyto státy jen několik dní poté, co totéž udělal Izrael. Poté, co Syrská arabská armáda vytlačila z předměstí Damašku fundamentalistické skupiny - spojence těchto zemí, což bylo spojeno s evakuací civilistů i bojovníků, kteří mohli být převezeni na území pod kontrolou Turecka. Útok více než stovkou raket provedly armády těchto zemí, přestože ruská armáda varovala před důsledky podobného kroku. Vláda ČR agresi Macrona, Mayové a Trumpa podpořila.

Je to další útok na tuto těžce zkoušenou zemi, v které západní imperialismus - USA, NATO a země EU - dlouhá léta podporoval reakční síly s úsilím zemi rozbít a rozdmýchávat občanskou válku. Ta již stála životy stovky tisíc lidských životů.

Je patrná ztráta soudnosti imperialismu, který produkuje čím dál nevěrohodnější záminky pro své agrese se stále vážnějšími důsledky.

Žádnou spolupráci s válečnými zločinci!

 

 
Mlčení Západu Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 duben 2018

V pátek 30. 3. se po celé Palestině konal "Pochod za návrat", každoroční demonstrace na památku vyhnání arabských vlastníků půdy z dnešního Izraele v roce 1976.(1) Izraelské obranné síly tento protest rozehnaly nevídanou brutalitou, postřelily 773 lidí, 17 lidí bylo zabito. Dle vlastních slov IDF: "Přišli jsme připraveni a s posilami. Nic nebylo konáno neřízeně; Vše bylo přesně kalkulované a víme, kde přistála každá jedna kulka."(2) Tvrzení Izraelců, že vraždili pouze členy hnutí Hamas a údajné radikály, je v rozporu s tvrzeními mnoha Palestinců.(3)

Celý článek...
 
Tragédie: 16 mrtvých utečenců ve východním Egejském moři Tisk E-mail
Pondělí, 19 březen 2018

Prohlášení Komunistické strany Řecka.

V sobotu u ostrova Agathonisi na východě Egejského moře se převrhla malá loď. Na její palubě utonulo šestnáct lidí, včetně šesti dětí.

Státní příslušnost obětí není doposud známa. Potopení je považováno za událost s nejvyšším počtem úmrtí migrantů, kteří se snažili doplout na odlehlé řecké ostrovy.

 

Celý článek...
 
Evropská unie "je těhotná" barbarstvím Tisk E-mail
Úterý, 06 březen 2018

Barbarská protidělnická tvář Evropské unie, jejích zákonů a nařízení se opět projevila, tentokrát v nejnovějším rozhodnutí Evropského soudního dvora, jež legalizuje veškerá propouštění, dokonce i těhotných žen.

Evropský soudní dvůr v jednom ze svých posledních rozhodnutí, týkajících se propuštění těhotné zaměstnankyně španělské firmy Bankia v roce 2013 v rámci masových propouštění, rozhodl, že její propuštění je v souladu se zákonem navzdory jejímu těhotenství. Rozhodnutí bylo přijato s odůvodněním, že propuštění těhotné dělnice je přípustné, protože důvodem k němu není její současný stav těhotenství. Evropský soudní dvůr takto otevírá cestu k většímu propouštění, růstu nezaměstnanosti a utrpení mladých a těhotných žen, přesně podle požadavků velkých zaměstnavatelů v posledních letech.

Celý článek...
 
NATO odvolilo už před námi Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 březen 2018

Gavin Williamson (Spojené království) a James Mattis (USA) Existuje politická strana, která se, ačkoliv není vidět, účastní italských voleb: strana NATO. Tvoří ji průřezová většina, která ať výslovně či tiše podporuje členství Itálie ve Velké alianci pod velením USA.

To vysvětluje, proč na vrcholu předvolební kampaně hlavní politické strany tiše přijaly dodatečné závazky, na něž přistoupila vláda na setkání 29 ministrů obrany států NATO (za Itálii Roberta Pinottiová) pořádaném v Bruselu ve dnech 14. až 15. února 2018.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 1424
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.