Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, April 23 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Navržená Dohoda o volném obchodu mezi EU a USA skrývá nebezpečí v mlhavém textu Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Pozor na dohodu TAFTA!

Téměř bez povšimnutí probíhá mezi USA a EU vyjednávání o tom, co nazývají "Transatlantická dohoda o volném obchodu" (Trans-Atlantic Free Trade Agreement; TAFTA). Na první pohled to zní vcelku neškodně. Návrh na "Dohodu o volném obchodu" vyšel počátkem roku 2013 ze Summitu G8 v Co Fermanagh.

Většina dělnických organizací a s jistotou většina odborových svazů si, jak se ukazuje, není vědoma toho, co probíhá. Tato dohoda, pokud projde, bude mít velmi hluboký dopad na naše životy, na celý koncept demokracie a zodpovědnosti. "1984" George Orwella bude vedle ní vypadat zatraceně krotce.

Celý článek...
 
Lstivá smlouva k dalšímu úbytku národních práv Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Rozbor Komunistické strany Irska o nových smlouvách mezi EU a USA v zájmu velkokapitálu.

Jsme zcela obeznámeni se lstivými daněmi a s tím, jaký dopad na nás mají. Existují ale také lstivé dohody, které jsou potenciálně ničivější a dalekosáhlejší, než jakékoli ustanovení daňové legislativy.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (The Transatlantic Trade and Investment Partnership; TTIP), právě vyjednávané mezi Spojenými státy a Evropskou unií, je jednou z nich. Bude-li schválená, fakticky vytvoří jediný trh mezi dvěma ekonomickými zónami, což vyústí v další úbytek občanských práv a prosperity.

Celý článek...
 
Vyrabování a okupace ústředí Komunistické strany Ukrajiny v Kijevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 březen 2014

22. února do budovy ústředního výboru Komunistické strany Ukrajiny, která se nachází v ulici Borisoglebské č. 7, vtrhli neznámí maskovaní, holemi ozbrojení násilníci. Stanici Hlas Ukrajiny to sdělili očití svědkové.

Po příjezdu v dvou nákladních autech k budově ústředního výboru začali maskovaní neznámí lidé nakládat veškerou kancelářskou techniku z kanceláří ÚV. Na dotazy zaměstnanců ÚV ve jménu jaké organizace jednají, odmítli odpovídat. Někteří z nich ale tvrdili, že jsou zástupci euromajdanu. Později k budově ÚV dorazilo několik automobilů, jejichž osádky se představily jako zástupci automajdanu a vyzvali první skupinu, aby přestali s rabováním s tím, že majetek, který skládají na nákladní auta je vlastnictvím Komunistické strany Ukrajiny. Poté se mezi oběma skupina rozpoutala rvačka. 

Zdroj: http://ru.golos.ua/show_gallery/1562#ad-image-1

 

Celý článek...
 
Aktuálně z Charkova - 17. 3. 2014 Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Zveřejňujeme výňatek zprávy našeho dopisovatele, člena Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny, o posledních událostech v Charkově.

Situace v Charkově je značně napjatá. O víkendu se konaly dvě proruské demonstrace. Nyní je v Charkovské, Luganské a Doněcké oblasti neklid. Včera v Charkově účastníci proruské demonstrace zničili a spálili kancelář neonacistů. Tomu předcházelo to, že v noci z pátka na sobotu aktivisté proruské demonstrace odhalili provokatéry, které pak našli v kanceláři u neonacistů. Při výpadu na tuto kancelář neonacisté zabili dva lidi, čtyři lidé jsou zraněni.

 
Vyhlásenie sekretariátu iniciatívy komunistických a robotníckych strán v Európe k MDŽ Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

Emancipáciu žien nemožno dosiahnuť bez rázneho boja proti kapitalizmu a imperializmu. 8. marca je Medzinárodný deň žien, ktorý oslavujeme na počesť žien vo všetkých krajinách, ktoré sa usilujú o dosiahnutie úplnej rovnosti.

Kapitalistický systém stále diskriminuje ženy tým, že im platí nižšie mzdy, nastavuje im dlhšiu pracovnú dobu a nezabezpečuje  pracovné miesta. Pracujúce ženy čelia hrozbe prepúšťania, keď sa rozhodnú stať matkami. Domáce práce, ktoré sú tak dôležité pre reprodukciu pracovnej sily, sú považované za prirodzenú povinnosť žien a nie za cennú ekonomickú aktivitu. Kapitalizmus ako systém sa opiera o rodovú nerovnosť a teda diskrimináciu žien. Tento fakt je štrukturálnou súčasťou kapitalistického vykorisťovania.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 1064
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.