Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, July 29 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Opustit EU - nová skupina, založená k boji za odchod z EU Tisk E-mail
Úterý, 14 červen 2016

Lexit, (levicové) hlasování pro odchod z EU - vzniká nová skupina k boji za hlasování NE v nadcházejícím referendu, oznámil deník KS Británie, známý the Morning Star.

Pod názvem Lexit byla v Londýně ustavena nová levicová skupina k vedení kampaně proti EU. Tvoří ji železniční odborový svaz RMT, seskupení Odboráři proti EU, Komunistická strana Británie, Sdružení indických dělníků V. Británie, Britská rada bangladéšských dělníků, Skotská levice pro odchod, seskupení Protiúder a Socialistická dělnická strana.

 

Celý článek...
 
Kuba nepadne! Tisk E-mail
Pondělí, 13 červen 2016

Nejsem si jistý, kdo vymyslel ty zvěsti, že Kuba je teď ve smrtelném nebezpečí, že ztratila orientaci a že se kdykoli může zhroutit po jediné smrtící návštěvě prezidenta USA Baracka Obamy. Zvěsti a spekulace se nabalují a v některých kruzích severoamerické a evropské levice jsou už zmateni realitou.

Kubu znám, obdivuju a miluju. Je to vyjímečně silný, odhodlaný a nezlomný národ. Když jsem četl všechny ty alarmující zprávy, rozhodl jsem se tam vrátit a promluvit přímo s Kubánci.

Celý článek...
 
Nenecháme vás dělat z nás otroky 21. století! Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 červen 2016

6. června (2016) vystoupil generální tajemník Světové odborové federace (SOF) George Mavrikos na Plenárním zasedání 105. konference Mezinárodní organizace práce (ILO). V projevu zdůraznil význam mezinárodní solidarity k dělníkům v bojích po světě, význam třídního boje proti kapitalistům a vládám a přípravy 17. sjezdu SOF 5.-8. října 2016 v jihoafrickém Durbanu.

Projev generálního tajemníka SOF:

Dámy a pánové,

kolegové, zástupci odborových organizací,

jménem Světové odborové federace chci vyslovit internacionalismus francouzským pracujícím, kteří organizují silné, masivní mobilizace proti antidělnické politice vlády Francoise Hollandea. Zákon prosazovaný francouzskou vládou útočí na práva, jež byla získaná dělnickými boji. 

Celý článek...
 
Možný odchod Británie z EU (Brexit) očima odboráře Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2016

Názory britských odborových centrál na to, zda hlasovat v blížícím se referendu pro setrvání země v EU či pro odchod se různí. Jako první se vyslovil pro odchod svaz dopravy RMT. Stejný názor má Svaz strojvůdců. Většina svazů, kterých se to týká, se ale zatím vyslovuje pro setrvání. Tady je zamyšlení aktivisty Svazu univerzit a kolejí s názorem ODEJÍT.

Hájíme hlasování pro odchod z Evropské unie. EU nikdy nebyla odborářskou myšlenkou, nikdy nebyla odborářskou vizí internacionalismu. Dokument Svazu hasičských jednotek z oblasti Londýna se na to dívá takto: "Evropa a EU není totéž, a levicoví odpůrci EU nejsou protievropští."

Celý článek...
 
Petice proti kriminalizaci Komunistické strany Polska Tisk E-mail
Pondělí, 23 květen 2016

https://www.change.org/p/kpp-polish-communist-party-protest-against-the-criminalization-of-anti-capitalist-voice-in-poland

Text petice v češtině:

31. března porušil soud v Dabrowa Gornicza konající jménem Polské republiky základní právo svobody vyjadřování. Vláda III. Polské republiky vyhlásila za využití soudní moci válku všem pokrokovým silám, které protestují proti kapitalismu a nové historické politice prováděné od roku 1989, obzvláště současné vlády strany Právo a spravedlnost. Aktivisté legálně registrované strany Komunistická strana Polska (KPP) byli odsouzeni na několik měsíců vězení s nucenými sociálními pracemi za propagaci marxistické vědy (a marxistických myšlenek) a sociální spravedlnosti.

Jako levicoví aktivisté vyjadřujeme své překvapení z rozsudku soudu a předpokládáme, že byl vydán bez znalosti věci, bez znalosti dějin, ale jen podlé názoru Institutu národní paměti (IPN) a soukromého přesvědčení.

Vláda a její instituce se stále více sbližují s nacionalisty, tolerují a souhlasí s činností extrémně pravicových organizací volajících po nenávisti, rasismu a xenofobii, demonstrujících v ulicích a útočících na cizince atd. A v tu samou chvíli vládci nepřipouštějí, očividně ze svých důvodů, prosazování myšlenek rovnosti, svobody a sociální spravedlnosti.

Žádáme všechny aktivisty levice v Polsku a na celém světě, aby protestovali u ombudsmana, ministra spravedlnosti a generálního prokurátora. Prosíme, podepište tuto petici a braňte levicové myšlenky a právo k jejich propagaci! Dnes je to KPP, zítra my všichni!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 1293
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.