Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, January 20 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Zkazka o dvou systémech Tisk E-mail
Neděle, 13 listopad 2016

Spíše ve skutečném než v ideologickém smyslu, výhody a morální převahu skutečně socialistické společnosti v dobách krize zakoušejí členové této společnosti, a svědkem je každý, kdo je ochotný se dívat.

Večer 4. října bouře Matthew, hurikán 4. kategorie (z pětibodové stupnice), vtrhla do nejvýchodnějšího cípu kubánské provincie Guantánamo. Když o několik hodin později toto území opustil, to, co v jeho brázdě zůstalo, bylo opravdu jako Hirošima. Ani fotografie zkázy nemohou sdělit následující krutou realitu a lidské hoře, jež za sebou Matthew zanechal. Až širší pohled, přicházející z prvních záběrů televizních reportérů, pořízených z vrtulníku Revolučních ozbrojených sil, lépe ukázal otřesnou, dech beroucí zkázu.

Celý článek...
 
Změny ve strategii Washingtonu Tisk E-mail
Pátek, 11 listopad 2016
Geopolitické neúspěchy ve 21. století nedovolily americkému a transatlantickému imperialismu řešit globální krizi a udržovat při tom růst jeho vlastní ekonomiky. Hlavní rozpory se i nadále vyostřují a ovlivňují všechny oblasti života lidské civilizace. Podívejme se na hlavní problémy, které budou určovat tendence americké geopolitiky v budoucnosti. Hlavním problémem imperialismu v současnosti je rozpor mezi růstem výroby a spotřeby a možnostmi ekologických systémů planety nezbytnými pro další rozvoj.
Celý článek...
 
Pohled na výsledky voleb do Státní Dumy v Rusku Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 listopad 2016

Zhodnocení voleb z hlediska Komunistické strany Ruské federace (KS RF)

"Situace ve světě i v Rusku, je krizová. Za této situace měl prezident Putin pouze dvě volby: buď přimět stranu "Jednotné Rusko", v jejímž čele stojí, ke konstruktivnímu dialogu, anebo pokračovat v politice, která přivedla Rusko do krizové situace.

Zvolil druhou možnost - pokračování v té politice, která Rusko přivedla do krize. Bylo sečteno pouze 13% hlasů a již prezident Putin prohlásil: "Nyní je možné s konečnou platností říci, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství". Nemusel čekat do 21 hod., kdy měly být vyhlášeny oficiální výsledky voleb. Proč si to mohl dovolit? Protože jeho pretoriáni sami připravili zfalšované výsledky dávno dopředu.

 

Celý článek...
 
Projev generálního tajemníka WFTU George Mavrikose na 17. světovém odborovém sjezdu Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Poznámky na závěr

Drazí přátelé a bojovníci,

nejprve chci vyjádřit, jak si vážím důvěry, již jste mi vyjádřili tím, že jste mne zvolili generálním tajemníkem WFTU. Jménem PAME a řeckého třídně orientovaného odborového hnutí vám děkujeme za opakovanou podporu. Se svým znovuzvolením k vám cítím ještě větší zodpovědnost a zavazuji se, že vložím veškeré mé úsilí do boje za posílení WFTU a emancipaci mezinárodní dělnické třídy.

Celý článek...
 
17. všeodborový sjezd volá po boji, internacionalismu a jednotě Tisk E-mail
Sobota, 29 říjen 2016

17. sjezd Světové odborové federace (WFTU) očima indické delegátky

Vzduch v Mezinárodním sjezdovém středisku Inkosiho Alberta Luthuliho v (jihoafrickém) Durbanu rezonoval potleskem k pronášeným heslům tisíců dělníků, kteří se zde sešli ze všech možných koutů zeměkoule. Působivá grafika a barvité zobrazení výzvy Karla Marxe: "Dělníci celého světa, spojte se" bylo názorně vykresleno na rudém potahu auditoria. "Ať žije WFTU!", "Viva WFTU, Viva!", "Vive la WFTU!", "Vivat WFTU!", "WFTU de ukuphila!" vykřikovali ...dělníci - angličtí, francouzští, latinos, španělští, afričtí; černí, snědí, bílí - muži vřískali a tančili, živě a nevázaně. Byl to dech přitažlivě impozantní scény inaugurace historického 17. sjezdu WFTU, pořádaného od 5. do 8. října v jihoafrickém Durbanu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 1319
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.