Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow V Lanžhotě proběhlo jihomoravské setkání komunistické mládeže Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
V Lanžhotě proběhlo jihomoravské setkání komunistické mládeže Tisk E-mail
Pondělí, 25 červen 2018

O víkendu 22.-24. června 2018 proběhl již 7. ročník setkání mladých členů a sympatizantů KSČM na Jižní Moravě. Před třemi lety došlo k přesunutí setkání z kempu Zouvalka do areálu Křenová nedaleko Lanžhota. O popularitě tohoto setkání svědčí skutečnost, že počet zúčastněných členů se vyšplhal až k šedesátce.

Zastoupeno bylo mnoho levicových, komunistických a pokrokových organizací. Jmenovat můžeme Komunistický svaz mládeže, Levou perspektivu, Pektusan, Společnost přátel Doněcké a Luganské lidové republiky a samozřejmě KSČM. Setkání se účastnili i hosté z Maďarska, Turecka a Indie.

Mladí členové a sympatizanti se mohli setkat a podebatovat s významnými stranickými činiteli a zastupiteli, jak regionálními tak s celorepublikovou působností. Již tradičním hostem byl soudruh Dalibor Matulka, bývalý poslanec PS ČR a také soudruh Jan Navrátil, bývalý člen nejvyššího stranického orgánu VV ÚV. V sobotu na kemp zavítal soudruh Petr Šimůnek, znovuzvolený 1. místopředseda ÚV KSČM. V diskusi byl dotazován na různá témata, od organizačních změn, které podnítil nedávný sjezd po přípravu komunálních voleb. Diskuse byla kritická. Bylo řečeno mnoho o neuspokojivém stavu komunistického a dělnického hnutí v České republice a především o stavu hlavního subjektu tohoto hnutí Komunistické straně Čech a Moravy. Někteří účastníci diskuse vyjadřovali frustraci z toho, že jejich snažení vychází absolutně na prázdno a nedaří se směřovat tuto stranu zpět na komunistické pozice, naopak stále dochází k její marginalizaci ve společnosti a trvalému snižování akceschopnosti strany. Zdá se, že poslední sjezd KSČM nedokázal vyřešit žádnou z palčivých otázek, ať už se jedná o kvalitu či kvantitu členské základny, nebo obměnu funkcionářského aktivu na všech úrovních strany.

Členové vedení Komunistického svazu mládeže na okraj setkání uskutečnili zasedání Ústřední rady, na kterém byly řešeny organizační a personální otázky, které by měly směřovat ke zkvalitnění fungování organizace jak dovnitř, tak směrem ke společnosti. Bylo rozhodnuto o účasti na mezinárodním setkání evropských komsomolů. ÚR rozhodla o konání sjezdu, který se má uskutečnit v prosinci v Praze. Proběhla analýza domácí a větové politické situace.

Formální politické diskuse vystřídala neformální zábava, doprovázená hrou na kytaru a zpěvem.

O to, aby účastníci netrpěli hladem, se opět postarala soudružka Táňa Stiglerová, která všem připravila její tradičně velice chutný guláš. Kemp na Jižní Moravě je za námi. Nezbývá než poděkovat hlavním organizátorkám, soudružce Kateřině Stiglerové a soudružce Adrianě Lehutové za skvěle zvládnutou organizaci a těšit se na příští rok, tentokrát na setkání 8.


AH

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.