Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Štětinovi ruplo v bedně - asi definitivně Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Štětinovi ruplo v bedně - asi definitivně Tisk E-mail
Pátek, 16 duben 2010

Proslavený antikomunistický aktivista se rozhodl, že po zpackaném a prohraném antikomunistickém soudním tažení proti KSM předvede svůj vztah k historii - a to hned ve dvou dimenzích. V té první demonstroval, že není schopný poučit se z vlastních chyb a co on a antikomunistické kruhy zpackaly jednou, zpackají i podruhé a dokonce i stejným způsobem. Možná, že to bude mít úzkou souvislost s tou druhou dimenzí Štětinova přístupu k historii, a totiž, že v oblasti historie pan Štětina nebádá, ale nekriticky přejímá a propaguje aktuální výklady na základě jakési antikomunistické doktríny, o jejíž absolutní pravdě a neomylnosti nepochybuje.

Bez většího zájmu médií totiž prošla zpráva o tom, že pan Štětina pilně studuje web KSM, kde údajně nalezl informace o tom, že popíráme genocidu v Katyni.

Nejprve by bylo dobré zamyslet se nad tím, co je to genocida. Genocida je vyvražďování velké skupiny lidí na základě jejich etnika či rasy (zdroj: Wikipedia). Katyňská historka - ať už je či není pravdivá - hovoří o tom, že došlo k popravě důstojníků polské armády.

Slovo "důstojník" vyjadřuje dosaženou vojenskou hodnost. Osobně jsem se zatím nikdy nesetkal s tím, že by si někdo pod slovem "důstojník" představil označení nějakého národa či etnika. Tedy až do dnešního dne. Myslím, že pan Štětina opět udělal díru do světa.

Obsahem krátké zprávy, kterou pan Štětina nazývá článkem popírajícím genocidu, je toliko konstatování toho, že mediální pozornost, věnovaná pádu letadla s polskou delegací, odvádí pozornost od aktuálních sociálních problémů ve společnosti, jako je chudoba či bída, které si denně vyžádají daleko více zbytečně zmařených lidských životů. O nějaké genocidě se v této zprávě nehovoří a celá zpráva ani implicitně neobsahuje jakýkoli postoj k historce Katyňského masakru.

Ano, zpráva následně odkazuje na článek ze severočeské Pravdy, který se snaží porovnat oficiální verzi historky o Katyňském masakru s důkazy, které jsou aktuálně dostupné. Historie totiž není dogma, ale věda. A věda se vyvíjí díky vědeckému bádání, je postavená na důkazech. Jsem bytostně přesvědčený o tom, že lidé v severních Čechách mají plné právo studovat historii a zamýšlet se nad ní. Antikomunistický totalitář Štětina zastává patrně jiný názor.

Přiznám se, že jsem do poslední chvíle doufal, že se nebudu muset jakkoli vyjadřovat k pádu jakéhosi letadla s polskou delegací. Vyznávám "rychlé gumy" (silniční dopravu), na létání letadlem většina dělnické a učňovské mládeže nemá finance a o našem severním sousedovi si myslím své. Nastupující rudoarmějci z klubů vojenské historie, připravující se na slavnostní přehlídky k výročí osvobození Brna Rudou armádou, mě přivádí na daleko jiné myšlenky. Každý národ má své hrdiny. Poláci mají důstojníky, kteří se na koních vrhali proti tankům.

My máme pana Štětinu, který si udělal z antikomunistického doktrinářství dobrý byznys. Sovětský svaz měl bojovníky, kteří porazili nejzrůdnější režim v dějinách lidstva - nacismus. Jsem hrdý na to, že i já nosím legitimaci s jejich bojovým i budovatelským symbolem - srpem, kladivem a pěticípou hvězdou.

Jakub Holas,

tajemík Komunistického svazu mládeže

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.