Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Štětina a Mejstřík proti mladým komunistům Thursday, July 09 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Štětina a Mejstřík proti mladým komunistům Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 květen 2005

Senátoři Jaromír Štětina a Martin Mejstřík se již několik měsíců pokoušejí vést primitivní kampaň zaměřenou proti Komunistické straně Čech a Moravy. Sbírají podpisy pod svou „petici“, ve které ztotožňují komunismus s nacismem, organizují protikomunistické demonstrace, připravují novelu trestního zákona, jenž by KSČM kriminalizovala. Svou zatím poslední iniciativu zaměřili páni senátoři proti Komunistickému svazu mládeže...

Senátoři Jaromír Štětina a Martin Mejstřík se již několik měsíců pokoušejí vést primitivní kampaň zaměřenou proti Komunistické straně Čech a Moravy. Sbírají podpisy pod svou „petici“, ve které ztotožňují komunismus s nacismem, organizují protikomunistické demonstrace, připravují novelu trestního zákona, jenž by KSČM kriminalizovala. Svou zatím poslední iniciativu zaměřili páni senátoři proti Komunistickému svazu mládeže.
Oběma senátorům se totiž příliš nezamlouvá, že komunistická mládež vydává svůj časopis Mladá Pravda, který navíc aktivně šíří mezi mladými lidmi. Časopis Mladá Pravda vznikl již před deseti lety a za dobu své existence si vytvořil pevné jádro autorů a dopisovatelů, rozsáhlou síť distributorů i široký okruh čtenářů. Každý měsíc tak může Mladá Pravda přinášet aktuální informace o situaci dnešní mládeže i o bojích za její zlepšení. Čtenáři Mladé Pravdy v ní pravidelně nalézají informace ze studentského hnutí, kampaní učňovské mládeže i z bojů mladých pracujících za svá práva. To vše je, jak se zdá, trnem v oku médii protežované senátorské dvojici.
Před několika týdny totiž senátoři Štětina a Mejstřík podali na Mladou Pravdu trestní oznámení. Pánové senátoři se totiž domnívají, že byl spáchán trestný čin „podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. K tomuto názoru dospěli protože, jak uvedl senátor Štětina: "V tomto časopise, který je volně prodáván a zcela svobodně distribuován na veřejných místech, se vyzývá k třídnímu boji, ke svržení demokratického režimu, k použití síly, k použití třídního boje, odvolává se na teroristickou část marxisticko - leninského učení, na leninismus".
Ano, Mladá Pravda psala o třídním boji. Nemohla zavírat či před skutečností, že v současné společnosti existují velké skupiny lidí, které mají rozdílný vztah k výrobním prostředkům, z čehož následně vyplývá jejich rozdílné postavení, rozdílné zájmy a vzájemný konflikt. Třídní boj tedy v dnešní společnosti normálně probíhá a to nezávisle na komunistech a jejich tiskovinách. Senátoři Štětina a Mejstřík by si ale přáli aby tento fakt zůstal lidem zatajen.
Je paradoxní, že zrovna senátoři Štětina a Mejstřík obviňují Mladou Pravdu z boje proti demokracii. Nepřítelem demokracie totiž není časopis komunistické mládeže, ale právě oni dva. To oni se snaží vzedmout vlnu antikomunistické hysterie, to oni se snaží postavit mimo zákon jednu z nejsilnějších politických stran, to oni útočí na svobodu slova. Mladá Pravda se naproti tomu jasně staví proti nynějším pokusům oklešťovat demokratická politická práva.
Senátoři Štětina a Mejstřík nakonec ještě prohlásili leninismus, z jehož tradice Mladá Pravda a Komunistický svaz mládeže vycházejí, za teroristický. O nesmyslnosti tohoto výroku snad není třeba čtenáře přesvědčovat. Jeho jediným smyslem pravděpodobně je, aby obvinění Mladé Pravdy mohlo být dále použito na další součásti komunistického hnutí. Komunistické hnutí totiž všeobecně vzniklo na základě leninismu, což si senátoři Štětina a Mejstřík jistě také uvědomují. Jejich tažení proti leninismu tak není ničím jiným než tažením proti komunistickému hnutí jako celku.
Senátoři Štětina a Mejstřík vyhlásili boj komunistickému hnutí v České republice. Vybrali si pro to jeho na první podhled nejzranitelnější část – mladé komunisty. I přes tento nátlak ale komunistická mládež ve své práci polevit nehodlá. Mladí komunisté budou i nadále pracovat mezi mladými, podílet se na jejích bojích a získávat je pro politiku KSČM a socialistickou alternativu. Komunistickou mládež senátoři Štětina a Mejstřík nezastaví.

Milan Krajča,
šéfredaktor Mladé Pravdy

{moscomment}

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.