Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Slavnostní setkání k 1. výročí osvobození Kubánské pětice Friday, April 27 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Slavnostní setkání k 1. výročí osvobození Kubánské pětice Tisk E-mail
Úterý, 05 leden 2016

Na den přesně rok poté, co byla po šestnáctiletém nespravedlivém věznění ve Spojených státech amerických osvobozena skupina kubánských bojovníků proti terorismu, si tuto významnou událost připomenuli v Praze čeští přátelé Kuby. Stalo se tak ve čtvrtek 17. prosince na slavnostním setkání pořádaném Českým výborem za osvobození Kubánské pětice, který po mnoho let v České republice zaštiťoval kampaň za osvobození skupiny kubánských protiteroristických bojovníků.

V úvodu setkání předseda výboru zasloužilý umělec Karel Sýs konstatoval, že osvobozením kubánské pětice bylo dosaženo velkého vítězství hnutí mezinárodní solidarity, které musí být povzbuzením do dalších zápasů s nespravedlností. Tajemník výboru Milan Krajča zrekapituloval na setkání aktivity za osvobození Kubánské pětice, které se u nás v uplynulých letech uskutečnily. Jednalo se nejen o pravidelné demonstrace před budovou velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, sbírání podpisů pod petice, pořádání různých kulturních a sportovních akcí, ale i o další aktivity zaměřené na informování české veřejnosti o skandálním případu věznění Kubánské pětice. Konzul Kubánské republiky v Praze Angel Gustavo Suárez Cordero na setkání ocenil práci českých přátel Kuby i všech, kteří se v naší zemi zapojili do kampaně za osvobození pětice kubánských protiteroristických bojovníků. Na závěr setkání předal předseda Společnosti česko-kubánského přátelství Ludvík Šulda řadě jeho účastníků čestné uznání za dlouholetou a obětavou práci v mezinárodním hnutí za osvobození Kubánské pětice.

Na závěr setkání bylo přijato prohlášení k ukončení činnosti výboru, ve kterém se mimo jiné konstatuje: "Cíl Českého výboru za osvobození Kubánské pětice byl dosažen a výbor tak po letech usilovné práce ukončuje svou činnost. Boj za svobodu, spravedlnost a lepší svět však nekončí. Jedním z příkladů tohoto zápasu je již po mnoho desítek let socialistická Kuba. Český výbor za osvobození Kubánské pětice proto, v souvislosti s ukončením své činnosti, vyzývá všechny, kteří se podíleli na úspěšné kampani za osvobození Kubánské pětice, k zapojení do hnutí solidarity se socialistickou Kubou. Solidarita se zápasem kubánského lidu, bránícímu tváří tvář imperialismu svou nezávislost a socialismus, totiž musí pokračovat i nadále."

(za)

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.