Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Roman Smetana zatčen Thursday, May 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Roman Smetana zatčen Tisk E-mail
Sobota, 21 duben 2012

Roman Smetana zatčen V sobotu, dne 21. 4.2012 byl symbolicky, v Opletalově ulici po demonstraci odborů zatčen policií ČR olomoucký řidič autobusu Roman Smetana odsouzený k odnětí svobody na čtvrt roku za přimalování tykadel politikům na předvolebních plakátech. Soudkyně, která Romana Smetanu odsoudila, je manželkou všehoschopného představitele ODS Ivana Langra. Ten byl rovněž otykadlován. Roman Smetana se odmítl rozsudku podvolit a 26. března 2012, kdy měl nastoupit trest, se do vězení nedostavil. O měsíc později jej policie za asistence tajných v civilu odvedla za výkřiků odporu přítomných občanů a provolávání hanby vládnoucí moci do vězení. Zatýkání vyvolalo tak silnou negativní reakci a projevy solidarity Romanu Smetanovi, že tajní v civilu, kteří se nechali obklíčit přítomnými rozhořčenými lidmi, zažili horkou chvíli. Občané provolávali hesla jako "Zavřete Langra, ne Smetanu!", "Pusťe Smetanu!"nebo "Janouška chráníte, Smetanu zavřete!" apod.

O Romanu Smetanovi jsme informovali již 16. 2. 2012. V současnou dobu patří mezi nejznámější osoby v Olomouci a vznikla dokonce iniciativa na jeho podporu pod názvem Přátelé Romana Smetany. Jejich prezentaci si můžete prohlédnout na webu: http://prosmet.webnode.cz/

V nejbližších hodinách zveřejníme exkluzivní videozáznam zatčení Romana Smetany.

Stupňující se tíseň lidí pod tlakem pravičáckého režimu má různé výstupy počínaje reptáním po hospodách, přes otykadlovávání politiků na jejich plakátech, různé formy protestů a demonstrací až po zoufalé teroristické činy. Známkou pokročilé politické krize je stupňování represí, kdy se trestnost činů posouvá od těžkých zločinů k postihování sebemenších projevů nevole a nekonformnosti s režimem. Roman Smetana není prvním, kdo je v posthavlovském režimu trestán za svůj názor. Za daleko menší prohřešek byl šumperským soudem před lety odsouzen David Pěcha, když nazval teroristu Hučína vrahem a exprezidenta Havla vlastizrádcem. I za tak málo, lze být v České republice trestán.

Roman Smetana se distancoval od jakýchkoliv politických stran, hnutí a směrů. Přesto jsou jeho tykadla na hlavách předních pohlavárů shledána mocnými tohoto státu natolik nebezpečným krokem proti kapitalistickému režimu, že přistoupili k represi. Vandalismus jako formální záminka pro odsouzení je velmi průhledná a záminky tohoto typu používá buržoazie po celém světě. Havlovské pravdoláskovství pod taktovkou buržoazie pomalu ale jistě nabírá fašistických tendencí a vypadá to tak, že nezůstane jen u zatýkání za tykadla.

Novinářka Andrea Cerqueirová podala v roce 2006 s kolegyní trestní oznámení na Ondřeje Liteckého ohledně nápisu "Zabij komunistu, posílíš mír" (tedy šíření nenávisti vůči skupině obyvatel), který byl veřejně prezentován například na akci "Trikem proti komunismu". Oznámení Cerqueirové odloženo s poukazem na to, že dotyčný je misantrop a nemá rád lidi, takže se to nedostalo ani k soudu. Olomoucký řidič však byl odsouzen za pouhé hanění ODS.

V poslední době sílí nacionalistické tendence a fašizující organizace nabírají na síle. Organizace tohoto typu, jako je například Dělnická strana, vytváří po vzoru ODS své neprůhledné satelity. Jedním z takových satelitů je i tzv. Holešovská výzva. Pro buržoazii jsou fašisté rozhodně přijatelnější než komunisté a proto se s nimi dříve či později domluví tak, jak tomu bylo před II. Světovou válkou. Záleží na tom, zda se tomu podvolíme a budeme čekat, jak to dopadne. Za vše hovoří stará a známá citace Martina Niemollera:

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem - nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem - nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem - nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.

Když přišli pro mne, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.


O sedmdesát let později si ODSS přišla pro Romana Smetanu...

Roman Smetana se distancoval od spojení s hnutími, které mají fašistické tendence. Je sólohráčem sám za sebe. Je vzorem, který ukazuje, že i jednotlivec se může ohradit proti tyranskému režimu. Podpořme politického vězně Romana Smetanu v jeho vzdoru! Požadujeme jeho okamžité propouštění a zrušení procesu!

Tykadla každému buržoustovi! Označme buržousty, kteří nám vládnou!

 

Roman Smetana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Smetana mezi novináři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před policií

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemné postavy při zatýkání...

Tajemné postavy při zatýkání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemné postavy při zatýkání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemné postavy při zatýkání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajemné postavy při zatýkání

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.