Úvodní stránka Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Praha - velká antikomunistická provokace na manifestaci 1. máje Tisk E-mail
Neděle, 05 květen 2019

Protože českými médii proběhlo mnoho dezinformací ohledně zatčení italského komunisty na oslavě 1. máje v Praze, jeho popisování jako násilníka vůči mírumilovnému demokratovi, popisování činu, který se nikdy nestal - přinášíme svědectví samotného perzekuovaného Claudia Vito Buttazzo, jak ho popsal italským novinám Marx XXI. Popisuje, co se mu skutečně stalo. Ukazuje mnohem temnější skutečnosti, které svědčí o zapojení provokačních mechanismů a tajné policie a policie v civilu na kriminalizaci komunistického hnutí v ČR. KSM se účastnila před policejní úřadovnou Prahy 3 urychleného protestu proti tomuto nespravedlivému zadržení. Přestože byl soudruh Buttazzo propuštěn během několika hodin bez jakéhokoliv obvinění (jak ukázaly fotografie reportéra aktualne.cz z místa , nemohl soudruh čin spáchat a policie to musela vědět), bylo sděleno italskému konzulátu, že je v ČR nežádoucí osobou. To vše se děje v době, kdy je ministrem vnitra sociální demokrat (ostatně stejně jako v době pokusu o zákaz KSM) a kdy na KSČM záleží existence vládní většiny. (KSM)

Praha, velká antikomunistická provokace na manifestaci 1. máje

Od Claudia Buttazzo dostáváme tento článek o hanebné agresi, které byl obětí na 1. máje v Praze. Nemůžeme než takovou událost označit za hanebnou a doufáme, že italská vláda bude vědět, kde se nechat slyšet. (Marx XXI)

 

Scéna následuje obvyklé klišé provokací režimu vždy, když se v Praze koná manifestace komunistů. Tentokrát tu ale bylo něco navíc: provokace s dohrou velice vážného aktu represe "ad personam".

Letos se konala oslava 1. máje pořádaná Komunistickou stranou Čech a Moravy (KSČM) na náměstí Jiřího z Poděbrad, v centrální části Žižkova. Blízko podia, kde se střídali řečníci s hudební skupinou, se začala shromažďovat malá skupina provokatérů, vhodně chráněná policií, kteří měli v rukách vlajky USA a NATO. Většinou se jedná o podproletáře, kteří byli najatí za pár drobných zvláštní agenturou, jejímž úkolem je právě poskytovat levnou pracovní sílu a kanónenfutr v provokacích proti komunistům. A tak tato nájemní síla a někteří příznivci neoliberálních válek začali rušit manifestaci píšťalkami a výkřiky. V určitém okamžiku se jim dokonce podařilo vytáhnout dráty ze zesilovače, právě když hrála Internacionála, ta ale byla dozpívána i bez ozvučení, protože komunisté si nenechají zavřít ústa ani nezanechají zpěvu.

A zde začala epizoda, která spustila policejní represi, ne proti pachatelům, ale proti obětem. Mladý muž, který si byl vědom ochrany policie, se chichotá a pije pivo u staré paní, která byla hned vedle mě. Se zapálenou cigaretou probodl balónek s logem KSČM, který paní držela v ruce, a ten praskl přímo do tváře velmi vyděšené starší ženy. Vyhrnul jsem se na provokatéra a snažil se ho odehnat dvěma kopnutími do holeně; načež po mně hodil pivní láhev. To vše mezi mnoha přítomnými policisty, kteří nepohnuli ani prstem. Zdálo se, že tím věc končí. Byl to však falešný pocit.

Policie, která podle všeho sledovala scénář připravený již před manifestací, čekala na konec oslavy. Čekala, až většina přítomných odejde. Pak, když policisté viděli, že jsme teď v malé skupině, přistoupili ke mně a požadovala, abych je následoval, aniž by mi cokoliv vysvětlili. Když jsem odmítl, násilně mě napadli a s velkolepým výstupem, z které se těšila desítka fotografů a novinářských supů, kteří se na místo seběhli. Byli to téměř všichni policisté v civilu, pak političtí policisté a tajné služby. Okázale mne táhli stovky metrů, srazili na zem, spoutali silou, naložili do auta a odvezli na policejní stanici v Praze 3.

Obvinění již bylo napsáno: Měl jsem nastříkat do očí mladého provokatéra pepřový sprej. Obvinění naštěstí hned padlo. Nezávislý a poněkud upřímnější fotožurnalista než ostatní, který byl svědkem scény od začátku, mohl okamžitě prokázat falešnost obvinění. Po dvou hodinách mě byli nuceni propustit.

Následující ráno, když policie čelila žádostem o vysvětlení, které požadoval italský konzulát, nevěděla, jak má být moje zatčení ospravedlnit, vynalezla další žert: mé zatčení proběhlo v důsledku toho, že jsem údajně v České republice nelegálně. Podle policie mám být nežádoucí osobou, a proto nemám být v zemi. Něco, co je úplný nesmysl. Čeští soudruzi už v této věci konají. Dokonce i velvyslanectví, protože mu z české strany nebylo jakékoliv opatření týkající se mne oznámeno, mě ujistilo, že půjde k jádru věci. Je otázka, zda to tak opravdu bude. Ale prozatím řekněme, že je bereme za slovo.

Ale to, co se odehrálo, je důvod, aby se o tom mluvilo a protestovalo také v Itálii. Je příliš mnoho případů represí a popírání občanských a politických práv komunistům v České republice, ale i v dalších východních zemích. A už nelze v takovém případě tolerovat mlčení, stejně jako spolupodílnictví nejen evropských institucí, ale i velké části takzvané levice.

Claudio Vito Buttazzo, žurnalista a pedagog

Zdroj: http://www.marx21.it/index.php/internazionale/europa/29725-praga-gravissima-provocazione-anticomunista-alla-manifestazione-del-primo-maggio

Překlad KSM

Z protestu proti zadržení

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.