Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Ministryně obchodu se postaví za pult? Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ministryně obchodu se postaví za pult? Tisk E-mail
Pátek, 03 srpen 2018

Nová vláda se začíná odhalovat. Kdo čekal, že se snad bude jako celek chovat lidštěji než ty předešlé, měl by se alespoň zkusit zamyslet. I ty podmínky a zákony, které vypadají na první pohled přátelštěji a lidštěji než to, do čeho nás tlačili její pravicoví předchůdci, nejsou ničím víc než pouhým jemnějším stylem kapitalismu, vedeným jediným cílem - ziskem. Jak jinak si vysvětlit návrh ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové na zrušení zákazu prodeje o svátcích? Jak může chtít paní ministryně po Ústavním soudu něco tak nelidského, jako nahnat mámy od rodin, které tvoří drtivou většinu personálu supermarketů, zpět do práce v době, kdy jsou jejich děti doma a mámu nejvíc potřebují? Nebo si někdo myslí, že se sama postaví za pult nebo za pokladnu, aby všem dokázala, že když její rodina (má dvě dospělé děti) nepotřebuje ji, obejdou se ostatní rodiny bez žen a matek také? Mimochodem, co takhle předložit Ústavnímu soudu návrh na zavření všech provozů, které nejsou bezpodmínečně nutné, o všech svátcích a nedělích? Nebo je snad ono pověstné Topolánkovo "právo si nakoupit, kdy chci" právem ústavním nebo dokonce základním lidským?

Ocenění Podnikatelka roku 2016 v kategorii velké firmy a Manažerka roku 2016 nejsou ničím jiným než ukázkou toho, že je prvotřídní kapitalistka. Její certifikát z britské univerzity to ostatně dokazuje. Sterilní prostředí britských gentlemanů ji dobře odizolovalo od britské ulice, když si nedokázala všimnout, že ani britští konzervativci nejsou tak bezohlední. Ostatně kdyby s tímto návrhem vystoupila na půdě Spojeného království, tamní odbory by okamžitě vyvolaly demonstraci. Co udělají naše, především OSČMS a ČMKOS? Doufám a zatím věřím, že to nenechají bez odezvy.

27. 7. 2018 VS

vyšlo v Haló novinách

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.