Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Milník fašizace české společnosti Saturday, October 24 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Milník fašizace české společnosti Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 červen 2006

Vážení občané, jsou před námi další volby. Volby, ve kterých jde o hodně. A zběsilost, s jakou probíhá volební kampaň, o tom svědčí každodenně. Není normální, aspoň pro mne ne, ta faleš, nenávist, ty lži a surovosti, metody a techniky, s jakou je vedena. Když se mi nedávno narodil syn a měl jsem ho poprvé v náručí, říkal jsem si, jaký bude mít život – zda bude platit za návštěvu u lékaře, zda bude platit školné, zda bude žít v civilizaci plné násilí, drog, korupce, zda bude mít pak kde bydlet, zda bude mít práci. O tom všem jsou současné volby.

Jedna prognóza vývoje kapitalismu počítá s vyhrocováním rozporů mezi zájmy vládnoucí elity a většinou společnosti. Počítá se sociálními škrty, likvidací jistot, omezování těžce získaných práv a svobod. Počítá s fašizací společnosti ze strany kapitalistické elity, zastrašováním opozice až přechodem k otevřené diktatuře. Počítá s vytvořením demokratické fronty organizací a hnutí v čele s komunistickou stranou jako jedním z prvních terčů útoků, která bude bojovat proti samozvaným diktátorům a jejím pomocníkům z finančních a velkokapitálových kruhů. Jaká bude forma tohoto boje, to ukáže čas a také okolnosti. Tam se ukáže, kdo to jak s demokracií myslí vážně , tam se ukáže, kdo na které straně barikády stojí. Že spojené demokratické síly zvítězí a začnou tvořit nový společenský, spravedlivější systém, je přáním asi každého slušného člověka, stejně jako to, aby přechod byl co nejméně bolestný a pokud to půjde, aby fašizace společnosti byla zastavena co nejdříve…
Zatím však v české společnosti vše nasvědčuje spíše o opaku.
1. Je rozpoutána největší antikomunistická hysterie, kdy za pomocí polopravd a lží je překrucována historie, ve školách, v televizi a dalších médiích. Účelově zkreslená fakta představují dětem a mládeži komunisty jako zločince, kteří „jí děti a nevracejí kůže“.
2. Kriminalizuje se komunistické smýšlení za veřejné tolerance řady politických subjektů i odpovídajících úřadů. Hesla „Zabij komunistu, posílíš mír“ a podobná další se vesele prohánějí po internetu, antikomunistická trička se prodávají v zahraničních pobočkách Ministerstva zahraničí na antikomunisté chtějí likvidovat volební lístky KSČM.
3. Zvyšují se případy přímého násilí nejen proti komunistům, ale i proti širší levici. Případy napadení poslance Dolejše, facka pana Macka z ODS, napadení poslance ČSSD Miroslava Váni, napadení Kateřiny Jacques jsou dostatečně známy. Stejně tak jako jakási tolerance či sympatie řady policistů k ultrapravicovému hnutí.
4. Terorismus je vydáván za legitimní formu boje proti komunistům. Jsou oslavováni vrazi a navrhováni na vyznamenání, jako bratři Mašínové. Nedovolené ozbrojování a nelegální držení zbraně je shledáváno jako normální forma vyjádření nesouhlasu s politickým uspořádáním, jako v případě Hučína.
5. Zvyšuje se tlak a osobní útoky na další komunisty, ať již v místě jejich zaměstnání, v médiích, jako to je v případě představitelky pražských komunistů Marty Semelové.
6. Opakují se snahy o zákaz nejen komunistických symbolů, ale i komunistické strany, Komunistického svazu mládeže, dokonce snahy o zákaz nošení triček např. s Che Guevarou.
7. Do antikomunistické hysterie se zapojují i prodejní „takyumělci“ a „takyzpěváci“, kteří neváhají používat proti komunistům propagandu, proti které je ta hitlerovská jen malým soustem.
8. Do toho všeho bez vědomí občanů se připravuje umístění americké vojenské základny na naše území…
To nejsou projevy jednotlivců antikomunistů – to už je soustavný úrok nejen proti komunistům, ale proti samotným základům demokracie, a to i v omezeném „kapitalistickém" pojetí. Eskalace násilí, netolerance a nenávisti, to je cítit na každém kroku, v médiích vlastněných zahraničními společnostmi.
Proč to všechno vlastně je? V těchto volbách jde o hodně. Ne ještě o výsledek celé války, kterou komunisté zákonitě vyhrají, ale o důležitou bitvu. Komunisté nejenže přežili diskreditaci svých myšlenek a divoký kapitalismus posledních 16 let, ale sílí. Už nejen oni hovoří o hranicích současného kapitalismu, o nespravedlnosti, asociálnosti, vykořisťování zdrojů, plundrování přírody, postavení zaměstnanců, dětí, žen. Stále větší síla se staví do cesty dalšímu zbídačování většiny občanů, útokům na naše peněženky a poslední vydobytá práva. To se samozřejmě fašizující pravici nemůže líbit, nemá ráda odpor ve své cestě k moci, natož organizovaný.
Komunisté tu jsou, komunisté tu budou. Ať již se bude fašizace projevovat jakkoliv, vždy se najdou noví a noví, kterým nebude lhostejný život kolem nich. A co více – každá akce vzbudí náležitě reakci. Vždy vstanou noví komunisté, poučenější, zkušenější…
Abychom nebyli svědky dalších útoků, dalších zmlácených politiků, obav z persekucí ať již politických či sociálních, abychom mohli žít v bezpečí, s jistotami, s nabídkou šancí a vlastního rozvoje, s nabídkou práce a odpovídající mzdy, se skutečnou svobodou nejen pro nás, ale i pro naše děti, musíme udělat nyní to jediné – jít k volbám a volit KOMUNISTY.

Zdeněk Štefek

{moscomment}

 


 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.