Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Klinika končí Saturday, December 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Klinika končí Tisk E-mail
Sobota, 12 leden 2019

Jak se zdá, tak po několika letech bojů končí jeden z nejznámějších squatů v České republice. Nepřítel lidu, exekutor, se svými gorilami se vloupal do objektu, udělal zde bordel a potom vpustil novináře. Progresivní levice mezitím prolévá slzy za ztrátu svého projektu.

Tohle to divadlo včera mohli sledovat jak žižkované, tak díky mediím i zbytek země. Pravice slaví. Ve své válce za posvátnost soukromého vlastnictví vyhrála. Všichni slušní lidé, můžete být v klidu, žádní vagabundi se k vám nenastěhují. Komunisté a fetky holt musí jít zase na ulici, přitakává jiný rozumbrada na sociální síti.

Co se ale vlastně stalo? Skončil asi nejnudnější a nejburžoaznější squat ve vesmíru. Daleko je doba militantních rebelů, co ve svých squatech vydávají protivládní noviny. Klinikáři nejsou anarchističtí nihilisté, komunisté ani revolucionáři. Vždyť jediné hrubé porušení zákona na Klinice bylo znásilnění několika dívek. To už je ale jiný příběh.

Klinika si za svoji solidaritu s uprchlíky vysloužila nenávist všech populistů a xenofobů, za svoji měšťáckost zase nezájem lidových vrstev. Tak si Klinika žila pár let diskuzemi o feminismu, a anarchismu. Pořádala koncerty a mezitím se starala o chudé a potřebné, to jim musím přičíst k dobru.

Rozhodně se ale Klinika nestala zárodkem komunistické společnosti, jak straší pravičáčtí demagogové, ale ani tzv. ostrůvkem pozitivní deviace. Byla něco mezi charitou a klubem pro levicové hipstery. Dáte si pár piv nebo limonád, zajdete na koncert a máte pocit, že měníte svět k lepšímu. Tak se z vás stanou velcí rebelové a revolucionáři.

Jak voda dává, tak i bere. Nic netrvá věčně a vše je v pohybu. Kliniku opět přebírá SŽDC a klinikáři pořádají solidární koncert. Boj totiž pokračuje, tak snad se klinikáři brzo propijí k lepším zítřkům. Kdy vlastnické právo bude demokratizováno a lidé bez domova budou moci v klidu žít v ruinách a squatech. Trochu mi to připomíná boj další velké revolucionářky Konečné. Soudružka Konečná bojuje za právo chudých jíst odpadky z velkých řetězců. To je ten pravý, autentický, vesmírný socialismus.

Tak vám soudruzi držíme pěstičky, a když to dopadne blbě, snad si najdete jinou hospodu, ve které se budou scházet těch pár levicových členů Zelených a maloburžoazní levičácká inteligence.

Alexandr Salajka

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.