Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z domova arrow Antikomunističtí vzdělanci v akci Friday, April 03 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Antikomunističtí vzdělanci v akci Tisk E-mail
Pondělí, 26 leden 2009

V minulých dnech vyšel na pravicovém zpravodajském serveru Aktuálně.cz článek redaktorky Lenky Smyčkové Komunisté útočí: Vymýváte dětem mozky, vyčítají školám. Článek - ostatně již svým názvem - má zjevný pogromistický nádech. Autorka, studentka mediálních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, která o sobě ve svém profilu píše, že ráda pobývá na plážích, v horách a vinných sklepech , předvedla výkon plně odpovídající jejím zálibám.

Cílem článku je zjevně jediné - naočkovat do lidí dogma, že pohled na naši nedávnou minulost smí být jen jediný a každý, kdo má názor jiný, útočí na naši demokracii . Fakt, že takový názor popírá podstatu demokracie, autorce článku zcela uniká.

Hlavním terčem revolverového kousku slečny Smyčkové byla předsedkyně Pražské rady KSČM Marta Semelová, která si dovolila upozornit na jednostrannost českých učebnic dějepisu a občanské nauky v otázce hodnocení let 1948-89 a na propagandistické působení organizací typu Člověk v tísni na školách. Protestujme proti účelovým zásahům politických subjektů do vzdělávání našich dětí a mládeže, které se na základě polopravd a lží snaží ovlivnit novodobý výklad historie, dovolila si napsat Semelová do výzvy odborné sekce školství Ústředního výboru KSČM, jejíž je předsedkyní.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Brněnská studentka na sebe může být pyšná. Přinášíme úryvky z mailů, které obdržela po uveřejnění jejího článku Marta Semelová a rovněž ředitelka školy, na niž si útočící učitelka dovoluje učit . Tyto projevy zveřejňujeme bez jazykové úpravy a dalšího komentáře. Domníváme se totiž, že žádný nepotřebují. Jen upozorňujeme, že nejtvrdší vulgarismy jsme z textů odstranili.

*Dobrý den, pane Řediteli, jsem velice nespokojen jakou máte učitelku - Semelovou na Vaší ZŠ. Její výroky proti slušným lidem nemají obdoby. Pokud Vy jste normální člověk - nekomunista, věřím, že tuhle komunistickou zrůdu ze školy okamžitě propustíte. Je smutné, že dvacet let po pádu komunismu se komunisti stále lidem snaží vygumovat mozek a vnutit své zrůdné bolševické myšlenky.

Pavel Janiš

*Soudružko! Jak je možné že takové kreatury mohou učit na českých školách? K neuvěření! Víš že popírání komunistických zločinů je v této zemi trestný čin??? Za co jsi, soudružko, dostala titul Mgr??? Za recitaci marxových spisů??? Za spolupráci s Stb??? Zvedá se mi žaludek....

J. Cihlář, Praha

*Už se těším na Váš zákaz!!!! Jak můžete vůbec ještě učit? Měli by Vás za vaše výroky zavřít, je dobře, že Vás alespoň za ně vyšetřovali. Je mi z takových lidí na blití a upozoňuju Vás obecně nepokoušejte se někdy moje děti učit. Jsem narozdíl od Vás (bohužel!) dost vzdělaný na to, abych jim mohl osvětlit jak jsou jsou nacisti, komunisti - lidi jako Vy nebezpeční!

Pavel Reinelt

*Vaše strana už měla být dávno zakázána. Je mi z vás na zvracení

J. Bartůšek, Brno, 56 let

*Pamatuju si na ty prasátka na tribunách co nám mávali a říkali co budeme dělat, na co myslet a co nesmíme ani pomyslet. Dnes vidím že zachovat se křesťansky k tehdejším komančům byla neodpustitelná chyba. Za chyby se platí, ale já doufám že zvítězí zdravý rozum a bude konec.

Miroslav Jirků

*Nikdy nepřestanu pociťovat zášť a nenávist ke režimu, který zde panoval v letech 1948-89. Míra poukazování na zločiny s tímto režimem spojené totiž nikdy nemůže být dostatečná. Vyzývám Vás k omluvě a stáhnutí své výzvy. Pokud tak neučiníte, budu nucen na tuto skutečnost upozornit Vašeho nadřízeného a požádat ho o přezkoumání Vaší způsobilosti k výkonu práce učitelky.

Daniel Maťátko, Dolní Čermná 370

*Vaše drzost nezná mezí, vy lidský odpade, antikomunismus budu do svých dětí vštěpovat, co to půjde a škola, kde budou, rovněž, jinak je tam nepřihlásím.

Anonym

*Semelová, z tebe mám osypky (nejen z práskače filipa vulgo falmera nebo grebeníčka) už dlouho, rozpusťte se, uděláte to nejlepší pro tuto za vás těžce zkoušenou zemi, i když nyní vopruzujete na pár radnicích kvůli zhovadilosti světského takypolitika Paroubka. Děsí mě představa, že taková dogmatická kráva jako ty, ještě někde učí...v životě bych své vlastní dítě do takového ústavu nedal...ZLOČINECKÁ BANDO...Je mi z těch vašich keců ve výzvě blivno.

D. Merkovský, Praha

*Diky komunistum jsme narodem zlodeju, veklsaku, prostitutek a vycuranku. Nenavist, kterou k vam lide citi jste si zavinili sami, tak nesvadejte vinu na druhe

Jan Brejcha

*Vážená soudružko Semelová, Nechci, aby takovéto učitelky jako vy učily mé děti. Vraťte se do vašeho bolševického hrobu, a tam si učte Vaše pohrobky. Je mně z vás zle.

M. Cícha

*Je s podivem, že Vy sama jste učitelka, doufám že ne již aktivní. S projevy antikomunismu lze jen a jen souhlasit. Já s dětmi a mládeží pracuji a po Vašem nestydatém vystoupení Vám chci sdělit, že je pro mě - a věřím, že pro většinu pedagogických pracovníků, spíše podnětem k dalším aktivitám zaměřeným na objektivní a nezkreslené objasňování historie. Ale v jednom mě utěšujete - svými projevy spějete přímo k zákazu KSČ(M).

Tomáš Kahan

 

Halo noviny, 23. ledna 2009, (ste)

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.