Úvodní stránka Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Americké bombardéry nad Prahou Tisk E-mail
Pátek, 18 září 2020

Zítra proletí nad Českou republikou strategický bombardér amerického letectva B-52. Okolo jedné hodiny odpoledne přeletí bombardér nízko nad centrem Prahy, Plzně a dalších měst v doprovodu dalších letounů. B-52 je osmimotorový letoun zkonstruovaný před sedmdesáti lety pro jaderné bombardování měst socialistických států (včetně Československa) v případné třetí světové války. Od svého zařazení má na svém kontě bombardování řady zemí, mimo jiné má na svědomí desetitisíce mrtvých při kobercových bombardování Vietnamu bojujícího o nezávislost.

Nyní slouží jako ukázka síly a schopnosti zasáhnout v americkém zájmu na celém světě. Na přelomu srpna a září bombardéry proletěly všemi státy NATO provokativně až k hranicím s Ruskem. Manifestovali schopnost přelétat volně hranice států. Lidé si mají zvyknout na přítomnost zbraní v běžném životě. Po velkých přesunech amerických obrněnců tu nyní máme nízké průlety strategických bombardérů schopných nést množství vodíkových bomb. Ve stejné chvíli tlačí NATO na zvýšení zbrojení ve všech zemích a přípravy potravy pro děla. Je to součástí příprav velké války v Evropě.

Je nutné proti zbrojení, imperialismu a militarismu postavit lidové hnutí za mír, proti Severoatlantickému paktu a proti kapitalismu v krizi, který je základnou válečných příprav.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.