Úvodní stránka arrow Z domova Wednesday, July 26 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Shromáždění proti mediální manipulaci, fašismu a násilí Tisk E-mail
Neděle, 23 březen 2014

V neděli 23. 3. 2014 se konala "u koně" na Václavském náměstí v Praze demonstrace pod heslem: "Proti mediální manipulaci, fašismu a násilí". Demonstrací chtěli svolavatelé upozornit na skutečnost, že jak soukromá tak i veřejnoprávní média v ČR manipulují s fakty o současné situaci na Ukrajině. Na demonstraci vystoupili řečníci z různých politických stran.

Celý článek...
 
V Praze se uskutečnila Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce Tisk E-mail
Pondělí, 17 březen 2014

O víkendu 15.-16. března 2014 se v Praze uskutečnila "Mezinárodní mírová konference proti násilí a válce," která byla organizována při příležitosti 75. výročí okupace Československa hitlerovským Německem. Konference se vedle zástupců českých organizací - Vojáci proti válce a České mírové hnutí - zúčastnili představitelé mírových organizací a hnutí z řady zemí.

Celý článek...
 
Trestní oznámení na skupinu antikomunistů za hanobení hrobu Klementa Gottwalda a dalších představite Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

Komunistický svaz mládeže zveřejňuje trestní oznámení, které podal člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča na skupinu antikomunistů pro podezření z hanobení hrobu prezidenta Československé republiky Klementa Gottwalda a dalších představitelů československého komunistického a dělnického hnutí 25. února 2014, v den 66. výročí Vítězného února 1948. Trestní oznámení naleznete zde

 
Projev Karla Jandy na VI. celostátním setkání ochránců čs. státních hranic Tisk E-mail
Neděle, 12 leden 2014

Zveřejňujeme závěrečný projev Karla Jandy, předsedy KČP na VI. celostátním setkání ochránců čs. hranic, které proběhlo minulý rok v Nymburce. Ve svém vystoupení soudruh Janda vysvětluje a zdůvodňuje politické priority i aktuální postoje Klubu českého pohraničí a zdůrazňuje potřebu zapojení své organizace do sociálních a politických zápasů proti vládě kapitálu.

Závěrečné slovo předsedy KČP Ing. Karla Jandy na VI. celostátním setkání ochránců československých státních hranic, Nymburk, 20.7.2013

Celý článek...
 
ODS vyzývá k třídnímu boji Tisk E-mail
Neděle, 20 říjen 2013

Volební kampaň před parlamentními volbami roku 2013 ukazuje myšlenkovou vyprázdněnost ODS a lidí na tuto stranu napojených. Obsah a forma její komunikace je příznakem úpadku její schopnosti působit na utváření obecného myšlení a představ obyvatelstva o společnosti, jejím fungování a uspořádání. Vlády vedené ODS spolu s TOP09 - jejím systémovým spojencem a současně protivníkem v boji o posty a zdroje příjmů ve veřejných institucích - dovedly erozi ideové hegemonie pravice až na práh rozpadu stranicko-politického systému. Ten by nastal plnou vahou v případě, že by nový prezident Zeman neodstavil ODS a TOP09 od moci a nedal jim tak čas na stabilizaci. Jinými slovy řečeno, pravicový vládnoucí establishment, zejména ODS, začíná hlásat teze, jimž přestává věřit stále větší část i její bývalé politické základny, jejích voličů. Jedná se o krizi ideologické legitimity vládnoucí třídy. Slábne víra v kapitalismus jako oprávněný sociálně-ekonomický systém ospravedlňující své instituce a mocenské nástroje i v souvislosti s dopady kapitalistické ekonomické krize ve vědomí obyvatel ČR. Jiným, a to zásadním problémem je, že u nás neexistuje žádná významná politická síla, která by prosazovala a nastolovala požadavek a praktické kroky k překonání kapitalismu. V tom spočívá zejména slabost KSČM, jež nehraje a kvůli svému zájmovému zapojení do buržoazně parlamentního systému sehrávat nemůže úlohu komunistické strany.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 428
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.