Úvodní stránka arrow Z domova Monday, April 27 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
K stávce dopravců Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2011
Stávka

S rostoucí snahou buržoazních špiček vyždímat ze stroje kapitalistické společnosti maximální zisk, roste i nespokojenost občanů. Ta je zcela přirozená, protože motorem toho kapitalistického stroje jsou právě občané. Nespokojenost však ještě sama o sobě nepřináší dostatečný základ k řešení problému.

Celý článek...
 
Násilné přepadení komunitního bydlení v Praze Tisk E-mail
Pátek, 20 květen 2011

Chtěl bych Vás informovat o násilném napadení obyvatelů Kibucu Čihadlo, což je projekt komunitního bydlení pro lidi bez přístřeší, na kterém se také podílíme. Do tohoto projektu komunitního bydlení jsou zařazováni pouze lidé, kteří mají zájem najít si práci a slušné bydlení, povětšinou i nositelé vyznamenání z dob socialismu, např. brigád socialistické práce atp. Komunitní bydlení bylo provozováno v areálu bývalé základny 11. plro Točná na okraji Prahy na základě povolení vydaného příslušným úřadem. Ten samý areál rekreačně a patrně i bez jakéhokoli povolení příslušného orgánu využívá nejspíše na černo k podnikatelským aktivitám i Airsoft  Praha, s. r. o.

Celý článek...
 
Výzva "Děkujeme, odcházíme" skončila, krize pokračuje, odcházení bude tiché. Tisk E-mail
Neděle, 08 květen 2011

DěkujemeProč vznikl tento článek v době, kdy většina účastníků i sledovatelů akce "Děkujeme, odcházíme" již v klidu zase usedá ke svým oblíbeným telenovelám a o nechutném divadlu kolem lékařů již nechce slyšet? Je to proto, že akce "Děkujeme, odcházíme" je jen součást jiné akce, na jejímž konci má být skutečný odchod lékařů do Německa. Nejsou to lékaři, kdo má skutečný zájem do Německa odejít, a to i přes to, že tím vyhrožovali.

Koncem února 2011 se takřka na poslední chvíli podařilo uklidnit vyhrocenou situaci ve zdravotnictví. Tisíce lékařů zejména interních a chirurgických oddělení reálně hrozících odchodem ze zdravotnictví České republiky se vrátily na svá pracoviště. Akce po sobě zanechala jen nechutné emoce na straně lékařů i veřejnosti. Veřejnost se na lékaře dívá jako na vyděrače, lékaři se raději nevyjadřují, protože nemají vůbec jisté, jak se změní jejich situace v nejbližších měsících. Bylo napsáno velmi mnoho o lékařích i proti nim. Souvislosti však unikaly.

Celý článek...
 
Protest proti školnému v Ústí Tisk E-mail
Pondělí, 28 březen 2011

V sobotu 26. března 2011 se v Ústí nad Labem uskutečnila protestní akce proti asociálním a protilidovým opatřením, prosazovaným současnou vládou a především proti snahám o zavádění školného na VŠ. Ze spolupořádajících organizací jmenujme Pirátskou stranu, Novou antikapitalistickou levici, Revoluční internacionalistickou organizaci a další. Vystoupení účastníků obsahovala řadu argumentů proti snahám o zavádění školného, většinu z nich SOS Student důkladně rozebral v článcích a letácích, které jsou dostupné na webu www.sosstudent.cz.

Celý článek...
 
Máme vládu, jakou snad svět ještě neviděl Tisk E-mail
Úterý, 22 březen 2011

prebytek.jpgV  posledních  více než  dvaceti letech se u nás stala nepsanou normou tato skutečnost -  ti kteří sami sebe nazývají demokraty a vzornými hospodáři, se v praxi vůbec nechovají demokraticky a moudře,  brání ze všech sil kontrolním demokratickým mechanismům, často i svobodě slova a kritickým názorům. Jejich hospodaření lze v lepším případě nazvat tureckým hospodářstvím, v tom horším jako tunelování veřejných prostředků, rozkrádání a korupce ve velkém.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 358
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.