Úvodní stránka arrow Z domova Saturday, May 27 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy! Tisk E-mail
Pátek, 20 září 2013

Tento týden uspořádali demonstraci horníci na Ostravsku, kteří jsou existenčně ohroženi plány korporace New World Resources (NWR) sídlící v Amsterdamu, v níž má podstatný majetkový podíl uhlobaron Bakala, a jejíž součástí je i podnik OKD. Horníci se staví na odpor proti snižování platů, propouštění a uzavírání dolů. Skupina horníků se probojovala i do sídla OKD. Tím si ovšem vydobyli pozornost a poukázali na vykořisťovatelskou a parazitní podobu současné kapitalistické společnosti. Zároveň je jejich zápas výzvou k boji pro všechny, kdo svou prací tvoří národní bohatství. Těsně poté došlo k rozhodnutí NWR k uzavření Dolu Paskov na koksovatelné uhlí.

Celý článek...
 
Ty jsi malý jedináček zní Českými Budějovicemi ... komu je to dobré? Tisk E-mail
Úterý, 27 srpen 2013

V Českých Budějovicích se na ulicích objevily posměšné nápisy na adresu ultrapravicových extremistů, kteří pořádají rasisticky motivovanou demonstraci. Ve městě, kde se v poslední době vystupňovaly rasistické nálady, se tak do konfliktu zamíchala další zájmová skupina, která se tváří velmi humanisticky. Ve skutečnosti je to ten nejhořlavější olej, jaký se do ohně rasismu dá přilít. Údajně se má jednat o velmi mírumilovný protest proti pochodu neonacistů. Skutečnost je hrubě jiná.

Celý článek...
 
Církevní parazitismus aneb vymačkáme vás jako citrón Tisk E-mail
Pátek, 26 červenec 2013

Tak řečenými církevními restitucemi přijatými vládou Nečase, Schwarzenberga a Kalouska v roce 2012 provádějí církevní organizace jedno z posledních možných velkých vyvlastnění národa a tedy každého jednoho z nás. Jedno z posledních možných proto, že v naší vytunelované, zprivatizované a nadto úspěšně zadlužené vlasti už toho z národního majetku k ukradení moc nezbývá. 

Na 80% majetku, který se má stát obětí restitucí a který je stále ještě ve veřejném vlastnictví, přitom spolkne římskokatolická církev, která se od dob upálení Jana Husa nepoučila. Přesvědčování arcibiskupa Dominika Duky a dalších prelátů, že církev slouží společnosti a nikoli zlatému teleti, nalezne pochopení asi u málokoho. Reálně však tito církevní hodnostáři svojí prací nikdy společnosti užitek nepřinesli a nepřinesou. Příznačné přitom je, že podle sčítání obyvatelstva z roku 2011 se ke katolické církvi přihlásilo pouhých 10,26 % obyvatelstva českých zemí. To znamená, že od roku 1991 poklesl počet jejích věřících o plných 68 %. Otázku, zda přinese římskokatolické církvi restituční okradení národa zvrat v dlouhodobě klesající podpoře a důvěryhodnosti, si Duka zjevně neklade. Je realista, podniká ve financích a realitách. 

Celý článek...
 
Projev zástupce KSM k účastníkům VI. celostátního setkání ochránců československých státních hranic Tisk E-mail
Středa, 24 červenec 2013

Klub českého pohraničí uspořádal 20. července 2013 v Obecním domě v Nymburce VI. celostátní setkání ochránců československých státních hranic, na němž měl vedle řady dalších pozvaných partnerských organizací zástupce i Komunistický svaz mládeže.

Celý článek...
 
Mladí budou moci poznat realitu změn v Latinské Americe Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2013

Rozhovor s předsedou zahraničně-politické komise ÚV KSČM Milanem Krajčou

KSČM se zapojila do přípravy 18. světového festivalu mládeže a studentstva, který se na konci tohoto roku uskuteční v jihoamerickém Ekvádoru. O jakou akci se jedná?

Světové festivaly mládeže a studentstva jsou již přes šest desetiletí největšími antiimperialistickými mezinárodními akcemi mládeže, kterých se vždy účastní mnoho tisíc mladých lidí z celého světa. Jejich historie sahá do roku 1947, kdy se v Praze uskutečnil první z nich. Festival s pořadovým číslem 18 se uskuteční letos v prosinci v hlavním městě Ekvádoru Quitu. Podobně jako všechny festivaly v minulosti bude i ekvádorský festival velkou demonstrací mnoha tisíc delegátů hnutí mládeže z celého světa proti imperialismu a válce, za mír a mezinárodní solidaritu. O tom ostatně svědčí i heslo připravovaného festivalu: Mladí, sjednoťme se proti imperialismu, za svět míru, solidarity a společenské přeměny! 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 422
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.