Úvodní stránka arrow Z domova Monday, February 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Výměna ministra a diktatura kapitálu Tisk E-mail
Středa, 12 listopad 2014

Většinu času se snaží kapitál působit v politice České republiky jako skrytá veličina, o které se přímo nedovídáme a o jejímž vlivu se můžeme jen dohadovat. Někdy nám ale události umožní podívat se na skutečnou politickou a ideologickou moc vykonávanou členy buržoazní třídy - ať už přímo kapitalisty (Babiš, Bakala atd.) nebo skrze jejich placené náhončí. Jednou z takových příležitostí je výměna ministra dopravy a osoba kandidáta na ministerský post, Dana Ťoka.

Celý článek...
 
25 let kapitalismu a mzdy Tisk E-mail
Neděle, 09 listopad 2014

Blíží se 25. výročí 17. listopadu, což asi všechny nutí začít bilancovat. Téměř všemi mainstreamovými médii nedávno proběhla oficiální zpráva o změnách, které u nás proběhly v předchozím čtvrtstoletí. Současný režim se v ní velkohubě chlubí, že se během této epochy zvýšila průměrná mzda 3170 korun v roce 1989 na letošních 25 800 korun. Po započtení inflace se tedy reálná mzda podle Českého statistického úřadu zvýšila o 52 %. Kromě toho, že 2,08 % ročně není zrovna žádná sláva, mají tyto statistiky hned několik vad na kráse.

Celý článek...
 
Senátní volby jako drzý formalismus pseudodemokracie Tisk E-mail
Úterý, 21 říjen 2014

Pod kulantní hlavičkou většinového volebního systému byli minulý týden vybráni, či spíše vylosováni do senátu parlamentu České republiky takřka nikým nepodporovaní senátoři. Slovo demokracie, které má nejen v České republice zvláštní náboženský význam se posunulo ze svého původního významu někam do blábologie. Demokracie neboli vláda lidu, jak skutečně zní doslovný překlad, je v České republice uskutečňována tak, že zástupce lidu volí několik málo procent obyvatelstva. Například senátor za Ostravu město byl zvolen necelými šesti tisíci voliči. Ostrava město má však devadesát pět tisíc voličů! Podobnou pěst na oko vidíme v Karviné, kde senátora volilo 6,5% právoplatných voličů. Rozměr skupinky lidí, kteří rozhodují o budoucnosti země, má podobný relativní rozměr, jako vlády velkých churalů za tatarských výbojů. Kam jsme se to posunuli za ta staletí! Snad největší podporu má senátor v Hradci Králové, kterého podporuje celých a neuvěřitelných dvanáct procent voličů. To číslo vypadá až neuvěřitelně ... 12%, tak nepředstavitelně gigantická a masově vyjádřená je podpora jedinému zastupiteli v okrese.

Celý článek...
 
Zhodnocení voleb Tisk E-mail
Středa, 15 říjen 2014

KSČM v těchto komunálních a senátních volbách obhajovala 3189 mandátů v zastupitelstvech a 1 mandátu v senátu. Výsledek byl pro stranu zisk 2510 mandátů v zastupitelstvech a žádného v senátu. Výsledkem je tedy ztráta 679 míst v zastupitelstvech a jednoho v senátu. Tento sestupný trend již trvá několik let.

Celý článek...
 
Jak se vyrábí mezinárodní konflikt Tisk E-mail
Úterý, 30 září 2014

Zkouška nanečisto tentokrát Češi proti Slovákům a rakouský kapitál si mastí kapsu

Na slovenských obrazovkách se objevila reklama na tzv. Slovenskou spořitelnu. Ve spotu odehrávajícím se v prostředí kempu si somrující Čech neustále něco půjčuje od Slováků. Reklama vyvolala pobavení na Slovensku a pobouření mezi Čechy. Reklama je vcelku obyčejná, nevýrazná, vlastně na ní není nic zvláštního. Pobavení vyvolává spíše lokalizace hystericky reagujících, podle údajů na komentářích vesměs od Prahy na západ. Kromě otázky, jaký neznámý národ žije mezi Prahou a Slovenskými hranicemi, že na to nereaguje, by ani tyto reakce nebyly až tak zajímavé. To, že reklamu režíroval rodilý Pražák, je také pochopitelné. Filmová tvorba, herectví, stejně jako novinařina dnes patří do oblasti hospodářské a politické prostituce a za peníze se v kapitalismu dá přece prodat i vlastní matka. Skutečně zajímavý je však fakt, že tzv. Slovenská spořitelna je majetkem rakouské Erste Group Bank. Popichování Slováků a Čechů si tedy objednalo Rakousko. Když se podíváme na majetek Erste bank, tak zjistíme, že se velmi slušně kryje s hranicemi vlivu někdejší Rakousko-Uherské monarchie. Popichování mezinárodních konfliktů v podřízených zemích tak rakouskou buržoazii nepřešlo ani sto let po zániku starého mocnářství. Jedna reklama sice válku ještě nedělá, ale zkušenosti z podobných filmových etud se hodí k větším akcím, jejichž svědkem jsme například na Ukrajině.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 440
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.