Úvodní stránka arrow Z domova Friday, October 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Demokracie po Tovačovsku aneb my hoši co spolu chodíme se vždy nakonec na všem domluvíme Tisk E-mail
Pátek, 19 listopad 2010

Letošní komunální volby v Tovačově se vyznačovaly dosud nejvyšším počtem kandidujících stran a sdružení od převratu v roce 1989. Mnozí kandidáti to od roku 1990 zkoušeli již na několikáté jiné kandidátce. S přebíhajícími kandidáty se ale jistě setkat můžeme i v jiných městech.

Celý článek...
 
Nebezpečí pštrosího chování Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 listopad 2010

cherry.jpgSprávná diagnóza je začátkem správné léčby. Bez ní by se totiž mohlo nemocné tělo trápit s banálními chorobami s nedozírnými následky a komplikacemi. Stejný efekt má zanedbání potíží a namlouvání si, že se nic neděje, že je vše v pořádku. V takovém případě jde i o hazard se zdravím, zejména když tyto potíže mají dlouhodobý a trvalý charakter. Jsou-li velké potíže mající význam i pro okolí, pak je jejich ututlávání nejen ostudné, ale i trestuhodné.

Celý článek...
 
Bezplatné vzdělání není (jenom) solidarita se studentem Tisk E-mail
Středa, 17 listopad 2010

Po několika letech umírněnějšího postoje se opět dostává na přetřes otázka zavedení školného. Klasické rozdělení populace na dva tábory už asi nikoho nepřekvapí. Poněkud překvapivější je fakt, že nejvíce o prosazení svého názoru, ať už je jakýkoliv, bojují ti, kterých se to netýká. Samotní studenti a to zejména ti, kteří na vysoké školy mají teprve nastoupit, mají ve věci takový chaos, že je jakýkoliv komentář snad zbytečný. Nebývalý zájem o předvolební i povolební průzkumy ukázal, že zejména studenti byli v parlamentních volbách v roce 2010 dominantními voliči politické strany TOP 09. Co přimělo studenty volit tuhle stranu, která jako jediná do očí přiznává, že bude šlapat po krku všem v podhradí? Ihned po volbách začali studenti protestovat proti školnému. Mají na to morální právo? Jakým právem se volič kapitalistické mašinérie dovolává komunistických jistot? Na jednu stranu je chování studentů z pohledu zkušenějších voličů nepochopitelné, ale zkusme se na to podívat očima studenta.

Celý článek...
 
Proti terorismu nelze bojovat vojenskými prostředky Tisk E-mail
Pátek, 05 listopad 2010

Česká armáda může v příštím roce zvýšit počet svých vojáků v Afghánistánu a posílit tak agresora a světového vojenského četníka - USA. Umožňuje jí to plán zahraničních vojenských misí na příští dva roky, který ve středu Poslanecká sněmovna, přes nesouhlas opozice, schválila. Pro návrh hlasovalo 106 poslanců vládní koalice, komunisté a sociální demokraté mise nepodpořili.

Celý článek...
 
Nečas a Kalousek na inspekci Tisk E-mail
Sobota, 16 říjen 2010

cherry.jpgNovopečený předseda vlády Nečas se zkušeným ministrem financí Kalouskem šli na exkurzi po státních zařízeních, aby zjistili, kde je třeba investovat. Přišli do školy. Platy malé, jídelna nevyhovující, tělocvična žádná, učebnice nejsou, na energie se vydávají milióny, dveře i okna 30  roků  staré a zpuchřelé.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 343
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.