Úvodní stránka arrow Z domova Thursday, April 17 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Mohutný protest proti vládě Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 září 2010

"Dnes my, zítra vy!" Ústřední heslo úterní demonstrace odborářů z řad policistů, hasičů, vojáků, civilních pracovníků armády, zaměstnanců státních orgánů, veřejné správy, zdravotníků, školských pracovníků, dopraváků a dalších profesí. Téma protestu? Politika pravicové vlády, nesouhlas s jejími rozpočtovými škrty. Nezůstali sami, byl s nimi i bezpočet dalších občanů. Dohromady pak podle odhadu Policie ČR přišlo protestovat 40 tisíc lidí. Ty, kteří stáli v ulicích v okolí pražského náměstí Jana Palacha, už nikdo nepočítal.

Celý článek...
 
Roman Joch ? Nebezpečí pro demokracii Tisk E-mail
Pondělí, 20 září 2010

Nedávno jsem se v rozhlase doslechl, že jistý Roman Joch byl premiérem Petrem Nečasem jmenován do funkce poradce pro lidská práva. Poněvadž považuji tento čin za krajně nebezpečný, pokusím se osobnost výše řečeného Jocha tak trochu rozebrat, zamyslet se nad tím, co je to vlastně za člověka a jaké úmysly sleduje.

Celý článek...
 
Došlo k nám: Pro mladé Tisk E-mail
Středa, 15 září 2010

cherry.jpgPřemýšlejte, vnoučci, přemýšlejte. Přišel před pár dny za mnou jeden mládenec s  rozzářenou tváří a vítězoslavně, coby zástupci starší generace, mi oznámil, jak jeho soukmenovci nám ve volbách natřeli.  Hrdě mi také sdělil, že když nepřesvědčili svého dědu a svou bábu, tak šli k volbám sami volit Schwarzenberga a Johna. Vyslechl jsem ho pozorně a na závěr mu popřál k Pyrrhovu vítězství. Pak k dobru jsem mu dal i několik svých názorů, které mohou zaujímat i ostatní mladé vítěze voleb.

Celý článek...
 
Imperiální války a lživé hry na hrdinství Tisk E-mail
Pondělí, 06 září 2010

100_1895.jpgJsem často obviňován z nepravdivého a neobjektivního hodnocení amerických a izraelských invazí, podporovaných silami států NATO, včetně české armády, zejména popisu zločinů na civilním obyvatelstvu, které páchají příslušníci ozbrojených sil v Afghánistánu, Iráku a Palestině. Většina obhájců válek, včetně zločinů proti lidskosti nadneseně zvaných "postranními škodami", zdůvodňuje svůj postoj nezbytností zásahů proti muslimským teroristům, kteří napadli 11. září 2001 USA.

Celý článek...
 
Generál Miroslav Vacek - 75 let. Gratulujeme! Tisk E-mail
Pátek, 27 srpen 2010

Právě v těchto srpnových dnech se dožívá významného životního jubilea generál Miroslav Vacek. Narodil se v Kolíně 29. srpna 1935. Voják z povolání, který funkcemi v armádě prošel od píky a vypracoval se až do pozic ministra národní obrany a generála. Ve druhé polovině 80. let byl také poslancem Federálního shromáždění. Ve dnech listopadového převratu roku 1989 měl klíčové zásluhy na tom, že tehdejší události neskončily krveprolitím hlavně  silou své autority a znalostí mezinárodních souvislostí. Také proto se stal na konci roku 1989 ministrem národní obrany v tzv. vládě národního porozumění. Vysoce jej ve své době uznával i průměrný dramatik a antikomunista tehdejší prezident Havel, uvědomoval si, že potřebuje ve svém okolí odborníka jeho kvalit. Později když ho nepotřeboval se k němu již nehlásil a neváhal jej i veřejně kritizovat. To svědčí o Havlově charakteru mnohé, ale toho kdo sleduje naši politiku po roce 1990 by to vlastně ani nemělo překvapit.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 334
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.