Úvodní stránka arrow Z domova Friday, August 28 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Četli jsme: Stát v tichosti chystá pro vysokoškolské studenty školné na splátky Tisk E-mail
Pondělí, 15 srpen 2011

SOS student Po školném na veřejných vysokých školách z koaliční smlouvy jako by se v posledních měsících slehla zem. Studenti ale nakonec platbám s velkou pravděpodobností neuniknou. Ministerstvo školství, konkrétně náměstek ministra a bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm, už tiše chystá pro vysokoškoláky zavedení školného s možností postupných splátek či případného odkladu úhrady.

Celý článek...
 
Za generální stávku! Tisk E-mail
Pátek, 12 srpen 2011

Za generální stávku!Postupem doby s nárůstem důsledků kapitalistické ekonomické krize roste občanská nespokojenost. Lidé mluví denně mezi sebou o existenční nejistotě. Tlak zaměstnavatelů překračuje snesitelnou mez a málokdo dnes chodí do práce bez odporu. Kapitalistické prostředí i přes neustálý tlak propagandy vnímá stále méně občanů jako vhodné pro život. Co propaganda zatím zvládá, je udržování občanů v dojmu, že kromě kapitalismu nic jiného na výběr nemáme. Kapitalismus však zaručeně není jediný možný hospodářský systém. Právě v obdobích jeho krize se rodí nové proudy, stejně jako se kapitalismus rodil v krizích jemu předcházejících systémů. Tak jako si královští rádcové ve středověku mysleli, že nic jiného, než feudální hospodářství nemůže fungovat, tak si to myslí dnes i buržoazie o svém kapitalismu. Stejně jako buržoazie nekompromisně hodila feudály na hnojiště dějin, je nyní na naší generaci, abychom hodili na hnojiště dějin kapitalismus i s představiteli světové a domácí kapitalistické mafie.

Celý článek...
 
Pohádka o tom, kterak áslo a um na svět přišli Tisk E-mail
Sobota, 23 červenec 2011

kterak áslo a um na svět přišliRozhodnutím Evropské komise se nařizuje zákaz požívat název "pomazánkové máslo" pro oblíbený český výrobek, známý již takřka půlstoletí. Pomazánkové máslo se tak zařadilo po bok takových výrobků, jako je Tuzemský rum, špekáček, frgál, a další. Bruselský europupek vydal toto nařízení údajně proto, že se cizinci v českých obchodech mohou plést při výběru zboží. Na výrobku, který není výhradně (aspoň z 80%) z mléčného tuku nesmí být napsáno slovo máslo.

Celý článek...
 
Rozhovor s předsedou ZO OS ČMS v pražském DP M. Tošilem Tisk E-mail
Neděle, 17 červenec 2011

Odborářská demonstrace k stávce dopravákůSoudruhu Tošile, jste předsedou základní organizace OS ČMS, člena Světové odborové federace, při dopravním podniku Praha, v kterém proběhla stávka za solidární systém důchodového pojištění. Podobné boje proti přenášení ztrát z kapitalistické krize na pracující, proti faktickému zostřování vykořisťování probíhají i v jiných zemích. Pro naše čtenáře mohou být zajímavé informace o třídní odborářské politice i praxi stávek.

Celý článek...
 
Recenze: Budoucnost nelze zakázat Tisk E-mail
Úterý, 21 červen 2011

Milan Krajča: Budoucnost nelze zakázatSkutečně. Budoucnost se zakázat nedá, byť by se o to všemožným způsobem pokoušela současná politická moc, jež údajně vytvořila tým, který má shromáždit důvody pro zákaz KSČM.

Měla by si však vzít poučení z pokusu zlikvidovat KSM a z toho, jakých výsledků dnešní mocní dosáhli. O tom všem jedná kniha Milana Krajči, v době pokusu zakázat Komunistický svaz mládeže jeho předsedy, plná dokumentů a informací. Autor nám představuje nejen minulost komunistického mládežnického hnutí, ale i vývoj organizace až do pokusu ji zrušit. Velmi cenné jsou argumenty, před nimiž se musel sklonit i Městský soud v Praze při svém posledním jednání (tedy po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu). KSM opět mohlo legálně pracovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 364
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.