Úvodní stránka arrow Z domova Monday, May 25 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Rozhovor s předsedou ZO OS ČMS v pražském DP M. Tošilem Tisk E-mail
Neděle, 17 červenec 2011

Odborářská demonstrace k stávce dopravákůSoudruhu Tošile, jste předsedou základní organizace OS ČMS, člena Světové odborové federace, při dopravním podniku Praha, v kterém proběhla stávka za solidární systém důchodového pojištění. Podobné boje proti přenášení ztrát z kapitalistické krize na pracující, proti faktickému zostřování vykořisťování probíhají i v jiných zemích. Pro naše čtenáře mohou být zajímavé informace o třídní odborářské politice i praxi stávek.

Celý článek...
 
Recenze: Budoucnost nelze zakázat Tisk E-mail
Úterý, 21 červen 2011

Milan Krajča: Budoucnost nelze zakázatSkutečně. Budoucnost se zakázat nedá, byť by se o to všemožným způsobem pokoušela současná politická moc, jež údajně vytvořila tým, který má shromáždit důvody pro zákaz KSČM.

Měla by si však vzít poučení z pokusu zlikvidovat KSM a z toho, jakých výsledků dnešní mocní dosáhli. O tom všem jedná kniha Milana Krajči, v době pokusu zakázat Komunistický svaz mládeže jeho předsedy, plná dokumentů a informací. Autor nám představuje nejen minulost komunistického mládežnického hnutí, ale i vývoj organizace až do pokusu ji zrušit. Velmi cenné jsou argumenty, před nimiž se musel sklonit i Městský soud v Praze při svém posledním jednání (tedy po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu). KSM opět mohlo legálně pracovat.

Celý článek...
 
Vystoupení zastupitele za KSČM JUDr. Ivana Hrůzy v rozpravě Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červen 2011

k selhání správy obecních peněz svěřených k obhospodařování firmě KeyInvestments, a.s.,

JUDr. Ivan Hrůza

Zasedání ZMČ Praha 6, dne 11. 6. 2011

Vážená paní starostko, dámy a pánové,

na počátku tohoto příběhu byl majetek socialistického státu, který bezúplatně nabyla MČ Praha 6 do svého vlastnictví, jakési neopakovatelné dědictví. Poté následovala napříč politickým spektrem podporovaná privatizace bytového fondu souběžně s výprodejem dalšího majetku. Tento souběžný výprodej občanské vybavenosti a pozemků různým subjektům k podnikání, tedy za účelem zisku, komunisté trvale a zásadově odmítali. Na konci této fáze pak byly miliardy korun na bankovních účtech městské části. Za zmínku stojí to, že 20% onoho inkasa z prodeje majetku městské části obdržela na své bankovní účty dceřiná firma městské části SNEO, a.s. Zcela na konci tohoto příběhu je dnešní jednání ZMČ s důvodnou obavou, že MČ Praha 6 ztratila u KEY INVESTMENTS více jak 190 milionů Kč a její dceřiná společnost SNEO, a.s., dalších 47 milionů Kč.

Celý článek...
 
K stávce dopravců Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2011
Stávka

S rostoucí snahou buržoazních špiček vyždímat ze stroje kapitalistické společnosti maximální zisk, roste i nespokojenost občanů. Ta je zcela přirozená, protože motorem toho kapitalistického stroje jsou právě občané. Nespokojenost však ještě sama o sobě nepřináší dostatečný základ k řešení problému.

Celý článek...
 
Násilné přepadení komunitního bydlení v Praze Tisk E-mail
Pátek, 20 květen 2011

Chtěl bych Vás informovat o násilném napadení obyvatelů Kibucu Čihadlo, což je projekt komunitního bydlení pro lidi bez přístřeší, na kterém se také podílíme. Do tohoto projektu komunitního bydlení jsou zařazováni pouze lidé, kteří mají zájem najít si práci a slušné bydlení, povětšinou i nositelé vyznamenání z dob socialismu, např. brigád socialistické práce atp. Komunitní bydlení bylo provozováno v areálu bývalé základny 11. plro Točná na okraji Prahy na základě povolení vydaného příslušným úřadem. Ten samý areál rekreačně a patrně i bez jakéhokoli povolení příslušného orgánu využívá nejspíše na černo k podnikatelským aktivitám i Airsoft  Praha, s. r. o.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 96 - 100 z 361
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.