Úvodní stránka arrow Z domova Tuesday, June 28 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Prohlášení ČMH proti zapojení Armády ČR do agrese NATO na Blízkém východě Tisk E-mail
Neděle, 20 leden 2013

Vláda České republiky dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků Armády České republiky do vojenské operace Severoatlantického paktu NATO v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO ze dne 19. prosince 2012.

Celý článek...
 
Podmínka pro Smetanu Tisk E-mail
Úterý, 15 leden 2013

Velkým překvapením byl kompromisní rozsudek soudce Petra Sušila, který v Olomouci v úterý 15. 1. 2013 vyřešil Smetanův případ rozsudkem 14-ti měsíců podmíněného trestu. Tento "trest netrest" přímo a otevřeně zdůvodnil tím, že jej nelze mařit. Zajistil tak formální naplnění litery zákona a současně ukončil nesmyslně se dlouho táhnoucí případ.

Celý článek...
 
V Olomouci se extremisté pokusili o zneužití Smetanova případu Tisk E-mail
Úterý, 15 leden 2013
Na Horním náměstí v Olomouci se před orlojem sešla v 15:00 hodin v pondělí 14. ledna 2013 asi stovka lidí na Milanem Danielem ohlášené demonstraci pořádané dále aktivisty kolem webu www.prosmet.cz ve spolupráci s aktivisty hnutí Occupy Olomouc. Na stotisícové město je stohlavá účast na protestu velice málo. Možná, že by ani nevadila malá účast na akci spojené s podporou osoby Romana Smetany, ale takto malá účast je běžná i při jiných protestech. I iniciativa Occupy Olomouc, která se snažila oprostit od jakéhokoliv spojování s registrovanými politickými organizacemi, je po více než roce činnosti stále záležitostí jen hrstky nadšenců. Lidé tím veřejně dávají najevo, jak lhostejný je jim jejich vlastní osud a jak hluboko jsou ochotni ohnout svůj hřbet před svými pány. Akce na podporu Romana Smetany, kterého v úterý 15.1.2013 v 9:00 hodin čeká další soud a pravděpodobně další věznění, trvala asi půl hodiny. Z médií byli přítomni redaktoři ČT a několika málo dalších novinářů. Sám Smetana se akce neúčastnil. Nechal se slyšet, že je mu nepříjemná účast, nebo dokonce spolupořádání akce na svou podporu. U sólohráče Smetanova typu je to celkem pochopitelný postoj.

Celý článek...
 
Klausova amnestie Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2013

Udělování milostí a amnestií není jen středověký přežitek, ale i účinný nástroj ke zmírnění následků trestních řízení tam, kde nedokonalost zákona a lidských pravidel způsobí více újmu než nápravu odsouzeného. Zákony tvoří lidé a ti jsou chybující. Zákon tedy může poslat k trestu i člověka jinak morálně nezkaženého. Zde by měl být posledním momentem zachycení před propadem do lidské tragédie právě institut milosti, výjimečně i hromadné milosti zvané amnestie. Prezident, jenž tímto institutem disponuje, dává jasně najevo, s jakými lidmi cítí, s kým sympatizuje, nebo koho se mu zželelo.  

Celý článek...
 
Další soud s Romanem Smetanou Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2013

V úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin se bude konat další soud s Romanem Smetanou. Ten si za pomalování předvolebních plakátů na autobusech MHD v Olomouci odseděl čtvrt roku ve vězení a zaplatil škodu způsobenou malbami na omyvatelných plakátech. Smetana, známý rovněž pod různými přezdívkami jako tykadlový řidič, pan tykadlo, atd. zaplatil údajnou škodu, kterou způsobil nápisy a přimalováním tykadel na hlavy volebních kandidátů, ale odmítal nápravné tresty. Z veřejně prospěšných prací se tak stalo čtvrtroční věznění, k jehož výkonu rovněž ve stanoveném termínu nenastoupil. Tím se dopustil dalšího trestného činu, maření rozhodnutí soudu. To se vzhledem k přerušení výkonu trestu na příkaz bývalého ministra spravedlnosti Pospíšila stalo dvakrát. Roman Smetana bude tedy v úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin v Olomouci souzen za dvojí nenastoupení do vězení. Den před tím, v pondělí 14. ledna v 15:00 hodin se bude před budovou krajského soudu v Olomouci konat protestní akce na podporu Romana Smetany. Komunistický svaz mládeže považuje soud nad Romanem Smetanou za jeden z pokusů o politický tlak na svobodu projevu. Stojíme tedy plně za Romanem Smetanou a vyzýváme občany k účasti na protestní akci v pondělí 14. ledna v 15:00 před Olomouckým soudem.

 

Starší články:

Vzkaz Romana Smetany o ponižování ve vězení

Nečasovo gestapo obsadilo Rožnov

Vzkaz Romana Smetany Klausovi a Langerovi

Z internetu: Incident s "tajným" po zatčení R. Smetany

Videozáznam zatčení Romana Smetany 21.4.

Roman Smetana zatčen

Za urážku ODS na 100 dní do vězení  

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 85 z 386
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.