Úvodní stránka arrow Z domova Saturday, May 27 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Zhodnocení voleb Tisk E-mail
Středa, 15 říjen 2014

KSČM v těchto komunálních a senátních volbách obhajovala 3189 mandátů v zastupitelstvech a 1 mandátu v senátu. Výsledek byl pro stranu zisk 2510 mandátů v zastupitelstvech a žádného v senátu. Výsledkem je tedy ztráta 679 míst v zastupitelstvech a jednoho v senátu. Tento sestupný trend již trvá několik let.

Celý článek...
 
Jak se vyrábí mezinárodní konflikt Tisk E-mail
Úterý, 30 září 2014

Zkouška nanečisto tentokrát Češi proti Slovákům a rakouský kapitál si mastí kapsu

Na slovenských obrazovkách se objevila reklama na tzv. Slovenskou spořitelnu. Ve spotu odehrávajícím se v prostředí kempu si somrující Čech neustále něco půjčuje od Slováků. Reklama vyvolala pobavení na Slovensku a pobouření mezi Čechy. Reklama je vcelku obyčejná, nevýrazná, vlastně na ní není nic zvláštního. Pobavení vyvolává spíše lokalizace hystericky reagujících, podle údajů na komentářích vesměs od Prahy na západ. Kromě otázky, jaký neznámý národ žije mezi Prahou a Slovenskými hranicemi, že na to nereaguje, by ani tyto reakce nebyly až tak zajímavé. To, že reklamu režíroval rodilý Pražák, je také pochopitelné. Filmová tvorba, herectví, stejně jako novinařina dnes patří do oblasti hospodářské a politické prostituce a za peníze se v kapitalismu dá přece prodat i vlastní matka. Skutečně zajímavý je však fakt, že tzv. Slovenská spořitelna je majetkem rakouské Erste Group Bank. Popichování Slováků a Čechů si tedy objednalo Rakousko. Když se podíváme na majetek Erste bank, tak zjistíme, že se velmi slušně kryje s hranicemi vlivu někdejší Rakousko-Uherské monarchie. Popichování mezinárodních konfliktů v podřízených zemích tak rakouskou buržoazii nepřešlo ani sto let po zániku starého mocnářství. Jedna reklama sice válku ještě nedělá, ale zkušenosti z podobných filmových etud se hodí k větším akcím, jejichž svědkem jsme například na Ukrajině.

Celý článek...
 
Kdo jsou hrdinové Tisk E-mail
Sobota, 13 září 2014

Po znovuzavedení kapitalismu získala naše společnost řadu nových zkušeností. Vedle rozkradení národního vlastnictví a přeměny pracujících na nájemníky ve vlastní zemi, jsme zatažením naší vlasti bez referenda do Severoatlantického paktu a do válek USA, NATO a EU získali další novou zkušenost - do našich životů byla vpuštěna válka. Válka, jejímž prostřednictvím vlády ČR posílající své pomocné sbory do agresí a okupací Západu za peníze nás všech vyvážejí smrt do více či méně vzdálených zemí. S přeměnou lidové armády na žoldáckou se pak ze zabíjení a jeho napomáhání stal byznys posvěcený státem. Když se občas někteří ze žoldáků vrátili domů v rakvi, dělo se tak nejprve spíše nazapřenou, v poslední době pak se vší strojenou parádou a exaltovaným přesvědčováním veřejnosti o tom, že se jedná o hrdiny, kteří bojovali za naši bezpečnost v cizí zemi. Zdá se, že těmto manipulacím je ochotno věřit stale méně lidí.

Celý článek...
 
Stanovisko vedení Marxisticko-leninského odborného klubu k předání sbírek Muzea dělnického hnutí Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 září 2014

Ostře odsuzujeme lhostejný přístup k historii dělnického a komunistického hnutí a neodpovědné jednání některých členů vedení KSČM v čele s jeho předsedou V. Filipem, které vedlo k předání sbírek Muzea dělnického hnutí (dále MDH) Národnímu muzeu. Několikrát jsme upozorňovali na podivné vztahy mezi vedoucími činiteli občanského sdružení (dr. L. Eliášová a dr. M. Ransdorf), kteří získali MDH, sloučené z bývalých Muzeí Klementa Gottwalda, V. I. Lenina a Julia Fučíka, pod záminkou jeho záchrany.

Celý článek...
 
Memorandum Vojáků proti válce Tisk E-mail
Pondělí, 01 září 2014

K bezpečnostní situaci na evropském kontinentě v globálních souvislostech s možným negativním dopadem na ČR

Členové občanského sdružení Vojáci proti válce z.s., generálové a důstojníci ozbrojených složek ČR ve výslužbě, v souladu s Programovým prohlášením a Stanovami sdružení pozorně sledujeme a vyhodnocujeme vývojové trendy v oblasti zajištění bezpečnosti nejen České republiky, ale i na evropském kontinentě a v globálních souvislostech. Jde také o sledování a vyhodnocování procesů v místech zvětšení napětí a nebezpečí rozvinutí podmínek vedoucích ke vzniku válečného konfliktu a tím i vzniku reálného nebezpečí pro Českou republiku a její občany.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 85 z 422
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.