Úvodní stránka arrow Z domova Thursday, March 05 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Výzva "VŠEM KOMUNISTŮM PŘED VIII. SJEZDEM KSČM" Tisk E-mail
Pátek, 09 prosinec 2011

Výzva XXXI. PTPKDůvěra v nás, komunisty, roste. Jistoty socialismu chybí lidem stále víc. Tím víc jich do nás vkládá naděje i dnes. Když jsme přistihli vládu, že k nám zve cizí vojenskou základnu, také to zprvu vypadalo, že jsme proti jen my. Když se však ukázalo, že KSČM razí vůli většiny, musela ze dvou židlí i ČSSD. Byla to však zatím i poslední naše iniciativa hodná skutečné avantgardy. Proti krizi vlekoucí se už pátým rokem, ji dlužíme dodnes. Z bludů šířených pravicí nezůstal kámen na kameni. Přesto vyhrála volby s převahou, jíž nedosáhla už po dvacet let. Lekce, které z toho plynou, nebyly vyvozeny dodnes. Nenapraví-li to ani VIII. sjezd KSČM, hrozí to velice vážnými důsledky i příštím generacím.

Celý článek...
 
Shromáždění za nezávislou Palestinu Tisk E-mail
Pátek, 23 září 2011

Za nezávislou Palestinu!Již během několika dní dojde v OSN k podání návrhu o uznání Palestiny jako samostatného státu. Je velice pravděpodobné, že tento návrh získá podporu většiny zemí. Komunistický svaz mládeže, podobně jako Světová federace demokratické mládeže a jiné pokrokové a komunistické organizace světa, podporuje vznik palestinského státu v hranicích z roku 1967 s Východním Jeruzalémem jako hlavním městem. Stejně tak požadujeme propuštění politických vězňů z izraelských žalářů a právo na návrat pro palestinské uprchlíky podle rozhodnutí OSN 194.

Celý článek...
 
Buržoazie drží pohromadě, stávkující zaplatí pokutu Tisk E-mail
Středa, 07 září 2011

Buržoazie drží pohromadě, stávkující zaplatí pokutuStávkující dopraváci budou platit pokutu pekárenské společnosti PENAM za to, že se odvážili 2 hodiny stávkovat. Právo na stávku bylo soudem smeteno ze stolu, což je útok nejen proti odborářům v PENAMu, ale proti právnímu postavení všech pracujících v této zemi.

Celý článek...
 
K událostem na Šluknovsku Tisk E-mail
Pondělí, 29 srpen 2011

K událostem na ŠluknovskuVe Šluknovském výběžku se za podpory médií vyostřuje situace, po té, co skupina Romů ráno 21. srpna zaútočila na několik mladých lidí a majitele domu, ze kterého byli vystěhováni. Demonstraci za zlepšení bezpečnosti využívá pravice nabídkou "jednoduchých řešení".

Celý článek...
 
Spojme síly proti školnému, jde o věc nás všech Tisk E-mail
Pondělí, 29 srpen 2011

Spojme síly proti školnému, jde o věc náš všechPo odmlce způsobené medializací jiných témat ("Děkujeme, odcházíme", stávka dopraváků, převraty v arabském světě) se opět dostalo na přetřes téma školného.  Vláda v tichosti připravuje koncept tzv. odloženého školného. V době, kdy zadluženost občanů nabírá neúnosné úrovně (v USA dokonce s dopadem na celostátní ekonomiku), připravuje vláda krok, který povede k další eskalaci tohoto křiklavého problému. Na rozdíl od luxusního zboží nebo drahé dovolené není vzdělání postradatelné. Bez něj klesá možnost uplatnění na trhu práce a omezuje se možnost rozvoje talentů mladých lidí. Zbohatlická vrstva mafiánských špiček se zavedením školného také zbavuje potenciální konkurence.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 85 z 355
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.