Úvodní stránka arrow Z domova Monday, January 23 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Projev zástupce KSM k účastníkům VI. celostátního setkání ochránců československých státních hranic Tisk E-mail
Středa, 24 červenec 2013

Klub českého pohraničí uspořádal 20. července 2013 v Obecním domě v Nymburce VI. celostátní setkání ochránců československých státních hranic, na němž měl vedle řady dalších pozvaných partnerských organizací zástupce i Komunistický svaz mládeže.

Celý článek...
 
Mladí budou moci poznat realitu změn v Latinské Americe Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2013

Rozhovor s předsedou zahraničně-politické komise ÚV KSČM Milanem Krajčou

KSČM se zapojila do přípravy 18. světového festivalu mládeže a studentstva, který se na konci tohoto roku uskuteční v jihoamerickém Ekvádoru. O jakou akci se jedná?

Světové festivaly mládeže a studentstva jsou již přes šest desetiletí největšími antiimperialistickými mezinárodními akcemi mládeže, kterých se vždy účastní mnoho tisíc mladých lidí z celého světa. Jejich historie sahá do roku 1947, kdy se v Praze uskutečnil první z nich. Festival s pořadovým číslem 18 se uskuteční letos v prosinci v hlavním městě Ekvádoru Quitu. Podobně jako všechny festivaly v minulosti bude i ekvádorský festival velkou demonstrací mnoha tisíc delegátů hnutí mládeže z celého světa proti imperialismu a válce, za mír a mezinárodní solidaritu. O tom ostatně svědčí i heslo připravovaného festivalu: Mladí, sjednoťme se proti imperialismu, za svět míru, solidarity a společenské přeměny! 

Celý článek...
 
Státní maturita je jen parodie na školství Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 červen 2013

Před necelým čtvrtstoletím byla s velkou pompou rušena státní maturita jako škodlivý přežitek komunistického školství. Nyní se po dvaceti letech pokusů na mládeži vrací české školství k tomu, co se za desítky let poválečného školství osvědčilo a bylo v havlovské éře rozbito. Návrat je však ve stylu jednoho omylu za druhým, topí se v problémech a nespokojenost učitelů a o to více studentů kvasí celou společností. Rádoby modernizovaná forma státní maturity je svou dezorganizovaností a povrchním uspořádáním vyslovenou parodií na kdysi bezchybně fungující systém celostátně ujednocených a proto i spravedlivých maturit. Stejně jako v celé společnosti i zde panuje ovzduší vzájemného obviňování a vrchnost v podobě vládních stran se drží u moci osvědčeným římským způsobem "rozděl a panuj". Mnozí učitelé nesnáší své žáky a studenty, obviňují je z neschopnosti a vzpomínají na starší generace studentů s podstatně vyšší úrovní znalostí i kultivovanějším chováním. Část studentů naopak vidí zmatenost svých pedagogů, kterých si jen málokdy váží a už vůbec nemohou přijít na jméno vrchnosti, která neskutečně dlouhou dobu připravuje celostátní paskvil pod vznešeným názvem "státní maturita".

Celý článek...
 
Výstup na Milešovku ve znamení česko-kubánského přátelství Tisk E-mail
Středa, 05 červen 2013

Ani mimořádně nepříznivé počasí neodradilo účastníky sobotního 6. ročníku výstupu česko-kubánského přátelství na Milešovku.

Několik desítek Čechů a Kubánců, kteří dorazili na tuto již tradiční akci Společnosti česko-kubánského přátelství, přijel podpořit také chargé d'affaires Kubánské republiky Fermín Gabriel Quiňones Sánchez a velvyslanec Bolívarovské republiky Venezuela Víctor Julián Hernández León. Jako každý rok, i letos byl výstup na nejvyšší horu Českého středohoří věnován boji za osvobození pěti kubánských vlastenců. Byli před 15 lety nespravedlivě uvězněni ve Spojených státech amerických za to, že monitorovali a odhalovali protikubánský terorismus. Výstup na Milešovku byl tak opět součástí mezinárodní kampaně za spravedlnost pro kubánskou pětici.

Celý článek...
 
Kosovo je Srbsko! Tisk E-mail
Neděle, 24 březen 2013
Rád děkuji občanskému sdružení Přátelé Srbů na Kosovu za zorganizování dnešní (v neděli 17. února - pozn. red.) demonstrace, ale i všem, kteří zde, navzdory mrazivému počasí, přišli vyjádřit svůj protest. Odsuzujeme postoj Vlády České republiky k tzv. státu Kosovo a vyjadřujeme svou plnou solidaritu se srbským lidem.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 85 z 404
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.