Úvodní stránka arrow Z domova Saturday, January 31 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
K událostem na Šluknovsku Tisk E-mail
Pondělí, 29 srpen 2011

K událostem na ŠluknovskuVe Šluknovském výběžku se za podpory médií vyostřuje situace, po té, co skupina Romů ráno 21. srpna zaútočila na několik mladých lidí a majitele domu, ze kterého byli vystěhováni. Demonstraci za zlepšení bezpečnosti využívá pravice nabídkou "jednoduchých řešení".

Celý článek...
 
Spojme síly proti školnému, jde o věc nás všech Tisk E-mail
Pondělí, 29 srpen 2011

Spojme síly proti školnému, jde o věc náš všechPo odmlce způsobené medializací jiných témat ("Děkujeme, odcházíme", stávka dopraváků, převraty v arabském světě) se opět dostalo na přetřes téma školného.  Vláda v tichosti připravuje koncept tzv. odloženého školného. V době, kdy zadluženost občanů nabírá neúnosné úrovně (v USA dokonce s dopadem na celostátní ekonomiku), připravuje vláda krok, který povede k další eskalaci tohoto křiklavého problému. Na rozdíl od luxusního zboží nebo drahé dovolené není vzdělání postradatelné. Bez něj klesá možnost uplatnění na trhu práce a omezuje se možnost rozvoje talentů mladých lidí. Zbohatlická vrstva mafiánských špiček se zavedením školného také zbavuje potenciální konkurence.

Celý článek...
 
Dostane Breivik od českých politiků vyznamenání jako Mašínové? Tisk E-mail
Pátek, 19 srpen 2011

Ctirad Mašín a jeho oběťPřed několika dny zemřel člen Mašínovské vraždící bandy Ctirad Mašín. Přestože po právní stránce jsou činy bratří Mašínů a Josefa Paumera jednoznačnými zločiny a to i podle dnešní legislativy a s přihlédnutím ke všemu, co dnešní moc uznává a ta předlistopadová neuznávala, tak se politici v rozporu se zákonnými normami i základní etikou dávají slyšet, jak obdivují tuto vraždící bandu. Z legislativního hlediska nemají vraždy spáchané Mašíny a Paumerem nic společného s odbojem. Prostě kradli a využili možnosti obhájit krádež na západě falešnou rouškou odboje a tím se dostat pod ochranu antikomunistů, potažmo západních mocností. To ostatně činili mnozí zločinci. Ještě nikdo nikdy neviděl kriminálníka, který by blahořečil komunistům.

Celý článek...
 
Četli jsme: Stát v tichosti chystá pro vysokoškolské studenty školné na splátky Tisk E-mail
Pondělí, 15 srpen 2011

SOS student Po školném na veřejných vysokých školách z koaliční smlouvy jako by se v posledních měsících slehla zem. Studenti ale nakonec platbám s velkou pravděpodobností neuniknou. Ministerstvo školství, konkrétně náměstek ministra a bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm, už tiše chystá pro vysokoškoláky zavedení školného s možností postupných splátek či případného odkladu úhrady.

Celý článek...
 
Za generální stávku! Tisk E-mail
Pátek, 12 srpen 2011

Za generální stávku!Postupem doby s nárůstem důsledků kapitalistické ekonomické krize roste občanská nespokojenost. Lidé mluví denně mezi sebou o existenční nejistotě. Tlak zaměstnavatelů překračuje snesitelnou mez a málokdo dnes chodí do práce bez odporu. Kapitalistické prostředí i přes neustálý tlak propagandy vnímá stále méně občanů jako vhodné pro život. Co propaganda zatím zvládá, je udržování občanů v dojmu, že kromě kapitalismu nic jiného na výběr nemáme. Kapitalismus však zaručeně není jediný možný hospodářský systém. Právě v obdobích jeho krize se rodí nové proudy, stejně jako se kapitalismus rodil v krizích jemu předcházejících systémů. Tak jako si královští rádcové ve středověku mysleli, že nic jiného, než feudální hospodářství nemůže fungovat, tak si to myslí dnes i buržoazie o svém kapitalismu. Stejně jako buržoazie nekompromisně hodila feudály na hnojiště dějin, je nyní na naší generaci, abychom hodili na hnojiště dějin kapitalismus i s představiteli světové a domácí kapitalistické mafie.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 81 - 85 z 352
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.