Úvodní stránka arrow Z domova Friday, January 30 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Další soud s Romanem Smetanou Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2013

V úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin se bude konat další soud s Romanem Smetanou. Ten si za pomalování předvolebních plakátů na autobusech MHD v Olomouci odseděl čtvrt roku ve vězení a zaplatil škodu způsobenou malbami na omyvatelných plakátech. Smetana, známý rovněž pod různými přezdívkami jako tykadlový řidič, pan tykadlo, atd. zaplatil údajnou škodu, kterou způsobil nápisy a přimalováním tykadel na hlavy volebních kandidátů, ale odmítal nápravné tresty. Z veřejně prospěšných prací se tak stalo čtvrtroční věznění, k jehož výkonu rovněž ve stanoveném termínu nenastoupil. Tím se dopustil dalšího trestného činu, maření rozhodnutí soudu. To se vzhledem k přerušení výkonu trestu na příkaz bývalého ministra spravedlnosti Pospíšila stalo dvakrát. Roman Smetana bude tedy v úterý 15. ledna 2013 v 9:00 hodin v Olomouci souzen za dvojí nenastoupení do vězení. Den před tím, v pondělí 14. ledna v 15:00 hodin se bude před budovou krajského soudu v Olomouci konat protestní akce na podporu Romana Smetany. Komunistický svaz mládeže považuje soud nad Romanem Smetanou za jeden z pokusů o politický tlak na svobodu projevu. Stojíme tedy plně za Romanem Smetanou a vyzýváme občany k účasti na protestní akci v pondělí 14. ledna v 15:00 před Olomouckým soudem.

 

Starší články:

Vzkaz Romana Smetany o ponižování ve vězení

Nečasovo gestapo obsadilo Rožnov

Vzkaz Romana Smetany Klausovi a Langerovi

Z internetu: Incident s "tajným" po zatčení R. Smetany

Videozáznam zatčení Romana Smetany 21.4.

Roman Smetana zatčen

Za urážku ODS na 100 dní do vězení  

 
Video: beseda s venezuelským velvyslancem Tisk E-mail
Sobota, 29 prosinec 2012

 Video z besedy s velvylsancem Bolivarovské republiky Venezulea Juliánem Hernándezem Leónem, která se uskutečnila 30. listopadu v Record Gallery Club na Žižkově, naleznete na adrese: 

http://www.youtube.com/watch?v=FKQlDQH9r70

 
Petice proti školnému v Poslanecké sněmovně Tisk E-mail
Pátek, 28 prosinec 2012

Klíčovou aktivitou, kterou se v současnosti zabývá studentská iniciativa SOS STUDENT, je snaha o zabránění záměru stávající protilidové vlády zavést školné na státních a veřejných vysokých školách.

Celý článek...
 
Vzkaz Romana Smetany o ponižování ve vězení Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2012

V době, kdy si nekritická část české populace připomíná roční výročí nanebevzetí svého idolu Václava Havla, je ve vězení havlovské či posthavlovské éry ponižován politický vězeň Roman Smetana. Ten si nyní odpykává stodenní trest ve věznici v Rapoticích po té, co namaloval tykadla na předvolební plakáty mocným tohoto světa a doplnil je poznámkami o zlodějích a prostitutkách. Roman Smetana byl konfrontován s propagandou mocných stejně jako my ostatní. Dokázal se však veřejným způsobem vyjádřit, zatímco většina ostatních jen tiše brblá po hospodách. Situace došla do takového stavu, kdy je Roman vystaven ve vězení podmínkám, které už přesahují běžný rámec vězeňství. Předvánoční čas tráví Roman v samovazbě po té, co byl násilně ponižován vězeňskou ostrahou. Místo dlouhého článku zveřejňujeme kopii dopisu Romana Smetany, který zaslal svému kamarádovi. Omlouváme se za začernění úvodní části dopisu. Vzhledem k uvedeným jménům osob, které by mohly být vystaveny perzekuci a pro veřejnost malému významu osobního sdělení v této části dopisu, jsme se rozhodli úvod dopisu nezveřejňovat.

Celý článek...
 
Palestina obětí neúspěšné jestřábí politiky ČR Tisk E-mail
Úterý, 04 prosinec 2012

Na základě předpokladů schválilo Valné shromáždění OSN v noci z 29. na 30. listopad 2012 na svém jednání pozorovatelský statut Státu Palestina. "Pro" bylo 138 členů, proti devět, 41 zemí se zdrželo. Po 65 letech od doby, kdy Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci číslo 181, která rozdělila území historické Palestiny na dva státy a dala tak vzniknout Státu Izrael, se tak dostalo milionům Palestincům, z nichž většina desítky let žije v uprchlických táborech ve státech sousedících s Izraelem, ale i v pásmu Gazy, určité satisfakce.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 55 z 352
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.