Úvodní stránka arrow Z domova Saturday, May 28 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Projev Karla Jandy na VI. celostátním setkání ochránců čs. státních hranic Tisk E-mail
Neděle, 12 leden 2014

Zveřejňujeme závěrečný projev Karla Jandy, předsedy KČP na VI. celostátním setkání ochránců čs. hranic, které proběhlo minulý rok v Nymburce. Ve svém vystoupení soudruh Janda vysvětluje a zdůvodňuje politické priority i aktuální postoje Klubu českého pohraničí a zdůrazňuje potřebu zapojení své organizace do sociálních a politických zápasů proti vládě kapitálu.

Závěrečné slovo předsedy KČP Ing. Karla Jandy na VI. celostátním setkání ochránců československých státních hranic, Nymburk, 20.7.2013

Celý článek...
 
ODS vyzývá k třídnímu boji Tisk E-mail
Neděle, 20 říjen 2013

Volební kampaň před parlamentními volbami roku 2013 ukazuje myšlenkovou vyprázdněnost ODS a lidí na tuto stranu napojených. Obsah a forma její komunikace je příznakem úpadku její schopnosti působit na utváření obecného myšlení a představ obyvatelstva o společnosti, jejím fungování a uspořádání. Vlády vedené ODS spolu s TOP09 - jejím systémovým spojencem a současně protivníkem v boji o posty a zdroje příjmů ve veřejných institucích - dovedly erozi ideové hegemonie pravice až na práh rozpadu stranicko-politického systému. Ten by nastal plnou vahou v případě, že by nový prezident Zeman neodstavil ODS a TOP09 od moci a nedal jim tak čas na stabilizaci. Jinými slovy řečeno, pravicový vládnoucí establishment, zejména ODS, začíná hlásat teze, jimž přestává věřit stále větší část i její bývalé politické základny, jejích voličů. Jedná se o krizi ideologické legitimity vládnoucí třídy. Slábne víra v kapitalismus jako oprávněný sociálně-ekonomický systém ospravedlňující své instituce a mocenské nástroje i v souvislosti s dopady kapitalistické ekonomické krize ve vědomí obyvatel ČR. Jiným, a to zásadním problémem je, že u nás neexistuje žádná významná politická síla, která by prosazovala a nastolovala požadavek a praktické kroky k překonání kapitalismu. V tom spočívá zejména slabost KSČM, jež nehraje a kvůli svému zájmovému zapojení do buržoazně parlamentního systému sehrávat nemůže úlohu komunistické strany.

Celý článek...
 
Provokace s vulgárním mailem Černochové může být dílem někoho z blízkosti ODS? Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 říjen 2013

Minulý týden s velkou publicitou zveřejnila exposlankyně a současně kandidátka na poslankyni, nynější starostka Prahy 2 Jana Černochová obsah vulgárního e-mailu psaného na její adresu. Za autora článku byl nejprve označen jistý Aleš Rozsíval. Obsah e-mailu i vyjádření Černochové byly směřovány k nedávno proběhlé protiválečné kampani "Třídní boj namísto světové války". Nyní zhruba po týdnu se i samotný Rozsíval nechal slyšet , že e-mail nepsal. Podezření z iniciace celé klasicky provokační kausy se tím překlápí spíše na ODS samotnou.

Celý článek...
 
Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy! Tisk E-mail
Pátek, 20 září 2013

Tento týden uspořádali demonstraci horníci na Ostravsku, kteří jsou existenčně ohroženi plány korporace New World Resources (NWR) sídlící v Amsterdamu, v níž má podstatný majetkový podíl uhlobaron Bakala, a jejíž součástí je i podnik OKD. Horníci se staví na odpor proti snižování platů, propouštění a uzavírání dolů. Skupina horníků se probojovala i do sídla OKD. Tím si ovšem vydobyli pozornost a poukázali na vykořisťovatelskou a parazitní podobu současné kapitalistické společnosti. Zároveň je jejich zápas výzvou k boji pro všechny, kdo svou prací tvoří národní bohatství. Těsně poté došlo k rozhodnutí NWR k uzavření Dolu Paskov na koksovatelné uhlí.

Celý článek...
 
Ty jsi malý jedináček zní Českými Budějovicemi ... komu je to dobré? Tisk E-mail
Úterý, 27 srpen 2013

V Českých Budějovicích se na ulicích objevily posměšné nápisy na adresu ultrapravicových extremistů, kteří pořádají rasisticky motivovanou demonstraci. Ve městě, kde se v poslední době vystupňovaly rasistické nálady, se tak do konfliktu zamíchala další zájmová skupina, která se tváří velmi humanisticky. Ve skutečnosti je to ten nejhořlavější olej, jaký se do ohně rasismu dá přilít. Údajně se má jednat o velmi mírumilovný protest proti pochodu neonacistů. Skutečnost je hrubě jiná.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 55 z 380
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.