Úvodní stránka arrow Z domova Tuesday, October 06 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Deset let od upálení Zdeňka Adamce Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 březen 2013

V dnešních dnech si připomínáme desetileté výročí od tragického úmrtí studenta Zdeňka Adamce. Ten se spolu s Romanem Mášlem, který jej o měsíc později následoval, stal symbolem protestu proti havloklausovskému režimu. I když jsou česká média velmi skoupá na důležité události z domova a zahraniční společenské problémy naopak zveličují, dostávají se přesto na povrch skutečnosti a pravda o stavu "sametového" režimu. Na rozdíl od glorifikovaného Jana Palacha prohlašují média upálené sebevrahy po roce 1989 za duševně nemocné osoby. I přesto, že sebeupálení není rozhodně normální způsob projevu protestu a rozhodně vyžaduje ke své realizaci určitá osobnostní specifika vybočující z běžné populace, dá se jednoznačně prohlásit, že takové činy ukazují na stav celé společnosti.

Celý článek...
 
VEŘEJNÉ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI KUBÁNCŮ ŽIJÍCÍCH V ČR Tisk E-mail
Sobota, 02 březen 2013

V těchto dnech se v rámci připraveného "turné" po deseti zemích Latinské Ameriky a Evropy nachází v České republice "publicistka" Yoani Sánchez. Její mediální show halí aureola disidentky a ostré kritičky kubánské revoluce a všeho, co představuje.

Celý článek...
 
"Disidentka" o Kubánské pětici nehovořila Tisk E-mail
Pátek, 01 březen 2013

Ve středu 27. února uspořádala společnost Člověk v tísni pod názvem Kubánský večer setkání s údajnou disidentkou z Ostrova svobody Yoani Sánchezovou. Mediálně protežovaná blogerka, více než štědře financovaná ze Spojených států amerických, přijela do Prahy v rámci svého tříměsíčního zahraničního turné. 

Celý článek...
 
Stanovisko Společnosti česko-kubánského přátelství k návštěvě Yoani Sánchez v České republice Tisk E-mail
Úterý, 26 únor 2013

V těchto dnech navštíví Českou republiku kubánská blogerka a disidentka Yoani Sánchez, která v rámci své tříměsíční cesty již navštívila a dále navštíví řadu zemí světa. Dosavadní průběh jejich návštěv především zemí Latinské Ameriky má jeden společný rys, výrazný odpor veřejnosti navštívených zemí k její osobě! 

Celý článek...
 
Julius Fučík byl ubíjen, ale nikdy nebyl ubit! Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

Záznam ze shromáždění při znovuodhalení sochy JF Za účasti stovek občanů Prahy, pokrokových lidí a osobností veřejného a politického života byla dnes v hlavním městě, poblíž Čestného pohřebiště na Olšanských hřbitovech, znovuodhalena socha čs. národního hrdiny, novináře, spisovatele, komunisty a protifašistického bojovníka Julia Fučíka. Autor světoznámé Reportáže, psané na oprátce by se dnes dožil 110 let.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 55 z 366
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.