Úvodní stránka arrow Z domova Monday, October 14 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Komunisté a politika zaměstnanosti Tisk E-mail
Neděle, 02 duben 2006

Když v roce 2002 skončily volby, co bylo slíbeno, bylo zapomenuto. Malé strany zazářily a vyhasly, velké se opájejí volebními úspěchy či trápí neúspěchy a problémy dolních 10 milionů, z nichž jen menšina šla vůbec k volbám (když počítáme všechny obyvatele, nejen oprávněné voliče...), je nezajímají. Nová vláda si dala za cíl bojovat s nezaměstnaností, zajistit 200 000 nových pracovních míst a přitom očekávala v prognózách další zvýšení nezaměstnanosti.

Celý článek...
 
Tunelování občana a státu Tisk E-mail
Úterý, 28 březen 2006

Již zhruba 15 let se buduje v zemích Střední a Východní Evropy kapitalismus. Výsledky tohoto "budování" se probírají na řadě seminářů, např. na evropských sociálních fórech. Na jednom z nich zaznělo toto: Pokusím se na příkladu České republiky ukázat, že tento proces nevede k prosperitě, ale k neokolonialismu. V řadě zemí východně od nás je situace ještě vyhrocenější, ale vlastní zem znám lépe.

Celý článek...
 
Komu slouží univerzity? Tisk E-mail
Neděle, 26 březen 2006

University změnily 1.1.1999 svou právní formu. Ze státních se staly veřejnými. Tato změna byla nadšeně přijata jako součást demokratizačního procesu ideologické odluky od státu. Veřejná právní forma university v podstatě znamená, že škola spravována elitami, které jsou v souladu se VŠ zákonem zvoleny, navenek se však tváří jako soukromý subjekt.

Celý článek...
 
Peripetie s kolejemi Tisk E-mail
Sobota, 25 březen 2006

V souvislosti s loňskou tzv. reformou ubytování studentů bylo rozšířeno mnoho zavádějících polopravd. Základní jsou především následující „mýty": Mýtus první: Koleje přišly o jakoukoli finanční podporu z veřejných zdrojů. Tuto informaci lze bez nadsázky označit jako novinářskou kachnu. Změny se týkaly pouze jedné dotace (ve výši necelých 900 Kč na měsíc a studentské lůžko), která byla přímo vázána na počet lůžek, jež universita pronajímá posluchačům.

Celý článek...
 
KSČM: Mládež - hybná síla změny Tisk E-mail
Pátek, 24 březen 2006

Všeobecnými prioritami Programu Komunistické strany strany Čech a Moravy pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2. a 3. června 2006 jsou: péče o zdraví, zaměstnanost, dostupné bydlení, podmínky pro mladé, důstojné stáří, vzdělání a kultura, bezpečnost občana a informace. Uveřejňuje části volebního programu KSČM, týkající se dětí, mládeže a školství.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Následující > Konec >>

Výsledky 461 - 465 z 511
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.