Úvodní stránka arrow Z domova Sunday, May 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z domova
Komu slouží univerzity? Tisk E-mail
Neděle, 26 březen 2006

University změnily 1.1.1999 svou právní formu. Ze státních se staly veřejnými. Tato změna byla nadšeně přijata jako součást demokratizačního procesu ideologické odluky od státu. Veřejná právní forma university v podstatě znamená, že škola spravována elitami, které jsou v souladu se VŠ zákonem zvoleny, navenek se však tváří jako soukromý subjekt.

Celý článek...
 
Peripetie s kolejemi Tisk E-mail
Sobota, 25 březen 2006

V souvislosti s loňskou tzv. reformou ubytování studentů bylo rozšířeno mnoho zavádějících polopravd. Základní jsou především následující „mýty": Mýtus první: Koleje přišly o jakoukoli finanční podporu z veřejných zdrojů. Tuto informaci lze bez nadsázky označit jako novinářskou kachnu. Změny se týkaly pouze jedné dotace (ve výši necelých 900 Kč na měsíc a studentské lůžko), která byla přímo vázána na počet lůžek, jež universita pronajímá posluchačům.

Celý článek...
 
KSČM: Mládež - hybná síla změny Tisk E-mail
Pátek, 24 březen 2006

Všeobecnými prioritami Programu Komunistické strany strany Čech a Moravy pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2. a 3. června 2006 jsou: péče o zdraví, zaměstnanost, dostupné bydlení, podmínky pro mladé, důstojné stáří, vzdělání a kultura, bezpečnost občana a informace. Uveřejňuje části volebního programu KSČM, týkající se dětí, mládeže a školství.

Celý článek...
 
Nové číslo bulletinu SOS student Tisk E-mail
Úterý, 21 březen 2006

Zejména kolejnému se věnuje nové číslo občasníku občanského sdružení SOS student, které míří na české vysoké školy. Titulní článek "Peripetie s kolejemi" vyvrací mýty, které přišly s "deformou" systému kolejí na podzim minulého roku. Článek "Komu slouží univerzity" se zamýšlí nad financemi věnovanými právě kolejím a článek "Ubytovací stipendia a arogance moci" se věnuje systému systému získávání tolik diskutované podpory. Nechybí ani statě o sociálních stipendiích, studentských zástupcích či inspirace z Francie. V pdf ke stažení zde, www stránky na vysokeskoly.wz.cz. Iniciativa SOS student má stránky sweb.cz/sosstudent.

Celý článek...
 
Výzva proti snahám MV omezovat práva obč. sdružení Tisk E-mail
Pátek, 30 prosinec 2005

My, níže uvedená občanská sdružení, skupiny, jedinci, vyslovujeme své obavy nad počínáním Ministerstva vnitra ČR. Ministerstvo vnitra ČR se snaží o rozpuštění Komunistického svazu mládeže s odůvodněním, že není možné, aby jako občanské sdruženívyvíjel politickou činnost...Toto chápeme jako pokus zásadně omezovat sdružovací právo. Domníváme se, že je nezbytné, aby občanská sdružení měla i nadále právo se vyjadřovat k veřejným, společenským a politickým problémům. Zásadně proto nesouhlasíme s postupem Ministerstva vnitra ČR a požadujeme okamžité zastavení všech jeho pokusů oklešťovat práva občanských sdružení. Iniciátor: SOS student, občanské sdružení, Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , http://www/sweb.cz/sosstudent.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Následující > Konec >>

Výsledky 406 - 410 z 454
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.