Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Víkend přednášek o Světovém festivalu mládeže a studentstva Friday, April 03 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Víkend přednášek o Světovém festivalu mládeže a studentstva Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 únor 2018

Před pár týdny jsme si vydali na turné přednášek o Festivalu, naší cestě do ruské Soči a zažitých zkušenostech. Naše cesta začala v Olomouci v pátek odpoledne. Po pár hodinách cesty a opravě auta jsme se dojeli do Pardubic. Tam proběhla naše první přednáška.

V příjemném prostředí okresního výboru na nás už čekala skupina posluchačů. Kvůli zpoždění už ani nebyl čas na trému. Přednáška však dopadla dobře a po ní nás čekala zajímavá diskuze o prezidentské volbě, hrozbě fašismu a Evropské unii. Mezi našimi posluchači byli většinou studenti a mladí pracující.

V sobotu jsme měli přednášky rovnou dvě, v Semilech a České lípě. V Semilech byla akce asi největší. Účastnilo se jí několik desítek lidí a proběhla v místním kině. V České Lípě byla přednáška komornější, o to více jsme diskutovali. V České lípě jsme se potkali se soudružkou, která se účastnila v roce 2001 XV. SFMS v Alžíru. Tak jsme se v přátelské atmosféře rozloučili se severem a vyjeli do Prahy.

V neděli v Praze proběhla naše poslední přednáška. Noc jsme strávili v budově ÚV KSČM. Ráno jsme se pustili do naší poslední přednášky na cestě. Náš výklad si přišlo poslechnout i několik osobností českého komunistického hnutí např. předsedkyně KV KSČM Praha s. Marta Semelová nebo pamětník 1. festivalu v Praze s. František Kovanda.

Odpoledne jsme se rozjeli do svých domovů. Naše akce dopadla úspěšně. Poznali jsme se s další soudruhy a seznámili se s novými lidmi. Pár velkých měst nás však ještě čeká.

Tak vzhůru do práce!

Alexandr Salajka

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.